Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 dec. 16, 11:44 
Sziasztok!
Egyik, nagyjából 10 hónapos hullámos papagájom (hím) ), már nyár óta vedlik. Az elején csak a pihetollak hullottak, 1-2 hónapja azonban kihullottak a szárny- és faroktollai is. Azóta sem nőttek vissza. A madár röpképes, de hosszab szárnytollak híján ügyetlenebb, mint a párja. Olvastam rendellenes vedlésről, szerintetek ez rendben van, vagy probléma? Nincsenek rajta kopasz foltok. A madár egyébként eszik rendesen és aktív. Adtam neki direkt tollváltásra való vitaminos rágcsát. Ha tudtok, légyszi segítsetek. Előre is köszönöm.


Csatolmányok:
IMG_20161120_070650.jpg
IMG_20161120_070650.jpg [ 72.61 KiB | Megtekintve 7888 alkalommal. ]

_________________
Üdv.: Bingo
 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 22:59
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2013 jún. 10, 22:14 
Úgy néz ki helyrejöttek,habár még kettőnek kicsit ürülékes a tolla,de nem híg.Szentesen vettem megint papagájt,mikor hazajöttem semmi bajuk nem volt,most estére pedig egy gubbaszt,nem repül,nem mászik,éés nem eszik.Ha megy olyan mintha szédülne!Ez mitől lehet?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 3, 9:51 
Szia. Ha nemrég kerültek hozzád, akkor akár a stressz is produkálhat ilyen tüneteket...
Itass vele almaecetes vizet, vagy kamillateát. Gyakran cseréld a folyadékot. 
Élelem szempontjából a magkeverék (vörösköles,sárgaköles,muharmag,fénymag) mellé keverj egy adag mákot (nem daráltat, hanem szemeset). Legyen meleg és nyugodt helyen!!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 3, 9:39 
boby78 írta:
Önitatón vannak,minden nap cserélve a víz,ma kapott a beteg almaecetet is.Mennyit kell rakni 1 liter vízhez?

Az almaecetről itt olvashatsz. (Inkább nem másolom be, mert érdemes az egészet elolvasni).

boby78 írta:
Nemrég vettem őket,kaptak tojást,és csíráztatott magot is,szerintem nem voltak hozzászokva,az előző helyen nemigen kaptak ilyesmit!

Elképzelhető, hogy a takarmányváltás miatt van mindez. A tojásos eleséget és a többit egyelőre szüneteltesd, miután már helyrejöttek, akkor apránként szoktasd őket hozzá...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 22:59
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2013 jún. 2, 22:25 
Önitatón vannak,minden nap cserélve a víz,ma kapott a beteg almaecetet is.Mennyit kell rakni 1 liter vízhez?Nemrég vettem őket,kaptak tojást,és csíráztatott magot is,szerintem nem voltak hozzászokva,az előző helyen nemigen kaptak ilyesmit!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jún. 2, 14:17 
boby78 írta:
Sziasztok!MEgy a hasa a 3 hullámosnak?mit tanácsoltok,mivel kezeljem,hozzam helyre őket?


Na egy hasmenés nem rögtön hasmenés... Tudnál képet felrakni az ürülékükről?
Emellett jó lenne tudni, mivel eteted őket, milyenek a higiéniai viszonyok az itatóban: önitató vagy fedetlen itató, milyen gyakran van cserélve a víz, öntesz bele almaecetet?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 2, 14:16 
Vikemi írta:
Ennyire hülyeséget mondtak nekem, vagy csak ötlet sincs, miért???? :(

Inkább csak furcsálljuk. Én pl nem találkoztam még "hízásra hajlamos" hullámossal. Ha elég nagy helyen vannak és megfelelő a táplálék, akkor nem jellemző, hogy annyira elhízzon, hogy abból gond legyen.

imihb írta:
2-3 példánynál azt tapasztalom,hogy lent van a nagy kalitka alján,eszik-iszik,próbál repűlni,viszont nem megy neki.Csapkod a szárnyaival,néha úgy tesz,mintha el-el borúlna oldalra,pihenne,de a repülés nem megy nekik.

Csak tippelnék. Esetleg túl kis helyen voltak korábban és még nem erősödtek meg, nem gyakorolták be maguknak a repülést? Láttam már "szuperkis" helyen tartott hullámos párt, akiknél az volt a csoda, hogy nem szardíniát neveltek madarak helyett.... :-(

boby78 írta:
Megy a hasa a 3 hullámosnak?mit tanácsoltok,mivel kezeljem,hozzam helyre őket?

Jelenleg mit kapnak? Ha túl sok zöldeleséget, akkor attól is mehet a hasuk. Persze akár más is lehet, de jó lenne tudni az étrendjüket. Addig is se tojásos kaját se zöldeleséget vagy gyümölcsöt ne adj nekik. Csak magok és a vizük mindig friss legyen (de ez amúgy is alap).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 22:59
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2013 jún. 2, 9:53 
Sziasztok!MEgy a hasa a 3 hullámosnak?mit tanácsoltok,mivel kezeljem,hozzam helyre őket?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 17:53 
Sziasztok!
A hullámos papagáj fórumban feltettem egy problémámat,azt ide idézném,hátha itt többen látjátok és tudtok segíteni.
"Sziasztok!
Vásárolgattam több hullámost is az elmúlt 2 hétben,főleg ivarérett madarakat.Amelyek együtt voltak addig is,csak ők kerűltek 1 helyre,idegen madár nem kerűlt hozzájuk. 2-3 példánynál azt tapasztalom,hogy lent van a nagy kalitka alján,eszik-iszik,próbál repűlni,viszont nem megy neki.Csapkod a szárnyaival,néha úgy tesz,mintha el-el borúlna oldalra,pihenne,de a repülés nem megy nekik.
Van valakinek valamilyen ötlete,hogy mitől lehet ilyen problematika?
Segítségeteket előre is köszönöm!"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 jún. 11, 7:36 
Ennyire hülyeséget mondtak nekem, vagy csak ötlet sincs, miért???? :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 jún. 9, 13:42 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mit tudtok arról, hogy a hullámos papagájnál mi köze a hízáshajlamnak a szaporító képességhez?
Egy tenyésztőnél voltam, megmutattam neki a hullámosaimat (1 pár van), mert a tojónak mint kiderült, D vitamin hiánya van. Szóba jött, hogy hízásra hajlamos is, és rögtön rávágta a feleségével együtt, hogy akkor nem is lesz utóda. Azt mondta, ugyanazon a koszton két madárnak egyformán kéne reagálnia. Viszont nem részletezte, miért.
Tudtok erről valamit?

Előre is köszönöm!!!
:)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 1, 18:03
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2012 feb. 16, 21:09 
Sziasztok!
Köszönöm a segítségeteket, a kicsi már jobban van!


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 11:15 
Frici írta:
Szia!
A fiatal madaraknál a kokcidiózis gyakori,sokszor betegszenek meg a kirepülés után. (A stressz váltja ki a betegséget.) Erre kérj valamit állatpatikában, nekem Trisulmixet adtak. Legjobb lenne egy állatorvossal beszélni vagy megmutatni a madarat, mert más baja is lehet.



Fricinek igaza lehet! Én is hasonlót tanácsolnék!

Látatlanaba egy széles hatásspektrumú antibiotikum kúrát javasolnék 5 napig, főleg a beteg madárnak! Elkülönítve, infralámpával megvilágítva, azután egy 5 napos probiotikum kúra!
A Trisulmix a kokcira jó, de én egy komplex-ebb szert ajánlanék!
Az enrofloxacin hatóanyagú ENROBIOFLOX-ot vagy a BAYTRILL-t!
Nem kell egy egész flakonnal megvenni, állatorvos felszív fecskendőbe annyit, amennyit a betegnek kell adni egy kúrához!

Kérdezd meg itt a fórumon a tagok közül Emys-t(Dr. Sátorhelyi Tamás), nagyon segítőkész, korrekt állatorvos és madarász :D :D :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 12, 21:24 
Szia!
A fiatal madaraknál a kokcidiózis gyakori,sokszor betegszenek meg a kirepülés után. (A stressz váltja ki a betegséget.) Erre kérj valamit állatpatikában, nekem Trisulmixet adtak. Legjobb lenne egy állatorvossal beszélni vagy megmutatni a madarat, mert más baja is lehet.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 1, 18:03
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2012 feb. 12, 10:34 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert az egyik hullámos papagájom aki kb. 4 napja repült ki az odúból egész nap gubbaszt és a farktollai rángatóznak (a kloákáját összehúzza). Mintha nehezen tudna üríteni.( pedig adtam neki gyümölcsöt és főtt tojást is). Nem sejti valaki hogy mi baja lehet és hogyan segíthetnék neki?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO