Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 okt. 16, 15:11 
Üdv.Igaz megfogadtam nem adok tanácsot ezentul senkinek,de megszegem és talán segit amit irok.Véleményem szerint bélhurutja van a madaradnak.A jelei:vékony folyós,világos zöld,néha véres bélsár.A használható gyogyszer a NEO-TE-SOL.Nem kell erösebb.Ha mégsem ez, akkor a papagájkór azaz a clamydiosis lehetösége áll fenn.Tünetei:borzolt tollazat,hig zöldes ürülék,légzsák gyulladás,májgyulladás,bél v.tüdögyulladás,fogyás.Nagyon jó a doxiciklin erre,amit 7napig kell adni,utánna probiotikum.Kinnt az erkélyen könnyen el

kaphatta a vad madaraktól.Jelzem ez az én véleményem távolból ,látatlanból.

Üdv:Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 15:42 
molnarl.g írta:
Tanácsotokat szeretném kérni...

Az a több folyadék azt jelenti, hogy gyulladás van a szervezetében. Ettől hígabb a széklete is (több folyadék megy be, akkor annak valahol ki is kell jönnie). A szörcsögő hang a lehető legbaljósabb dolog, szerintem sürgősen keress egy a madarakhoz értő szak-állatorvost! Itt alapos vizsgálatra van szükség, távdiagnózist felállítani nem lenne a legbölcsebb dolog jelen esetben.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 14:58 
Tanácsotokat szeretném kérni...Alfi még mindig nem jött helyre, igaz hogy nem is romlott az állapota, de nem is javult.
Tünetek: mostanában kicsit bágyadtabb, de azért simán egy lábon alszik, és mászkál is a kalitkában, de nem beszél,csak ritkán...
Rengeteget iszik, és eszik is rendesen, de széklete alig van, és az is általában folyékony, nyálkás, néha van benne egy-egy sűrűbb, zöldes csík...
Szén tabletta adagolással sem sokat javult a helyzet ( nem tudom mennyi idő múlva kellene látszania a hatásának?)
Ugyan annyit eszik, mint eddig, de nem tudom hová tűnik belőle...
Viszont legalább kétszer annyit iszik.
Légvételnél néha olyan hangot hallani, mint amikor ideges szokott lenni, olyan kávéfőző hangot...
Eddig amit próbáltam: kamilla tea, egy kis fokhagymával; széntabletta, és nagyobb adagban kap most vitaminokat ( madár doktor csepp, és omni-vit por)
A helységben ahol van folyamatosan 70% páratartalmat biztosítok, és megy felette az infra lámpa is.
Még azt vettem észre, hogy most jobban az olajos magvakat válogatja az ételéből...
Egy darabig kapott egy kis anti-biotikumot is ( augmentin ) a legelején...még arra gondoltam, hogy lehet hogy attól van hasmenése, de ha bele gondolok mielőtt kapta, az előtt is az volt neki, most még hígabb...
Van-e esetleg valami bélflóra rendbe tevő szer?
Egyébként a tollát csak ritkán borzolja, általában a nyakán, és a fején...nem is fogyott mostanában.
Valami légúti fertőzésre gondolok...
nyár végén, kicsit sokáig kint volt a teraszon, esténként már hidegebb volt, lehet hogy megfázott?
Sajnos itt Zalaegerszeg környékén nem tudok olyan állatorvosról, aki ért a madarakhoz is...ha esetleg tudtok ajánlani valakit, megköszönném...
Köszönöm, ha segíteni tudtok! Mindent megtennék Alfiért, nem szeretném elveszíteni! Zénó elrepülése még mindig fáj...
Most itthon vagyok Alfival, de sajnos holnap el kell utaznom pár napra, addig a feleségem vigyáz rá, de ő is csak este lesz itthon, és nem is ért a dolgokhoz annyira...
Telefonszámom: 30/8315291

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 szept. 10, 18:51 
Ja még annyit,hogy párban hoztam őket,és a himmel van a gond.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 szept. 10, 18:50 
Sziasztok! Tanács kéne!

Most vettem egy fiatal pár Sokszinű papagájt,aki nem ismeri az könnyen összekeverheti az Énekessel!
Szombaton hoztam egy ismerős tenyésztőtől,akiben megbizok. Nem is volt semmi probléma,de tegnap este óta elég sokat alszik,tollazata fel van borzolva,széklete zöldes.
Ami jó,hogy rendszeresen eszik. Az almát és a répát is megette.
Mit ajánlotok,elmúlhat magától is,esetleg csak afféle hasmenés lehet?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 6, 10:17 
:) Úgy érzem, sokat tanultam tőle ezen az estén. Az ösztöneire hallgatva eltávolított valami olyasmit, amire az orvosok is csak kevés bátorsággal és sok aggodalommal vették volna rá magukat.
És jól van.. csipog és játszik. Hihetetlen. Közben persze most az egyetlen és legfontosabb dolga, hogy teljesen meggyógyuljon.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 6, 9:41 
Na, ez jó hír. Gondolom viszketett neki és "megoldotta" a kérdést.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 6, 9:07 
Csak annyit szerettem volna a topic lezárásához, hogy Sophie jól van. Egy kis hős. :) Meggyógyította saját magát. (a sebből már csak egy kis duzzanat maradt, lelkesen ápoljuk továbbra is aloe verával)


Csatolmányok:
Magyarázat: Sophie
sophiejolvan.jpg
sophiejolvan.jpg [ 192.24 KiB | Megtekintve 13424 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 19:52 
Nehezen telik az éjszaka.

Megkockáztatva, hogy az utolsó kép kicsit sokkoló, mégis elmondom, hogy azt hiszem, a madaramnak vannak ösztönei. Próbálok bízni az ösztöneiben, mert nagyon eltökélt madár. Hiába véres a csőre, pont úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna. Megy eszik, iszik, tollászkodik, még a homokos rúddal is szórakozik. De azért azt is remélem, hogy az aloe vera, amit fél óránként rácsöpögtetek és a gyógyszer, amit kapott végső soron meggyógyítják őt.


Csatolmányok:
Magyarázat: Remélem tudja mit csinál.
Változás.jpg
Változás.jpg [ 88.97 KiB | Megtekintve 13461 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 14:41 
Lafille írta:
70 megtekintés, ez tényleg azt jelenti, hogy 70-en olvasták, Warhawk?

Igen de azt hiszem, hogy ebbe a webes robotok és a be nem jelentkezett felhasználók is benne vannak...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 14:19 
Megvolt a klinikán tett látogatás.

Hát, tény ami tény, nem túl gyakori ez, de azért rájöttek! Egy abnormális tollkinövés. Ma délutánra már látszik a fehér, toll jellegű része is a kinövésnek.

Ami pedig mindennél jobb hír, hogy a madár él és virul. Még csipogott is a rendelőben.

Elvileg ki kell hullania magától - bár most eléggé be van gyulladva és csúnya, amire kapott 10 napos kúrát gyulladásra- , ha nem, akkor kell megfontolni az operációt, ami veszélyes és kockázatos.

Aloe verával fogom ápolni, kap pellettet megint és ihat kamillás vizet. Bízom benne, hogy erős madárka!

Remélem, azért annyiban hasznos ez a poszt, hogy legközelebb talán tudtok segíteni másnak, ha ilyesmi fordulna elő... még, ha eleinte bizarrul is néz ki az egész.

70 megtekintés, ez tényleg azt jelenti, hogy 70-en olvasták, Warhawk?


Csatolmányok:
Magyarázat: A seb
SSophie.jpg
SSophie.jpg [ 165.25 KiB | Megtekintve 13484 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 13:32 
Az a köröm szerű képlet nem lehet simán toll tok?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 8:58 
Lafille írta:
29 megtekintés, úgy tűnik senki sem tudja. Azért köszönöm azoknak, akik elolvasták!

Megmondom őszintén ilyent még csak nem is hallottam ezidáig..... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 4, 21:51 
29 megtekintés, úgy tűnik senki sem tudja. Azért köszönöm azoknak, akik elolvasták!

Megpróbáltam hozzáérni csak egy nagyon picit, elkezdett vérezni.. Hiába a pénzügyi gondok, kapok kölcsönt, holnap irány a klinika. Mindenesetre egy rejtélynek tűnik, mi lehet ez! Nem tolltüsző, ez az egy biztos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 4, 16:34 
Ezúton írok most bárkinek, aki segíteni tud.

Nem először írok sajnos, Sophie miatt. Többé- kevésbé beletörődtem: kihullottak a tollak a fején, ami miatt kopasz szegényke már egy éve, nemrég viszont arra is rájöttem, a madár gyakorlatilag nem vedlik. Egyáltalán nem. Kedves Tenyésztők, létezik ez? Se tavaly nyáron, se idén, nem cserélte le a tollait, ami látszik is rajta. Az A-vitamin hiánya miatt utólag se könnyű visszanöveszteni ezeket a tollakat, hiába változtattam sokat az étrenden, kapott pellettet (egy ideig, még tavaly télen, kúra szerűen), minden nap zöldség vagy gyümölcs, jódos víz és UW lámpa télre (ezt idénre tervezem). Az egyetlen eredmény, hogy erősebb lett az immunrendszere, már nem fázik meg állandóan.

Többször próbáltam segítséget kérni, nem igazán tudja senki sem mi baja van (sem itt, sem máshol) és hogyan lehetne neki segíteni. Külföldön élünk, már egyszer elvittem orvoshoz itt, úgy tűnt értette a dolgát a doktornő, a madár viszont nem igazán gyógyult meg.

Ma azonban olyasvalamit fedeztem fel rajta, amilyet még sosem láttam. Remélem tud valaki segíteni mi lehet. Két hét múlva kapok fizetést - új munka, június óta az első fizetésem lesz- , azonnal elviszem orvoshoz, lehetőleg egy másikhoz, mint a múltkor.

Kérlek, nézzétek meg a képet. Olyan, mintha egy madárköröm nőtt volna ki a szárnyán. Hosszabb, mint ahogy a képen látszik. (mindkét szárnya pirosas, mintha a tolltüszők sem lennének rendben, de tollászkodik, ott is, továbbra is repül, csipog... nem mutatja, hogy baja van, viszont ennél a sebnél azt hiszem már nem nagyon tudja titkolna tovább!)

Nagyon elkeseredett vagyok, imádom ezt a madarat és mégis, én is látom, hogy már túl sok baja van... (aki olvasta az eddigi bejegyzéseimet, tudja)

Válaszolok bármilyen kérdésre, úgy érzem már annyit olvastam a kanárikról, hogy alig van, amiről még nem olvastam. Szeretnék neki segíteni. Két és fél éves a madárka.

Lilla


Csatolmányok:
Magyarázat: Sophie
sophiee.jpg
sophiee.jpg [ 179.36 KiB | Megtekintve 13560 alkalommal. ]
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 9:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO