Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 201, 202, 203, 204, 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 30, 8:25 
Szia Ákos !

Ilyet, hogy a szűlők megölik a pár napos kicsiket nemigen tapasztaltam, viszont a halálba kergetés a leválasztási ídőszakban előfordul, ha a pár újra kezd tojni és a fiatalok még egy légtérben vannak velük. Ekkor, vagy a fészket vesszük le ( ha még nem önnállóak a kicsik), vagy leválasztjuk őket, ha már nem etetnek a szűlők és saját maguk is képesek a táplálkozásra. A fiatalokat még, kb. egy hónapig puha héju magokkal tápláld (csumiz, muhar, fehér köles, szezám mag, néger mag ) de a többi szokásos mag is kis mértékben legyen benne, hogy megismerjék a keverék összetevőit, az a tapasztalat ha nincs minden mag a keverékben a korán leválasztott fiatalok később nem eszik meg, vagy csak nehezen lehet rábírni őket a fogyasztásukra. A kezdeti időszakban ezzel a módszerrel azért etetjük a fiatalokat, mert csőrkávájuk és mozgató izmuk az első 3 hónapban még gyenge, de késöbb megszilárdulva, megerősödve csőrűk fel tudja tőrni a keményebb héju magokat is.

Ezt az eseményt, ha nem a láttál kűlső sérüléseket a madáron nem teljesen a szülők okozták.
Lehetett étkeztetési mérgezés, ( lágyeleség, magkeverék, zöldeleség, stb.)
Ha volt a begyükben kaja akkor inkább ez volt az ok.
Lehetett még az is hogy nem etettek, de akkor már legalább 26-3o órája kellett éhezniük és teljesen üresnek kellett a begyüknek lennie.
Ha volt sérülés akkor is több oka lehetett. Írd meg pontosan mit tapasztaltál, mert így túl kevés az információ.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 29, 19:11 
Szia Lajos!

Hát, nem könnyű egy amatőr madárbarát élete... :cry:

Eddig nem akartam elkiabálni, hogy a standard párom nem csak kikeltette az újabb fészekaljat, de nevelni is kezdte a fiókákat. 6 tojásból 5 kelt, egy rögtön elhullott, tegnap pedig még egy. A megmaradt 3 pedig egészen erős, életre valónak tűnt, remekül fejlődtek, erősödtek. Máig...

Most néztem a fészket, és mindhárom elpusztult. Mikor tegnap még olyan erősnek látszottak, tele beggyel, stb. Ma lettek volna 8 naposak. Mi történhetett? Van olyan a zebráknál, hogy a szülők megölik a fiókákat? Vagy csak otthagyták őket valamiért? De ha igen, akkor azonnal elhullanak?

Köszi előre is a választ!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 22, 14:50 
Szia !

Így már ne, mivel az elkűlönítéssel valószínű megszűnik a saját fiókánál az etetési kényszere, az idegent már nem fogadja el. Ezt csak abban az esetben alkalmazhatjuk, ha neki is hasonló korú és nagyságú alomja van, de még ekkor sem biztos sokszor az eredmény.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 22, 14:40 
Kösz, megfogadom a tanácsod.

Ha már elkülönítem a tojót, akkor odaadhatom-e neki a standard páromnál ma kelt fiókákat nevelésre? (Ez csak elméleti kérdés, egyelőre nem tudom, nevelik-e a fiókákat.)

Kösz!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 22, 10:23 
Szia Ákos !

Ezzel most csak egyet tudsz tenni, vagy elkülöníted a tojót, vagy leveszed a fészket. Ha a fészek levétele után a tojó továbbra is csipkedi őket el kell különíteni a tojót, így a hím tovább eteti a kicsiket, mig azok önállóak nem lesznek. Írd meg mi történt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 20, 18:46 
Köszi, Lajos, most igyekszem jobban figyelni a páratartalomra, szerencsére a nevezett párom ismét ül 5 tojáson.

Ám, újból akadt egy kis gondom, szinte menetrendszerűen. Azon normál páromnál, ahol 3+1 örökbefogadott fióka van, most 3 hetesek, és már kirepültek. Észrevettem, hogy a hátukon kopaszok, és azt, hogy a tojó csipkedi őket. Nem üldözi, nem bántja a kicsiket, csak csipkedi ott, ahol már amúgy sincs toll.

Mit tegyek? Előre is kösz!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 14, 16:29 
Szia Ákos !
A növényspriccelős megoldás is jó, de azt nem nálam olvashattad.
Én ugyanis az egzotáknál a teljes tér mikroklímáját tartom megközelítőleg 8o - 85 % relatív páratartalmon. A tojásokban lévő embriók megfelelő fejlődéséhez ez az érték szükséges. Ezt pedig két módon érem el. Egyik a fészken kívűli páratartalom növelése (a fészek alatti talaj egy része lombbal és tőzeggel + mulccsal van fedve, ezt tartom kissé nedvesen) ez a
megoldás a felfelé áramló levegő telitettségét növeli, mely a madarak által készített fészkeken is átáramlik és éri a tojásokat is.(gondolj a keltetőgép belső levegőkeringetésére, ugyanaz a hatás alakul ki) de ez egymagában kevés, mivel a kotló madár is melegen tartja a tojásokat és mivel nincs a bőrükön pórus így nem is ad le párát a tojás felé. Ezért ezt is pótolni kell, nálam állandóan van tiszta fűrdőviz elöttük és így a napi fűrdözéssel további nedvességet visznek a fészekbe, mely már kíelégítő mennyiségű a jó arányú keléshez.
Megfigyeléseim szerint a naponta fűrdőző madaraknál mindig nagyobb a kelési arány.

Ebből kiindulva a jó eredményű költések egyik alfája a páratartalom biztosítása a kotlási időszakban.
Ezt sem autómatikusan és egyformán kell csinálni.
Tudni kell, hogy a madár a kicsik ürülékét kihordja, vagy sem. Azoknál a fajoknál ahol nem hordják ki számolni kell az ürülékből származó páratartalommal is. Ilyen a zebra, mely hazájában szélsőségesen száraz körűlmények között él és ezzel is biztosítja a páratartalom megfelelő szintjét.
Összefoglalva és röviden:

Azoknál a fajoknál ahol oduban költenek és nem a fészekben űritenek pótólni kell a páratartalmat - kűlső spricceléssel, belső vízadagolással ( én ezt a kis egzotákon kívűl a fészekellenőrzés alkalmával szemcseppentővel viszem be és közvetlenűl a tojások köré a fészekanyagra naponta kétszer 1/2 centilitert. + naponta 2 x friss fűrdővíz.
Azoknál, melyek bent űrítenek ugyanezt csak másnaponta egyszer, valamint napi egyszeri fürdetés.
Ezt csak a második tojás lerakása után kell alkalmazni, de feltétlen a kikelésig. Utánna elég a másnaponkénti fürdetés.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 8, 13:32 
Köszönöm a választ! (A börzéről a beszámolód olvastam, nem túl jók a tendenciák, ahogy látom. Ettől függetlenül tavasszal vmelyikre kimegyek.)

Igen, ahogy átgondolom, a kiszáradás lehet az oka, hiszen lakásban vannak, és így, a téli fűtési szezonban jelentősen csökken a páratartalom, jóval szárazabb a levegő. No, majd igyekszem párásítan.

Valahol olvastam (talán lehet, hogy éppen nálad), hogy a fészket kívülről növényspriccelővel naponta fújjuk be. Ez jó mehgoldás lehet?

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 8, 13:17 
Szia Ákos !

Ez bizony így van, de ez a szép benne. A kudarcok sokasága adja meg az ízét a madarászatnak. A hét végén nekem is kijutott belőle. Nem kaptam azokat a fajokat, melyeket szerettem volna a Str.-i börzén. Hétfőn reggel a kikelt 3db kiskáka a fészekből kidobva. Ráadásul a féltett Raza Esp. kanári fészekből is híányzik egy kikelt fíóka. Mindez amig távol voltam.

Ahogy a bohóc mondaná : "van másik "

Az elhalt embrióknál több tényező is lehetett.
- kelés elött leugorhatott a tojásokról szűlő (esetleg éjszaka) és kihűltek.
- nem volt elég a fészekben a páratartalom és 8-1o napos kor körül kiszáradtak. Ez egy kritikus fejlődési szakasz ekkor intenzívebb a növekedés és nagyobb a belső hőmérséklet a tojásban és ehhez jön a kotlási hő is, mely kellő páratartalom bevitele nélkűl vezet ide.( ez nem teljes száradást jelent, csak a sejtek életbenmaradásához és növekedéséhez kevés volt a páratartalom, mely a tojásba jutott)
- ugyanez vonatkozik rá, ha túlülik a tojásokat ( nem szellőztetik eleget, nem szállnak le időközönként a tojásokról 1o-15 percre, vagy nem rakják ki maguk rendszeresen szellőzni.)
- kotlás közben nem volt rendszeres a fűrdésük. stb....
Az életképesség szerintem elég jó kelett, hogy legyen, hiszen a hímed volt a normál és az vitt be a saját génjeiből az utódokba is, ami jó hatással kell, hogy legyen az esetleges túltenyésztésben lévő tojó utódjaira.

A másik párnál hagyhatod a tojásokat, csak takaritsd ki, ha nem tetted volna meg. Aztán meglátod. Ha első nevelése volt és nem etetett, még kifejlődhet az ösztöne a második fészekalj felneveléséig.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 8, 10:13 
Szia Lajos!

Valószínűleg igaz az a mondás, hogy a kudarcokon keresztül vezet az út a sikerhez. Rövid időn belül a második kudarcomat élem meg.

A vegyes felállású zebra párom (1,0 normál; 0,1 standard) 5 tojást rakott és kb. 4 napja kellett volna kelnie a fiókáknak. Ehelyett a hétvégén két tojás is be volt törve, az egyik kinn a kalit alján, de élettelen embrió volt már csak bennük. A maradék három sem kel. Ott az egyik ma reggelre meg volt törve, de szintén egy élettelen embrió. Tehát a tojások termékenyek voltak, de mégsem keltek ki. A kotlás volt rossz (szemmel láthatólag lelkesen ültek rajta)? Az utódok voltak életképtelenek? Tanács?

A másik standard párom, amelyeknél nem etettek és elpusztultak a fiókákm máros két tojást rakott. Viszont nincs gazda norál párom, amelyeknek dajkaságba adhatnám (őnáluk ugyanis most 9 naposak a saját és befogadott fiókáik). Hagyjam elkotlani őket mégis? Lesz, ami lesz, hátha ezeket majd etetik már?

Előre is kösz!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 5, 9:37 
Köszönöm. Egyelőre nem láttam véresnek, remélem, ez így is marad. Zeovit mindig van előttük apró szemű sóderrel elkeverve (korábbi tanácsod alapján, ami segített is), a vizükbe - bár nem Jolovitot - de folyékony vitamint mindig keverek (Madárdoktor vitamin és nyomelem). Lágyeleségükbe - amelyből minden nap kapnak - is gazdagon rakok répát, almát, stb. Tehát tényleg nem tudom mi válthatta ki az agressziót.

(A videó link tényleg nem működött, most kicseréltem.)

V I D E Ó

Kösz

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 5, 9:23 
Szia Ákos !

A videó nem jeleníthető meg, de talán ez is bejön. A tójón volt -e seb, vagy valami más a kloaka körűl ?
Ha igen talán azért kezte tovább tépni a tollat.
Ekkor egy időre válaszd le a hímet. Ha nem volt véres, vagy koszos akkor "P" hiánya van és ezért eszi meg az apró tollakat. Adj neki ásványi anyagokban főleg foszforban gazdag zöldeleséget, valamint zeovit port szorj az ő lágyeleségébe max 6 % súlyarányban. Egészitsd ki az étrendet jolovit adagolással is.
A leválasztással járhat az is hogy a tojó csak 2 fiókát etet a többi elpusztul.
Ha nem vérzik a tojó kopasz felülete hagyhatod együtt őket, majd kinő a tojó tolla. Ha vérzik feltétlen vedd el a hímet mert a tojó belepusztul.
Én ezt a jelenséget néha, (ha nem használ az étrend változtatás) több kevesebb sikerrel úgy szoktam megoldani, hogy a párt a tenyészkalitban elkülönítem egy drótfallal és a fészket ikerre cserélem kétfelé osztva a fészekaljat. Így a pár együtt marad, de nem férnek egymáshoz, viszont az iker fészekben, melynek a belső tere is elvan hálóval választva a fiatalok elkülönülnek, de mégis együtt vannak. A szűlőknek meg csak fele annyí fióka jut etetésre. Az esetek többségében sikerűl a beavatkozás.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 5, 0:56 
Szia Lajos!

Azért nem minden fenékig tejfel. Ma este fedeztem fel annál a normál páromnál, ahol 5 naposak a fiókák, amelyek befogadták a normál fiókát is dajkaságba, hogy a hím tépi a tojó tollát. Sajnos elég csúnya, a tojó kloákája környékén, a farktoll alatt már szinte kopasz. Ez mindössze 1-2 nap alatt. Etetélsre nagyon figyelek, szerintem mindent megkapnak, ami kell.

Mit tegyek? Válasszam el a hímet? A korábbi költéseknél is lelkes volt, ülte a tojásokat, fiókákat is eteti/etette. Ha leválasztom, akkor a tojó egyedül is képes 4 fiókát nevelni?

Itt egy amatőr felvételem a párról. Jól látható, ahogy a hím megtépi a tojót.

V I D E Ó

Előre is kösz!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2007 jan. 5, 9:37-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 jan. 4, 23:43 
Kedves Forumozók,

Engedjétek meg hogy a következő kis élményemet, meglepődésemet megosszam veletek.
2006 szeptember 16 kikelt egy fészeknyi zebrapintyem melyeken a kirepülés után a következő érdekes dologra lettem figyelmes.
Öt fiókából négynek csőrük a szokásos fekete helyet csontfehérek voltak.
A mellékelt képek egy ilyen kis csemetét mutatnak be.

Kép
Kép

Jelen pillanatban a madárkákból csak 3 van meg (a többit elajándékoztam.)
A 3 ifjoncból egyiknek sincs színes pofafoltja, azonban 2 egyed rendületlenül énekel.
Lajos még nyugalomra intett, majd ha ivaréret korukra is folyamatosan énekelgetni fognak, bizonyítja azt egyértelműen hogy hímek.
A képeken a két világosabb hátú egyedről van szó, akik a többi testrészükön teljesen fehérek.
Reménykedve várom a nyarat hogy kiderüljön a tényleges ivarúk illetve a végleges színük.

Kép
Kép
Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 3, 13:55 
Szia Ákos !

Ha eddig nem dobták ki, akkor már elfogadták.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 3, 12:25 
Kedves Lajos, köszönöm!

Ezért vagyok itt, hogy tanuljak Tőled, Tőletek, rengeteg hasznos tanáccsal, szemléletmóddal leszek mindig gazdagabb.

Én "csak" hobbiszinten zebrázom, de nekem is fontos, hogy amit csinálok, az jó legyen. Ezért is örülök, hogy pl. zártgyűrűs standardokat vettem, én is bízok/bíztam benne, hogy ők jók lesznek. Maholnap kelnek a másik párnál (1,0 normál; 0,1 standard) a tojások, remélem, ott fognak etetni, és gyönyörű szép utódok lesznek.

Egy jó hír, de nem akarom elkiabálni, hogy az az egy fióka, amelyiket áttettem nevelőszölőkhöz, úgy tűnik, befogadták, és nevelik.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 3, 10:19 
Szia Ákos !

Hát az általános kérdésedet nem is olyan egyszerű megválaszolni, hiszen tenyésztők százainak a munkája fekszik egy-egy vérvonal kialakulásában. És azok nem ismertek a számomra, vagy csak töredékeiben. Itt elsősorban mindenki a saját tapasztalataira hagyatkozhat. Csak tippelni tudok bizonyos dolgokra a saját tapasztalataimat figyelembe véve.
Pl. a kevés tojásszám azon belöl a kelési százalék arányának viszonya. Ez a testtömeg növekedésével egyenes arányban -kevés kivételével- többnyire csökken. Feltételezhető okok :
- a test tömeg növekedését előidézheti a túletetés(a táplálék túladagolása) a mozgás szegénység ( kis kalitban tartás) a hajlam ( genetikai kodoltság) a helytelen tápanyag adagolás(összetevőiben nem a madár igényeinek megfelelő keverék etetése).
- a vitaminok adagolásának helytelen alkalmazása (szaporodást megelőző időszakban az "E" vitamin szegény táplálás)
- a tenyésztési célok helytelen meghatározása : itt komplex célokat kell kitűzni, nem elég csupán a részletek megoldása Ilyen pl. a ( tiszta színek elérése, testömeg arányos növelése, jó tojáshozam elérése, szaporodási kézség javítása, kotlási és nevelési biztonság kialakítása, mutációra jellemző szín és forma elérése, genetikai hibák kiszűrése) és még sok más külső és belső ráhatás kivédése, vagy éppen rögzítése.
Ezt az eredményt csak tervszerű tenyésztéssel lehet elérni, mely nálunk még sajnos a zebra tenyésztésben gyerekcipőben jár. Miből gondolom ezt ? Anyagi szempontokra hivatkozva nálunk alig találkozni törzskönyvezett zebra tenyészetekkel, kiállításokon szinte lehetetlen találni zárt gyűrűs egyedeket. Kivételt képez (a 1o ujjamon megtudnám számolni őket) azoknak a Magyar tenyésztőknek a munkássága akik komolyan foglalkoznak a zebrák tenyésztésével.
Ezek mind előidézik a nemi ösztön nem megfelelő működését, kialakul az inaktivitás. Végeredmény : a tojó kevesebb tojást rak és abban is több a terméketlenek száma.
- a tenyésztésbe vont egyedek helytelen párosítása ( tenyésztésre alkalmatlan egyedek bevitele a törzstenyészetbe)
itt lehet a legtöbb hibát elkövetni. Elsősorban gazdasági okok elönybe helyezése miatt a gyenge egyedeket is párbaállítanak a szaporitás során.
Legtöbbet elkövetett hibák : ismeretlen ösöktől származó tenyészalanyok beállítása a tenyésztésbe, szín, vagy alakhibás egyedek szelektálásának mellőzése, rossz szaporitási kézséggel rendelkező egyedek alkalmazása,
vitalitás szegény hímekkel való pároztatás, láthatóan genetikai hibás madarak tovább tenyésztése, és nem utolsó sorban egy fontos erkölcsi probléma : a tenyésztésre alkalmatlan szelektált madarak más tenyésztő részére való eladása. Mindezek rontják és még sok-sok más dolog is rontja a standard zebrák minőségét és ez oda vezet ahol most vagyunk e területen.
Változtatni csak türelemmel és elhivatottsággal lehet, melyet remélem nemsokára megérünk itthon is, de ehhez minden zebrával foglalkozó tenyésztőnek és tartónak tenni kell valamit.
Én például évek óta a kistermetű zebrák testtömegének arányos növelésével kisérletezem, az melett, hogy szaporulat számra és a jó tulajdonságok megörzésére, rögzítésére is szelektálom őket. Az eredmény kézzelfogható és látható a jó minőségű egyedek számának folyamatos növekedésében. Viszont a megtérülés úgymond a sikerélményben van csupán, mivel nálunk nincs igazán kialakulva az igényes kereslet. Egyetlen előnye van a többletmunkának a tenyésztési felesleget a román nagykereskedők minden alkudozás nélkül megveszik és így soha nincs feleslegesen tartott madaram, vagy tultermelésem.
Manapság az igazán divatos vérvonalak úgymond túltenyésztettek sok genetikai problémával, ami az egyszerű halandó részére többnyire csak a madár vásárlása után az elhullását jelenti. Ezek megváltoztatására nagy szükség van és azt hiszem, hogy a honlapunkon tárgyalt komoly témák elősegítik ennek alakítását, bár kitudja.....??

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 10:59 
Köszi a tanácsot! Igyekszem alkalmazni, már amennyire tudom.

Ha már itt tartunk, egy általános kérdés: miért alakult így a standard, azaz ilyen tulajdonságpokkal? Az egésznek egyáltalán mi a története? A jó tulajdonságok rögzítése mellett (alak, méret, forma, szín) néhány rossz tulajdonság is rögzült (lustaság, nem nevel, stb)? Miért hagyták a tenyésztők? Mi ennek a története (időben is), mit tudunk róla?

Lajos, ha lesz időd, szívesen olvasnék erről a témáról, köszi!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 10:12 
Szia Ádám !
Nem szükséges levenni az odut, költetheted őket még legalább egyszer, majd pihentesd szeptemberig és újra költenek az összel, de ne kisérletezz a saját tojásukkal, hanem normálok alá rakd és a normált költsék ők. Az is előfordulhat, hogy a Standard párod egy két költés után rendesen nevel, de azt a normál tojásokkal kisérletezd ki.
Sok sikert.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 9:04 
Köszönöm, Lajos!

Tegnap este, mikor ezt felfedeztem, nekem is volt egy ilyen gyanúm, hogy nem etettek (nem volt megtömve a picik begye). Ezt a tulajdonságát a standardoknak eddig nem tudtam, kösz az infót. Még este áttettem a megmaradt egy fiókát, amelyik egyelőre él a nevelőszülőknél. Bizakodom, hátha örökbe fogadják.

A standardoknál most mi a teendőm? Hagyjam őket pihenni? Fészket le?

Kösz

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 201, 202, 203, 204, 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 12:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO