Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 16, 11:30
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 márc. 16, 12:04 
Sziasztok! Tanácsra illetve segítségre lenne szükségem a nimfámmal kapcsolatban - sajnos nem találok elérhető állatorvost ma, aki ráadásul foglalkozna papagájokkal. is... :(

Kb. három nappal ezelőtt figyeltem meg először, hogy a madárka a szokásosnál többet alszik napközben. Ez még nem is lett volna annyira gyanús, de aztán további tünetek is megjelentek: erősen borzolt tollazattal két lábon alszik; szemei is betegség látszatát keltik, mert nem egészséges "gombszerű, hanem ha nyitva tartja, akkor inkább olyan "mandula alakú". Két nappal ezelőtt a széklet is hígabb és halványabb volt a szokásosnál, ez a tünet azonban megszűnt. Tegnap napon viszont hányt (felöklendezte a kaját, majd megrázta a fejét). Ez csak egy alkalommal fordult elő, szinte egész nap figyelem őt, több ilyen nem volt. Néha-néha tüsszent, de valóban nem gyakran. Vakarózik is, de ezt sem teszi sűrűn, bár most persze minden mozdulata gyanúsabb az átlagosnál...
Ezek alapján én megfázásra gyanakodtam először, így infralámpával melegítettem. Szemmel láthatóan élvezte, mert ettől kicsit jobb kedve lett. Rendesen evett és ivott is (most csak magkeveréket adok neki). Ha enni megy, gond nélkül mozog és repül is.

Viszont ami nekem nagyon nem tetszik, és ez új tünet a mai napon: a csőrén egy kisebb fehér foltot figyeltem meg ma reggel. Megfogtam a madárkát (szelíd egyébként is, de most még annyira se foglalkozott azzal hogy megfogtam, mint máskor) megnéztem közelebbről. Mintha valami fehér folyadék száradt volna rá. De nem valami lerakódás vagy ilyesmi, hanem magában a csőrében van ez az izé... Mikor az ujjammal végigsimítottam, a körmömmel le is jött ez a réteg... fehér porszerű anyag. És ezzel egy kis üreg keletkezett a csőrön! Nehezen tudom ezt jól körülírni, mert még sosem találkoztam ilyesmivel. A kalitka rácsán is találtam ehhez hasonló fehér foltot. Rendszeresen fertőtleníteni szoktam a kalitot, ezért sem értem, utoljára két hete flóraszepttel fertőtlenítettem, múlt hét végén meg a szokásos tisztítás volt és egyébként is csak most, ma láttam ezt a fehér valamit.
Miről lehet szó és mit tehetnék így házilag, egyelőre állatorvos nélkül?

Még annyi hozzátartozik a történethez, hogy együtt tartom egy nimfa tojóval, akivel szuper párost alkotnak. Ha csak egy percre kiveszem a hímet (a beteget), a tojó azonnal követeli őt vissza :) A fenti tünetek ellenére is aktív nemi életet élnek :) És ez nagyon megtévesztő számomra, mert ilyenkor mindig azt gondolom, annyira nagy baj mégse lehet, ha erre van energiája... Viszont utána minden ugyanolyan: szárnyai közé dugja a fejét, felborzolja a tollát és alszik, látványosan beteges képet fest.... A tojó teljesen tünetmentes.

Segítsetek kérlek, ha tudtok. Előre is nagyon köszönöm!

(mellékeltem egy képet a csőrén látható foltról - sajnos nem a legjobb, de borzasztóan nehéz fotózni és nem akartam még jobban stresszelni azzal, hogy sokáig próbálkozom...)
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO