Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 18, 16:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 5, 10:26 
Összesen 7 tojás volt, de az egyik rejtélyes módon eltűnt, így most már csak 5 tojás van.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 5, 9:45 
Gratulálok! :lol:
tényleg csinosak, ilyen zebrákat én még nem láttam :shock:
tetszett az állatkerti beszámolód is :)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 4, 16:12 
Szia,

Ha jól számolom akkor van még 6 tojás. Ugye?

Ha eltudsz olyan pillanatot kapni, amikor nincs senki sem az odúban, vizsgáld meg a tojásokat. De ha van bent valaki, akkor semmiképp se zavard ki!

Azokat a tojásokat amik be vannak száradva (lerakod az asztalra és mindig ugyan oda fordul vissza, Keljfel Jancsiként viselkedik), valamint amiket át tudsz világítani, nyugodtan kiszedheted, már nem lesz belőlük semmi…
Amelyik viszont teljesen sötét, csak a tompábbik végén lévő légzsákon keresztül lehet csak egy picit átvilágítani, hagyd még bent.
A hét végére kiderül hogy mi fog történni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 18, 16:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 jún. 4, 10:16 
Szombat délután kikelt egy fióka, de sajnos elpusztult. :( A többi még tojás formában van, nem tudom, hogy van-e bennük fióka. Várjak még egy kicsit, hátha kikelnek? Előre is köszi a válaszokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 2, 21:50 
Sziasztok,
Sikerült lefényképeznem a nemrég kirepült fiatal zebrákat.

Ismét jól látszik a szokásos fekete fióka csőr helyet a teljesen világos, csont színű.
Kíváncsian varom, a 3 teljesen fehér fiókából mennyi lesz hím.

Kép
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 2, 21:42 
Sikerült megoldanom két téma összevonását.
Megszüntettem a két Zebrapintyes forumot, helyette már csak egy van. Az összes hozzászólás megtalálható, nem veszett el senkié.

További jó olvasgatást.


ckuzmos írta:
Kedves Forumozók,

A forum rendezgetése közben, kiderült hogy 2 Zebrapintyes topik van.
Azért hogy az információkat egy helyen gyűjtsük össze, illetve az érkező látogatókat ne zavarja meg, ezt a topikot most zárolom.
Akinek esetleg még további kérdeznivalója van, kérem azt a másikban tegye fel.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 17:41 
Hát akkor nincs más hátra, várom, hogy mi sül ki ebből....
Köszi :-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 16:24 
Nem vagyok túl jó matekból, de ha az első párod a jövő hét elején kelti a fiókákat, úgy 10 nappal később kezdő a héten rakta a tojások többségét. Ez esetben nem láthatod, hogy magos-e, hacsak nem a Lajos barátunk által ajánlott módszerrel. Ekkor a még jóformán be sem indult feltört tojás sárgája közepén a rutinos tekintet egy világossárga pettyet keresget, aminek, ha kokárda formája van, úgy megtermékenyült.

Amúgy még 3-4 hónapos madarak esetében sem érdemes olyan következtetést levonni, hogy ha az egyik nem ivarképes, akkor a másik sem az. Egy ma 8 hónapos standard hullámos tojónk mellé egy egészen fiatal, most 5 hónapos hímet tettünk a múlt hónapban és jelenleg 4 fiókát nevelgetnek. Vagyis a hím már 4 hónaposan ivarképes volt.

Az etetéskor ne feledkezz meg a lágyeleségről. A megfelelően felkészített fiatal madarakra leginkább egy veszély leselkedk, a tojásvisszatartás. Legalábbis a nálunk lévő madár fajok tartása során jelentkező tapasztalatok ezt mutatják.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 15:26 
Sziasztok!

Megint problémám akadt hátha segít valaki értelmezni a helyzetet...

Az egyik zebrapinty párom 5 tojást rakott és szorgalmasan ülik is. Jövő hét elejére várom a kicsiket.
A másik pár 10 nappal később kezdett fészket rakni, el is jutottak 5 tojásig. Ma délelőtt ebből hármat kidobtak, és ahogy megvizsgáltam, egyikben sem volt szem. :roll:
A kereskedő megesküdött, hogy a fiúk testvérek, de a korukat nem tudta megmondani. A lányok más helyről valók, és már költöttek az előző helyükön.
Ha a kidobálós hím nem ivarérett, akkor valószínűleg a testvére sem az.

Mit csináljak? :66:
Vegyem el a tojásokat és a fészket azoktól, akiknél nem volt szemes tojás?
A másik párnál meddig érdemes várni?

A választ előre is köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 28, 18:20 
Kedves Gabik,

Gabesz tanácsát még pár mondattal kiegészíteném, ha megengedi :24:
Általában ha a szülők elkezdik hajtani a csemetéjüket, akkor egyszerűen „útban” van. Valószínű a tojó újabb fészekrakáshoz készülődik…
Ilyenkor célszerű elválasztani őket, vagy nagyobb helyre átrakni a családot, ahol kitudnak térni egymás elől.

A párválasztás még tényleg felesleges hiszen még a neme sem egyértelműen megállapítható. Egy nem ivarérett fiatal mellé egy ivarérett párt berakni szintén nem tanácsos dolog. A fiatalabb nem tudja lekezelni a másik közeledését, előbb-utóbb civakodás, tolltépés lenne belőle. A kereskedésben kapható madarak ivarérettsége szinte megállapíthatatlan. Ha mégis keresni szeretnél mellé, akkor közel azonos korút próbálj.

A csőr színesedésével egyidőben elkezdenek megjelenni az ivari jegyek is. Rengeteg színmutáció létezik, ajánlom a Zebrapinty fajleírásában lévő leírások tanulmányozását. Jól mondta Gabesz: ha látod az arcfolt megjelenését illetve zebracsíkozást a mellén akkor hím. De ha nincs, az még nem jelenti azt hogy tojó!
Megbízhatóbb bizonyíték ha elkezd énekelni…
Teljesen kiszíneződött állapotban a hímnek sötétpiros a csőre, míg a tojóé világosabb.


Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 28, 17:36 
Kedves Forumozók,

A forum rendezgetése közben, kiderült hogy 2 Zebrapintyes topik van.
Azért hogy az információkat egy helyen gyűjtsük össze, illetve az érkező látogatókat ne zavarja meg, ezt a topikot most zárolom.
Akinek esetleg még további kérdeznivalója van, kérem azt a másikban tegye fel.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 28, 11:19 
Hali, Gabik!

Olvasom, hogy a szülőknek egyetlen fiókájuk nőtt fel. De ha már eléggé felnőtt, és tojó, akkor a mama riválisnak is tekintheti! Ez lehet egy konfliktus forrás... Összeteheted esetleg más madarakkal, ha nem szeretnéd, hogy unaktkozzon, ha pedig kifejezetten párt szeretnél mellé, akkor tudnod kell, hogy egy év múlva válnak ivaréretté. A tojóra jellemző, hogy csak egysziinű szürke a tollruhája, miig a hímnek "mellénye" van és zebracsíkos a tokája :D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 19:30
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 28, 10:05 
eszterolajos írta:
Levi1965 írta:
Sziasztok: lenne egy kérdésem: van egy pár szép zebra pintyünk akik már 4 hete raktak 4 tojást. Ma reggelt kellt ki szépen az egyik kicsike és most délután a hím pinty kirángatta és levitte a földre és ott nagyon finoman csipegette és forgatta. Azt hittem, hogy vissza akarja vinni a fészekben és így nagyon óvatosan egy kis szalvetta segítségével visszaraktam én.
Nemsokára megint a földön találtuk megdögölve és úgy nézett ki mintha akartból szétcsipegette volna a hím.
Van valakinek hasonló tapasztalata? Talán a hímet elkell távolítani a költés idején?
Köszönöm elôre válaszotokat. :cry :cry: :cry:


Szia Levi!

Két dolog lehet.
1. A fészekodúval van gond, a fiókát kirántották és a kicsi megütötte magát, a késöbbi visszatétel után elpusztult. Ekkor a szülők kidobják az elhalt fiókát.

2. A hím dobta ki, mivel még járatlan a nevelésben. Ha már korábban költöttek és akkor nem volt vele hasonló gond, akkor ez a verzió tárgytalan.


Helló,
Köszi a választ. Nem, még nem költöttek nálunk hisz nemrég vettük ôket.
Azóta a költést is megszakították és nem üllnek a tojásokon többet.
Gondoltam várok még egy napot és kiszedem a tojásokat, hátha megint újra kezdik.
Levi

_________________
Levi1965


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 14, 11:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Gödöllő
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 28, 9:48 
Köszönöm szépen a válaszokat!

Ma láttam először, hogy a tojó zavarja a fiókát. A csőre már színesedik és ma magokat is evett, vagy próbált.Még egy kérdés.Mivel egyetlen fiókát neveltek fel az első fészekaljból, ha őt leválasztom, keressek mellé egy párt? Milyet és mekkorát? A boltban inkább idősebbek vannak.Miből ill. mikor tudom megálapítani, hogy hím vagy tojó a fióka?

Köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 26, 17:57 
ckuzmos írta:
A salátalevelet egy csipesszel csíptesd fel a rácsra hogy ne tudja bevinni a fészekbe.

Sok sikert!


Mindig felcsiptetem, de lecibálja, és beviszi a fészekbe úgy is. Még a kalit aljáról is feltépte a papírt. Most elkoboztam mindent, amivel eltakarhatja a tojásokat! Ja, és reszelve vagy darabolva kapnak minden zöldet, úgy hamar összeszárad, és nem rohad.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 26, 9:45 
Levi1965 írta:
Sziasztok: lenne egy kérdésem: van egy pár szép zebra pintyünk akik már 4 hete raktak 4 tojást. Ma reggelt kellt ki szépen az egyik kicsike és most délután a hím pinty kirángatta és levitte a földre és ott nagyon finoman csipegette és forgatta. Azt hittem, hogy vissza akarja vinni a fészekben és így nagyon óvatosan egy kis szalvetta segítségével visszaraktam én.
Nemsokára megint a földön találtuk megdögölve és úgy nézett ki mintha akartból szétcsipegette volna a hím.
Van valakinek hasonló tapasztalata? Talán a hímet elkell távolítani a költés idején?
Köszönöm elôre válaszotokat. :cry :cry: :cry:


Szia Levi!

Két dolog lehet.
1. A fészekodúval van gond, a fiókát kirántották és a kicsi megütötte magát, a késöbbi visszatétel után elpusztult. Ekkor a szülők kidobják az elhalt fiókát.

2. A hím dobta ki, mivel még járatlan a nevelésben. Ha már korábban költöttek és akkor nem volt vele hasonló gond, akkor ez a verzió tárgytalan.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 23:35 
A salátalevelet egy csipesszel csíptesd fel a rácsra hogy ne tudja bevinni a fészekbe.

Sok sikert!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 23:10 
Köszönöm a gyors választ, de úgy néz ki, hogy lesz időm gondolkozni ezen a fészek-dolgon. Lehet, hogy gyermekáldás elé nézünk: a másik fészekben is ott csücsül egy tojás. :-) Reggel nem vettem észre, mert a hím teljesen elbarikádozta egy salátalevéllel...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 21:57 
Kedves Gabik,

A fürdő házikó megfelelő.
Ezek a házikók azonban eléggé mélyek és ez elbátortalaníthatja őket. Eleinte csak kevés vizet rakjál bele, épp hogy ellepje az alját. Légy türelemmel. Bele fognak menni.
A fürdetéseket a fiókák kirepülésének az időszakában lehetőleg kerülni kell, vagy legalábbis kellő körültekintéssel használni. Az egyébként is gyenge, bizonytalanul mozgó fióka belefulladhat.

Ha a fiókának a csőre kiszínesedett, elnyerte a megfelelő keménységet ahhoz hogy bármilyen, a számára megfelelő magot feltudjon nyitni így már egyedül táplálkozhat.
Ha korábban kell leválasztani, mert mondjuk a szülők már nem tűrik meg őket, útban van nekik, zavargatják, mindig legyen előtte fűrtösköles.

Ha a Zebrapinty elkezdett költeni, a tojó már megült, tanácsos a maradék fészekanyagot eltávolítani a kalitból! A hím mint unatkozó de minta családapa, tovább csinosítgatja a fészket. Ilyenkor akár tojások is "eltűnhetnek" a fészekben, vagy egy csinos saláta darabbal a már kikelt apró fiókákat terítheti be.
Szerintem az odút vedd el tőlük. A fióka leválasztása után, ha szeretnél újabb szaporulatot, tisztítás és fertőtlenítés után rakd vissza nekik. A fiókák kirepülése után amúgy sem árt az odút kitakarítani, kifertőtleníteni...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 21:20 
Természetesen fészekben szeretnek inkább aludni. :)
A fészekben nem csak kényelmesebben tudnak pihenni hanem sokkal nagyobb a biztonság érzetük is, így ha tehetik inkább azt választják az ülőrúd helyet.

Egy összeszokott tenyészérett Zebrapinty pár, ha a feltételek adottak, szinte folyamatosan képesek költeni.
Fogságban rendszeres "minőségi" táplálás, költőalkalmatosság és fészekanyag mellet ezt igen könnyű biztosítani.
2-3 költésnél évente többet azonban nem ajánlatos hagyni nekik. Ilyenkor az odút egyszerűen csak le kell venni.
Ha nem szeretnéd hogy költsenek, ne rakj fel nekik odút!


Nyuzilla írta:
Köszönöm a választ! :-)

Egy újabb kérdés: hamarosan át szeretném költöztetni a tojástalan páromat (és persze később a többieket is) egy nagyobb dobozkalitba. Azt olvastam, hogy ha nem akarok szaporulatot, akkor ne tegyek fel odút. Ugyanakkor a pintyek odúban szeretnek aludni.
Valaki tegyen rendet a fejemben ez ügyben!
Köszönöm. :-)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 8, 1:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO