Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 23:48 
Hali,

ha valaki hosszabb írást akar elküldeni, akkor mindig célszerű hogy azt egy szövegszerkesztőben csinálja meg, majd másolja át ide.
Számtalan dolog változhat míg az ember irkál, csak egy az hogy nem elérhető a fórum. Bizonyos böngészők meg nem is támogatják a Marcsi által írt funkciót.

Ha valami nem okés, szóljatok.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 21:06 
madaras86 írta:
laczkó tamás írta:
Jani! Tegnap körmöltem egy hosszabb hsz-t a gyémánt gerlés topikban a kérdéseidre, mikor elküldtem, akkor kilökte a rendszer(fórum szünetelés miatt) és elszállt a jó büdös p...-ba :evil: ! Majd válaszolok nemsoká!


Én is jártam már így párszor, ezért még az e-maileket is előbb egy txt fájlba gépelem be és elmentem, majd onnan másolom át! Ráérsz!:)


Nagyon jó ötlet :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 20:57 
laczkó tamás írta:
Jani! Tegnap körmöltem egy hosszabb hsz-t a gyémánt gerlés topikban a kérdéseidre, mikor elküldtem, akkor kilökte a rendszer(fórum szünetelés miatt) és elszállt a jó büdös p...-ba :evil: ! Majd válaszolok nemsoká!


Én is jártam már így párszor, ezért még az e-maileket is előbb egy txt fájlba gépelem be és elmentem, majd onnan másolom át! Ráérsz!:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 8:21 
Idézet:
az ilyen kalitot, boxot érdemes többszöri áztatásos fertőtlenítésnek alávetni és néhány hónapot pihentetni, addig nem tenni bele semmit, közben többször fertőtleníteni.



A rendhagyó költés előtti fertőtlenítés alap, de most 2-3x-is megcsinálom, bővebb és töményebb fertőtlenítő szerrel, lehet lánggal is! Pihentetni nincs lehetőségem, a létszámnak katonásan menniük kell! Más tartalék helyem nem nagyon van, létszámcsökkentést nem szeretnék eszközölni! Majd az idény végén kalit selejtezés lesz!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 8:13 
madaras86 írta:
Marcsi, egyet értek!
A fánál az alany is roppant fontos, az befolyásolja a növekedési erélyt.
Tomi a betegségek kapcsán szerintem egy vizsgálat pontosabb eredményt adna, ürülék alapján pusztán ránézésre tippelni szerintem nagyon kétséges, a beltenyésztés pedig sokféle problémát okozhat. A szárnytollon lévő sérülésekből következtetéseket levonni nem lehet ennyi alapján, elég gyakori náluk az ilyen, nézd át a többi madarad szárnyát is, fogsz találni bőven.
Vízerektől ne tarts, jön a globális felmelegedés, szegény kuruzslók nézhetnek tisztességes munka után :D


Fogok csinálni egy teljes átvilágítást az egész állományra kiterjedően, még úgy sem csináltattam soha, eljött az ideje! Mindezek mellett köszönöm az észrevételeiteket, de én azért nagyon adok a Balázs barátom szavára, de tény, hogy a labor vizsgálat adhat pontos válaszokat :D !

Jani! Tegnap körmöltem egy hosszabb hsz-t a gyémánt gerlés topikban a kérdéseidre, mikor elküldtem, akkor kilökte a rendszer(fórum szünetelés miatt) és elszállt a jó büdös p...-ba :evil: ! Majd válaszolok nemsoká!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 8:06 
feketemarcsi írta:
Azért ennyire messzemenő következtetéseket nem vonnék le. Viszont az elképzelhető, hogy a kalit bizonyos részei ragályfogóként funkcionálnak, nagy eséllyel a fából készült, vagy korrodált fém részei, esetleg a lerakódott húgysav és újra és újra megfertőzik a belekerülő madarakat.
Az első Madarásznapon a Majthényi doki a felszerelésekről, tartási helyekről beszélt és volt erről szó, hogy az ilyen kalitot, boxot érdemes többszöri áztatásos fertőtlenítésnek alávetni és néhány hónapot pihentetni, addig nem tenni bele semmit, közben többször fertőtleníteni.

A fának meg lehet a gyökerei alatt kukac, üreg, rágcsáló, vagy valami betegsége is lehet.


Jogos a két pont neked :D !

Ilyesmit tervezek ezzel a kalitrendszerrel, már lejárt neki az ideje, szép emlékek fűznek hozzá, de még idén nagyon kéne, a fertőtlenítés és áthelyezés az tuti!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 22:50 
Lényeg a lényeg, én helyedben kérnék egy vizsgálatot és nem tippekre alapoznék, csak célzottan használnék gyógyszert.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 22:18 
Marcsi, egyet értek!
A fánál az alany is roppant fontos, az befolyásolja a növekedési erélyt.
Tomi a betegségek kapcsán szerintem egy vizsgálat pontosabb eredményt adna, ürülék alapján pusztán ránézésre tippelni szerintem nagyon kétséges, a beltenyésztés pedig sokféle problémát okozhat. A szárnytollon lévő sérülésekből következtetéseket levonni nem lehet ennyi alapján, elég gyakori náluk az ilyen, nézd át a többi madarad szárnyát is, fogsz találni bőven.
Vízerektől ne tarts, jön a globális felmelegedés, szegény kuruzslók nézhetnek tisztességes munka után :D

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 21:43 
Sziasztok!

A lentebb írtak befejezéseként egy apró észrevételt is megjegyeznék, lehet sokan őrültségnek gondolják, amiket írni fogok!
Az elhullási okokat és tapasztalatokat a héten meséltem az egyik kollegámnak, aki hobbi szinten ezoteriával, természetgyógyászattal és gyógymasszőrséggel foglalkozik! Megkérdezte tőlem, hogy az elhullások többsége egy helyről történ vagy több kalitból! Én meg válaszoltam neki, hogy a legtöbb gerle elhullás az elmúlt évek alatt, szinte csak egy kalitban történt. Ő azt mondta, hogy megkéne nézni a kalitsor környékén a VÍZÉR vizsgálatot, ami a föld mágnesességének vizsgálatával történik! Azt mondta szokott ilyet is csinálni és már csak kíváncsiságból is eljönne hozzám megnézni, hogy mi a helyzet!
Tegnap meló után Péter körbe sétálta a kinti tenyészkalitsort minden oldalról! Két kezében egy-egy vékony rézcső, melyben derékszőgre hajlított vastagabb acéldrót volt dugva. Amikor a "műszer" érzékelte a vízeret a talajban, ott elmozdulással jelezte, miután áthaladt a kb. 1.5m-es vízéren, a mérő az eredeti pozícióba mozdult vissza! Nem akartam hinni a szememnek, ha nem a saját szememmel látom, akkor nem hittem volna azt el! Az elhullásos kalitok pont egy vízér kellős közepében voltak, ami még említésre méltó érdekesség, hogy a balszerencsés kalitrész melletti kalit bal felénél is volt vízér. Ott nyugtalanok voltak a madarak költésidényben és a bal oldalon felakasztott fészekbe bele sem mentek, csak miután a jobb oldalra is felraktam egy fészekdobozt, utána volt költéseredmény!
Ezek után bemértettem azt a területet, ahova az új építésű madárházamat tervezem építeni(a tervezet alapterület egyik sarkát érintette egy másik vízér, de ott inább egy gyűjtő volier lenne), a mostani madárházamat is körbe mérte, ott nem jelzett a műszer!
Ami szintén említésre méltó, hogy amikor a gyümölcsfáimról bezéltünk és nézegettük egyenként őket szemrevételezéssel, a koronákat főként. A kollegám kérdezte az egyik meggy és egy cseresznye fám hátterét, hogy mikor lettek ültetve? Én meg válaszoltam , hogy 2 éve, meg hogy azt a cseresznyét(Germesdorfi) a nagybátyám szemezte meggy alanyba! A megállapítása a látottak alapján, hogy alig fejlődött a fa! Nem a korának megfelelő fejlődést produkálta és jobban belegondoltam és valóban, a többi más fajtájú kisfáim koronái formásak és fejletttek! Kiderült, hogy az említett két gyümölcsfa szintén vízér kellős közepében van ülteteve, ezért lehet magyarázat a rendellenességekre(a meggyfám tavaly előtt a leveleit dobta el tavasszal és tavaly is, meg a virágait is, mielőtt a virágzási stádium rendesen lezajlott volna, nálam nem volt termés rajta, pedig ahonnan hoztam ott igen)
Konklúzióként átfogom költöztetni a két fát és tenyészkalitrendszert egy vízérmentes helyre! Kíváncsi leszek az idei változásokra! Lesz-e pozitív változás?
Egy próbát megér :wink: ! (az egész házat is átfogom nézetni vízérvizsgálatra, csodálkozom rajta, hogy az asszony nem nézett bolondnak, ő már hallott róla és sokaknak bejött), én eddig is hittem a természetgyógyításban, ezért csinálok már évek óta minden januárban gyógyteákkal méregtelenítő kúrát magamon egy kis böjttel(se cukor, se csoki, se üdítő, se alkohol) karöltve! Sport nélül is minusz 5kg. Februárban úgy érzem magam, mint akit tolnak hátulról, könnyebben megy a járás is, mint amikor hátszele van az embernek a vízen!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 27, 8:40 
Az ökone-pet kapcsolatos hsz-ek átmozgatásra kerültek az "Ökonetpet" topikba.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 22:07 
Sziasztok!

emys írta:
Szia!

A vírusokkal kapcsolatban teljesen igazatok van. A magyar madárállomány teljesen fertőzött mindenféle vírusokkal.
Ezekkel szemben az egyetlen megoldás lenne a mentesítés. Meg lehetne ilyet csinálni, nem könnyen és nem olcsón (nyilván először diagnosztizálni kellene, aztán ellenőrizni a mentességet stb).
A gond ott van, hogy ezeket az állományokat teljesen elzártan kell tartani a fertőzöttektől. Nem hozhatsz be egy madarat sem szigorú karantén, vizsgálatok stb nélkül, és nem is vihetsz ki. Egy mentes, az adott vírusra nézve "naiv" állat megbetegszik első fertőzéstől, amit egy fertőzött helyről való állat észre sem vesz.

Ezért a hajlamosító tényezőket kell csökkenteni: jó takarmány, megfelelő higiénia, jó tartási körülmények.

A probiotikumok sem hatnak a vírusokra. Legfeljebb csökkentik a károsító hatásokat.
(Én a probiotikumok közül inkább állatgyógyászatban jártas cég termékét választanám, az emberi táplálkozás kiegészítőket gyártó, bár igen erőteljes marketinget folytató gyártó helyett.)

Az enrofloxacin-terméketlenség téma megér egy hosszabb levelet, lehet, hogy még visszatérünk rá.

Üdv:

emys
:salut: :08: :55: Teljesen igazad van Tamás! Köszönöm a tanácsaidat! Úgy próbálok hozzáállni a 2012-es évhez, ahogy írtad! Ezektől a magválaszolt kérdéseimtől és a megvilágosodásomtól függetlenül már tavaly tudtam, hogy nagyon komoly tartástechnológiai és higiéniai változtatásokat kell eszközölnöm! Sok újítás és kreatív találmány vár bevetésre és megvásárlásra a madaraim egéssége érdekében! Remélem az idei tenyésszezon végére, az eredmények is javuló tendenciát fog mutatni, ezért fogok is tenni és mindent leírok a tenyésznaplómba(nem hülyeség)!

Egyébként amióta(3 éve) folyamatosan használok probiotikumokat(Laktiferm M+C nagyon bevált, de az említett Entrobac is jó kiegészítő, csak jóval drágább) és a humán KLION-t a gyémánt gerléknél, az elhullásaim száma minimális lett, ezeket megelőző időszakban a fertőzött madarak és fiatalok nagyobb számban hullottak el! A múltban volt olyan, hogy 3 szinkronban költő párnál szépen cseperedtek a fiókák és a kirepülés körüli időszakban 1-2 nap alatt mind a 6db fióka elpusztult. Nem értettem akkor, hogy mit csináltam rosszul, mára letisztultnak és lezártnak látszik a dolog, de megyünk továbbra is előre, még akkor is, ha a jövöben is lesz akadály váratlan és ismeretlen probléma, majd csak megoldjuk azt is, ha nagyon akarjuk :wink: !

Várom az enrofloxacin vs. terméketlenség téma litániáját, remélem visszatérünk rá, én is kutakodni fogok utána, ha időm engedi majd :D !

Warhawk! Sajnos szívat engem a számítástechnika, nehezen indulnak be a dolgaim!
Az a codec-es dolog az Mp4 lejátszómmal félig összejött, de mégsem jó, valószinű, hogy a gépem agyát le kell gyalulni, majd privátban értekezünk!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 21:10 
emys írta:
(Én a probiotikumok közül inkább állatgyógyászatban jártas cég termékét választanám, az emberi táplálkozás kiegészítőket gyártó, bár igen erőteljes marketinget folytató gyártó helyett.)

Az Entrobac is ilyen (ajánlott)?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 20:56 
Szia!

A vírusokkal kapcsolatban teljesen igazatok van. A magyar madárállomány teljesen fertőzött mindenféle vírusokkal.
Ezekkel szemben az egyetlen megoldás lenne a mentesítés. Meg lehetne ilyet csinálni, nem könnyen és nem olcsón (nyilván először diagnosztizálni kellene, aztán ellenőrizni a mentességet stb).
A gond ott van, hogy ezeket az állományokat teljesen elzártan kell tartani a fertőzöttektől. Nem hozhatsz be egy madarat sem szigorú karantén, vizsgálatok stb nélkül, és nem is vihetsz ki. Egy mentes, az adott vírusra nézve "naiv" állat megbetegszik első fertőzéstől, amit egy fertőzött helyről való állat észre sem vesz.

Ezért a hajlamosító tényezőket kell csökkenteni: jó takarmány, megfelelő higiénia, jó tartási körülmények.

A probiotikumok sem hatnak a vírusokra. Legfeljebb csökkentik a károsító hatásokat.
(Én a probiotikumok közül inkább állatgyógyászatban jártas cég termékét választanám, az emberi táplálkozás kiegészítőket gyártó, bár igen erőteljes marketinget folytató gyártó helyett.)

Az enrofloxacin-terméketlenség téma megér egy hosszabb levelet, lehet, hogy még visszatérünk rá.

Üdv:

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 0:39 
Emys! Még egy kérdés a vírus témához!

Beidézek egy privát üzenet sort, a Feketemarcsiét! Mi a véleményed arról, hogy az álltala ajánlott készítmény hatásos lehet a virusok ellen, akkor ha a vírus valóban a jószágban lappang évek óta és mondjuk a tartástechnológiára és a higéniára kellően odafigyelek?

Idézet:
Szia!

Próbáld ki az ökonet petet, a környezetükre és a madarakra kell fújni, akár naponta is lehet, nálam nagyon jó hatása van. Ez olyan baktérium flóra, ami visszaszorítja a káros mikroorganizmusokat. Tavaly a kanáriknál teljesen elmaradt a lesoványodás miatti elhullás.


Idézet:
Köszi a tippet, de az én problémámra az macskakaki, amit írtál! Vírus!



Idézet:
Elvileg arra is jó és erősíti az immunrendszert.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 0:30 
Idézet:
Szia Tamás,
Köszönöm az elismerést, de én csak egy állattenyésztő vagyok, akivel még megtanították a szakmát. Nem írtam, de mind a circo, mind a polyoma vírus sok problémát okoz a fiókáknál.
Szerintem jól csinálod a dolgaidat, nem nagyon kell változtatni, csak el kell fogadni, hogy nem tudsz megmenteni minden madarat. A betegeket úgy kezeld a jövőben, ahogy leírtam. Szelektálni kell az állományt, mert a fertőzöttek nagy részénél is lesznek tünet mentesek. Minden madarad fertőzött, de ez nem baj. Szigorú hygeniát kell tartani, ami évi legalább egyszeri vegyszeres fertőtlenítést jenet mindenhol, olyat amilyet a rozsdás kalitkánál leírtál. Nekem 14 egész napom rá megy évente. Ha ritka színű madár rosszul nevel, akkor tedd át a tojásait jól nevelő alá és szépen fel fognak nőni. Ha már így lesz elég ritka színű példány, ami jól nevel, akkor az eredeti párat (rosszul nevelő ritka szín) eladhatod. A nehéz az elején, hogy szinte minden fiókát meg kell tartani, költetni velük és a jól teljesítőket megtartani a többit fiatalt és a rosszul teljesítő öregeket eladni. Dióhéjban ennyi...

Üdv: Balázs


Na ez a valami, ez igen! Szerintem ez a távgyógyítás :shock: !

I think it was a perfect job :D!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 0:27 
Idézet:
Szia Balázs!

Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon nagy király vagy!

Lehet olyan dologra világítottál rá, ami évek óta benne van az állományomban!
Bizonyos vonalakat érint csak, amelyek elhullásokkal végződtek, különböző fejlettségi stádiumokban!
Kelés utáni 1-2 napos kor, 2-3 hetes kor, kirepülés után, leválasztás előtti fiatal elhullások voltak, amiket külön nem értettem, hogy ezen vonalon, ahol a boncolt madár a kapocs, most már tudom, hogy az apja(fehér) volt a fő generáló. Az tavaly előtt pusztult el egy sikeres költési szezon után, miután átkerült a hímekhez a pihenő volierbe, 2 napra rá reggelre hello!
Most a lánya pusztult el és akkor már visszavonom a feltételezett bélgyulladás diagnózisomat, mert a 10 éves fiammal elemeztük azokat a képeket, amiket mondtál az ürülék és a szárnyevező tollak tekintetében és egyszer csak fel állt a hátamon a szőr, mikor eszembe jutott egy próféciai gondolat: "Figyeljétek a jeleket!" Megértettem és bizonyítékokkal(ürülék, V formájú tollhiba) és az észrevételeddel, hogy ezen a fehér vonalon vírus lappangás van. A képen szereplő fehér madár anyja és nagyapja elpusztult, most már tudom, hogy miért! A tavalyi évben csak ő maradt életben, de csipasz kora óta kezelgettem, toltam neki, amit csak tudtam. A testvérei az említett stádiumokban elhullottak, egy-két madár rendellenesen fejlődött, hiányos tollazat, kopasz fejtető, dülledt szemgolyók, félig kinőtt evezőtollak, röpképtelen fiatalt eredményezve. Ő az egyetlen fehér madár, ami jelenleg sem a legjobb vitalitású madár a 25db hímem között, pedig szükségem lenne rá, mert kevés idegen vérű fehér vonalam van, beszerezni friss vért majdnem hogy lehetetlen, egész Európában nincs.

A cirkó vírusról hallottam a kanárisoktól.
Akkor kérdezném, hogy az immunrendszer folyamatos roborálása mellett az utódiban is előfordulhat majd a vírus?
Kisérletezzek vele vagy te elküldenéd a levesbe?
Ez a fehér madár egyébként rokontenyésztés eredménye, elősszőr erre gyanakodtam, hogy talán ezért a fióka elhullások, de akkor nem. Olyan párosításból született: fehér örökítő fehérhátú ezüst hím x fehér örökítő vörös tojó, recesszív öröklésmenetű a hófehér mutáció, a szülei féltestvérek(azonos fehér apa és külön két másik tojótól származó hímxtojó párosítás).
Ezt megelőzően ugyanezen degeneratív fiókakori rendellenességeket tapasztaltam 3 éve, mikor a fehér hímet(nagyapa) az elpusztult(boncolt) hordozó vörös lányával tettem párba tesztpárosítás céljából, nameg nem tudtam fehéret akkor se beszerezni! Tehát apa-lánya rokontenyésztés a fehér recesszív színre, keltek is a fehér csipaszok, de sorra hullottak is el.
Érdekes módon ettől a fehér hímtől, ahonnan a gond ered, van a tenyészetemben másik 2db nagy testű(heterózis miatt) fehér hordozó fehérhátú ezüst hímem, azokk makk egésségesek, de egy másik tojótól keltek. Ezeknek a tavalyi utódaik is tutik voltak, nem volt náluk gubanc. Csak üresbe mentek, meg dajkálkodtak, nem tudtam hozzájuk párosítani idegen vérű fehér vagy fehér hordozó tojót, de idénre fogok tudni.

Légyszi írd meg a véleményed és javaslatod a leírtakról!

Én sok madarásznak mondom, hogy én nem viszek madarat állatorvoshoz, mert a 99%-uk nem ért hozzá(egy ismerős elvitt egy kokcis legyengült egzotikus galambját a dokihoz, az becsepegtette ivermectinnel, mondván hogy férges, aztán másnapra elpusztult, a csaj igazán bevállalós volt, felnyitotta siratott kedvencét és komoly dokikkal konzultált a fotói alapján)
Nekem sem kell állatorvos, csak megkérdeztelek és megmutattam a képeket és meglett a válasz! Köszi!
Pedig túl nagy felbontásban mentek el a képek a mailben, de csak így látható jól a széklet!
Ezek tudatában a kezelési próbálozásom nem volt hiába való, de nem is volt eredményes, de tanultam belőle!
A tanulmányt és a konklúziót megírom a megfelelő topikba a téma zárásaképpen és a tenyésznaplóban is feljegyzem a tapasztaltakat!

Üdv.: Tamás!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 0:26 
Szia Emys!

Bocs, hogy nem olvastam el a profilod!
A terméketlenség nem véglegesnek értettem, ha esetleg úgy vetted volna, egyszerűen az a tapasztalat(egy öreg barátom 55éves tapasztalata és véleménye alapján), hogy 1 hónapot várni kell(lehet 2-3 hét, nemtom), hogy kiürüljön a szervezetből a hatóanyag! Tyúkokon nem tudom, hogy hogy működik a szer!

Mivel ez a topik a 'távgyógyítás' nevet kapta, bemásolgatok azokat az emailjeimet, amiket a napokban váltottam a Balázzsal, pedig ő nem állatorvos! Mondjuk az emailhez csatolt ugyanazon képek, amik lentebb is szerepelnek nagy felbontásban mentek el, csak utólag a gyerekkel néztük meg a székleteket és a szárnytollakon lévő elváltozásokat!

Szia Tamás,

Átolvastam a beszámolódat és szerintem krónikus vírusfertőzés vitte el a madaradat. Miért gondolom?
A 006-os képen nézd meg az ürüléket és a 014-esen! A 14 az egészséges a 6-os tipikus vírusos. Folyékony állag, húgysavas rész okkersárga színű, külön vizes rész, ami a rosszvese működés miatt van.
Az open wing-es képeken a 016-oson látszik a legjobban az első és negyedik evező toll V alakú törése. amit madárpolyoma (APV), vagy galamb circovírus is okozhat.
Mi lehet tenni?
Folyamatos mikroelem bevitel az immunrendszer támogatására (megegyező hatású a humán béres cseppel).
Beteg madarak begyét minden este fel kell tölteni kézzelnevelő tápos péppel, amit begyszondával kell bejuttatni. Ezzel meg tudod akadályozni a madár leromlását és elhullásást. Fontos hogy este legyen, mert így éjszakára nem marad üresen a gyomor. Ha végig gondolod a legtöbb madár reggelre hullik el. Általában 5-6 nap elég, de volt már sándorom amit 3 hétig toltam, mire túljutott a krónikus fázison. Antibiotikumot is adhatsz a pépben, ha bűzös és barna/sárga/zöld nagy méretű széklet, mert akkor bakteriális eredetű a nyavalytörés. Ez élőfordulhat a vírusos fázis után is, mint az embereknél (szekunder fertőzés), erről anyukád tud majd mesélni.
Vírusokról részletesen majd szóban Monoron!

Üdv: Balázs

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 0:15 
Szia!

Nézd meg a profilom :) ( Amúgy 19 éve végeztem...)
Itt ezen a fórumon inkább madarász vagyok.

Az enrofloxacin-kérdés megér egy kis utánjárást, ma kb 10 percem volt rá, komoly kutatások után úgy tűnik, hogy házityúkban biztos nem okoz terméketlenséget.

Az enrobioflox egy utángyártott készítmény az eredeti Bayer termék szabadalmának lejárta után. A hatóanyag ugyanaz, a generikumoknál előfordul, hogy nem ugyanaz a minőség.
(A Baytrilban nincs semmi plusz roboráló vagy immunrendszerre ható segédanyag)

Üdv:

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 25, 23:57 
Idézet:
Ezt hogy érted? A hatóanyag károsítaná az ivarsejteket?



feketemarcsi írta:
Emys, az enrobioflox tényleg terméketlenné teszi az állatokat 10-14 napra. Sajnos volt már vele ilyen tapasztalatom fürjeknél. 100 %-ban fiatlanok voltak a tojások.


Igen. Gyakorlati tapasztalat, de nem csak az enrofloxacin hatóanyagú antibiotikumok használatánál! Igencsak üresek azok a tojások, nem csak a fürjeknél, ahogy Marcsi is írta, hanem sok minden másnál is!
Nem véletlenül csinálom most(kb 1 hónap múlva, február végén indul a 2012-es tánc), a preventív célú(de egy kicsit kezelési célú is) kúrát az egész állományomban, mivel tavaly az egész papagáj állományomat felszámoltam és az egzotikus galambokra specializálódtam, sok helyről jött új madár, ezért az új állomány bisztonsági okokból(laborvizsgálat hiánya) kapja a gyógyszert, a boncolt jószágnak hiába adtam volna bármit, mert ha valóban az a két vírus valamelyike vitte el a madaramat, amit majd a készített és lentebb szereplő képek igazolnak, ha jól megnézzük, amit kell, akkor se tudtam volna megmenteni, bár azért, ha tudtam volna a pontos diagnózist, akkor a megfelelő kezeléssel(nem húzom ki estére az infralámpát és mikroelem koncentrátum/humán béres csepp adagolásával talán felturbóztam volna a legyengült immunrendszerét és ő saját maga legyőzhette volna vírust, ami tojás kora óta benne lappangot!)
Bele kell tőrődnöm abba, hogy minden beteg madarat egyszerűen nem lehet meggyógyítani, bármennyire is igyekszik az ember, de én az elhullásokból is tanulok és ezt szeretném tovább adni!
"Mert mit ér az a tudás, amit nem osztasz meg másokkal?"

A dr. Talabár Zsolt válaszát már lehet nem várom meg, lehet, hogy meg sem fog érkezni sohasem, lehet külföldön van/él vagy elfoglat, mert éppen angolul ír egy könyvet vagy nem tudom :?: , de igazság szerint már nem is tartok igényt a véleményére! Az egyik tenyésztő társam és kezdő korombeli mentorom, Rostás Balázs barátom véleménye segítségével és tippje alapján összeállt a kép, ami a probléma gyökerének látszik és ő nem is állatorvos, hanem csak egy díszmadár tenyésztő, akit jól megtanítottak erre a csodaszép szakmára!
Külön örülök neki, hogy elismerően nyilatkozott arról, hogy jó úton járok és hogy szerinte jól csinálom azt, amit csinálok. Remélem ez tényleg így van és ezt nem csak a madarak terén gondolom így, hanem a magánéletemben is! Majd az idő megmondja :roll: !

Folyt. köv.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 25, 23:43 
Szia emys!

Úgy tűnik, hogy az álltalam feltett kezelési próbálkozás és boncolási képek segítségével, azok kielemzésével(a 10 éves fiammal), megoldódni látszanak!
Majd azért szeretném a te véleményedet is kérni!
Azt gondolom, hogy több éves elhullásokra találtam meg a kérdéseimre a választ :D ! A gyémánt gerle állományomban ezen a családi vonalon több generációban volt elhullásom az elmúlt években, több stádiumban(feltört tojás, de elhullott embrió, kikelt, de elhullott 1-2 napos csipasz, kirepülés előtti és leválasztás utáni elhullások, főleg a fiatal egyedeknél és degeneratív fejlődés, dülledt szemek, hiányos-rendellenes tollazat, de tenyész kori elhullás is volt, a képek is egy 3 éves tenyészmadár teteméről készültek.
Későbbiekben részletesen beszámolok a tapasztaltakról és a tanulmányt vagy okulmányt megírom ebbe a topikba, ahol elkezdtem valamit, ha minden igaz be is fejezem.
Egy kérdést szeretnék feléd intézni, amúgy amióta az Idrén tipegek-topogok, azóta minden hozzászólásodat kamázom! Egyébként állatorvos vagy? Nem maradt le a dr. titulus a hsz-eid alján? Vagy amikor csináltad a profilodat, akkor még nem voltál doktor?
Az Enrobioflox-ot 2 napja kapja az állományom, az egyik, jelenleg kezelés alatt álló madaram borzolt tollazatát kisimította, neki bélgyulladása van/volt. Tudomásom szerint a Trisulmix kismacska az Enrobioflox-hoz képest.
A boncolt madárt vírus vitte el, de ezt is csak én gondolom, majd később elmagyarázom, hogy miért! Az állomány laborvizsgálatát a megfelelő módon előbb-utóbb elfogom végeztetni vagy végezni, mert még ilyen nálam 8 éves korom óta nem volt, mihamarább lesz, eljött az ideje, hogy ez is meg legyen oldva!
A Baytrill és az Enrobioflox hatóanyaga ugyanaz, tudtommal, de szerintem van különbség, mert a Baytrillben van olyan plussz vivő vagy segéd anyag, ami a legyengült szervezet immunitását roborálja a hatóanyag hatásmechanizmusa mellett. Szerinted is így van vagy mit gondolsz ezen gondolatomról?

Köszi a lentebbi leírást, mindig szivesen olvasom az irományaidat :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO