Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 4, 22:27
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 aug. 31, 13:18 
Sziasztok!

A varjamnak van valami furcsaság a szeme mögött.
Nem hiszem, hogy csak a füle lenne, mert nagyon dörzsöli.
Ha a füle, akkor huhh...
Ha nem, akkor mi lehet szerintetek?

Előre is köszi!
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 27, 11:43 
Ez elég csúnya seb, én mindenképp javaslom, hogy egy hozzáértő állatorvosnak mutasd meg a madarat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 aug. 22, 8:19
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2013 aug. 27, 11:13 
Sziasztok, az utóbbi két napban a nimfa papagájom többet tollászkodott, mint eddig, gondoltam megfürdetem. A kádba tettem egy kis tálka vizet és beletettem a papagájt majd kicsit meglocsolgattam, nem is volt ellene. Amikor visszavittem az ülőrúdra a begyén megláttam egy vérző csúnya sebet, ami eddig nem is tűnt fel mert a tollak eltakarták. El sem tudom képzelni mitől lehet, nem repült neki semmilyen éles tárgynak amivel megsérthette magát. Vagy saját magát sérthette meg ennyire tollászkodás közben? Mi a teendő ilyenkor? Magától is begyógyulhat??
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 22, 22:14
Hozzászólások: 1
Valódi név: Mancfeld Egon
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 22:24 
sziasztok nemrég kaptam egy nimfát és most egy 3-4 hete megvan csak valahányszor közel kerülök hozzá folyton le megy az ágról és a ketrec alján futkos jobra balra a másik a fütyülésen kivül még hogy birok vele játszani mert a fütyülés nekem nem nagyon megy valamint mit csinál ha a házban kinyitnám neki a kalitka ajtaját???


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 20:33 
Írtam Neked e-mailt.
:)

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 28, 18:49
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2013 jún. 13, 15:45 
Egyedül gerléknek való multivitamint vettem nekik de semmit nem ért. Elfelejtettem leírni, hogy a tojó folyamatosan rakja a tojásokat, de az összes üres volt eddig. A hímet mostanában nem hallottam kacagni, mert ülnek a tojásokon. Olvastam, hogy a költés megviseli a tojó szervezetét, de amikor kivettem a fészküket akkor is ugyanúgy rakta a tojásokat csak a földre. A hím viszonylag jól tartja magát de a tojó eléggé soványka:(


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2013 jún. 12, 21:10 
Szia Dóra!

Nem értek a táv gyógyításhoz, nem is igazán szeretem...
A gerléid durva tüneteket produkálnak, amik legalább 3-4 féle betegségre is illenek.
Írtam egy összefoglalót a Kacagó gerlék betegségeiről még régebben, itt olvashatsz róla:

http://kacagogerle.freewb.hu/betegsegek

Kezelted őket bármivel is? A viselkedésük milyen? Turbékolnak, gubbasztanak? Soványak?

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 28, 18:49
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2013 jún. 11, 17:13 
Sziasztok!
Van 2 pár kacagógerlém, de az egyik pár hosszú ideje betegeskedik, de nem tudom mi a bajuk. A tojó kb. 3 éves, amikor hozzám került akkor is eléggé csapzott volt, de azt hittem az utazás viselte meg. Azóta nem lett szebb a tollazata, de vettem mellé egy fiatal, egészséges hímet, de a tünetek őrajta is jelentkeztek már. Mindkettő széklete híg, rendkívül bűzös, habos, zöldes, mindkettő kopaszodik a szárnyán, azonban a tojó egész teste katasztrofális állapotban van. A levegőt furcsán veszi, nem sípol de a begye fölött minden egyes lélegzetvételkor "kidülled" egy rész. 
Sajnos a környékben nincs olyan állatorvos, aki madarakra specializálódott, ezért szeretném kérni a nálam jóval tapasztaltabbak segítségét:)
Ha bárki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.
A hímről sikerült fotót csinálnom:
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 7, 22:34
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 15:15 
Köszi,

ma elkezdem a kezelést.


Pulipinty írta:
Nem a legjobb a kép, de ha nem csalódok akkor ez csőratka, nem túl nehezen kezelhető.
Ezzel, vagy van még valami perubalzsam nevű kence, ahhoz nem értek, nincs tapasztalatom.

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMor ... madaraknak


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 14:30 
Nem a legjobb a kép, de ha nem csalódok akkor ez csőratka, nem túl nehezen kezelhető.
Ezzel, vagy van még valami perubalzsam nevű kence, ahhoz nem értek, nincs tapasztalatom.

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMor ... madaraknak

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 7, 22:34
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 10:57 
sziasztok,

az épp kotló hullámos tojó csőrére rákúszott egy barnás, a viaszhártya színével megegyező viszkető képlet.
A hím is vakarja a csőrét, de rajta nincsenek szemmel látható elváltozások.

Mi lehet ez?
Köszönöm!

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 21:32 
feki írta:
Ugylegyen.Biztosan igazad van.


elképzelhető, hogy olyan betegsége van, ami engem is megfertőzhet? Nála kb. január elején kezdődött, amikor bátortalan volt, hogy átmenjen egyik rúdról a másikra és félre tartotta a fejét. Először azt gondoltam a szemével van gond, talán megvakul, de nem. Kb tíz napja a földön van. Soha nem félt, ha benyúltam, most pánikba esik, ha cserélem a tálkákat.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 21:09 
Ugylegyen.Biztosan igazad van.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 18:51 
feki írta:
Nem akarlak elkeseriteni,de a madarad nem fog kigyógyulni ebböl a betegségböl.Lehet csökkenteni a tünetet de megszüntetni nem.Ez az ugynevezett szédüléses betegség.Ez idegrendszeri ami öröklödik,vagy hirtelen ijedtség okozhatja.Jobb ha nem kinlódsz vele.Kegyetlenül hangzik,de...Jobb, ha az erre hajlamos madár nem kerül tenyésztésre.


A madárka harmadik éve van nálam, váratlan esemény nem érte. Tenyészteni pedig biztos nem fogom, egy hobby madár és egyedül él. Lehet, hogy öregkori betegség, kb 7 éves.
Talán a B vit kúra segít rajta kicsit


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 18:11 
Nem akarlak elkeseriteni,de a madarad nem fog kigyógyulni ebböl a betegségböl.Lehet csökkenteni a tünetet de megszüntetni nem.Ez az ugynevezett szédüléses betegség.Ez idegrendszeri ami öröklödik,vagy hirtelen ijedtség okozhatja.Jobb ha nem kinlódsz vele.Kegyetlenül hangzik,de...Jobb, ha az erre hajlamos madár nem kerül tenyésztésre.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 15:49 
zildi írta:
Warhawk írta:
zildi írta:
köszönöm a gyors választ. Gondolom recept köteles, az állatorvos talán felírja. Milyen formában és hogyan adagoljam egy kanári madárnak??

A B vitamin nem recept köteles, rengeteg készítményt lehet (szerencsére) kapni. A dobozon rajta van az ajánlott adagolás is (ez ugye termékenként változó), hirtelenjében nekem a hemavit Gold B Line jut eszembe (hogy valami konkrét terméket is írjak).


köszönöm, holnap megyek patikába és veszek.
Szerintem a kicsi javulást biztos a csíráztatott búza idézte elő, amit mindig adok neki. Örülnék, ha felépülne, nem fiatal már, kb 7 éves.


BioWeyxin Multi-C-Mulgat készítményt vettem madárkámnak, B vitaminok is vannak benne bőven. A patikus tanácsa szerint kevés vízbe az itatójába 1 csepp. Csináltam neki lágy eleséget répából és tojásból és összekeverem kevés vitaminos vízzel. Remélem kedvező hatása lesz.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 17:19 
Warhawk írta:
zildi írta:
köszönöm a gyors választ. Gondolom recept köteles, az állatorvos talán felírja. Milyen formában és hogyan adagoljam egy kanári madárnak??

A B vitamin nem recept köteles, rengeteg készítményt lehet (szerencsére) kapni. A dobozon rajta van az ajánlott adagolás is (ez ugye termékenként változó), hirtelenjében nekem a hemavit Gold B Line jut eszembe (hogy valami konkrét terméket is írjak).


köszönöm, holnap megyek patikába és veszek.
Szerintem a kicsi javulást biztos a csíráztatott búza idézte elő, amit mindig adok neki. Örülnék, ha felépülne, nem fiatal már, kb 7 éves.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 17:10 
zildi írta:
köszönöm a gyors választ. Gondolom recept köteles, az állatorvos talán felírja. Milyen formában és hogyan adagoljam egy kanári madárnak??

A B vitamin nem recept köteles, rengeteg készítményt lehet (szerencsére) kapni. A dobozon rajta van az ajánlott adagolás is (ez ugye termékenként változó), hirtelenjében nekem a hemavit Gold B Line jut eszembe (hogy valami konkrét terméket is írjak).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 16:45 
Warhawk írta:
zildi írta:
"..fejük remeg, nyakukat furcsán tekergetik, néha annyira eltekerik, hogy a fejük tetejét fordítják a talaj felé. Mozgásuk rendezetlen, sokszor végeznek forgómozgásokat, támolyognak, dülöngélnek, hátrafelé felbukfenceznek."

Reméljük nem vírus... de idegrendszeri problémának tűnik, szóval B vitamin adagolása erősen javasolt.


köszönöm a gyors választ. Gondolom recept köteles, az állatorvos talán felírja. Milyen formában és hogyan adagoljam egy kanári madárnak??


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 16:23 
zildi írta:
"..fejük remeg, nyakukat furcsán tekergetik, néha annyira eltekerik, hogy a fejük tetejét fordítják a talaj felé. Mozgásuk rendezetlen, sokszor végeznek forgómozgásokat, támolyognak, dülöngélnek, hátrafelé felbukfenceznek."

Reméljük nem vírus... de idegrendszeri problémának tűnik, szóval B vitamin adagolása erősen javasolt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 23:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO