Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
Hozzászólás 2007 ápr. 5, 21:43 
Asszem én tudom a megoldást!
A lentebbi képeken nem egy sirályka látható?
Bár az fekete színű,de az a fehér csőrű zebra fiatal, nagyon hasonlít szinileg egy sirélykára. Itt valami kavar lehet :D
Legközelebb figyelj a tojódra :D Nagy ribi lehet :D



Ákos írta:
Sziasztok!

Végre rávettem magam, hogy az idei két fészekalj ifjú madarairól készítsek néhány felvételt, amit most örömmel osztok meg veletek.
Az első fészek madarai normál szülők gyermekei (keltek 2007. jan. 1.), a második pedig egy normál 1.0 és standard 0.1 pár madarai (keltek 2007. jan. 28.). A képeket sorszámozom, és igyekszem felismerni a színmutációjukat. Ha tévednék, kérem a tapasztaltakat, javítsanak ki! Előre is köszönöm!

A fényképek az IDRE oldalain tetszőlegesen felhasználhatóak a szerző feltüntetésével, máshol pedig az előzetes engedélyemmel.

Köszönettel,

Mácz Ákos



 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 ápr. 5, 15:32 
Sziasztok!

Végre rávettem magam, hogy az idei két fészekalj ifjú madarairól készítsek néhány felvételt, amit most örömmel osztok meg veletek.
Az első fészek madarai normál szülők gyermekei (keltek 2007. jan. 1.), a második pedig egy normál 1.0 és standard 0.1 pár madarai (keltek 2007. jan. 28.). A képeket sorszámozom, és igyekszem felismerni a színmutációjukat. Ha tévednék, kérem a tapasztaltakat, javítsanak ki! Előre is köszönöm!

A fényképek az IDRE oldalain tetszőlegesen felhasználhatóak a szerző feltüntetésével, máshol pedig az előzetes engedélyemmel.

Köszönettel,

Mácz Ákos

---------------------------------------------------

1. Félstandard pasztell (?) hím

Kép



2. Normál izabell hím

Kép



3. Félstandard fakóhátú/vad (?) hím

Kép



4. Normál fehér (?) tojó

Kép



5. Félstandard őzbarna tojó és normál izabell hím

Kép



6. Félstandard fakóhátú/vad (?) hím és félstandard őzbarna tojó

Kép



7. Normál izabell hím

Kép



8. Félstandard pasztell (?) hím

Kép



9. Félstandard fakóhátú/vad (?) hím

Kép



10. Normál fehér (?) tojó

Kép



11. Félstandard fakóhátú/vad (?) hím és normál izabell hím

Kép



12. Félstandard fakóhátú/vad (?) hím, félstandard őzbarna tojó és normál izabell hím

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 12:25 
A Standardok igen rosszúl nevelnek, a tojásait tedd normál alá. A tojásevést meg esetleg a lágyeleségbe több ( Kb 15 % részarány) tett Ca-val szüntetheted meg. Lehetőleg kifőzött és porított tojáshéj legyen az.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 27, 21:37 
Sziasztok!

Lajos: januárban 2 költésnél fürödtem be velük, a másodiknál kikelt 4 fiókám, majd 7 naposna mind elpusztultak. Azóta is rejtély, miért. Szóval. kb. 2 hónapja.

Leon: mindent kapnak, lágyeleséget is. Zeovit, zöldeledel, vitamin a vízbe néha. Szerintem nem ez lehet az ok, de persze, ki tudja?

Kösz

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 27, 11:47 
Nem azért eszi meg a tojást mert tápanyaghiánya van???
Kénytelen megenni ilyenkor szerintem.
Adj neki lágyeleséget, és hadpörögjön a dolog :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 27, 11:41 
Szia Ákos !
Mióta pihenteted?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 18, 18:11 
Sziasztok!

Pihentetésen lévő standard zebra páromnál érdekes jelenségre lettem figyelmes. A tojó olykor lerak egy-egy tojást, ezeket igyekszem elvenni. Előfordul azonban, hogy lemaradok róla. Így törrtént most is, és de most láttam: a tojó megeszi a tojását. Ez nagy baj? Leszoktatható? Vagy egyszerűen tegyek fel újra fészket, hogy kezdjenek ismét költeni?

Találkoztatok hasonló jelenséggel már?

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 16, 12:28 
Sziasztok!
Nem tudom normálisan megfogalmazni, így csak egyszerűen: elpusztult a hetek (hónapok) óta beteg zebrapintyem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 25, 22:21 
Szia Lajos!

A későbbiekben szeretném standard párom tojásait normál zebrákkal keltetni. A kérdésem: hogyan, milyen formában és meddig tárolhatom a letojt tojásokat, hogy azok alkalmasak maradjanak a keltetésre?

Kösz!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 23, 17:47 
Köszönöm Idre! Hőmérséklet: 20fok, éjjel Kb.:17 fok
Huzat nincs
A kalitka az ablak mellett van, nem tűz a nap, de nincs is sötét.
Táplálék:Fürtösköles, ( valami rúd, amin magok vannak, de azt nem nagyom eszik...), vörös köles, sárga köles, fénymag, len, muharmag, és az ilyen általánosabbak..., hetente egyszer főtt tojás, és többször olyan bolti "tojásutánzat".
Takarítás: hetente, fészek: nincs betéve
Tkarításnál nem szoktam semmit csinálni, csak homokot cserélni... De azért félévente kipucolom a kalitkát is. Fürdetni csak elég ritkán szoktam, de azért is, mert nem akarnak bemenni.
Sajnos nincs digitális gépünk. Előre is köszi, Judit


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 23, 8:34 
Szia Judit !

A a toll kihullásának több oka is lehdet. A leírásod alapján nem igazán adható tanács. Írd le bővebben, hogy hogyan tartod őket kitérve a következőkre : hőmérséklet és ingadozásai, páratartalom, huzat, fényviszonyok, etetés és a táplálék összetevői, fürdetés és takarítás gyakorisága, takarításnál használatos vegyi anyagok, fészekodú tisztítása.stb.... ha tudsz tegyél fel képet is, jó közelit a tollvesztés tájékáról.
Arrol is írj, hogy a többiek tépik -e a tollazatot.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
Hozzászólás 2007 feb. 21, 17:06 
°Sziasztok! a madaramnak kihullott a tolla. Főtt tojás ellenére sem akar meggyógyulni... :( Néha gubbaszt is. A mellette lévő kalitkában lakő tojómnak is egy icipicit kihullott. Mit tudnék tenni? Előre is köszi : Judit


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 19, 8:42 
Szia Ákos!
Az együtt tartást csak nagy szobavolierben képzelném el (3x2x1 m.) hogy ki tudjanak térni egymás elől. Kisebb helyen főleg etetéskor és fészkelésnél lesz gond. E volier nagyság melett is a szaporodási időszak lesz a kritikus minkét madárfaj részéről. ( egymás fészekanyagát fogják széthordani, vagy a Zebra fiókókat az odúválasztás alkalmával kidobálhatja a Katalin tojója.)

Én a felvetésed alapján 2 dolgot fontolnék meg,

1: Elviseled -e a katalin hangját a lakásban ?
Nem igazán zajos, de jóval nagyobb hangon, komunikál mint az egzoták. A két faj együtt tartásával vele jár az is, hogy a katalin ugyan kis testű, de sokkal nagyobb mint a zebra és a nagyobb madár jelenléte a zebrákat is hangosabbá teszi. A kettő együtt már diszharmonikus lehet, és ez megviseli az idegrendszert, vagyis túl sok lehet. Persze ez csak a Te tűrőképességedtől függ.

2. Lesz -e elég helyed a lakásban elkülönítve tartani őket, vagyis egy pár Katalin számára legalább 1,5x1xo,6m.-es kalitot számíts, hogy azok esetleg szaporodjanak is. És ne feledd az egészségük megőrzése miatt legalább naponta egyszer röptetni is kell őket a lakáson belől.

Kezelésénél a fő különbség a mageleség minőségi arányaiban, a rendszeres féregtelenitésben és a mozgásigényének kielégítésében van.
Április végétől Október közepéig - végéig ajánlatos a szabadtéri volierben tartani. Ezzel nem azt tagadom, hogy lakásban nem jó neki, de több gondod akad egészségügyileg vele, mint a szabadban tartottal.

A papagáj - egzota együtt tartása csak a Neophemákkal ajánlatos az is csak nagyobb volierben. Egyébként a kistestű madarak állandó streszben élnek, ami aztán a pusztulásukhoz vezet.

A jó tapasztalatod a leválasztással biztos, hogy segíti mások ismereteinek bővűlését. Továbbra is oszd meg velünk a gondolataidat és tapasztalataidat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 18, 23:39 
Szia Lajos!

Lehet, hogy eretnekségnek tűnik, de tudom, nem szégyen kérdezni - főleg a tapasztaltaktól! :roll:

Nos, zebrázom, és mindig is az egzóták érdekeltek, ezen a vonalon szeretnék lépegetni, amennyit a lehetőségeim engednek. Petsen lakásban lakom, így a papagájtartás lehetősége igencsak korlátozott.

Hanem egy ideje kacérkodom mégis egy fajtával, ez pedig a Katalin-papagáj. Romhányi is kedvesnek írja, nem is nagy (16cm), beszéltem tartóval, aki szintén dícsérte, és most a neten böngészve az angol szakirodalom is egy nyugodt, csendes, nem harcias madárnak írja le - a papagájok intelligenciájával.

Mi a véleményed, nagyon új hozzáállást kíván egy papagáj(pár) tartása? Tovább megyek a határok feszegetésével: esetleg tartható együtt egzótákkal (zebrákkal)? Ez egy általános kérdésnek is beillik: papagáj-egzóta együtt?

Előre is kösz,

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 16, 9:09 
Kedves Lajos!

Egy visszajelzés, ahogy ígértem. Január 20-22-i párbeszédünk alapján a tollcsípkedő tojót leválasztottam a családjától - az akkor 3 hetes fiókákkal a hím maradt, aki lelkiismeretesen etetett tovább. 4 hétig külön volt, és most a napokban visszatettem hozzájuk. Remekül érzik magukat! A fiókák tolla kinőtt, megerősödött, időközben önállóak is lettek. A tójó minig kapott vitamint, ásványi anyagot.

A leválasztás során arra figyeltem, hogy olyan helyre tettem a külön kalitot, ahol a hím és a tojó jól látta és hallotta egymást. Így egyfajta kapcsolatban maradhattak.

Kösz a tanácsot, ez talán másnak is jól jöhet.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 1, 12:16 
Köszönöm, így fogok eljárni!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 31, 18:07 
Szia Ákos!

A piros pöttyök, vagy lyukak rosszabb esetben mély rágások a dögbogarak (Silphidae)egyik nálunk is élő fajához tartoznak. Ezek a fészekben tanyáznak és az ürüléket fogyasztják, illetve később az apró madarakat is megtámadják. Több mint 3oo faja van, hazánkban kb 3o at ismernek már.
A megtámadott madárfiókák a legtöbb esetben nem a rajtuk ejtett sebekbe pusztulnak bele, hanem a vele járó stresszbe.

Védekezés : a fertőtlenítés után az odu aljára kis mennyiségben enyhe rovarőlőszert szórunk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 31, 0:19 
Nekem piros kis öttyöknek (folytonossági hiánynak) tűntek, de részleteiben nem figyeltem meg, mert annyira dühös voltam tehetetlenségemben.

A kis bogarakat nem figyeltem, mert azonnal kiürítettem a fészket, és fertőtlenítettem. De így szemre nem tűnt fel semmi.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 30, 18:23 
Szia Ákos !

Ha találtál piros pontot akkor az folytonossági híány volt a bőrön, vagy csak elszíneződés? Addig is vedd le a fészket és üritsd ki nézd meg, hogy van e benne a lisztkukac bogárhoz és a lisztkukachoz hasonló kis állatka? Pont olyanok mint a liszkukac, csak barnák és rövidebbek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 30, 8:56 
Jó reggelt!

Nos, az étkezési mérgezést azért zárnám ki, mert ugyanazt kapja az összes többi madaram is, ráadásul a másik két párom is etet ugyanazzal a lágyeleséggel és mageleséggel.

A begyükben volt még kaja, és rövidnek tartom azt az időt, hogy nem etettek volna. Egészen egyszerűen egészségesebbnek, életképesebbnek tűntek, folyton sziszegtek, hogy etessenek a szülök (ahogy bármely fióka teszi).

Az elhullott fiókákat nagyon nem vizsgáltam meg, de mintha a nyakukon lett volna pár darab apró piros pötty. Erőszak nyoma lenne? De tényleg nem értem, a szülők miért bántottak volna 7 napos fiókákat?

A furcsa - és talán ez szól az "idegenkezűség" mellett -, hogy egyszerre pusztult el minhárom fióka.

A szülőket megzavarhatta volna valami? Megijedhettek valamitől? Rajtam kívül nem nézi a fészket senki, nyugalomban vannak, ahogy az összes madaram. Mondjuk, tegnap volt a takarítónőm, de ki van neki adva, hogy ebben a szobában csendben dolgozik, a madarakhoz nem nyúl, nem porszívózik, stb. Vagy a másik hímtől ijedhettek meg? Néha kiengedem repülni a szobában, ilyenkor kiváncsian "meglátogatja" a többi kalitkát kivülről. Esetleg ettől ijedtek meg?

Tanácstalan vagyok, meg szomorú is, mert nagyon reménykedtem bennük.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO