Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 8:42 
Törpepapi írta:
De ez természetes? Nem mindig csinálják ezt csak az egyik pillanatban mintha rájuk jönne vmi és egymás után ezeket a dolgokat csinálják nem egész nap hanem monnyuk abban a 3-4 percben tudom h a nyujtózkodás az természetes de ilyenkor mintha a nyujtózkodásal próbálna tenni azellen hogy viszket valamilye vagy nemtudom meg ilyen sorozatos kis apró gyors pittyegó hangot ad ki. Köszönöm amugy a válaszod : )


Pedig ez valószínűleg normális, ha rendellenesen túl sokat csinálnák, az baj lenne, de nekem a nimfák is vakaróznak, rángatóznak borzolják magukat, ha egy elkezdi nyomja a többi is.
A csőr dörzsölésére meg tisztogatásként tekints. A hullámosaim és nimfáim is csinálják amiket te leírtál, és ők is csak néha de akkor nagy nagy élvezettel.
Igaz ők nem pittyegnek, de ez már legyen a fajták sajátossága :).

Nyugi ha atka vagy bolha azt észre fogod venni mert ezek szerint nagyon figyelsz rájuk :). De azért ördögöt ne fess a falra :).


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 25, 11:20
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2014 jún. 30, 18:36 
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni tőletek .

Apósomnál lakunk és itt a portán tart posta galmbot és tyúkokat is .
Sajnos nem a higénia királya . Olyan szinten hogy elég sokk a tyúktetü manapság. Olyan embert képzeljetek el aki állatot tart de nem gondoz . A.volier-m kb 2-3 méterre van tyúk udvartól ! Félek hogy átterjed a madaraimra is ha kiteszem őket . Tanácsot szeretnék kérni , hogy milyen óvintézkedéseket lehetne tenni ,hogy ne fertőzödjenek a madaraim . Amire én gondoltam le meszelek klór mész + domestos kombinációval a madarakat meg ivermectin cseppel le kezelem + az odúkat kiégetem és Piretmix porral beszórom. Azt mondják Invermetin nemjó mert felszívódik és üres tojásokat eredményez költési szezonban.
Kíváncsi lennék a véleményekre ki mit ajánl, hogy az én helyzetemben milyen megoldást alkalmazna . Segítségeket előre is köszönöm ! ÜDV


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 19, 23:02
Hozzászólások: 4
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 júl. 18, 13:00 
De ez természetes? Nem mindig csinálják ezt csak az egyik pillanatban mintha rájuk jönne vmi és egymás után ezeket a dolgokat csinálják nem egész nap hanem monnyuk abban a 3-4 percben tudom h a nyujtózkodás az természetes de ilyenkor mintha a nyujtózkodásal próbálna tenni azellen hogy viszket valamilye vagy nemtudom meg ilyen sorozatos kis apró gyors pittyegó hangot ad ki. Köszönöm amugy a válaszod : )


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 22:11 
Szerintem teljesen természetes. :?

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 19, 23:02
Hozzászólások: 4
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 21:16 
Sziasztok lenne 1 fontos kérdésem van két törpém és mostmár mind a kettőnél felfedeztem érdekes dolgokat feltűnően sokat vakaroznak és néha rájuk jön ilyen szárnyverdesés miközben ül a rudon utána meg urgál jobbra balra sokat dörzsöli a csőrét a rúdhoz és nyujtozkodik szoval ilyen furcsa dolgokat csinálnak nagy valószinűségek vmi bolha vagy atka nem ?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 23, 21:11
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 20:18 
Sziasztok szeretném megtudni hogy mi lehet az oka annak,hogy mióta voltam dokinál a hullámosommal és kapott atka elleni szert amivel le kell fújni ,valami őrült tollászkodásba kezdett.Igaz addig is sokat tollászkodott meg bibis volt a csőre ,de az semmi volt a mostanihoz képest.A csőre javult,de ez a sok tollászkodás nagyon fura.Lehet hogy gyógyul és azért?Pedig mindent a leírás szerint csináltam.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO