Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 10, 15:11 
Kedves Zsuzsa!
Örülök, hogy helyrejött a madarad lába.
Sajnos az állatkereskedések zöme nem törődik azzal, hogy a madaraknak megfelelő elhelyezést biztosítson, a lényeg, hogy eladják a madarakat és a kalitkákat. Így sajnos doboz kalitkákat sem lehet kapni.
Az egyik lehetőség a házi gyártás. (Én ezt választottam.) Ehhez előlap rácsot lehet csináltatni, a többi részt pedig egy kis ügyességgel meg lehet csinálni. Ennek előnye, hogy akkorát csinálsz, amekkorát szeretnél.
A másik lehetőség, hogy például úgy tudom, hogy a fórumon Szabi néven jelen lévő fórumozó árul műanyagból készült doboz kalitokat. A lapos kis kupakban tartott grittnek az egyetlen hátránya, hogy könnyen kiborítják. Lehet kapni kis pici etetőket, amit be tudsz dugni a kalitka két rácsa közé (kb egy centi széles az egész: http://www.galamb.hu/index.php?l=hu&p=t ... uct_id=386) ez kis helyen elfér és biztos nem borítják ki. Ráadásul nem is drága.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 14, 9:07
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Orbán Eszter
   
Hozzászólás 2013 nov. 10, 11:52 
Kedves Csaba!
köszönöm szépen a tanácsokat.
Szépia és gritt szokott bent lenni nekik. De nem mindig.(A grittet lapos kupakban szoktam betenni. Az megfelelő elhelyezés?)
A fürtöskölest ők maguk huzigálják le a rácsról. ezért van a képen is alul.
Hol lehet olyan fehér dobozkalitkát beszerezni, ami kimondottan gouldoknak van?
Állatkereskedésekben nem lehet kapni.

A gould hím lábáról egy fontos hír: Az elváltozás a bordás műanyag rúd kivételétől számított kb. két hét múlva eltűnt.Tehát Hála Istennek nem fekély volt.
Teszek fel majd jobb képet, mert amit most csatolok az nagyon homályos kinagyítva.

Kép

_________________
üdvözlettel Eszter


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 10, 7:16 
Kedves Eszter!
A műanyag ülőrúd valóban nem az igazi a madaraknak. Ehelyett sokkal jobb vágni valahol 10-12 mm átmérőjű ágat és azt betenni. Legjobb, ha a két ülőrúd nem egyforma vastag, hogy kicsit megmozgassa a lábat.
Sajnos a kalitkád nem optimális a gouldok számára. Egy kicsit kicsi. Egy nagyobb doboz kalitban biztosan jobban éreznék magukat.
De ebben a kalitban is tudsz egy kicsit javítani a helyzeten, ha kiveszed az ülőrudakat és egy sorral lejjebb teszel be két ülőrudat úgy, hogy minél messzebb legyenek egymástól, de azért legyen olyan távolság a rács és a rúd között, hogy ne verjék le a farkukat. Ez azért lenne célszerű, hogy ne csak ugorjanak a két rúd között, hanem kénytelenek legyenek egy kicsit repülni.
Nincs szükségük arra, hogy 4 rúd legyen bent a kalitban.
(Itatóból bőven elég nekik egy db, mert úgyis naponta kell cserélni a vizet, hogy mindig friss legyen. Magkeverékből is jobb, ha naponta adsz a két madaradnak egy csapott evőkanálnyi keveréket. Ennyi elég nekik egy napra és így megeszik a mag zömét és nem fogják kiválogatni belőle a kedvenc magjukat. Ráadásul akkor mindig tiszta mag lesz előttük.)
Fontos, hogy nem látok a kalitban se szépiát se grittet. Azaz nincs a madaraidnak kálcium forrás, ami pedig nélkülözhetetlen számukra. Vagy szépia vagy gritt vagy jól kifőzött tojáshéj vagy mindegyik mindig legyen a madarak előtt. Ha jól látom, akkor fürtösköles van rátéve az etetőre. Így könnyen koszolódik. Sokkal jobban élvezik a madarak, ha felakasztod nekik. Hajtsd vissza kicsit a szára végét, a két egymáshoz hajtott szárrészt gumizd össze és így kialakul egy kis kampó, aminél fogva egyszerűen fel tudod akasztani.
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 14, 9:07
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Orbán Eszter
   
Hozzászólás 2013 nov. 9, 23:59 
Kedves Idre fórumozók!

köszönöm szépen az információkat.
Az nem túl jó, ha fekély:-(.
Nekem az is rémlik régebbről (még több évvel ezelőtt), hogy itt a fórumon olvastam már egyféle madárláb-betegségről, melyet a rossz és piszkos ülőrúd okoz s lábfolttal jár. És gombás fertőzés alakulhat ki miatta a lábon. Sajnos már nem emlékszem pontosan melyik fórumban találtam ezt az infót régebben.

Amit megfigyeltem, hogy a folt épp ott van, ahol az egyik műanyagülőrúd középső bordája. Tehát még az is elképzelhetőnek tartom, hogy annak a talpra kifejtett nyomása kapcsán kezdődött ez a probléma.
Az említett rudat már kivettem emiatt. A képen még láthatjátok az eredeti elrendezést.
Valószínűleg az is közrejátszhatott benne, hogy elég sokáig egyedül élt a madarunk. Ami miatt jóval kevesebbet mozgott. Kedvenc ülőrúdja pedig épp a műanyag bordás.:-(

A képet csatolom-remélem sikerül.


Kép
Kép

_________________
üdvözlettel Eszter


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 11:28 
Tegnap Erdélyi Károlytól kaptam levelet a madarad ügyében.
A következőt írta:
"A fórumon láttam a betegségek rovatban a rossz minőségű láb fényképes gouldot. A gyenge fotó ellenére egyértelmű, hogy talpfekély. "
Kiváltó ok:
"alapvetően mikrocirkulációs zavarból ered állítólag, de vsz. táplálkozási és tartási problémák együttesen alakítják. Vitamin, ásványi anyag hiány, rossz ülőrúd, kevés mozgás, túlsúly..... Durva esetben az elhalásból másodlagos bakteriális fertőzés is kialakulhat, de túlnyomóan inkább steril granulomás, elhalásos, kötőszövet szaporodásos degeneratív folyamatok a jellemzőek. "
Kezelés:
Nagyobb madaraknál műtét, kivágják a fekélyes területet. Gould méretű madaraknál nincsen egyértelműen bevált kezelés. Ha felülfertőződik, akkor antibiotikumos kenőcs a fertőződést kezelni tudja. De a legfontosabb a kiváltó ok megszüntetése.
Ehhez jó lenne, ha leírnád, hogy mit kap a madarad enni és tennél fel képet a kalitkáról. Nem biztos, de hátha tudunk tanácsot adni, hogy mi lehet az a tartási probléma, ami miatt kialakult a fekély.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 11:18 
Lesd meg légyszíves hogy az a fekete folt nem e keményebb mint a körülötte lévő rész.
Így első nekifutásra akár kezdődőd fekélyesedés is lehet, amit ha nem orvosolsz, komolyabb gondokat is okozhat.
Kezelni például tetrán kenőccsel lenne érdemes, de az ülőrudat mindenképp cserélni kel!
Várjuk jelenleg tehát milyen rúd van berakva nekik.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 22, 8:23 
Hát a kép most sem sokkal jobb. Én felszíni elváltozást nem látok, tehát nem tűnik sem sebesnek, sem duzzanatot vagy egyéb aggodalomra okot adó dolgot nem látok. Elképzelhető, hogy egyszerűen csak egy túlzottan pigmentált terület a lábon. EZ most jelent meg, vagy ott volt korábban is?
Ha a madár normálisan használja a lábát, akkor én nem igazán törődnék vele. Mindenesetre időnként érdemes ránézni, hogy változik-e vagy marad ugyanilyen.
A körmöket azért jobb lenne rövidebbre vágni.
Az teljesen jogos felvetés, hogy valószínűleg rossz az ülőrúd. Tudnál képet feltenni a madár elhelyezéséről?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 14, 9:07
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Orbán Eszter
   
Hozzászólás 2013 okt. 21, 22:30 
Készítettünk újabb, élesebb képet.
Találkozott már ilyen elváltozással valaki?

https://docs.google.com/file/d/0B5b5L6t ... sp=sharing

_________________
üdvözlettel Eszter


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 okt. 21, 22:13 
Esetleg rossz ülőrúd? Magyarázat lehetne a hosszú körmökre is.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 21, 21:47 
Azon kívül, hogy a madár körmei nagyon hosszúak, sajnos nem sok mindent látni a homályos képen.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 14, 9:07
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Orbán Eszter
   
Hozzászólás 2013 okt. 21, 17:46 
Kedves tapasztalt Gouldtartók!
tegnap körömvágásnál gouldom lábán (talpán) fekete pöttyöket (egy nagyobb és egy halvány pötty van két különböző lábon) vettem észre. Mi ez az elváltozás? Hogyan kell kezelni?Fertőző?Várom segítségeteket.üdv
Kép

_________________
üdvözlettel Eszter


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO