Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 9:42 
Hali Péter !

A zebrára a paraffin olaj jobb. Azzal kenegesd úgy két hétig minden nap, de előszőr nézd meg nem - e kosz van rárakodva. (Langyos vízzel lemosni), ha nem jön le akkor kezeld az olajjal.
Közben minden nap adjál 2 x langyos vizes fűrdési lehetőséget neki, közvetlenűl a kezelés előtt. Ha felszáradt akkor kend be az olajjal. Ha közben eltűnik felpuposodás elöbb is a bbahagyhatod a kezelgetést.
A rizsekkel ne tedd egy kalitba a zebrákat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 9:21 
Üdvözlök mindenkit
Na meg a baj.Cs.Misi rakott fel képet arról a csúnya csőrű madárról.A vasárnap beszerzett zebra párnak a tojójánál ilyett vettem észre.Acsőr tövétől indul és a felsőnn kb.1/3 rész feltáskásodni látszi,az alsón csak nagyonn picit.A him csőrénszinte semmi.Mikor haza hoztam,nem láttam rajtuk semmit,meg látták a zebrákat sokan közületek is.A többi madárnak semmi baja/1pár zebra,1pár rizspinty.Egyébbként külön kalitkában vannak.Vettem tetran kenőcsöt,azzal bekentem mindkettőjük csőrét.Ha jól van így akkor nem sürgős,de havalamit elrontottam akkor segitsetek mihamarabb.
üdv.:Péter


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 26, 13:34 
Szia!

Én is hasonlóan jártam. Nyár elején összeraktam két pár zebrát egy nagy kalitba. A két fiú versengeni kezdett az egyik (amúgy szebb és jobb kondiban lévő) tojóért. Hárman együtt aludtak, a másik leányzó külön.
A lányra bíztam a választást: kaptak a nagy mellé egy kis kalitkát, odúval. Nem az előző párjával rakott fészket, hanem a másik sráccal. A gyerkőceik épp ma egy hónaposak, már csak a papa van velük.

(Érdekes, hogy két vadszínű szülőtől 2 vadszínű és 3 fahéjszínű utódot kaptam. Tudom, a genetika csak a valószínűséget adja meg...)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 26, 13:28 
Szia Misi!
Csatlakozom az előttem szólóhoz, kb két hónapja én is kaptam egy ilyen madarat.
Kezelésként a következőt csináltam: egy csepp Invermectin a csőrtőre ez 8-10 nap múlva ismételve.
Azota a csőre már szinte teljesen letisztult.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
Hozzászólás 2007 szept. 26, 13:10 
A zebrapinty csőre, igen súlyosan atkás... a szaruréteg erőssen kitüremkedett az alatta lévő atkák miatt!
Szépen helyrehozható: Parafinolajjal be kell kenni... az alatta lévő atkák meg fognak fulladni.
+ kezelés: parafinolaj + tetránkenőcs.

A csőrtöveket is alaposan kend be. A kezelést pár napig folytasd amíg látható nem lesz a javulás- utána ismételd, mert kell az új generáció!

Remélem segíthettem...üdv Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 26, 10:46 
carduelis írta:
Üdvözöllek Ákos! Amit megfigyeltél nincs benne semmi különös, ez egy normális párválasztás. Ha a madaraknak van rá lehetőségük meg is teszik. Ne aggódj, így jönnek össze a legjobb párok. üdv:KL


Köszi a választ. Számomra azért furcsa, mert az egyik párom már legalább 3 éve együtt van, több fészekaljat nevelt fel. A másik pár - amelyiknek a tojója "hűtlenkedik" -, viszont viszonylag fiatal, még nincs 2 éves, és mindössze 2 fészekalja volt. Amúgy nem bánom, kíváncsi leszek az utódokra! :-)

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
  
 
Hozzászólás 2007 szept. 26, 10:42 
Üdvözöllek Ákos! Amit megfigyeltél nincs benne semmi különös, ez egy normális párválasztás. Ha a madaraknak van rá lehetőségük meg is teszik. Ne aggódj, így jönnek össze a legjobb párok. üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 szept. 26, 10:18 
Sziasztok!

Egy számomra nagyon különös folyamatnak vagyok a tanúja. 2 tenyészpárom pihentetésen van egy nagy kalitban kb. 3 hónapja. Két hete azt vettem észre, hogy az egyik tojó kinézte a másik pár hímjét, és kezdte megkörnyékezni. Annyira, hogy mostanra felborult az eddigi rend, és megtörtént a párcsere. Az új párok már együtt alszanak, egymást tollásszák egymást, a másik párat tagjait elkergetik maguktól. Párzani még nem láttam őket.

Lehetséges ez, nálatok volt már ilyenre példa??

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 18:18 
Kép

Kép

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 szept. 25, 18:15 
Sziasztok!
Nos ilyet még nem láttam, így szeretném a segítségeteket kérni.
Az előbb hoztak két zebrát, ajándékba, evvel még nem lenne baj, de a csőrük valami rémálom!
Én gombára gyanakszom, de pasz, fogalmam sincs mivel, és hogyan lehetne kikezelni őket. Mindjárt teszek fel két képet, azt szörnyűlködtök Ti is.

Amikor mondtam az ajándékozónak, nem szólt rá semmit, mindha teljesen természetes lenne...

Amúgy esznek rendesen, fürgék, tolluk rendezett, normálisnak tűnik minden, csak a csőrük kész horror.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 20:43 
Gaz tojó kivéve, kicsinyek mindenféle jóval elkényeztetve! Remélem, működni fog! ;-)
Köszi! :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 19:55 
Szia Nyuzilla,
Fürtös kölessel, csíráztatott maggal elősegítheted a fiatalok önállóvá válását. Ezeket sokkal könnyebben fel tudják bontani a még puhácska csőrűkkel.
Ha megoldható a lágyeleséget 2 kisebb adagban ad nekik, egyet reggel egyet pedig délután.

Kedves joktan,
Igen, testvéreket nem célszerű hagyni hogy párba álljanak, illetve hogy költsenek. Sok probléma forrása lehet. Ha tudod inkább cseréld el az egyiket, vagy vegyél még egy párt és „keverd” össze őket :wink: . Ha a tojást a földre rakták gondolom nincs nekik betéve odú. A földön kicsi a valószínűsége hogy ki tudják költeni, ráadásul rossz beidegződésé is válhat ha hagyod nekik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 15, 14:15
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Pécs
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 14:17 
Kérdés:zebra fiókáimat közös röpdébe raktam. Alomtestvérek álltak össze párba, úgy tudom ezt nem lenne célszerű hagyni!
mit kellene tennem? tojást raktak a földre, hagyjam őket kikölteni, vagy nem?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 10:44 
Köszönöm!
Akkor hát levadászom a galádot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 10:31 
Nyuzilla! Nyugodtan vedd ki külön kalitba a tojót, a hím tovább fogja etetni a kicsiket. Néggyel is elbír. Nálam is volt ilyen hasonló, minden gond nélkül megoldotta a hím. Fontos, hogy gazdagon tápláld, ne csak magokat, de lágyeleséget, zöldet is adj neki. Hamarosan a kicsik is esznek a lágyeleségből.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 10:24 
Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem.
Zebráimnak 4 fiókája van, 18 napja keltek. Egyedül még nem tudnak enni, és csak kettő jár ki az odúból.
A tojó nagyon durván veri a hímet, és néha odacsap a kicsiknek is. Mit csináljak?????


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 11, 7:20 
Hello Tangara!

Kösz a választ, ezek szerint a domesztikáltak közt is van ilyen. Ez nagyon érdekes.

Küldd át az elérhetőségét, köszönöm.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 23:09 
Szia Ákos!
Most a monori börzén járva találkoztam egy tenyésztővel, akinek volt szemgyűrüs zebrapintye. Ennyire nem volt vörös a madár szemének a szine, de a megszokottól erősen eltérő volt. Ha érdekel a címe jelezz vissza és tudom küldeni. Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 szept. 8, 21:45 
Sziasztok, valaki látott már ilyen piros szemű zebrapintyet? Vadon élő lehet?

Kép


Itt találtam:
http://www.flickr.com/photos/7686325@N05/507075894/

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 3, 19:12 
Szia ckuzmos!
A fészekanyagot már nem kapják,mától már a tojásostuningkaja is elmaradt.Én nem merek benézni,nehogy úgy járjak mint korábban,meg anejem megtiltotta!!A fiam megleste mert nem tudta,hogy nem kellene,szerinte4-5 tojás van


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 19, 22:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO