Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 16:02 
Warhawk írta:
Ez elég nagy felületnek tűnik... nem magának csinálta?


Hmm, úgy mondanám, hogy a szárnya oldalának 1/3 -ad része. Élőbe kisebbnek tűnik ám.

Hát, ezen én is gondolkoztam. De még sosem csinált ilyet. Az érdekes az, hogy még most is csipkedi, tollászkodik ám ott is, a sebtől függetlenül (annyira nem fájhat neki)! Sőt, ma délelőtt már repült is volna (repkedni próbált a kalitkában).

Éjszaka pedig egy lábon aludt, azon az oldalon takarva szárnyaival a fejét, ahol a seb van. : )

Én ezt tényleg nem értem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 15:53 
Ez elég nagy felületnek tűnik... nem magának csinálta?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 15:24 
Sikerült csinálnom egy képet.


Csatolmányok:
Magyarázat: Íme egy kép, amin jól látszik a seb.
S..jpg
S..jpg [ 190.14 KiB | Megtekintve 7354 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 18:00 
Kedves tenyésztők és fórumozók,

Alig egy hete, hogy segítséget kértem vitaminhiánnyal kapcsolatban, ma megint történt valami. Sophie (2 éves, tojó) szárnyának töve vérzett/ véres. Kb 5 órája vettem észre, mintha egyik pillanatról a másikra történt volna: nem esett le sehonnan, nem repült neki semminek, nem akadt be sehova: egyik pillanatban még szorosan a közelében voltam (figyeltem, le sem vettem róla a szemem), ahogy kint repültek a hímmel a szobában (biztonságos, majdnem minden nap repülnek, sosem hagyjuk őket magukra, mindig szem előtt vannak), a másik pillanatban tartom a kezemben és sokkot kapva eszmélek rá, hogy vérzik. Hirtelen nem tudtam hogyan segíthetnék, próbáltam emlékezni és újra utána olvasni, mit kell ilyenkor tenni. Az biztos volt és biztos, hogy nem törött szárnyról van szó, mert tudott és tud repülni most is. (azért az ülőrudakat most egy szintre tettem, hogy még véletlenül se erőltesse meg, hogy újra vérezni kezdjen) Tehát nem igazán tudni, hogy mitől kezdett el vérezni. Nem csepegős vérzésről volt szó, inkább csak véres volt, piros. Nagyon piros.
Ami érdekes az egészben, hogy ugyanúgy eszik, iszik, mozog, sőt még csipog is. Ilyen még sosem történt, nagyon aggódom érte. Nem vittem állatklinikára (ami mellesleg csak 2-ig volt nyitva ma), mert nem hiszem, hogy megfelelő orvos lett volna ott ma (szombat lévén), aki ért is a madarakhoz.
Próbáltam egy kis hígított betadinnal beecsetelni fertőtlenítés céljából, de mivel úgy láttam meglehetősen fáj neki, ha bármit buzerálok itt, inkább úgy döntöttem hagyom pihenni.

Gondolom felmerül, hogy a másik madár csipkedhette meg. Én ezt kétlem, nem láttam nem is hallottuk, hogy vitatkoztak volna, azon kívül tényleg ott voltam mellette, figyeltem. A másik verzió, hogy ő magának csipkedte meg jobban a tollait, mint kellett volna. Igazából.. Ha véres, ha nem, most is tollászkodik, annál a szárnyánál is, ahol a dolog van. Nem értem ezt az egészet.. de remélem helyre jön magától. Ugye akkor van nagy gáz, ha súlyosan vérzik? Mit tehetnék, hogy segítsek neki? (kamilla vizes gőzben tartom a kalitkáját)


Csatolmányok:
Magyarázat: Tehát csak kívül, belül rendben vannak a szárnyai. Olyan mintha a legkülső szárnya tövében lenne "csak" véres (nagyobb területen azért)
Sophie.jpg
Sophie.jpg [ 13.08 KiB | Megtekintve 7198 alkalommal. ]
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO