Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 15:20 
Firebird írta:
Tudnátok nekem segíteni? Mi lehet ez, nincs ötletetek vagy tapasztalatotok ilyennel?

Pedig ez a szülők, pontosabban az egyik szülő lehet. Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 12:49 
Sziasztok!

Verébpapagáj fiókáim vannak, most nagyjából 3 hetesek. Már szépen elkezdtek tollasodni, de az utóbbi napokban arra lettem figyelmes hogy elkezdtek kopaszodni.
Nem tudom hogyan, de egyszerűen eltűntek a tollak a fejükről, tarkójukról, kissé talán a hátukról és hasukról is. Egyébként semmi bajuk nincs, jól vannak, nincs bőrelváltozásuk sem, nem hiszem azt sem hogy a szülők, vagy saját maguk csinálnák.
Itt egy kép róluk:
https://picasaweb.google.com/1002322750 ... 7951731570
Tudnátok nekem segíteni? Mi lehet ez, nincs ötletetek vagy tapasztalatotok ilyennel?

Üdv. Marci

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 dec. 5, 20:47 
Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok,hogy van 1 pár 1,5 éves Nagysándor papagájom.
Pár napja azt vettem észre,hogy a hím,aki eddig is visszahúzódóbb volt(talán azért mert kicsi korában nem nálam,de bántották a kissándorok)borzolja a tollát,még jobban visszahúzódóbb.Ha nyúltam felé,eddig csak arrébb ment,most mintha nehezére esne a menés is,csak sziszeg rám,és görnyed.Ha kapnak enni,inni alig eszik valamit,azt is nagyon lassan,viszont rengeteget iszik,majd ismét pár falat kaja.Ahol tartom őket fűtök rájuk 15-17 fok van,szerintem az nem lehet kevés mivel sokan védett madár házban kint is tartják őket.
Nem igazán tudom mi lehet a probléma,és mivel állatorvos van a városban 8,de egy sem szakosodott madarakra,így egyenlőre magamra számíthatok.
Ha volt már valakinek hasonló problémája szívesen venném ha megosztaná vele,mi okozta,és hogyan lehet orvosolni ezen betegséget.
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 1, 22:03
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2013 nov. 1, 22:12 
Sziasztok!

Van egy kis sárga nimfám, és azt vettük észre otthon, hogy kipirosodott, véraláfutásos az orra, mintha beütötte volna. Nem sokat tisztálkodik, meglehetősen koszos, és ha neki is áll néha, nem túl kitartó. Ez mellett viszont ugyanúgy eszik, egyáltalán nem tűnik levertnek, ugyanolyan izgága, rendesen alszik, és hangoskodik.
Van egy testvére is, akivel együtt elhoztuk pár hónapos korában, az egy kicsivel testesebb, és ő a domináns. Van, hogy rendesen üldözi a sárgát, de kétlem, hogy köze lenne a piros nózihoz.
Kapnak rendes nagymadár magkeveréket, pörkölt szotyit ilyen nasinak, ritkán friss zöldséget. Édesanyám ma hideg vízzel lepermetezte őket, előfordulhat, hogy az irritálja az orrát?
Előre is köszi a válaszokat,


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2013 okt. 30, 20:24 
Hali!
Szerintem nem bántja!Hanem arra gondolok hogy mikor össze bújva pettingelnek néha kilop egy két tollat a hím,vagy megrágcsálja!
Nálam nimfáknál volt ilyen hímem és egzótáknál is előfordult,most meg a szenegálok csinálják :evil: Pedig kapnak grittet szépiát.Szerintem egy rossz szokás vagy rá szokás.
Állítólag van valami szer amivel a tolltépős madarakat lefújják és az ízét nem komálják.Nincs valakinek ezzel kapcs.tapasztalata,hogy jó-e.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2013 okt. 29, 22:32 
Sziasztok!Köszönöm a segítségeteket.Párjára nem gyanakodtam mert elég jól elvannak.Semmi veszekedés,üldözés és hasonló nem figyelhető meg náluk.Összebújva elüldögélnek egymás mellett.Csak akkor bánthatja a hím mikor nem vagyok itthon.Mégegyszer köszi a segítségeteket!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 29, 21:55 
Hali!

Én is a párjára gyanakodnék.

Vitaminhiány ezeknél a madaraknál ritkán fordul elő, eléggé "nomád " igényű madarak, gyakorlatilag magon is megélnek a tapasztalatom szerint, hiába tettem ezeknek gyümölcs, meg zöldség "arzenált eléjük, le se tojták.

A vedlés--mint tudod- náluk nem ilyen, nem ennyire látványos.
A látszólag a harmonizáló pároknál is lehet "egy bekattanás" és akkor a másiknak akár "game over" is lehet.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2013 okt. 29, 21:44 
Szia Ricsi!
Szerintem a párja a ludas :wink:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2013 okt. 29, 18:46 
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Szerintetek mi lehet a problémája a verébpapagájomnak hogy így elveszítette a tollait a tarkóján?Szerintem nem vedlik, a párja tuti nem bántja elég jól megvannak.Ma megnéztem és már jön ki a tarkóján egy két toll.Valami vitaminhiánya van esetleg?Segítségeteket előre is köszönöm.

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2013 okt. 25, 19:04 
Szia!

Gondoltam erre is. Egyik este úgy aludtam el, hogy nyitva volt az ablak. Felkeltem valamikor, akkor becsuktam.
Köszönöm a tanácsot, azóta is folytatom a kamillázást. Remélem helyre jön! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 11:16 
Szia,

nem lehet hogy ez a madárka huzatos helyen volt, vagy huzatot kapott a szeme?
A kamillás kezelést ne hagyd abba, egy hét kezelés után ha nem javul akkor komolyabb gondja lesz.

Nicky30: a te madárkáddal mi a helyzet?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2013 okt. 22, 17:44 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van ötletetek mi lehet a baja a hullámosomnak, mit tegyek vele?
Mindkét szeme alatt be van dagadva neki, mintha ödémás lenne. Puha, nem kemény, maga a szeme nem gyulladt. Mikor észrevettem, kentem neki kamillával, aztán kicsit lejjebb ment. Úgy nézett ki, javul a helyzet (egy kamillázást kihagytam, és nem lett rosszabb, ezért nem kentem be), de most visszadagadt kicsit (3 napról van szó). Sajnos nincs a környéken olyan, akinek megmutathatnám. Segítenétek?

Kép
Kép
Kép

Szemből nem sikerült elkapni.
Benéztem a tollai közé, nem láttam bogarakat. A párjának nincs baja. Jókedvű, rendesen eszik és iszik. Az orra felett mindig koszos a tolla, mert mióta él a drága tüsszög. Nem tudom, miért. Ja, azt figyeltem, hogy dörzsöli a szemét, de nem többet, mint amúgy is.

Előre is köszönöm!
Noémi:)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 6, 21:59
Hozzászólások: 4
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2013 okt. 5, 21:30 
Szia!
Köszönöm a gyors választ. Lefényképeztem őt.
A zebrapinty nálam született és van mellette egy hím is. Néha kergetik egymást,de nem vészes. A tojó ( fehér) már háromszor nevelt fel fiókákat,eddig nem volt beteg. Illetve volt olyan időszaka,amikor az egyik tollát véresre csípte. De ez is elmúlt nála. Rendesen eszik-iszik és repdes is,de inkább már csak pihen. Több hónapja nem tojt tojást. Kap vitaminokat,naponta adok nekik friss répát vagy uborkát. Nagyon szeretik. Hatalmas kalitkában vannak ketten. Velük él ( külön kalitkában) két fiú hullámos pár.
Köszönöm előre is a segítséged.


Csatolmányok:
Fehér mami .jpg
Fehér mami .jpg [ 47.94 KiB | Megtekintve 11196 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 5, 19:39 
Nicky30 írta:
Van egy fehér 5 éves zebrapinty tojóm,aki úgy ül az ágon,hogy a feje és a farktolla lefelé van. ( görbén ). Beteg lehet,vagy csak a kora miatt van ez?

Egy 5 éves madár még fiatal, nem szabadna emiatt így viselkednie. Esetleg képet nem tudsz feltenni róla és egy kicsit bővebb infó sem ártana. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 6, 21:59
Hozzászólások: 4
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2013 okt. 5, 19:31 
Szia!

Van egy fehér 5 éves zebrapinty tojóm,aki úgy ül az ágon,hogy a feje és a farktolla lefelé van. ( görbén ). Beteg lehet,vagy csak a kora miatt van ez?
Köszönöm a választ.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 11:46 
Szia!
Én ugyan nem vagyok kanáris,de szerintem ez az összes madárnál így van,egyszerűen csak bújnak ki a tollak,és most még csak a tokot látod.Majd szépen kinyílik,és elkezd tollasodni a kis aranyos. :D

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 25, 14:33
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2013 szept. 4, 22:11 
Köszi Gabesz a gyors válaszod kissé megnyugodtam. :D A kérdésem még az lenne hogy a fején lévő furcsa fehér tollazat szintén a vedlés miatt van? Tojást szabad-e adni neki ill. ha iigen milyen időközönként.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 szept. 4, 20:33 
laci974 írta:
Sziasztok !

Kérlek segítsetek,ha tudtok. Van egy kanárim juniusig szépen énekelt,és szép színe is volt onnantról kezdve hullott a tolla ettől még nem ilyedtem meg (talán vedlett) de ez a hullás a mai napig tart igaz csak nagyon kis mértékben. DE azóta nem énekel ,adtam neki éneklést elősegítő eledelt de semmi és azóta a színe sem a régi .Egy hete azt vettem észre rajta,hogy a fején lévő tollak szára kilátszik,vajon mi okozza ezeket és Mire lenne szüksége,hogy helyrejöjjön. Teszek be pár képet a fejéről hátha segít.

Kedves Laci!
Ha vedlik a madarad, akkor egyértelmű, hogy nem énekel. Ilyenkor egy kicsit megkukulnak 8) de nyugi, majd a vedlés végén már újból fog énekelni. A vedlés nagyon sok energiát igényel, ezért jó, ha kap közben vitamint, de vigyázat! Egy hétig gyenge koncentrátumban kapjon vitaminos vizet, aztán két hétig ne adj. És ismételd meg. Zöldet se kapjon többet mint heti 2 alkalom. A túlvitaminozottságnak az lenne az ára, hogy a tollak gyurakodni akarnak kifelé, csipkedni kezdi magát, majd őt a többiek... Nem is ecsetelem tovább...
No, szovel türelem. Fog az dalolni még :D

Üdv, Gabesz

_________________
http://www.kepbezartpillanat.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 25, 14:33
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2013 szept. 4, 18:27 
Sziasztok !

Kérlek segítsetek,ha tudtok. Van egy kanárim juniusig szépen énekelt,és szép színe is volt onnantról kezdve hullott a tolla ettől még nem ilyedtem meg (talán vedlett) de ez a hullás a mai napig tart igaz csak nagyon kis mértékben. DE azóta nem énekel ,adtam neki éneklést elősegítő eledelt de semmi és azóta a színe sem a régi .Egy hete azt vettem észre rajta,hogy a fején lévő tollak szára kilátszik,vajon mi okozza ezeket és Mire lenne szüksége,hogy helyrejöjjön. Teszek be pár képet a fejéről hátha segít.
Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 1, 10:06 
genkisudo írta:
Ha nem, akkor mi lehet szerintetek?

Nem tudnál egy nagyobb felbontású, élesebb képet feltenni? Esetleg egy közeli állatorvos (ha ért a madarakhoz) tudna segíteni (azért élőben vizsgálva egész más mint így).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 12:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO