Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 8:46 
Szia,

az új tojásokat szedd ki, azokból ha szemesek is, nem nagyon lesz semmi. Ha kikelnek a fiókák, akkor az újak kotlását nem fogja befejezni.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 20, 20:38
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kormány Roland
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 10:10 
Sziasztok van egy hatalmas problémám a pintyőkém még nem költötte ki az előző tojásokat aminek a héten ki kellett volna kelniük, de már rakott újabb 4 tojást ilyenkor mi a teendő? A 3 régi tojás már elég sötét! :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 4, 19:50 
kuvik írta:
Mégegyszer elnézést, hogy beleszóltam.

Azt nem néznénk el ha nem szólnál bele, sőt.. tessék többet beleszólni. :) Amúgy nem véletlen írtam mögé zárójelbe, hogy meg ne verjenek érte, mert én sem tudok teljesen egyetérteni azzal a keverékkel amit leírtam :oops: ). Apropó, de gyáriban volt olyan keverék amiben nem is volt muhar, sőt... persze hozzá kell tennem, egyáltalán nem biztos, hogy az a jó minőségű gyári eleség.....

kuvik írta:
CSABA!!!! Ez az egész sz... állandóan szétesik!!!!!!!!! Nálam elolvashatatlanok a hozzászólások, mert a végéből semmi sem látszik!!!! :33: :41:

Szinte biztos vagyok benne, hogy Internet Exploder 6.0 verziójú böngészőt hasznlász. Frissíteni kellene, mert az borzasztóan elavult és hibás (ezért is esik szét némely oldal). Vagy még jobb lenne áttérni valami komolyabb böngészőre (pl Google Chrome vagy Firefox).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 ápr. 4, 16:26 
Hali!
Nem akarok beleszólni, de az elmúlt harminc év azt mutatja nekem, hogy a zebrák takarmányának legalább 60%-a apró muharmag méretűnek kell lennie. A kölest csak kb 20%-ban eszik meg. (Természetesen, ha nem adunk neki mást, akkor kénytelen megenni a leírt nagy mennyiségű kölest is, de ez szerintem egyáltalán nem jó!!!) Létezik a muhar (mohar) több változata is, és elsősorban ezek keveréke teszi ki a takarmányuk túlnyomó részét. A takarmányozás elsősorban a nevelési fázisban mutatja meg, hogy milyen is a "jó megoldás".
A takarmányozásnál elsődleges a magok étrendi hatása. Itt gondolok arra, hogy megfelelő legyen az olajos, lisztes magok jelenléte, ezen kivűl, a változatos aprómagtáplálás.(!!!) Tehát szerintem a legfontosabb, hogy a zebra az apróbb magokból kíván többet. Szándékosan nem írok keverékről, mert pl. a gyári magkeverékek sem minden szempontnak tesznek eleget. Alapnak én is használom a gyárit (csak a legjobb minőséget), de azoknál is változtatok az arányokon. (Három négy fajta maggal egészítem ki.) Ezt akkor fogjuk észre venni, amikor nevelnek a madarak. Mégegyszer elnézést, hogy beleszóltam.

CSABA!!!! Ez az egész sz... állandóan szétesik!!!!!!!!! Nálam elolvashatatlanok a hozzászólások, mert a végéből semmi sem látszik!!!! :33: :41:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 20:44 
Cingiii írta:
pinty keverék kell nekik.

Példának okáért:

Kép

(Persze ez már kész, gyári keverék)


Házilag valami hasonlót szoktak (na, most ne verjenek meg érte):

3 rész fehér köles
2 rész sárga köles
1 rész vörös köles
1 rész fénymag
1 rész muhar
0.5 rész máriatövismag

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 19:05 
pinty keverék kell nekik.

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 18:05 
és a papagáj mag keverék jó nekik vagy csak tiszta köles ?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 8:36 
Lehetni lehet, nem olyan bonyolult madárkák ezek.
Viszont így egyből befogod őket, nem ártana egy kicsit várni ha nem is akarsz karanténozni. Előbb szokják meg a váltás következményeit, új takarmányt stb.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 2, 16:25 
segitseget kernek! sose volt meg egzotam papagaj tenyeszto vagyok...es aszt szeretnem kedezni..hogy egy ujjonan beszezett zebra parnak tehetek e odut mielott a madarakat betenem helyukre? koszonom a valaszokat


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 15:33 
Ok, köszi!
Szóval a tojó augusztusban lett 1 éves, addig nem is adtam neki se lágyat se odút, mégis potyogtatta a tojglikat időnként. A hím madár ismeretlen korú, de idősebb nála minimum 1 évvel.
Aztán augusztusban volt egy félig kiült költésük, utána semmi, csak tojás potyogtatás meg tojásevés, odú és lágykaja nélkül.
Épp el akartam adni őket, mert volt egy rosszabb periódusom, és a párom telefonált utánunk, hogy az odúban ott van 1 tojás, na akkor vissza mindenkit, pinty-mama elfoglalta a pozícióját és ebből lett végül az egy szem kicsi. (a másik 2 tojás üres volt)
Tehát a tapasztalatunk még igencsak kevés a tenyésztés terén, bár már vagy 1,5 éve tartok zebrapintyet. :) :alien:

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 14:41 
Azért tojt le újra, mert megfelelőnek tartják a tartási takarmányozási feltételeket ahhoz, hogy újabb költésbe kezdjenek. Benne van a génjükben hogy amikor csak tudnak, szaporodjanak. A természetben is így van ez. (Ne feledd ezek már igen jól domesztikálódott madarak.)
Ennek az egyik oka a bőséges takarmány, de ha meg nem adsz nekik elegendőt, akkor a fiókák nem olyan módon fejlődnek, mint ahogy az várható lenne! Szóval itt igen, az a lényeg hogy a megfelelő időben a megfelelő takarmányt a megfelelő mértékben kapják. A természetet utánozni kell…
Leállítani, vagy késleltetni lágyeleséggel és fészekanyaggal/odúval lehet. Azért mondom mindig, hogy kirepülés után egy héttel vegyétek el az odút, még akkor is ha bent szeretnek aludni.
A kezdeti sikertelenség, bénázás náluk is előfordul, bele kell nekik is jönni a dolgokba.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 14:06 
Miért tojt le újra a tojó? Túl sok lett a lágykaja?
Az az igazság, hogy mielőtt költötték volna ezt a normálisat volt már többször földre potyogtatott széttört és megevett ztojásuk ugye odú híján. Akkore úgy tűnt h sosem lesz "igazi" költőpár belőlük, mert megeszik a tojást. Mondanom sem kell, hogy minden lágyeleség nélkül ment ez. Talán inkéább abban kérek segítséget, hogy hogyan állítsam le őket? :?:

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 12:25 
Nem szabad ennyire lágyszívűnek lenni! Amíg nem választjátok el a fiókákat igenis tessék elvenni az odút, még akkor is ha már egy tojást beletojtak.
Az intenzív szaporításnak is megvannak a maga formái, feltételei, ti egyelőre még a normál, lassabb tempót tanuljátok meg kezelni, abból szerezzetek tapasztalatokat.
Ha nem irányítjátok ti magatok az ütemet és a ciklusokat, rengeteg problémával fogtok szembesülni, amit nem fogtok tudni kellően kezelni...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 15, 20:49 
Üdv!
Itt vagyok újra. Ez a kis szépség ezerrel koldul az apjától és esze ágában nincs önállóan enni. Holnap lesz 2 hete, hogy kirepült, a csőre az orrlyukánál már elkezdett kivilágosodni.

Nem tudtam végül a tanácsnak megfelelően elvenni az odút, mert beletojt addigra a pinty mama. Most 6 kis tojáson ül.

Jó lesz ez így?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 16:06 
Hát akkor szerintem egy kis magánzárka kellene a tojónak.
A hímet nyugodtan rakhatod a fiatalok mellé, de figyeld nehogy Ő is elkezdjen ott randalírozni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 11:50 
ckuzmos írta:
:roll:
hmmm, félreértettem valamit?
Most akkor kit tép a tojó? A hím párját?



:)
Igen, Csokit, a párját.
Nincs bent sem fészek, sem picik nincsenek már. Lágy kaját sem adok nekik. Viszont szaporodni még szoktak... nem tudom, hogy azért lehet-e mert kapta Csini, a kislány azokat a Panzi Kondi cseppeket amit írtam korábban, vagy esetleg mert nagyon meleg van a szobában ahol lakunk. De Csokinak meg van tépve a feje és a háta, szárnya. És tudom, hogy visszanő mert már többször meg lett tépve a kicsik nevelése közben, de félek, hogy egyszer "végleg elfogynak a tollai"... és valami maradandó kopaszsága lesz.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 20:20 
Ok, köszi, fürtöst azt adagolom nekik, csak az odút nem akartam elvenni, mert abban alszik a picike. Köszi a tanácsot!!!

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 15:40 
Szia,

az odút már most kitakaríthatod.
A lágykaját és az odút vedd el vasárnap, ha eddig még nem volt betéve akkor adjál nekik fürtös kölest illetve csíráztatott magot. Azzal hamarabb elkezd magától enni a fióka.
Az újabb fészekaljára meg ráérsz ha önálló a fióka (elkezdett színesedni a csőre).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 13:46 
Sziasztok!
Bemutatom az első pinty babát, aki kirepült nálunk! :) Annyira édes, hogy hihetetlen! :)

Abban kérném a segítségeteket, hogy a tojás-alma stb lágykaját meddig adagoljam a szülőknek? A kicsi visszajár még éjjelre aludni, az odút mikor vegyem el? Nem fog-e letojni újból a tojó? Előtte ki szeretném takarítani az odút. A kicsi vasárnap óta (4. napja) van kint, úgy tudom még vagy 2 hétig etetik a szülei.
Minden jótanácsot örömmel fogadok, és akkor itt a kép, jobb szélen a mama villan!

Kép

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 10:10 
:roll:
hmmm, félreértettem valamit?
Most akkor kit tép a tojó? A hím párját?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 máj. 27, 3:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO