Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 22, 9:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Pest-megye
Valódi név: Kökény Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 23, 20:30 
Olyan jó, hogy van, aki tanácsot ad, köszönöm nektek!
Egy hatalmas bodzaültetvény van a szomszédban, szerintem átkirándulok pár faágért... :)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 aug. 23, 17:56 
Üdv, az ülörud vastagsága kb.3-4cm legyen,erre a célra nagyon jó a bodza ág,aminek ráadásul féregölö hatása is van.

Feki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 23, 17:25 
Szia Monna!
Nekem is gondot okoz a megfelelő ülőrúd vastagsága,vagdosom én is a körmeiket,de az sem mindegy,hogy mennyire tud kopni a felületén.
Én ahogy észrevettem,a recés kérgű fák nem okoznak ilyen problémákat,jobban kopik a körmük rajta.
Sajnos itt nálunk platán és vadgesztenye fákon kívül szinte semmilyen fa nincs,csak mérgezőek.Pont gondolkoztam rajta,hogy bármennyire ciki is kivonatozok valami jó kis erdőségbe,aztán majd megjövök mint a rőzsét gyűjtő néne.. :lol:
A körme napfényben jobban átlátszik,és láthatod,hogy hol kezd rózsaszínes lenni.NA ADDIG NE VÁGD!

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 22, 9:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Pest-megye
Valódi név: Kökény Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 19:25 
Ennél jobban le kell vágni? Pár napja csippentettem a végéből 2-3 mm-t, de nagyon nehezen ment, mert ökölbe szorítja az ujjacskáit, és nem fog rá semmire, hiába dugok oda egy rudat, hogy rámarkoljon. :cry: Oké, megpróbálok vágni még belőle, csak azt hittem, akkor már belevágok az élő részbe.
Köszönöm a tanácsot!
Egyébként mekkora átmérőjű ülőrúd lenne az ideális? Ez most elég vastag...


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 18:31 
Üdv.Vágd le a körmét,sajnos ilyen kampósra nö a körmük,ha nem megfelelö az ülörud vastagsága.Ettöl nem tud vele normálisan fogni.

Feki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 22, 9:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Pest-megye
Valódi név: Kökény Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 9:03 
Sikerült fotózni, remélem, nem túl kicsi. Most a bal lába belső ujján látszik, hogy ferde, mindig ilyen csálén áll. :) A tenyésztő, akitől vettük, nem mondta, hogy gond lenne a lábával, nekem meg nincs mihez hasonlítani.
Próbáltam vastagabb, rendes ágat berakni neki ülőrúdnak, hátha segít, mert az eredeti vékonyabb, gyári, műanyag rúdon még szembetűnőbb volt a kapaszkodási nehézség. Ötlet?


Csatolmányok:
DSCF2352.JPG
DSCF2352.JPG [ 81.71 KiB | Megtekintve 6675 alkalommal. ]
DSCF2357.JPG
DSCF2357.JPG [ 82.19 KiB | Megtekintve 6675 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 22, 9:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Pest-megye
Valódi név: Kökény Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 21, 22:05 
Warhawk írta:
Táplálásbeli probléma nemigen tud ilyesmit okozni, pláne nem ilyen rövid idő alatt. A gyümölcs, zöldeleség csak jót tesz, attól különösen nem illene ilyen gondnak megjelennie. Talán megütötte vagy becsípte valahova? Nincs bedagadva? Nem tudsz feltenni egy (közeli éles) képet róla?


Kedves Warhawk!
Szerintem nem ütötte meg, és úgy látom, nincs bedagadva, de igazad van, inkább lefotózom!
Holnap -rendes fénynél- készítek majd képet, és felteszem. Most is próbáltam, de vakuval nem lett értékelhető a kép. Addig is köszönöm! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 21, 20:51 
Táplálásbeli probléma nemigen tud ilyesmit okozni, pláne nem ilyen rövid idő alatt. A gyümölcs, zöldeleség csak jót tesz, attól különösen nem illene ilyen gondnak megjelennie. Talán megütötte vagy becsípte valahova? Nincs bedagadva? Nem tudsz feltenni egy (közeli éles) képet róla?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 22, 9:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Pest-megye
Valódi név: Kökény Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 20, 21:06 
Segítséget szeretnék kérni nálam hozzáértőbbektől, mi tévő egyek?!
kb. 4 hónapos katalin papagájom pár napja nehezen fog a lábával, mintha ferdék, görbék lennének az előre álló ujjai, e miatt bizonytalanul használja az ülőrúdját. Sűrűn tornáztatja az ujjait, összeszorítja-széttárja, piszkálja a csőrével, ő is érzi, hogy valami nem stimmel, nem tud erősen megkapaszkodni a rúdban. A rácsokon viszont szépen tud kapaszkodni, járkálni, eszik-iszik, viszont mintha hígabb, picit zöldes lenne a széklete, bár annyira nem értek hozzá, ő az eső papagájom, nincs tapasztalatom. Utóbbi tünet miatt napok óta nem adok neki gyümit, zöldséget, csak magokat, madárhomokot és vizet kap, de a széklete változatlanul hígnak tűnik. Körme nincs túlnőve.
Mit tehetnék a javulás érdekében? 3 hete van nálam, és nem emlékszem, hogy a kezdetektől ilyen lett volna lábacskája, félek, hogy én rontottam el valamit. Pl. minden nap kapott friss, házi gyümölcsöt, (nem permetes) mert nagyon szereti. Lehet, hogy nem kellett volna?
Nagyon várom a tanácsaitokat!
Móni


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 16:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO