Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 25, 21:11 
szia Larars !

Nekem a légcső atkával az a tapasztalatom,hogy minden madárfajnál vagy akár fajon belül is részben mások lehetnek a betegség(atka fertözöttség)tünetei.És attól is függ mennyire fertözőtt az adott egyed vagy állomány.Valamint vannak teljesen tünetmentes egyedek is.Általában a nyitott csőr,gyakori fejrázás,a csőr az ülőrúdhoz való szintén gyakori dörzsölése,savós jellegü orrfojás és a szörcsögő-sípoló zörejek hallhatók(bár ezt én inkább kattogó hangnak hívom) a torokból már az atka jelenlétéle utal.De ez csak akkor állja meg a helyét 100%-osan,ha minnél több tünet jelentkezik.A kattogó hang az,már önmagában is elég az atka fertözötség megálapitásához.
Még egy tünetet ki hagytam,ez pedig az éneklő kedv csökkenése vagy el maradása.Ez énekes madaraknál pl.kanárinál fordul elő.

A te rozelládnak szerintem más baja lehet,ha a felsorolt tünetekből nem tapasztalsz még legalább egy-kettöt. Persze azért nem zárnám ki az atkaságot,de az öklendezés miatt más betegségre is lehetne gondolni.Idegen test lenyelése,beggygyulladás.

A madár széklete normális?


Üdv:zoldi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 13, 21:42
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2012 feb. 24, 19:33 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 11 hónapos kis rozellám, aki az utóbbi 3 napban furcsán viselkedik. Enni eszik rendesen, ugrál is - ezekkel nincsenek gondok, viszont egyre kevesebbet csipog. Próbáltam találni Miskolcon állatorvost, aki foglalkozik madarakkal, de eddig még nem leltem olyanra, aki elvállalná. Gyakran olyan mozdulatokat is tesz, mintha öklendezne, és zavarná valami a torkát. Ahogy utána olvastam, torokatka gyanús.... Ha tudnátok tanácsot adni, nagyon megköszönném, nem szeretném, hogy már ilyen fiatalon betegeskedjen a kicsi :).


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO