Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 7:31 
Shama írta:
Tudomásom szerint Lengyel Tibor volt az első és talán egyetlen, aki sikeresen tenyésztett Beót Magyarországon. Őt keressétek kérdéseitekkel. Úgy tudom az MDOSZ fórumán elérhetősége is megtalálható a magyar elsők között. Nekem nagyon sok lágyevőm volt, de Beóm nem. Ennek fő oka volt a magas ára mellett, a széklete. A kaliton keresztűl is tud jó nagyokat "sercinteni". Ezt ha a gazda megoldja, valóban nagyon érdekes madár.
Üdv. Lakó Antal



Ez a legtöbb ilyen lágyevőkre jellemző, a lóri is ugyanezt meg tudja tenni - és meg is teszi.
Mindenesetre ilyen fajokat már csak higiéniai okok miatt sem ajánlott lakásba - max lecsempézett madárszobába.
Tényleg, áruk mennyire magas?
Merthogy régen - nagyon régen 120 000 körül láttam, nemrég viszont ilyen 30 000-ért láttam.
Engem inkább a rövid élete az, ami viszolyozz.

Bár aztán az ár megint csak az... Németországban lórit kapok 75 euroért is... és Magyarországon? Egy hirdetést láttam, ahol egy lóri 130 000 Ft.... ugyanaz a faj... már nevetséges, de tény és való, annyit kérnek, amennyiért nem szégyenlik magukat...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 6:35 
Tudomásom szerint Lengyel Tibor volt az első és talán egyetlen, aki sikeresen tenyésztett Beót Magyarországon. Őt keressétek kérdéseitekkel. Úgy tudom az MDOSZ fórumán elérhetősége is megtalálható a magyar elsők között. Nekem nagyon sok lágyevőm volt, de Beóm nem. Ennek fő oka volt a magas ára mellett, a széklete. A kaliton keresztűl is tud jó nagyokat "sercinteni". Ezt ha a gazda megoldja, valóban nagyon érdekes madár.
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 7, 10:17 
Lacrimosa írta:
Nem volt már egy ilyen topik valahol errefelé?

Lehet, csak nem találtam meg. :(

Lacrimosa írta:
Az a baj, hogy szakirodalomból is nagyon kevés van beok terén, és interneten is alig találni valami infót. Egyedül a vasbetegségükről hallottam, ami eléggé gyakori lett...

Van róluk egy könyvem... régebben akartam tartani, de most (helyhiány miatt) szóba sem jöhet. Amúgy kiváló hangutánzók, Ország Misi bácsi madara engem is átvert annak idején :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 7, 9:21 
Nem volt már egy ilyen topik valahol errefelé?
Mindenesetre tudomásom szerint Magyarországon sajnos nem tenyésztenek beot, eddig egyedül egy kis vendéglőben láttam beot a Balaton partján lévő egyik városban felháborító körülmények között... :roll: Egyik magyar fórumocskán volt erről szó, és ott sem volt túl sok jelentkező a beo tartók közül. Kár, pedig nagyon érdekes madár, csak nyílván ahangerővel lehetnek gondok így szomszédolás terén. Egy német nőről tudok, aki tenyésztget - inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel - de ő most visszaköltözött Spanyolországba...
Csak nem gondolkozol a tartásán? :)
Az a baj, hogy szakirodalomból is nagyon kevés van beok terén, és interneten is alig találni valami infót. Egyedül a vasbetegségükről hallottam, ami eléggé gyakori lett...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 6, 19:28 
Tart valaki Beo-t? :wink:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 7:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO