Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 25, 10:28 
Szia!

Nyilván látatlanban csak találgatni lehet. Labor nélkül legtöbbször a boncolás sem tud diagnózist mondani. Leginkább azért érdemes utánajárni a dolgoknak, mert ha valami jó kis kórokozó befészkeli magát az állományba, idővel egyre nehezebb onnan kiirtani.

laczkó tamás írta:
Ma vettem 10ml Enrobioflox-ot, az segíteni fog rajta,


Igen. Ha a gondot baktérium okozza és nem valami más, és a baktérium érzékeny enrofloxacinra, és nem okozott a baktérium olyan károsodást, ami maradandó... Persze, ha nincs más lehetőség, ki kell használni.

laczkó tamás írta:
a hímek ivarsejtei is helyreállnak addigra!


Ezt hogy érted? A hatóanyag károsítaná az ivarsejteket?

Üdv:

emys




A The United States Pharmacopeial Convention nem tud szaporodásbiológiai hatásról legalább is baromfiban. Persze jobban utána kellene nézni, ezért is érdekel.

Pregnancy/Reproduction
The attributes of fluoroquinolones make them likely to cross the
placenta in many species; however, adverse effects have not yet
been reported when fluoroquinolones have been administered to
pregnant animals.{R-95}
Adequate and well-controlled studies of the effects of
fluoroquinolones in pregnant human beings have not been done;
however, administration during human pregnancy is generally not
recommended, based on reports of arthropathy in immature
animals.{R-107} ...
Chickens: No adverse effects were noted in measured
reproductive parameters when male and female chickens were
given an enrofloxacin dose of 150 parts per million in the
drinking water for 7 days. This regimen was repeated at five
different ages between 1 day and 206 days of age with no
reproductive effect noted. The parameters measured included
egg production, egg weight, hatchability, chick viability, and
reproductive histology of treated birds and their hatched
chicks.

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 24, 0:41 
Sziasztok!

A lentebb írott sorokra és a bélben lévő narancs-sárgás folyadékra tekintettel bélgyulladásra tippelnék, bár még várom dr. Talabér Zsolt válaszát emailben a küldött anyagomra, de lehet nem fog megérkezni! Talán az MRTOE fórumán el tudnám csípni, de végül is megoldódni látszik a történet.

Sajnos 3 napja infrázok egy fiatal tarka hímet, neki is hasonló tünetei vannak, csak őt hamarabb kifigyeltem, nem annyira gatya! Ma vettem 10ml Enrobioflox-ot, az segíteni fog rajta, az egész állományt le fogom kezelni, nehogy gubanc legyen a költés kezdeténél főleg. Egy hónap múlva meg indulhat a költés, a hímek ivarsejtei is helyreállnak addigra!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 4, 0:16 
Szia Tomi!

Nálam is megvan az idei tél első áldozata, egy idei tarkuló hím. Mindenféle előjel nélkül.
Miért nem a gyémántos részbe tetted ezt a részt is? Ott ha valaki visszaolvassa ebből is tudna tanulni, így viszont el fog veszni, nem lesz szem előtt.
A szín meghatározásában biztos vagy? A Snow-White-nak fehérek az evezőtollai is, nekünk ilyen madarunk nincs, a mieink sima "fehérek". Egy madaram van, aminek az evezőtollai is megközelítik a fehér színt, de még az se tökéletes. Annak a madárnak azt hiszem a dédanyja volt egy snow-white tojó, viszont azóta se láttam olyan madarat. Egyszer(jópár éve) Monoron árult ilyen egyedeket egy bácsi, nekem tőle volt ez a tojóm(az első fehérem), de sajnos felszámolta az állományát.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 3, 8:53 
feketemarcsi írta:
Kokcira és szalmonellára a trisulmixet szokták adni.

Nem ebből a madárból gondoltam a mintát, ha ebben volt, akkor a vele együtt lakókban is nagy valószínűséggel előfordul, meg a környezetükben is. Bár valahol azt hallottam, hogy a madarak 99 %-ban megtalálható tünetek nélkül, fiatal állatokban szokott pusztítást végezni.


Igen, ezeket én is tudom és az elhullott madár nem volt fiatal!

Köszi az infót!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 23:30 
Szia Marcsi!

A madár már az örök vadászmezők felett szárnyal, a gyűrűjét emlékbe eltettem :cry: .

Sajnos sok mindenre nincs most pénzem, főleg a széklet mintára, mert akkor azzal kezdtem volna és a tetemet sem én nyitottam volna fel.

Az tény, hogy a 2011-es év őszén-telén nem hogy fajta váltáson, de egész állomány váltáson estünk át, több helyről jöttek a madarak! Remélem beáll az egyensúly és nem lesz több gáz, ha igen, akkor küldök széklet mintát, mert muszáj leszek! Azért egy széles hatásspektrumú antibotikum kúrát is fog kapni az állomány, erre fogom kiszorítani a pénzt.
Milyet ajánlanál nekem?

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 23:01 
Szia Gyuri!

Már, hogy lenne butaság, amit írtál, akkor ennyi erővel az én hsz-eim is butaságok, mert nem tudtam megadni a diagnózist! Lehetett baktérium is a tettes, majd megfogok kérdezni tőlem okosabbak is, hátha kikerekedik a történetből valami :wink: !

A lényeg, hogy megindulsz te is :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 21:48 
Szia Tomi!
Sajnálom a történteket, a képeket látván ezzel kapcsolatban az jut eszembe, hogy a mell izomzat felszívódása két dologra vezethető vissza. Az egyik emésztési és anyagcsere probléma, a másik pedig valami bakteriális lehet ami az izomzatot pusztította el, ez a tünet más madár fajtáknál is gyakori. Lehet butaság amit írtam, de ez fogalmazódott meg bennem. :roll:


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 11:54 
Sziasztok!

Sajnos igaznak bizonyul az a mondás, hogy minden csoda 3 napig tart, az enyém csak 1 napig, mert a tegnapi kezelés pozitív képeinek benyomása alapján azt reméltem, hogy a madaramat meg tudom gyógyítani, de sajnos ma reggelre elpusztult. Tanácstalan vagyok, hogy pontosan miért is történt az elhullás , de mivel elkezdtem a dokumantálást és az archiválást, nameg egy számomra kiemelkedő tenyészértékű(fehér örökítő) madaramról lévén szó, ezért úgy döntöttem reggel, hogy fel nyitom a tetemét, hátha látok benne valamit?. A bemetszés előtt a kloákából egy sárgás-vizes válladék folyt ki(az egyik képen látható), szervi elváltozást nem láttam(a májat rendben találtam, gócokat nem találtam, a test szövetek tekintetre renben voltak, a szaporodó szervi rész is rendben volt), a beleket a végén szétvágtam és egy élénk narancs-sárgás szinű folyadék tűnt elő(fotón látható). Megállapításom a következő: a pontos diagnózis felállításához laboratóriumi-mikroszkópos-szövettani vizsgálatok kellettek volna. A boncolás előtt volt egy olyan elgondolásom, hogy lefagyasztom vagy egyszerűen csak elviszem a tetemet a Gál Jancsiékhoz, profik a díszállat/díszmadár betegségek területén, komoly felszerelésekkel(ezt csak hallomásokból tudom), meg, ami a Jancsiról le jött az elmúlt évek alapján!
A képeket és leírtakat elfogom küldeni neki és Dr. Talabér Zsoltnak(a galamb doki ), hátha tudnak valami hasznos infót adni nekem, aminek a jövőben hasznát tudnám venni és tovább is adnám a megszerzett tudást a tenyésztő barátoknak és társaknak!

Ennek a madaramnak ez a sors volt megírva, a 2012-es tenyésszezonban már nem lesz velem, de a fia igen !
A jövőt a saját tenyésztésű fehér(white snow) hím kölykével szeretném folytatni és megyünk tovább előre!
A feltett szomorú képek az elmúlást(jelen) és a szép emlékeket(múlt) jelentik nekem, de a fehér fiatal madár képe, meg a jövőt szinbolizálja
Az utolsó 3 nyitott szárnyú(open wing) póz mutatja a gyémánt gerle mutációk szinét( a hófehérnél sárgás-vöröses szinűek az evezők), mivel több színnél(kombinált szineknél) sok hasonlóság van a test szinezetében, de a szárnyevező tollak szinei mutatják meg és adnak segítséget a szín mutáció beazonosítására! Nem tudom, hogy a gyémánt gerle magyar nyelvű standard leírását is felvállaljam-e?

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 11:52 
Hoztam képeket a lentebb írt, mai történésekről!
Sajnos a képek nem kronológiai sorrenbe kerültek(gondolom azért, mert mindegyik képhez írtam leírást a posimage.org galériámba)

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

Kíváncsian várom a holnapot, a beteg madaramat egy órával ezelőtt néztem meg, láthatóan evett a kajájából, bélsarat ürített, ami nem zöldes és fosos, de még messze nem az igazi

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 11:50 
Van egy régi, rozsdás kalitom(ha az mesélni tudna ). Vittem ki forró domestos-os vizet és szépen kisáltam egy kefével, hogy így fertőlenített, tiszta helyre kerüljön a beteg madár. Aztán egy száraz ronggyal áttöröltem a rácsozatot.
Újságpapír a tálcára, egy kis tunning magkeverék(kendermagos aprómag keverék) és a gyógyszeres oldat került a kalitba. A kazánom tetejére helyeztem az "ambulanciát", hogy alulról is kapjon meleget a beteg, a dolog motorja az infralámpa, amit a kívülről állítottam a ketrec mellé. Aztán kezembe vettem a madarat(soványkás volt tapintásra, de nem volt ramaty) és direktbe megitattam(a csőrét a gyógyszeres vízbe nyomtam), a madár szépen kortyolta az orvosságot , majd hagytam, hogy had pihenjen, csukott szemmel melegedett az infrasugarak előtt.

A kezelést úgy terveztem, hogy a rendelkezésemre álló humán gyógyszerek együttes keverékével fogom végezni, mint egy 5 napig tartó antibiotikum kúrát és utána egy 5 napos LAKTIFERM M+C probiotikum kúra és levezetésnek vitamin kúra csemege tunning kajával kombinálva!

De a madaram a kezelés kezdése után 15 perccel, kinyitotta a szemét, a tollai kisimultak, a tekintete is csillogóbbá vált és felröppent az űlőrúdra! Nagyon megörültem ennek a kis csodának, varázslatnak, mert én voltam a sámán és jó dolgot csináltam . Remélem majd, hogy tényleg meg fog gyógyulnim mert kimagasló tenyészértékae van számomra ennek a saját tenyésztésű 2009-es fehér örökítő vörös tojónak, mivel az idei év egyik nagy eredményét ő produkálta, mert tőle kelt az első saját kelésű hófehér(white snow) mutációm ! Mondtam is a madárnak, hogy "összekell szedned magad tavaszra, mert szükségem van rád" !
A madár azért még az anbulancián marad 5 napig megfigyelésen, de utána átkerül egy társas telelő+gyengélkedőbe, egy ékszer galamb pár és néhány fajtársa társaságába!

Nem tudom, hogy milyen betegség miatt került ilyen állapotba, eddig jól elvolt, bár lehet, hogy az éves állapotfelmérés(egyenként kézbevétel+pedikűr), amit a héten csináltam meg a gyémánt geréimnél, annak az esetleges stressz hatására alakulhatott ki valamilyen baktériumos vagy gombás nyavaja!

A használt gyógyszerről és hatóanyagról írnék végül:
Édesanyám gyógyszertári szakasszisztens, mellesleg jobban tudja a gyógyszer szakmát a gyakorlatban, mint a gyógyszerész főnőkasszonya, melleseleg ő is állatbolond, gyerekkorom óta segített az állataim gyógyításában, az esetek többségében mikor időben kezdtem meg a beavatkozást, sikerült meggyógyítani a jószágokat.
Egy kacagó gerlém is nagyon ramaty állapotba került(nem figyeltem rá kellően, mert nem olyan fontos számomra, új szerzésű madár is volt). Mivel nem volt kéznél semmilyen állatgyógyászati készítményem, ezért megkértem, hogy hozzon nekem valamilyen antibiotikumot a patikából! A DOXYCYTLIN AL 100-as kapszulára(100mg doxyciytlin kapszulánként) esett a választás. Anyukám 10 kapszulát hígított 10gr. glucosummal(gyógyszertári szőlőcukor) és így készítette el a gyógyszer porkeveréket, közben arra gondoltam, mielőtt a gyémánt gerlének kevertem volna be az oldatját, hogy mi van ha nem bakteriális eredetű a betegség? Hanem esetleg egy gomba féle okozza a bajt? Ezért döntöttem úgy, hogy az antibiotikumot kombinálom egy fungicid(gombaölő) szerrel. Ami viszont évek ótea kéznél van és több esetben beválik a tenyésztés során, az a KLION 250mg tabletta(ez a gyógyszer a humán gyógyászatban a nők hüvelygombás és egyéb kellemetlen tünetű betegségeire gyártották), de a galambászok évek óta használják, számos nyavajára jó. A hatóanyaga az állatgyógyászati készítményekben is használt: metronidazol. Az antibiotikumból egy késhegynyit és a KLION tablettából egy negyedet(kb. 50gr) oldottam fel kevés vízben és így készítettem el az oladot.

Várom a legjobbakat .

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 11:49 
Sziasztok!

Babona ide vagy oda, nekem már az új év első napján is dolgoznom kellett, még akkor is, ha a feleségem és a babona is azt mondja, hogy nem szabad semmit se csinálni az új év első napján. Azt meg, hogy mit lenne szabad, meg mit nem lehet nekem csinálni, én magasról teszek rá! Főleg, ha az egyik "gyermekem" életéről van szó!
A madarászatban, de az állattartás minden területén napi döntéseket kell meghoznunk és az ehhez kapcsolódó tenyésztői feladatokat, beavatkozásokat meg kell tenni, ha fúj a szél, ha esik a hó és ha január 1.-je van!
Kérdeztem is a feleségemtől, hogy arra a pár filózófiai gondolatomra mit felel, ami az eszembe jutott?
"Amit megtehetsz ma, ne halazd holnapra?"(ez egy klasszikus szólás-mondás ugye?)
"Amit megmenthesz ma, azt lehet, hogy már holnap nem!"
"Amit nem csinálsz meg ma, lehet holnap már késő lesz!"
Őt persze az egész nem érdekli, sajnálom !
Aztán meg magamnak mondtam, de tudtam is, amit egy másik nagy mondás vezérelt, hogy "Kezdd el MOST!"

Délelőtt kimentem a portámra, az első dolgom, hogy a kutyám helyéről kidobtam az ürüléket, aztán megdicsértem sokadszorra, hogy ügyesen viselkedett a petárda és tüzijáték kavalkádba(Szilveszter este is kimentem a kutyámhoz megnyugtatni, mert stresszelte a durrogás és a félős kutyák hangjának atmoszféraja. Lenyugtattam, sőt utána a benne rejlő félelem átment bátorságba, támadásba. Örültem a kutyám viselkedésének ! Ne dolgozzak? Ez jó a kutyának és jó a családnak.

A következő dolgom, hogy megnéztem a madaraimat. A telelő gyémánt gerle tojók volierjében az egyik madaram már várt engem. Az ajtó előtt a földön gubbasztva, alukált. Mikor láttam, hogy melyikkel van gáz, egy percig sem haboztam, rögtön a kezembe vettem és mondtam neki, hogy ne félj, "Tomi apu meggyógyít!"
A kazánházamban lévő(a mai napon 8 fokos hely volt) egzotikus galamb hadiszállásra raktam. A társas dobozkalitra akasztott 12 wattos energiatakarékos izzó melegéhez húzódott a beteg madár.A látottak alapján eldöntöttem, hogy külön ambulanciára kell, hogy kerüljön!
Folyt.köv.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO