Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 1, 21:17 
Hogy van a madár? Remélem jobban!

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2012 dec. 24, 17:31 
Gondolom most a fórum nincs tömve emberekkel, akiktől tippet, tanácsot kaphatnék, így szenteste, de mint minden baj, most is ünnepnél ért utol minket a baj...
Nincs egy órája, mikor észrevettem, hogy a nimfám vérzik, és amint befogtam és megnéztem, láttam, hogy a kloákája csodásan elő van esve és alul tiszta vér minden... Amellett, hogy bőgni tudtam volna, elkezdtem lefertőtleníteni az egészet és megtisztítani. A visszahelyezésével annyira már nem is akarok bajlódni, mivel tudom, hogy vissza fog esni a legkisebb hasprésnél, emellett eléggé be van már ödémásodva, így manuálisan felejtős a dolog. Mivel már a nyálkahártya színe is elég sötétnek néz ki, ill. szárazabb, ami ugye az elhalásra utal, kezdett bennem összerakódni a kép. Tegnap éjjel volt egy nightfright, aminél én nem gondoltam komolyabb dologra, hiszen van mikor megijednek valamitől... Reggel meg csak kaját és vizet kaptak, emellett ki lettek engedve, így nem is néztem nagyon körbe. Azonban most láttam meg ezután, hogy az egyik sarokban van egy erősen deformált, vérrel szennyezett, puha héjú tojás... Tehát a bűnös már meg van. Most már csak az a kérdés, hogy mennyire marad meg a madár. Ilyenkor még a legjobb lelkületű állatorvos is elzavar a búsba, hogyha szenteste zargatom, az egyetemtől meg 200 kilométerre vagyunk, tehát az sem nyert. A madarat most elrendeztem, lefertőtlenítettem, különraktam egy macskahordozóba, emellett kapott szájon át fájdalomcsillapító szuszpenziót. Alapjáraton nincsen jól, fájdalmai vannak, viszont kedélyállapota annyiban jó, hogy a többiek után megy, tollászkodik a hímmel stb. Tisztítás után sikerült is ürítenie egy nagyot, ami nem normális, de az ő szintjén normális (mindig polyuriás volt).
Szerintetek mennyire jöhet helyre? Attól tartok, hogy még több tojás várható, mivel két hete hagyták ott az üres tojásokat, most meg megint kezdődik... :( és ez ugyebár súlyos problémákat vet fel...
Na mindegy, amire én most ki szerettem volna térni:
van valakinek tapasztalata konzervatív módon kezelt kloákaelőeséssel? Mennyire maradtak a madarak életben?
A madár egyébként egy 12 éves nimfa...

Üdv és kellemes ünnepeket mindenkinek!
L.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO