Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 18:43 
Én kb. 2012.tavaszán vettem, és 2013 októberéig jó.
Tehát sztem. ez olyan 2 év.A gyártási időpontot nem találtam, de így kikövetkeztetve min. 1 év.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 18:28 
A fel nem használt hígított folyadék meddig használható?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 31, 21:19 
Nem tudom miért ne válna be, de ha mégsem, máris küldöm a címet amire el tudod küldeni a feleslegessé vált Gervit W-t mint AJÁNDÉKcsomagot. :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 márc. 31, 21:14 
Ki póbálom :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 31, 20:59 
Nem tudom mennyire okosak a pintyek, de ha az előírt adagban adom, azaz én madaraim meg nem isszák a vizet, úgy megszínezi.Ezért én csak fél adagot adok.

Azt ne felejtsd el, hogy ha arányosítod a vízfogyasztást a testtömeghez nem fogyasztanak annyit ami veszélyes lenne.

Sőt van amikor csak 3-4 cseppet adok 1 dl. vízhez egy szemcsepegtetővel.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 márc. 31, 20:49 
Ezért kérdeztem.
Galamboknál így ajánlja az adagolást pl : egyéb időszakban: 10 ml/2 l ivóvíz vagy 1,5 kg takarmány, heti 1x

Pl. egy kis kubánál nem tudom, hogy ez nem tömény-e már?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 31, 20:28 
Hali!

Nem csak a galamboknak.
Úgy tudom, hogy ez egy régebbi általános cucc "jogutódja", én is használom a papagájoknál rendszeresen, még a kis termetűeknél is.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 márc. 31, 20:17 
A GERVIT-W multivitamint általában galambokhoz kötik. Használtátok-e már egzótáknál?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 10:15 
Lafille írta:
Hát, megpróbáltam Laktifermet szerezni, azt mondják, hogy egyrészt Laktiferm már nem létezik, van egy új helyette, másrészt elvileg a pelletben is van valami, ami helyre állítja a bélflórát.

Probiotikum. Ez az amit a Laktiferm is tartalmaz és ez az amit a pelletekbe is tesznek (megfelelő arányban). Pellet mellé (hacsak az állatorvos másképp nem rendeli) TILOS adni vitamin kiegészítést, és csak ritkán szükséges adni probiotikumot (lévén a pelletek többsége tartalmazza illetve minden pellet teljes értékű táp, tehát az extra vitamin adagolása egy idő után hipervitaminózist okozna.

Lafille írta:
Nagyon örülök minden segítségnek, amit itt kaptam eddig, de ezen a pelleten.. Még mindig nem sikerült kiigazodnom. Még mindig nem tudom mennyi ideig és hogyan alkalmazzam, de saját meglátásom szerint 40 -60 %-ban fogom, s időről- időre kevesebb pellet.

Ezt csak támogatni tudom. A gyártók ajánlásával ellentétben sosem szabad 100% csak pelletet adni, mellé a változatosság miatt ajánlott a mag, illetve a zöldség gyümölcs. No, meg a pellettben (akármennyire is szeretnék ezt a gyártók elhitetni) nincs meg valóban MINDEN amihez a magokból, gyümölcsökből amúgy hozzájutnának.

Lafille írta:
Viszont mindig meglep, mikor azt mondják nekem, hogy a zöldség-gyümölcsnek kéne képeznie a főeleséget, s a magnak a kiegészítő eleséget! Ne haragudjatok, hogy ezt mondom, de ez olyan nehéznek tűnik! Zöldség- gyümölcsöt csak akkor tudok neki adni, amikor itthon vagyok (ugye nem szívesen hagynám ott nekik egész napra, hogy megfonnyadjon), tehát reggel 9-től délután 4-ig (hétfő- péntek) mindenképpen egyedül csücsül a kalitkájában és azt eszi, amit előtte hagyok neki. S természetesen amikor lehet, tömöm mindenféle kiegészítő eleséggel, kiengedem repülni, amint hazaérek (mert így jó neki, s nekem is :) .. De így sem értem hogyan lenne megoldható a nagyobb százalék zöldség -gyümölcs.

Nem vagyok kanáris, de tény a zöldeleség szükségessége. De nem ekkora arányban, főeleségként, pláne nem pellet mellé (ez csak az én véleményem, kérem cáfoljatok meg ha nem így van)! Amúgy meg próbálj neki csíráztatott magokat is adni, rendkívül értékes táplálék! ;)

Lafille írta:
Elsősorban a kopaszodás miatt vittem el Sophie-t az állatorvoshoz, s abban reménykedem ebben segít a megabac és az A-vitamin. De tényleg ez minden?

Én hiszek az orvosoknak. Ráadásul az orvos látta a madaradat, mi nem láttuk, tehát ő mindenképpen több információval rendelkezik ami alapján hozta a döntését. Nem érdemes vitatkozni vele (szvsz).

Lafille írta:
Ne haragudjatok a sok - esetleg ismétlődő- kérdésemért, csak olyan sok mindenki próbál tanácsot adni és olyan sok féleképpen, hogy tényleg nem igazán tudom melyik lenne a legjobb a madaramnak.

Mindenki azt fogja mondani ami neki bevált vagy amit neki is tanácsoltak tapasztaltabb madarászok. De mivel senki sem vizsgálta meg a madaradat közelebbről (kivéve a dokit) senki sem lehet 100% biztos abban, hogy jobbat tanácsol nála.

Amúgy ahogy nézem a legtöbb dologban ugyanazt tanácsoljuk neked, legalábbis itt ezen a fórumon.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 8:38 
Köszönöm.

Hát, megpróbáltam Laktifermet szerezni, azt mondják, hogy egyrészt Laktiferm már nem létezik, van egy új helyette, másrészt elvileg a pelletben is van valami, ami helyre állítja a bélflórát.

Nagyon örülök minden segítségnek, amit itt kaptam eddig, de ezen a pelleten.. Még mindig nem sikerült kiigazodnom. Még mindig nem tudom mennyi ideig és hogyan alkalmazzam, de saját meglátásom szerint 40 -60 %-ban fogom, s időről- időre kevesebb pellet. Viszont mindig meglep, mikor azt mondják nekem, hogy a zöldség-gyümölcsnek kéne képeznie a főeleséget, s a magnak a kiegészítő eleséget! Ne haragudjatok, hogy ezt mondom, de ez olyan nehéznek tűnik! Zöldség- gyümölcsöt csak akkor tudok neki adni, amikor itthon vagyok (ugye nem szívesen hagynám ott nekik egész napra, hogy megfonnyadjon), tehát reggel 9-től délután 4-ig (hétfő- péntek) mindenképpen egyedül csücsül a kalitkájában és azt eszi, amit előtte hagyok neki. S természetesen amikor lehet, tömöm mindenféle kiegészítő eleséggel, kiengedem repülni, amint hazaérek (mert így jó neki, s nekem is :) .. De így sem értem hogyan lenne megoldható a nagyobb százalék zöldség -gyümölcs.

S kedves tenyésztők, valaki aki tényleg nagyon ért a kanárikhoz, meg tudná nekem mondani, pontosan mi az amit nem lehet nekik adni? Valóban mindent lehet? (brokkoli, édes burgonya, mango stb.) (kivéve citrusfélék és szilva)

Első sorban a kopaszodás miatt vittem el Sophie-t az állatorvoshoz, s abban reménykedem ebben segít a megabac és az A-vitamin. De tényleg ez minden?

Ne haragudjatok a sok - esetleg ismétlődő- kérdésemért, csak olyan sok mindenki próbál tanácsot adni és olyan sok féle képpen, hogy tényleg nem igazán tudom melyik lenne a legjobb a madaramnak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 17:58 
Igen az adagolásnál figyelni kell.Én már a gouldoknál alkalmaztam.Késhegynyit 2l vizben 4 napig.A bélflóra regeneráló neve:Laktiferm.Adagolása:1gr. 2l vizben,5 napig.Én igy csinálom,de biztosan van aki másképp adagolja.Véleményem,hogy a kura alatt ne adj semmit az eleségen kivül,és a gyogyszeres vizet.

Üdv:Feki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 14:39 
Idézet:
Ha ez valami speciális étrend diéta pellet, akkor viszont érdemes betartani a hátoldalán írtakat... bár ilyent még nem láttam, de ez nem jelent semmit, elvégre lehet felétek "kissé előrébb" tart a madártartás mint minálunk :)


Neem, nem hiszem, hogy így lenne. :) Az általános tapasztalatom az, hogy kutyákra, macskákra mindenhol gondolnak, minden, de minden tele van a nekik kapható dolgokkal, madaraknak valahogy kevésbé. Félévenkénti hazalátogatásomkor általában a kis kofferem madárkajával és különböző madár tartozékokkal van tele. :) Itt is lehet kapni dolgokat, de otthon azért.. sokkal-sokkal több féle dolgot. :)

Egy másik aggály: Gondoljátok, hogy aggódnom kéne? Kicsi Sophie-m nem nagyon akar kijönni repülni az utóbbi napokban, tegnap és ma egyáltalán. Pedig imád repülni! Kint gyűjtöget fészek- anyagot, repked, tollászkodik.. S jól elvan a hímmel a kalitkán kívül, szinte mindig.

s hát akkor még egyszer köszönöm a hozzá szólásokat, összegezve úgy érzem, a doktornő jól ellátta Sophie-t, most már értem miért nem kapott külön A-vitamint ( a pellett különben rendkívül magas arányban tartalmaz A -vitamint) , valószínűleg akkor ebből és zöldségekből kell innentől megnövelve fedeznem az igényét. Megabac-ot akkor valószínűleg a tollaira is kapta, így a spray-vel együtt remélhetőleg rendbe fog jönni (ugye?).

Már csak egy kérdésem maradt, adhatok neki már mostantól is zöldségeket, gyümölcsöket, tojást? Vagy várjam esetleg meg a megabac kúra végét.
Kérlek Feki, írd meg nekem milyen béltisztító dologra gondoltál.

Köszönök mindent! Sophie üdvözöl Titeket a messzi északról :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 23:57 
Lafille írta:
Na persze itt sem volt olcsó a pellet. De valóban jó dolognak tűnik. :)
Köszönöm, hogy figyelmeztettél, én azt hittem (az alapján ami a pellett zacskójának a hátoldalára van írva), hogy fél évig csak ez adható neki, így fog rendbe jönni.

Ha ez valami speciális étrend diéta pellet, akkor viszont érdemes betartani a hátoldalán írtakat... bár ilyent még nem láttam, de ez nem jelent semmit, elvégre lehet felétek "kissé előrébb" tart a madártartás mint minálunk :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 23:55 
feki írta:
De azt nem mondtam,hogy ugy kell adagolni mint egy felnött embernek.

Persze, hogy nem. De nem is ez a gond vele. Hanem az, hogy elég nehéz azt a mennyiséget leosztani egy kismadárra, főleg, hogy nincs semmi összehasonlítási alap hozzá.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 22:05 
Warhawk írta:

A pellet nagyon jó dolog, teljesértékű eledel, kizárja a hiánybetegségek kialakulását és azokból is vannak célirányosan bizonyos esetekhez (költés-fiókanevelés, roboráló, általános, tb) készült verziók. Sajnos Magyarországon vagy nem lehet kapni vagy nagyon drágán lehet kapni (illetve azt sem tudod mit lehet kapni, mert leírás az nuku). Persze kizárólag pelletet nem szabad adni véleményem szerint, de a táplálékának jelentős részét (max felét) adhatod pellet formájában (olvasd el az ajánlást amit írnak rajta, az ajánlott adagolást nem szabad túllépni).


Na persze itt sem volt olcsó a pellet. De valóban jó dolognak tűnik. :)
Köszönöm, hogy figyelmeztettél, én azt hittem (az alapján ami a pellett zacskójának a hátoldalára van írva), hogy fél évig csak ez adható neki, így fog rendbe jönni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 22:01 
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Egy kedves barátomtól ezt a linket kaptam, aki állatorvosnál érdeklődött nekem (Magyarországon):
http://bioszallito.hu/sunlifeavitaminka ... rmek-46728

Erre gondoltál esetleg, Feki?

Megkérdezhetem, mit javasolsz bélflóra visszaállítására? Egyszer egy tenyésztő nekem natúr joghurtot javasolt kis darált háztartási keksszel (antibiotikumos kúra után), de azóta ezen a dolgon többen felháborodtak. Tényleg hülyeség?

Aztán lenne még valami. Szerintetek milyen zöldségeket, illetve gyümölcsöket nem lehet adni a kanáriknak? Úgy tudom, semmi káposzta, -és citrus félét, valamint szilvát.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 20:46 
De azt nem mondtam,hogy ugy kell adagolni mint egy felnött embernek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 20:41 
feki írta:
A human gyógyászatban létezik A vitamin.Recept köteles.

Csak azzal nagyon kell vigyázni, mert nem egy 17 grammos kismadárra van méretezve az adag, hanem egy 75 kilós felnőtt emberre...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 18:32 
Szia Lafille.Olvastam irásod.A human gyógyászatban létezik A vitamin.Recept köteles.A megabac-s gyógyszer gomba ellen van.Nézz utánna a Megabacteriosis nevü betegségnek az interneten,erre kaptad,vagyis a madarad.Feltétlen adj a kezelés után bélflóra visszaállitó terméket.

Üdv:Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 10:11 
Gyorsan és röviden tudok csak válaszolni, sajnos most nincs sok időm.

Lágyeleséget (tojásos lágyeleséget) én javaslom gyárit vegyél, ezzel az esetleges megromlását ki tudod védeni, ráadásul a gyári lágyeleségekből direkte vannak célirányosan bizonyos időszakokra valók (pl tollváltáskor adható: A vitaminnal és metionin-el).

A pellet nagyon jó dolog, teljesértékű eledel, kizárja a hiánybetegségek kialakulását és azokból is vannak célirányosan bizonyos esetekhez (költés-fiókanevelés, roboráló, általános, tb) készült verziók. Sajnos Magyarországon vagy nem lehet kapni vagy nagyon drágán lehet kapni (illetve azt sem tudod mit lehet kapni, mert leírás az nuku). Persze kizárólag pelletet nem szabad adni véleményem szerint, de a táplálékának jelentős részét (max felét) adhatod pellet formájában (olvasd el az ajánlást amit írnak rajta, az ajánlott adagolást nem szabad túllépni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO