Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 11:57 
Hoztam a videókat, amit az ünnepek alatt készítettem az utókor számára !

Az oltást gyerekkori jó barátom, Agócs Attila hajtja végre, segítője Babitz István.
A gyakorlottabb öreg rutinok, mint a felvételen segítő István, egyedül hajtja végre az oltást, de ez tényleg sok gyakorlást és hibátlan kivitelezésű, nyugodt, bisztos kezű technikát követel.
Attila barátom az egyes nyugtalanabb természetű madarai védelme érdekében, a segítő álltali oltást tartja bisztonságosnak :15: !

Az öreg Agócs büszke lenne a fiára(sajnos már eltávozott az élő galambászok soraiból), az eddig elért verseny és tenyész eredményei magáért beszélnek! Szerénysége, a madaraival szembeni szeretete és kapcsolata, a profi tartás technológiája, a kiegészítők(vitaminok és gyógyszerek) szakszerű alkalmazása és a sok munka közös gyümölcseként kis pénzből is odapörköl a magukat nagyra tartó nagy pénzű postagalambászoknak :mrgreen: !

Az oltásról készült két felvétel linkje:





A tenyésztő és "sportolói" kapcsolata! - Let's see my friend! The pigeon breeder contact with his raceing pigeons! Very nice ! :

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2012 jan. 2, 15:04-kor.
Videók beillesztése


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 11:56 
Sziasztok!

Akkor ebben az al topikban egy felvételt láthattok arról, hogy hogyan kell szakszerűen elvégezni az injekciós tűvel végrehajtott oltást!
Régebben én combba oltottam, de ezen a videón, a mostanság szokásos, lényegesen jobb kivitelezés látható, a nyakba oltás!
Az oltást különböző betegségek(paramixo, paratifusz, himlő stb.) megelőzéseként alkalmazzuk a galambászatban!
A vakcinázást évente célszerű ismételni, mert addig tart a védettség.
Az oltásnak a szabadban repülő verseny postagalamboknál és keringő-röp galamboknál van nagy szerepe, nagyban hozzájárul a madár jó egészségi állapotához, immunitásához!

A jövőben ezt a technikát az egzotikus galambféléken is alkalmazni szeretném, bár erről lehetne vitázni, hogy kell-e, célszerű-e? Egyes, betegségre hajlamosabb fajtáknál a helyesen végrehajtott és jó oltóanyag, szerintem csak a madaraink javára válhat!

A videó hamarosan, még feltöltés alatt van !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO