Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 szept. 29, 13:58 
bettina írta:
Sziasztok!

Én is nagyon kíváncsi vagyok, mi lett Sophie-val! Szorítok Nektek.
Sajnos nekem is van egy hasonló tüneteket mutató madaram. :( Bár neki nem hiszem, hogy májbaja lenne. Minden esetre reszelt répa megy neki, pihi, meg most, hogy mondjátok, megpróbálok almaecetet szerezni valahonnan.

Üdv.
B.


:|
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... 77#p132777


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2014 szept. 20, 11:24 
Sziasztok!

Én is nagyon kíváncsi vagyok, mi lett Sophie-val! Szorítok Nektek.
Sajnos nekem is van egy hasonló tüneteket mutató madaram. :( Bár neki nem hiszem, hogy májbaja lenne. Minden esetre reszelt répa megy neki, pihi, meg most, hogy mondjátok, megpróbálok almaecetet szerezni valahonnan.

Üdv.
B.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 szept. 12, 12:06 
valami fejlemény?????


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 20:08 
Az idegrendszere nagyon meg lett támadva- nem lát, dülöngél.
Gyanítom, hogy nem lesz jobb...
Sajnálom nagyon. Ismerem az érzést.
Üdv, Gabesz

Ui: ha mindenképpen ki akarod próbálni a colloidot, tegyél rá. Hátha.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 6, 19:37
Hozzászólások: 8
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 19:02 
Koszonom, Gabesz. Ez is valami! Pedig mar- mar nagyon ravinne a szivem, hogy hasznaljam a kolloidot, legalabb kulsoleg a sebre. Olyan csunya. (bar nem verzik, inkabb egy gyulladasra hasonlit)
Az a baj, hogy nagyon nem merek hozzaerek ehhez a reszhez: nem is hiszem, hogy ki lehetne belole barmit huzni. Ha ciszta is, a tolltuszok mar melyen vannak. Lehet, hogy elkestem?

A nagyobb baj viszont az, hogy ugy erzekelem mintha a latasa romlana.. nem vakult meg, de mintha rosszabbul latna. (es ez megint erosen A-vitamin hianyra emlekeztet, pedig ma is evett repat) Tartok tole, hogy ez osszefugghet a bizonytalan dolongelessel, talan szedul is. Etvagya megint nincs. Kap mariatovis teat, a maja miatt. Koszonom a tippeket!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 17:38 
No. Hozzáértő nem lévén, az ezüst-kolloidot a wikipédián néztem meg. Ezt találtam:
"Az ezüstoldat - in vitro - kémcsőben baktériumölő, de ez még nem jelenti azt, hogy - in vivo - az élőszervezetben is hasonló hatást fejt ki. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy egy nehézfém, mely toxikus hatással van a patogénekre, miért ne jelentene kockázatot az élőszervezetekben megtalálható nélkülözhetetlen baktériumokra nézve. Feltételezés, hogy a kórokozó baktériumok érzékenyebbek az ezüstre, ez tudományosan nem alátámasztott. Az ezüstoldat csodaszerként való feltüntetése helytelen, vírusölő hatása nincs bizonyítva."

Nos, ha a madárkádnak májproblémája volt... félek, hogy ez a szer nem tenne jót neki.

Almaecet a vízben segíthet szintén, hogy helyrejöjjön az étvágya:
http://egzotikusmadarak.hu/almaecet/

Vagy -orvos hiányában és gyógyszeres kezelésben én járatlan- probiotikumot adnék neki. http://egzotikusmadarak.hu/probiotikum/

Ami a tollcisztát illeti, Gutiz szerint az oka: "Elsősorban a fehér és a lipochrom mozaik madarakra jellemző betegség. A hosszabb tollszerkezetű madaraknál fordul elő. Fokozza az előfordulását a vedléskori nem kielégítő táplálóanyag, vitamin bevitel és a fürdetés hiánya..."
Fricc meg ezt mondja: "... tollciszta: ha kiszeded és folyik a vér nagy baj nincsen max kissé piros lesz a szárnya amit folyó víz alatt le kell mosni és egy kis jóddal fertőtleníteni,ha visszanő akkor nem szedted ki jól."

Egyelőre ennyit tudtam hozni. Még matatok...


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 6, 19:37
Hozzászólások: 8
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 15:37 
Sszia Gabesz, nagyon szepen koszonom a valaszt. Sophie hasa nem csontos, epp az ellenkezoje: nagyon nagy es gombolyu. A hasanal feljebb pedig persze, erzem a mellcsontjat. Sophie egyebkent 26 gramm most is, mint szokott. Gondolom, nem lenne meglepo, ha a maja miatt ereznem a hasat nagyobbnak, a megnagyobbodott maja. Ma ugyan reggel meg alig akart enni, azota azert hal`istennek eszeget. Mit gondolsz az ezustkolloidrol? Ha valoban ciszta van a szarnyan, azert kiprobalhatom? Akar belsoleg, immunerositonek?
En arra is gondoltam, hogy recessziv leven adott az A-vitamin hiany - amit en termeszetesen folyamatosan probalok potolni-, a szedules /egyensulyvesztes pedig akar lehetne tipikus tunete az A-vitamin hianynak is.
Egyebkent a madar nem fazik, igy nem indokolt az infra. Ha kezembe veszem - amit eleg gyakran csinal, hogy alszik a kezemben- , latom, hogy inkabb melege van.

Talan nincs minden veszve!

Ui.: Az az igazsag, hogy ez a valami is a szarnyan, inkabb csak azt latom, hogy ugye ott nincs toll: ezert lilas-pirosas eleve a terulet, csomo szeru, mert kidomborodik, es ugy pirosas, mintha.. nem is tudom, a csonton levo hus lenne ilyen piros. Egyaltalan nem egyertelmu meg mindig ez sem.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 13:56 
Szia, Lilla!

Nagyon le lehet gyengülve a madarad... Ha kézbe veszed és a mellcsontja is nagyon élesen érződik, hasa is be van esve, akkor a súlyveszteség miatt is lehet ez az állapot. Nem akarok hiú ábrándokat ébreszteni benned, épp azért írom meg, hogy nálam az ilyen madarak sajnos, pár kivétellel el is pusztultak. Megpróbálok doki után nézni itt madaras berkekben, mert így SOSben nem tudok jobbat javasolni. (Egyszer sikerült megmentenem egy hasonló kanárit infra lámpa alatt tartva, de másik madaram elpusztult... úgyhogy ezt se mondhatom. Hátha kerül valami csodaszer?! Addig is tedd nyugalmas helyre, más madár ne zavarja se a jövés-menés.

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 6, 19:37
Hozzászólások: 8
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 8:46 
Kerlek segitsetek!! Mar sokszor irtam Sophie-val kapcsolatban itt a forumon, 3 es fel eves recessziv feher madarka, majbetegseggel (amibol feltehetoen felepult). Norvegiaban vagyunk, nem tudom elvinni rogton orvoshoz, annyira sokba kerul.

A madar billeg, elore-hatra az agon, mintha hintazna, annyira elveszti az egyensulyat, hogy folyton leesik. Fogalmam sincs mi lehet ez. Egesz ejszaka szinte fent voltam vele, nem tud aludni, vagy csak nagyon nehezen. Enni sem tud / akar, leesik az etetorol, (masik talban is oda tettem neki, de nincs etvagya). Jelenleg mindennel probalkozom: fott tojas, reszelt repa, megnedvesitett lagy eleseg, vitaminkeverek, gyermeklancfutea.. Szeretnem kiprobalni az ezust kolloidot is, vegso esetben (https://www.youtube.com/watch?v=7I8u6dBLGdo Sophie-nak valoszinuleg ilyesmi van jelenleg a szarnyan, de ez nem indokolja a fent emlitett tuneteket. Mutetet valoszinuleg semmikeppen nem lehet rajta amugy sem vegre hajtani, a majbetegsege miatt (marc/apr). Ebben a videoban a kanari ezust kolloidot kap, probalkozott mar valaki innen maga is ezzel? )

A masik jelentos tunet, hogy kb 1-2 hete ugy ul a madar az agon, mintha le akarna onnan folyni. A hasa tapintasra talan kicsit nagyobb, kerekebb, mint szokott, tojas nincs benne. Kerlek segitsetek! Nem tudom, mit tegyek, megteszek erte mindent, annyi mindenen tul van mar az en kismadaram.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO