Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 máj. 19, 12:04 
Köszönöm a választ, Csaba. :) (és bocsánat, hogy csak most reagálok)

Gondoltam, mindenképpen elújságolom, (ha esetleg mások is olvassák a témát, annak ellenére, hogy nem tudtak segíteni) hogy az én kis drágám gyógyulgat, már látsszanak a kis tollpihék a fején. Sajnos nem túl gyorsan és sűrűn jönnek, de jönnek!
Azt gondolom, a rengeteg saláta és brokkoli, valamint a jódos ivóvíz eredménye ez (megköti a D-vitamint, hál'istennek végre van is mit), mivel már itt is felmegy 24-27 fokig a hőmérséklet örömmel rakom ki őket a friss levegőre (nem közvetlen napra természetesen)

Azokat, amiket írtál Csaba, betartottam. Az egyetlen gond a fészekkel, hogy szinte kifogyhatatlan lelkesedéssel építené a fészket egész évben! Tél közepén épp úgy szenvedett és kotlott volna, mint most. Korábban volt, hogy a hímből kísérelt volna meg fészket építeni (kitépkedte a farktollait)...

A két madár alapvetően külön kalitkában van, de közös repülésnél mindig egymásnál maradnak. :)

A madárka szeret fürdeni, és tollászkodik is sokat. E téren minden normálisan működik.

Egy furcsa dolgot vettem észre rajta nemrég: mintha az evezőtollai között két tollnak a töve is véres lenne. Nem igazán tudom, ezzel lehet bármit is csinálni..
Korábban ugyanezen a helyett vérzett is, de talán valószínűleg mégis tüszőgyulladás lehet, ugye? Biztos, hogy nem ciszta és nem is daganat.


Csatolmányok:
Magyarázat: Új tollpihék :)
Idre,jpg.jpg
Idre,jpg.jpg [ 105.77 KiB | Megtekintve 7194 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 16:34 
Szia,

nagyon nehéz távolról bármilyen jobb megoldást ajánlani, mint ami az orvos csinált vagy tett.
Norvégiában hazánkhoz képest jóval előrébb járnak madarászat terén, ezért szerintem jobb lehetőségid is vannak, mint idehaza.
Nem tudom jelenleg mi a helyzet, de én a következő változtatásokat tenném ha a helyedbe lennék:
- semmi fészek. A képeken mintha kotlani látszana a tojó,ha még mindig van akkor elvenném. Előbb magát rakja rendbe a szervezete, utána esetleg lehet szó az utódokról.
- - elég nagy a kopaszodás a tarkón. Nem tudom hogy együtt vannak e a madaraid vagy külön, de a kopasztás teljes kizárása és az esetleges „átfertőzés” véget külön helyezném a két madarat.
- tollváltó készítményt adnék. biztos felétek is lehet kapni olyan vitaminkészítményt, ami kimondottan erre való,. leginkább az A+D3 a lényeg (idehaza pont AD3 néven van termék)
- parazita ellenes készítmény: nem tudom az orvos tollatka vagy egyéb élősködőt fedezett e fel, de az evező végeinek töredezettsége akár e miatt is lehet. Rengeteg ilyen készítmény is van, piretrin/permetrin, vagy ivermektin/moxidectin hatóanyagú termékeket keress.
- sok fürdés: naponta meg kellene fürödnie a madárkáknak. ha nincs kedve akkor spricceléssel kell rákényszeríteni hogy a tollával foglalkozzon.
- jód mellet fontos lenne a mikro/makro elem. Általában a jódtartalmú készítmények tartalmaznak is ilyet


Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 14:10 
Még egy kép, amin látszik Sophie tollazata mennyire megritkult és hogy régen mennyivel szebb volt.


Csatolmányok:
Magyarázat: Régen gyönyörű volt
Fehér.jpg
Fehér.jpg [ 65.81 KiB | Megtekintve 7329 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 14:08 
Kedves tenyésztők, fórumozok!

Ismét segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ha emlékeztek esetleg rám, én kérek Norvégiából segítséget a két kis kanárimhoz, már nem először. Köszönök eddigi minden tanácsot, de sajnos még mindig nem gyógyult meg a kis tojóm, Sophie.

Január 29-én döntöttem úgy, hogy elviszem itt egy állatorvoshoz, s ha kell kifizetem azt az aranyárat amit kérnek érte - csak a kezelés ára volt átszámítva 40 ezer forint, az ajánlott gyógyszerek és hozzávalók plusz 30 ezer forint- , kétségbe voltam esve, mivel azt láttam, hogy nagyon rosszul nézett ki a madár, nagy volt a hasa és mintha nem tudott volna pottyantani. Az állatorvos ellátta, Megabac- S nevezetű gyógyszert kapott egy állítólagos baktériumra, spray-t a tollaira (részletezem, ha kell, hogy pontosan milyen típusú, ez az egyetlen nagyjából amit a tollaira kapott), cseppeket, amikben jód van (megkötik a D-vitamint most már tudom) és pelletet. Legnagyobb problémának akkor és most is a jelentős tollvesztés tűnt, ennek ellenére, mégis annyi instrukciót kaptam az állatorvostól, hogy rengeteg zöldséget, gyümölcsöt adjak nekik, minden nap, és hogy az étrend a legfontosabb.

Sophie recesszív, hófehér, ezért több A-vitamin kell neki, mert ő nem tudja elállítani. Így a pellet jó megoldásnak tűnt, szereti is. Azonban a kopaszodás nem múlik, nem igazán jönnek új tollak, sőt, amiért most megint írok, az az, hogy a tojó mellett lévő hím is elkezdett kopaszodni. A hímnek eddig semmi baja volt, ráadásul ugye mostanában kezd egyre világosodni az időjárás - Norvégia természetesen köztudottan sötétebb egy kicsit télen (habár szerintem itt többet süt a nap, mint Magyarországon), ezért jövő télre biztos beszerzek a madaraimnak egy UV lámpát, a mostani melegítő lámpa helyett, ami hüllőkhöz van)

Kész vagyok bármit megtenni, hogy visszafordítsam ezt a kopaszodást, most már mindkettőjüknél.. rossz látni, hogy régen mennyire szép voltak, most pedig ... Látszik a különbség. Ti is láthatjátok a feltöltött képeken. (a hímről nem tettem fel fotót, a kopaszodás nála még csak épp, hogy elkezdődött)

Úgy tudom a kopaszodás leggyakoribb oka a madaraknál - leginkább télen- a napfény hiánya. Ez elvileg tavasszal- nyáron helyre kell, hogy jöjjön. A másik ok ugye Sophie-nál, az A-vitamin lenne.
Vagy gondolhatunk esetleg másra is, úgy mint parazita, gomba? A madarak tisztán vannak tartva.

A pelleten kívül (aminek magas az A-vitamin tartalma), a jódos vízen, a tollakra kapott spray-n és esetleg a gyakori salátán kívül van bármi más gyógymód?

Előre is köszönök minden segítséget.


Csatolmányok:
Magyarázat: Sophie ilyen volt és ilyen lett
Madárr.jpg
Madárr.jpg [ 95.34 KiB | Megtekintve 7330 alkalommal. ]
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 15:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO