Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 3, 11:13
Hozzászólások: 19
Valódi név: Edit
   
Hozzászólás 2014 jan. 21, 12:07 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, az alábbiakban. Hónapok óta kicsi törpikém testtartása jelentősen megváltozott. Azt gondoltam, hogy ez csak átmeneti, és visszatér a helyes testtartáshoz, de nem így történt. Szabály szerűen a hasán fekszik. Ha az ülőrudon ül, a feje néha lecsúszik a rúd alá. Olyan is volt, hogy egyensúlyát vesztette és lebillent a rúdról. Nem is szeret azon ülni, tettem be neki egy szélesebb lapot, azon üldögél (fekszik). Amúgy látszólag (?) egészséges, eszik, iszik, jó nagyokat fürdik, repked, de mégis szokatlan ez a tartás. Néhány ujjáról hiányzik a köröm, (korábbi sérülés), de ez eddig nem zavarta a kapaszkodásban. Nem ismerem a madár korát, lehet, hogy csak öreg(szik)? Ha esetleg valami szervi baj van a háttérben, hogyan segíthetek rajta?

Válaszotokat előre is köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2013 dec. 28, 16:54 
Ja és még egy kérdés.
Az előbbi fél éve történt. Azóta vettünk új hullámosokat.
Mivel fiatalokat vettem és már az ötödik naptól kiengedem őket sok órára mindennap nagyon jó repülők lettek ellentétben a legtöbb szobamadárral nekik van mellizmuk,szárnyizmuk. Repülés téren simán boldogulnának a vadonban is.
Most van az első vedlésük. A kéknek most több farktolla és szárnytolla vagy hiányzik vagy még kicsi az új toll. 3nappalezelőttig kicsit több erőfeszítésébe került de ugyanúgy és ugyanolyan sokat repült mint mindig. 3 nappal ezelőtt viszont szemből nekiment repülés közben a kék az egyik nimfámnak. Látszólag nem sérült meg egyik se, mindegyik továbbrepült és már nem egyszer történt ilyen mert a 2 hullámos imád a többi papagájommal együtt repkedni így időnként egymásnak csapódnak sőt a hullámosok a nagy lendületben nem egyszer mentek már neki a falnak,szekrénynek is.
Pár perccel később feltűnt hogy a kék hosszabb távon nehezen repül. Kb. 5-7 méter folyamatos repülés után elkezd lefelé esni,süllyedni hiába próbál közbe tovább repülni. Annyit venni észre hogy amikor így esik lefelé a farktollai össze vannak csukva és lefelé állnak mint amikor az ülőrúdon ül és nem hátrafelé mint ahogy repülés közben kéne lennie. De ami érdekes hogy landolás után 1 másodperc és simán tud megint repülni rendesen. Kiülőről kiülőre vagy csak úgy össze-vissza tud repülni csak hosszabb folyamatos repülésnél van ez.
Ez ugye csak azért van mert vedlik és nincs meg minden tolla? Vagy?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2013 dec. 28, 16:01 
Sziasztok!
Szerintetek mitől halhatott meg a hullámos papagájom(6 éves tojó)?
Reggel csak annyi tűnt fel hogy túl nyugodt de nem nagyon foglalkoztam vele mert alaptermészete volt hogy kiszámíthatatlan. Gondoltam csak nyugodt napja van. Pár óra után észrevettem hogy túl sokszor megy le a kalitka aljába. Megnéztem mit csinál:előre dőlve csipegetett, a szárnyai lógtak és az egész teste mozgott ahogy a levegőt vette,farktolla a szokásosnál jobban billegett,a kloákájánál a tollak felálltak. Átettem egy kis kalitkába hogy nyugi legyen körülötte(2 nimfámmal volt egy kalitkában), megfigyeljem mert az hittem tojni akar(hiába volt egyedül évekkel ezelőtt tojt már 3 tojást és a viselkedése megint arra utalt hogy tojni fog). Beült a kalitka sarkába és csak pihent(ebbe a kalitkában általában ezt csinálta mert szeretett benne, jó élmények érték benne). Kicsivel később adtam neki magot de csak pár falatot evett így benyúltam hozzá hátha kézből eszik de evés helyett belebújt a kezembe és hozzámnyomta a fejét,csőrét. Ez furcsa is volt meg nem is mert kint szeretett a kezembe bújva pihenni de kalitkában sose csinálta. Pár óra után gondoltam kiveszem de amikor megfogtam(volt hogy így vettem ki sose zavarta a fogdosás) feltűnt ismét hogy túl nyugodt,túl szelíd a megszokotthoz képest. Kicsit megvizsgáltam nincs-e rajt sérülés vagy hasonló de semmit se találtam. Párszor hangosan,sípolva vette a levegőt. Miután elengedtem egyáltalán nem akart elmenni mint máskor majd elkezdett dülöngélni és a hasára feküdni. Ilyenkor már alig tudott megállni a lábán inkább csak jobbra dőlve a hasán feküdt az én vagy a testvérem tenyerében miközben az egész madár mozgott,a farktolla erőteljesen billegett fel-le minden lélegzetvételekor. Időnként párszor megint sípolva vette a levegőt. Többször felemelte a fejét,hasát és megpróbált menni de majdnem kiesve a kezünkből előrebukott ismét. A percek teltével a lábait egyre kevésbé használta,egyre kevesebbet mozgott. Egyszer elkezdett csapkodni a szárnyival de olyan erőtlen volt még az ágyra tett tenyeremből se tudott kikecmeregni. Mire elkészültünk az öltözéssel,stb hogy állatorvoshoz rohanjunk vele már késő volt. Az indulás előtti fél percben hátranyújtotta a lábait ahogy repülés közben szokták majd rá pár másodpercre tátogva vette a levegőt párszor mintha fulladozna és elment.
Szerintetek mi lehetett?

Kavics,szépia volt náluk. Hetente legalább négyszer zöldséget,gyümölcsöt,csíráztatott magot,főtt durum tésztát vagy mást mindig változatosan kapott. Pár hetente a növényi fehérje mennyiségétől függően főtt tojást is kapott.

Gondoltam arra a roh@dt aspergillosisra de mivel Versele Laga magkeverékeket(nimfa és kanári összekeverve) kaptak/kapnak amikben nincs mogyoró és minden nyáron elég gyakran levittem/leviszem a nimfákat és őt is repülni hámban nem valószínű vagy mégis?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2013 dec. 23, 19:27 
Warhawk írta:
Firebird írta:
Tudnátok nekem segíteni? Mi lehet ez, nincs ötletetek vagy tapasztalatotok ilyennel?

Pedig ez a szülők, pontosabban az egyik szülő lehet. Szvsz.


Sziasztok!
Bejött, tényleg a szülők voltak sajnos.
Most már kivettem őket. Szerintetek szükség lehet még kézi etetésre kb 5-6 hetes verebek esetén? És ha igen hogy csináljam miből állítsam össze? Előre is köszi!
Kellemes ünnepeket mindenkinek és minden madárkának is!
Üdv Marci

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 22, 22:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Asztalos Zoltán
   
Hozzászólás 2013 dec. 23, 13:47 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, van egy hullámos papagáj amely gyakran hunyorog és gyakran felborzolja a tollazatát, ez valamilyen betegségre utal vagy esetleg ez egy korral járó dolog? (6-7 éves)
Kell ezzel orvoshoz fordulni?
Előre is köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 20, 14:07 
Mónika73 írta:
Nem vesz vért a doki /az egyetlen aki bevállalta/.

Nem meri? Nem hajlandó rá? Nem képes rá? Egy vérkép egy csomó lehetséges problémára azonnal választ adott volna. :(

Mónika73 írta:
Első körben Ivermectin-t és Muta-vit/ Versele-Laga/. Próbálkozunk, azt mondta ez kilővi ha féreg v.atkája lenne.Nagyon hülye a leírás, azt egyértelműen nem írja,milyen időközönként lehet egy cseppet adni.

Ivermectin vagy Ivermectin LIGHT? Mert egy ekkora madárnak a LIGHT az semmit sem ér. Amúgy 5 naponta lehet itatni vagy csepegtetni belőle.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 19, 21:54 
Sziasztok!Hát nem úgy történnek a dolgok ahogy én képzeltem.Nem vesz vért a doki /az egyetlen aki bevállalta/.Első körben Ivermectin-t és Muta-vit/ Versele-Laga/.Próbálkozunk,azt mondta ez kilővi ha féreg v.atkája lenne.Nagyon hülye a leírás, azt egyértelműen nem írja,milyen időközönként lehet egy cseppet adni.Most második napja,hogy nagy hosszú tollát nem szedett ki.DE még mindig még a játszást is abba hagyja és piszkálja magát,de viszont egész jól eszik.Hát reménykedem!Köszi a segítséget!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2013 dec. 19, 15:47 
Sziasztok!

Nem javult a helyzet. Hoztam friss képet a madárkáról. Most kap ivermectint. Holnap kapja a negyedik cseppet (6 naponta adok egyet neki).
Próbáltuk először a kamillás kezelést, az nem használt. Utána antibiotikumos szemcseppet kapott javaslatra. Igaz, csak 5 napig, de attól sem változott. Szerintetek ivermectin mellett kaphatja a szemcseppet? Vagy van ötlet, mit tehetnék érte? Megnéztem, még mindig teljesen puha, de szerintem most nagyobb az "ödéma".

Előre is köszönjük!!!

Kép

Kép

Kép


Vikemi írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van ötletetek mi lehet a baja a hullámosomnak, mit tegyek vele?
Mindkét szeme alatt be van dagadva neki, mintha ödémás lenne. Puha, nem kemény, maga a szeme nem gyulladt. Mikor észrevettem, kentem neki kamillával, aztán kicsit lejjebb ment. Úgy nézett ki, javul a helyzet (egy kamillázást kihagytam, és nem lett rosszabb, ezért nem kentem be), de most visszadagadt kicsit (3 napról van szó). Sajnos nincs a környéken olyan, akinek megmutathatnám. Segítenétek?

Kép
Kép
Kép

Szemből nem sikerült elkapni.
Benéztem a tollai közé, nem láttam bogarakat. A párjának nincs baja. Jókedvű, rendesen eszik és iszik. Az orra felett mindig koszos a tolla, mert mióta él a drága tüsszög. Nem tudom, miért. Ja, azt figyeltem, hogy dörzsöli a szemét, de nem többet, mint amúgy is.

Előre is köszönöm!
Noémi:)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 21:36 
Mineral mix-el szóróm meg lágy eleséget, karika zúzott kavics is van neki beakasztva.Ha holnap kihívom az állatorvost kérjem tőle vegyen vért.Köszönöm a tanácsaidat!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 21:08 
Mónika73 írta:
Combex V multivitamint kapott két naponta 20ml vízben 8-10csepp de az utasításban naponta írja,minden héten egy fél tojás.Semmi különösebb változás nem történt.

Tojást egyelőre függeszd fel, ez a vitamin szerencsére nem tömény, de amúgy kap elég gyümölcsöt is, szóval szerintem vitamint se adj neki most egy ideig. Viszont sürgősen kellene egy vérkép és egy alapos kivizsgálás sem ártana! Könnyen lehet belső probléma okozza ezt (ez a vérképből azonnal kiderül).

Kalciumot amúgy kap (a tojáshéjon kívül)?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 20:57 
Combex V multivitamint kapott két naponta 20ml vízben 8-10csepp de az utasításban naponta írja,minden héten egy fél tojás.Semmi különösebb változás nem történt.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 20:30 
Mónika73 írta:
Most rászoljak ha tépi a tollát?

Ne, semmiképpen se! Viszont... amikor kezdődött ez az egész... nem volt valami változás a lakásban, a megszokott életritmusban? Nem volt valami ami "sokkolta" őt?

A vitamint meg egyelőre függeszd fel. Kétnaponta mennyit kapott? A ráírt adagot? Mert az sajna elég sok.

Ja és a tojást mennyire gyakorta kapta?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 20:27 
Sopronban lakunk sajnos nem tudok róla ki ért a madarakhoz.Amíg ezt írtam megint kitépett egy hosszú tollát pedig itt van velünk.Árthat neki az aloé vera spray,kiprobálhatom szerinted?
Igen,darabokra töri a tollait és konkrétan rágja.Sajnos nagyon fájt amikor megcsípett volt hogy kiabáltam vele és persze nem engedtem neki,,hogy rám szálljon.2hete kezdte ezt a viselkedést .Most rászoljak ha tépi a tollát?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 20:15 
Mikor is kezdődött? Mit csináltál, hogy reagáltál rá? És amikor csípett? Rászóltál, kiabáltál vele? Büntetted? Látod amikor tépi (valójában rágja) a szárnytollait?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 20:06 
A farok tollaknál kevésbé, de a szárnyaknál elég rémisztő ez a látvány. Az az érzésem valami az orrunk előtt van csak nem látjuk... valami infó hiányzik még, de nem jut eszembe mire kérdezzek rá. :(

Merrefelé laksz? Van ott megbízható, madarakhoz értő doki?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 20:02 
Kép

Kép

Kép


Kép
Most csináltam ilyen képfeltőltést először talán jó lesz.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 19:29 
Mónika73 írta:
Ez nem lehet valami bőr v.toll irritáció mert egész nap magát piszkálja a csőrét dörzsölgeti,pl.nem szereti a vizet soha nem fürdött még.Mindenféle tanácsnak nagyon örülnék!Köszi!

Szerintem a vitamint picit sok így, de egyébként rendben lévőnek tűnik minden. Nincs egy képed róla? Amin a tollait jól lehet látni?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 18:59 
Nagyon örülök,hogy érdeklődsz ,köszi!Nagyméretű kalitkája van /80x120x120/
Versele-Laga Prémium magokat de nagyon szereti az Exotikus Fruit változatot is.Minden nap kap gyümölcsöket v.zöldségeket néha fél tojást hélyastúl.Gránát alma a kedvence.Multivitamin cseppeket minden másnap a vizébe.Reggel egy órát van kint velem a játszóterén.Munka után k.2órát megint kint van,nagyon szeret a konyha-asztalon a játékaival játszani.Szépen elkezdett beszélni olyan 10 szó körül .Ez nem lehet valami bőr v.toll irritáció mert egész nap magát piszkálja a csőrét dörzsölgeti,pl.nem szereti a vizet soha nem fürdött még.Mindenféle tanácsnak nagyon örülnék!Köszi! :oops:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 16:02 
Mónika73 írta:
most pedig 2-3 napja töri tépi a gyönyörű nagy tollait,már nem is tud repülni.

Mekkora helyen van? Mit kap enni és mennyit? Naponta mennyi időt foglalkozol vele?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 15:50 
Sziasztok!Nagyon jó lenne, ha valaki tudna segíteni.Nekem van egy 1éves Jákó papagájom Roccó a neve.Minden rendben volt eddig kb. két hete ha a vállamra szállt oldalt megcsípte a kezemet rendszeressen,durván,most pedig 2-3 napja töri tépi a gyönyörű nagy tollait,már nem is tud repülni.Borzalmasan félek mit csináljak??SEGÍTSETEK légyszíves. :(


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO