Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 23:24 
Kedves fórumozók, tenyésztők!

Egy párszor már kértem itt a kismadaram, Sophie (2 éves, hófehér) kisebb- nagyobb bajaival kapcsolatban segítséget. Most végre elszántam magam, hogy elvigyem az itteni, piszkosul drága norvég állat orvosi klinikára.
Amiben már előtte is biztos voltam beigazolódott, A-vitamin hiánya van. Mivel tudni lehet, hogy Sophie recesszív (ő hófehér, ezért is lehet érzékenyebb, mint a mellette lévő hím, akinek van egy kis sárga foltja, ő a domináns gének szempontjából), így az ő szervezete nem képes A-vitamin előállítására. (köszönet Fekinek érte még egyszer, nagyon sokat segített) Ennek tünete a nyáron kezdődő kopaszodása a fején, az immunrendszerének gyengülése (megfázás újra és újra visszatérése), a farkasvakság (sokáig azt hittem, csak bénázik) és a légzőszervi megbetegedések megjelenése (köhögés, tüsszögés, nyekergő hang, utoljára nyáron). Sajnos sok kérdezősködés és állatorvos távolból való megkérdezése után is, csak most állt össze a kép. (Fekinek köszönet :) )
A doktornő ezen túl megállapított valamilyen baktériumot is (még nem sikerült megtudnom tőle melyiket), amire kapott Sophie gyógyszert is. (megabac 9 napig ivóvízbe)
Sophie tollai az utóbbi időben tényleg egyre rosszabbul néztek ki, valójában azt hittem csak az A-vitamin miatt van, amit már egy ideje próbálok szerezni, ám kiderült, csak receptre adják (madaraknak természetesen). Kapott a tollai miatt egy spray-t, elvileg tökéletesen megfelel a célnak, mindennapi használatra ajánlják, meg sem kell fürdenie. (de ez minden, amit a tollaiért tenni tudok? A vedlés még sokára van.) A kérdésem az lenne, hogy mit ajánlotok, milyen étrendet, milyen zöldségeket és mennyi lágy eleséget ebben a helyzetben. A doktornő ellátott engem általános tanácsokkal, hogy rengeteg zöldség, gyümölcs, tojás.. Minden nap szinte.
Sophie kapott egy érdekes tápot is, amit pépnek neveznek ("pallets"), zöldes majdnem por állagú eledel, kifejezetten felépüléshez.
Tudtommal A-vitamin mindössze a sárgarépában (karotin) és a salátában található meg, ami adható madaraknak.
Sophie-ról azt is tudni kell, hogy szinte megállás nélkül építené a fészkét, tehát feltételezem aktív lesz a hamarosan jövő párzási időszakban. Erről is olvastam sokat, mi mindent kell neki kifejezetten, mindenképpen adnom hamarosan.

Köszönök minden segítő hozzászólást előre is!

L.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO