Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2015 feb. 27, 8:07 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni mi baja lehet a gerlémnek. (Álarcos gerle)

A lakásban vannak 23-25 fokban, fészek kosár van bent, előttük van ásványi anyag, magokban gazdag takarmány, víz.
Kaptak egy vitaminos párzást és szaporodást segítő kúrát is (szigorúan az előírásoknak megfelelően alkalmazva)

A hím hajt, fészekre hív, naponta 5-6 alkalommal van párzás is. A tojó reggeltől délután 4-5 óráig a fészekben ül (mintha tojni akarna) néha lejön enni.

Ezt csinálják már december óta és még nincs tojás. Elképzelhető hogy a tojó terméketlen? A madarak előéletéről sajnos nincs információm.

Ha a hím lenne terméketlen, attól a tojó még tojna nem?

Tényleg mindent olyan ügyesen csinálnak, nem ugrik le a fészekről sem ha benyúlok, nem egy félős madarak.

Véleményeket várok. Előre is köszönöm :)

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 25, 16:32 
A tollatka ellen az ivermectin csepp nem sokat ér, most inkább piretrin tartalmú spray (Piretmix például) hatásosabb lenne szerintem.
Azért is piszkálhatja, mert irritálja, nem pedig rossz szokás mint egy papagájnál.
A növő tollakat alapból piszkálni szokták, bontogatják kifelé stb, de ha lekezeled akkor drasztikusan meg kel változnia a viselkedésének (feltéve hogy valóban tollatka a hunyó).


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 feb. 25, 15:40 
Köszönjük a válaszokat. Megnéztük jó alaposan nagyítóval, hál'Istennek nem találtunk semmit. Óvatosan kihúztuk az eltört tokokat, lemostuk vízzel,rácseppentetünk Betadint, nyakába cseppentettünk Ivermectint. Már nagyon sok új szárnytollat láttunk növésben.
Na de mi lehet az ok? Unatkozik? Láttuk, hogy addig piszkálta, amíg ketté nem törte szárnytollait. Rossz szokás? Hogyan lehetne róla leszoktatni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 24, 22:12 
Szia,

a leírtak alapján a probléma simán lehet tollatka. Annak szokása megrágcsálni, gyengíteni a nagy tollakat.
Lesd meg tüzetesebben a tollakat, akár nagyítóval is.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 feb. 24, 20:24 
Warhawk írta:
Gyümölcske írta:
Szeretnék tanácsot kérni: az egyik kanárinknak a jobb oldali szárnytollai félbetörtek. Valószínűleg ő törte, csipkedte el.

Ha mindkét szárnyán nagyjából egy időben történne, akkor súlyos hiánybetegségre tippeltem volna. Mivel csak az egyik szárnya, így a dolog kicsit érdekesebb... nem tudsz esetleg fényképeket feltenni róla?


A fénykép már sokat nem mutatna, mert mint írtam, már jönnek az új tollai, amik eltakarják a törötteket. Ez utóbbiakat meg óvatosan kihúztuk neki. Lehet, hogy csak rossz szokás? Hiánya nem nagyon lehet, mert lágyeleséget is szoktunk neki(k) adni, meg az ivóvízbe vitamint, időnként mákot, tyúkhúrt, salátát, brokkolit. Szóval igyekszünk minden jóval ellátni. Majd most már jobban figyeljük, hogy abbahagyja-e, vagy továbbra is töri a tollait. Hogyan lehetne leszoktatni róla?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 feb. 24, 13:09 
Gyümölcske írta:
Szeretnék tanácsot kérni: az egyik kanárinknak a jobb oldali szárnytollai félbetörtek. Valószínűleg ő törte, csipkedte el.

Ha mindkét szárnyán nagyjából egy időben történne, akkor súlyos hiánybetegségre tippeltem volna. Mivel csak az egyik szárnya, így a dolog kicsit érdekesebb... nem tudsz esetleg fényképeket feltenni róla?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 feb. 24, 8:36 
Új témaként idemásoltam az előzményeket, hátha így többen is segítenek. Sajnos a tördelés nem szűnt meg, bár már jönnek az új szárnytollai is. Egyidejűleg megköszönöm Fekete Csabának a (gyors)válaszát.

Gyümölcske írta:
Szeretnék tanácsot kérni: az egyik kanárinknak a jobb oldali szárnytollai félbetörtek. Valószínűleg ő törte, csipkedte el. Szépia van bent neki, de le is reszeltem neki, gondolván, hátha kalcium-hiánya van?! Mi tegyek, mit adjak neki? Előre is köszönöm a tanácsokat.

Még annyit hozzátennék, hogy egyedül van a röpdében, tehát egy másik kanári "támadása" kizárt.

Fekete Csaba írta:
Mennyi idős a madarad? Ha még nem cserélte le az evezőit, akkor elképzelhető, hogy a fészekben volt, hogy kevesebb kaját kapott a szülőktől egy-két napig a tollnövekedés idején. Ilyenkor a tollakon elvékonyodik az akkor fejlődő rész és törékeny lesz. Én kiskuba pintyeknél jártam így a fészekalj legkisebb fiókájával. Az evezők lecserélése után teljesen rendben volt.

Gyümölcske írta:
Nem fiókáról van szó, hanem ő egy 4 éves hím. Eddig még soha nem csinált ilyent, vedleni nem vedlik, bár az sem így szokott végbemenni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 feb. 21, 9:20 
Fekete Csaba írta:
Mennyi idős a madarad? Ha még nem cserélte le az evezőit, akkor elképzelhető, hogy a fészekben volt, hogy kevesebb kaját kapott a szülőktől egy-két napig a tollnövekedés idején. Ilyenkor a tollakon elvékonyodik az akkor fejlődő rész és törékeny lesz. Én kiskuba pintyeknél jártam így a fészekalj legkisebb fiókájával. Az evezők lecserélése után teljesen rendben volt.


Nem fiókáról van szó, hanem ő egy 4 éves hím. Eddig még soha nem csinált ilyent, vedleni nem vedlik, bár az sem így szokott végbemenni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 21, 9:05 
Mennyi idős a madarad? Ha még nem cserélte le az evezőit, akkor elképzelhető, hogy a fészekben volt, hogy kevesebb kaját kapott a szülőktől egy-két napig a tollnövekedés idején. Ilyenkor a tollakon elvékonyodik az akkor fejlődő rész és törékeny lesz. Én kiskuba pintyeknél jártam így a fészekalj legkisebb fiókájával. Az evezők lecserélése után teljesen rendben volt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 feb. 21, 8:58 
Gyümölcske írta:
Szeretnék tanácsot kérni: az egyik kanárinknak a jobb oldali szárnytollai félbetörtek. Valószínűleg ő törte, csipkedte el. Szépia van bent neki, de le is reszeltem neki, gondolván, hátha kalcium-hiánya van?! Mi tegyek, mit adjak neki? Előre is köszönöm a tanácsokat.


Még annyit hozzátennék, hogy egyedül van a röpdében, tehát egy másik kanári "támadása" kizárt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 feb. 20, 8:28 
Szeretnék tanácsot kérni: az egyik kanárinknak a jobb oldali szárnytollai félbetörtek. Valószínűleg ő törte, csipkedte el. Szépia van bent neki, de le is reszeltem neki, gondolván, hátha kalcium-hiánya van?! Mi tegyek, mit adjak neki? Előre is köszönöm a tanácsokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 27, 11:52 
attosz írta:
1 hete irtó nehezen tud kakilni, kinyomja a fenekét a fartollát jobbra-balra mozgatja, kissé híg a széklete. Közben magas szivárgó hang is van. Adtam neki fürtöskölest, kamillateát, de eddig nem javult. Ma megnéztem a végbélnyilását, ami szerintem meg van duzzadva gyűrűszerűen, de nem piros.

Mit kap kaját? Sokat eszik esetleg hántolatlan rizst?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 19:01
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2015 jan. 1, 16:34 
Sziasztok!

Szobai 8 éves pyrrhura hypoxantha papum úgy tudom lány. 1 hete irtó nehezen tud kakilni, kinyomja a fenekét a fartollát jobbra-balra mozgatja, kissé híg a széklete. Közben magas szivárgó hang is van. Adtam neki fürtöskölest, kamillateát, de eddig nem javult. Ma megnéztem a végbélnyilását, ami szerintem meg van duzzadva gyűrűszerűen, de nem piros.
A vele élő rupicolának semmi baja.
Várom tanácsaitokat.

Attila


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 okt. 2, 9:52 
Zebrás topikban válaszoltam...


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 11, 18:26
Hozzászólások: 4
Valódi név: Kocsi Attila
   
Hozzászólás 2014 szept. 29, 13:48 
Csaba!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Valóban többször láttam, hogy a többiek tépkedik a tollait. Azóta sajnos el is pusztult (öreg tojó, az "anyamadár"), viszont most úgy látom, hogy egy másik példány tollait tépkedik. Remélem, ő nem jár ugyanígy.
Mi az oka ennek?
Kocsi Attila


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 26, 11:55 
Hali,

sajnos nem volt időm erre járni, így pár segítségkérésről lemaradtam, már gyaníthatóan nem aktuális.
kovács Atilla kérdésére azonban szeretnék reagálni, mert tipikus probléma:
a madárnak vélhetően semmi baja nincs, nem beteg, csak agyon van gyepálva! A többiek kopasztják, a képeken is jól látszik az eredmény...


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 11, 18:26
Hozzászólások: 4
Valódi név: Kocsi Attila
   
Hozzászólás 2014 aug. 13, 9:24 
Sziasztok!
Egyik zebrapintyemen észrevettem, hogy gubbaszt, kissé fel van borzolva a tolla, a hátán és a szárnyának hátával érintkező részén erősen kopaszodik, a csupaszon maradt bőrén pedig valamilyen betegség jele látszik, nagyjából a gerincoszlop két oldalán. A többiek hevesen tépkedik a tollakat a hátán.
Mi lehet a gond és mit tegyek?
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 aug. 3, 12:17 
Sziasztok!
HELP
A tojó nimfámnál pár perce vettem észre hogy a kloákája körül nedves,össze van ragadva a tolla. A kloákája pedig egy nagy piros kitüremkedő dudor. Ez kloákaelőreesés???? Átraktam egy kis kalitkába. Mit tegyek?? Állatorvosra szükség van gondolom de vasárnap nincs rendelés ott ahova vinni szoktam őket. Más hozzáértő állatorvosról pedig nem tudok. Kibírja holnapig?
Annyit kell róla tudni hogy van mellette hím nimfa(és néhány hullámos) de nincsenek párban. Évente többször tojik egy fészekaljnyi üres tojást a kalitka aljában. Most 4 éves.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 28, 12:37
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 márc. 28, 16:48 
Sziasztok!

Ma átmenetileg befogadtam egy hullámos papagáj párt.

Amit a korábbi gazdi mondott:
A hím (sárgászöld) 3 a tojó (kiskopasz) 2 éves. Tojás soha nem volt, a tojó pedig utálta az odút, de mostanában sok időt tölt benne. Szerinte biztos fióka lesz majd. A tojó le van kopaszodva, szerinte nincs semmi baja habár egy ideje nőtt rá egy tumor.


Ami tény:
A papagájok a volt gazdi elmondása alapján nem sokkal a megvételük után a WC helyiségbe kerültek és 2 éven át ott is voltak tartva hogy ne zavarja a családot a hangjuk. Ezért is kérte hogy kerüljenek el tőlük, hogy jobb élete legyen a madaraknak mint amit ők tudnak adni. A kalitka állapotából és berendezéséből ítélve a "napi kötelező" megvolt, legalábbis nem tűnnel alultápláltnak és koszosnak sem. Az odúban tojás nincs. A duzzanat alján sebesedés látható, a madár visszahúzódó passzív, de eszik.

Mivel én inkább hüllős vagyok mint madaras az alábbi kérdésekben szeretném kikérni az itt megforduló tapasztalt madarasok véleményét:
-Szerintetek ezt a párt oda merjem e adni így ebben az állapotban a leendő gondos gazdinak, vagy egyelőre legyenek elkülönítve?
-Esetleg válasszam szét a párt és különítsem e el a tojót a hímtől? Valóban tumor ez, vagy valóban csak tojás várható és tumornak tűnik a kopaszsága miatt?
-A tojónak szerintetek mennyi esélye van a gyógyulásra amennyiben tényleg beteg?


Képek:
http://aroruanorgard.uw.hu/Lorika/foto3.JPG
http://aroruanorgard.uw.hu/Lorika/foto2.JPG
http://aroruanorgard.uw.hu/Lorika/foto5.JPG
http://aroruanorgard.uw.hu/Lorika/foto4.JPG (életlen, de ezen látszik a tumor alsó részén egy seb)

Köszönettel:
Ash


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 22:10
Hozzászólások: 8
Valódi név: Bódi Nikolett
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 15:28 
sziasztok!

van egy rossz sejtésem. január 18 óta van nálunk egy 5 hónapos, nagy valószínűséggel hím nimfa. egy héttel ezelőtt elkezdett fütyörészni, ebből gondolom, hogy fiú lehet. na most a következő dolgokat vettem rajta észre. az utóbbi napokban nem fütyül (eddig is csak akkor fütyült, ha mellette ültünk este, de most nem így alakult az elmúlt 1-2 nap folyamán). gyakran van, hogy ásít egyet, és utána még ásít egy csomót, akár 15-öt is. sokszor ül kissé borzolt tollakkal, de azért nem gyanakodtam, mert elég vidámnak tűnt. mikor fütyörészett, akkor is így ült előtte, és bóbiskolt. most véletlenül ráakadtam egy cikkre, ami azt írja, hogy ezek torokatka tünetei lehetnek. szerintetek is? főleg az a sok ásítás tesz gyanakvóvá. csőrét csak nagyon ritkán dörzsöli a rúdhoz, azt is csak akkor, ha koszos. vakarózni szokott, olykor, és ha az orrát megvakarja, akkor utána tüsszög.

gondolom érdemes lenne állatorvoshoz vinni... esetleg nincsen valami könnyen beszerezhető gyógyszer, ami jó lenne neki? olvastam a cevamec 1%-ról. hogy lehetne beszerezni? vagy mennyibe kerülne egy ilyen jellegű állatorvosi kezelés? csak miheztartás végett érdekel, hogy hogy készüljünk. esetleg milyen más itthoni kezelési módszer van még?

nem fukarkodunk a madár egészségén, mindössze mivel még nem szelíd, nem feltétlen akarjuk kitenni annak a traumának, hogy állatorvoshoz hordozzuk.

nagyon köszönöm előre is!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 16:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO