Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 9:50 
ckuzmos írta:
m_rozi írta:
Sziasztok.

Valaki meg tudja mondani, hogy ha egyszer elkezdett tépkedni a kislány pintyem, leszokhat-e róla? Most Panzi Kondi cseppeket rakok a vízbe, elvileg segítenie kellene a vitamin hiányán, de még mindig tépkedi a kisfiút, pedig már nincsenek kicsik...


Szia,

nagy valószínűséggel még mindig fel vannak pörögve a madaraid. Fészekanyagot gyűjtenének a fiókákból…
Ezt leghatásosabban a szétválasztással tudnád orvosolni.
De ha ez még mindig nem oldható meg, kössél fel vastag finom pamut madzagot a rácsra kb. 5cm hosszúságban. Remélhetőleg az elvonja a figyelmét és azt fogja ráncigálni.

A vitaminokat egyelőre felejtsd el, csak tovább fent tartja a szaporodási kedvet. Egyébként meg okozhat megnövekedett vízigényt.


Szia,
már nincsenek bent fiókák, sem fészek. Szóval akkor hogyan tovább?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 10:59 
m_rozi írta:
Sziasztok.

Valaki meg tudja mondani, hogy ha egyszer elkezdett tépkedni a kislány pintyem, leszokhat-e róla? Most Panzi Kondi cseppeket rakok a vízbe, elvileg segítenie kellene a vitamin hiányán, de még mindig tépkedi a kisfiút, pedig már nincsenek kicsik...


Szia,

nagy valószínűséggel még mindig fel vannak pörögve a madaraid. Fészekanyagot gyűjtenének a fiókákból…
Ezt leghatásosabban a szétválasztással tudnád orvosolni.
De ha ez még mindig nem oldható meg, kössél fel vastag finom pamut madzagot a rácsra kb. 5cm hosszúságban. Remélhetőleg az elvonja a figyelmét és azt fogja ráncigálni.

A vitaminokat egyelőre felejtsd el, csak tovább fent tartja a szaporodási kedvet. Egyébként meg okozhat megnövekedett vízigényt.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 1, 22:48 
m_rozi írta:
A kislány nagyon sokat iszik, tényleg rengeteget, és mellette nagyon híg a széklete is. Félek, hogy valami baja lehet, vagy esetleg csak a sok ivás miatt híg? Vagy pont azért iszik sokat mert "hasmenése" van?

Ha "csak" sok a víz a székletében az nem hasmenés. Akkor hasmenés ha olyan mint a "libafos". Viszont akár azért is ihat sokat, mert valami gyulladása van ...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 márc. 1, 19:05 
m_rozi írta:
Sziasztok.

Valaki meg tudja mondani, hogy ha egyszer elkezdett tépkedni a kislány pintyem, leszokhat-e róla? Most Panzi Kondi cseppeket rakok a vízbe, elvileg segítenie kellene a vitamin hiányán, de még mindig tépkedi a kisfiút, pedig már nincsenek kicsik...



Azóta volna még kérdésem. Elkezdtem neki adni ezt a vitamint, vízbe csepegtetve. A kislány nagyon sokat iszik, tényleg rengeteget, és mellette nagyon híg a széklete is. Félek, hogy valami baja lehet, vagy esetleg csak a sok ivás miatt híg? Vagy pont azért iszik sokat mert "hasmenése" van?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 feb. 28, 10:24 
arafura írta:
Kép
A tavalyi párjával,
Kép itt a tojó a nyári fiókájuk.

Kép ő VIII. Henrik, az előbbi képen a hím az ő márciusi fiókája.

Kép itt a szürke pofafoltos tojó VIII. Henriké, mellette a szürke és a fahéjszínű tojó októberi fióka és van még egy kis tarkabarka hím.

Kép Remélem nem voltam nagyon zavaros, a képeket telefonnal csináltam, olyan is. :oops: Üdv. Mindenkinek.



Nagyon szép kis madárkáid vannak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 feb. 28, 10:23 
Sziasztok.

Valaki meg tudja mondani, hogy ha egyszer elkezdett tépkedni a kislány pintyem, leszokhat-e róla? Most Panzi Kondi cseppeket rakok a vízbe, elvileg segítenie kellene a vitamin hiányán, de még mindig tépkedi a kisfiút, pedig már nincsenek kicsik...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2013 feb. 17, 9:43 
Heló! Az érdekelne,hogy a Zebráknak,Hullámos,Nimfa,Sirálykának is lehet adni a fokhagymás vizet,még nem adtam nekik soha!A zebráknál észre vettem,hogy hig az ürülék,használ nekik?Hány napig kapják a fokhagymás vizet?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2013 feb. 15, 15:06 
Szia Csaba!
A fehér színű narancssárga pofafoltos hímről van szó a legfelső képen és arra lennék kíváncsi milyen tojóval lehetne szép színű fiókákat elérni.A tavalyi párjával is költöttek, a fiókák szürkésfehérek és sárgás hasúak lettek. Az egyik képen lehet is látni. Persze, jó lenne a tavalyi párja is csak kíváncsi vagyok,hogy más tojóval milyen fiókák lennének.
Üdv.: Enikő
Kép
De még egyszer itt van. :cyclops:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 14, 11:39 
Szia Enikő,

bocsánat de nem igazán tudom melyik hímre gondolsz, a képeken elég sokat látok :)
Lehet dekoncentrált vagyok, de nekem nem jön le egyértelműen melyikről van szó.
Miért nem jó a tavalyi tojó?

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2013 feb. 12, 14:18 
Kép
Talán itt jobban látszik. :cyclops:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2013 feb. 12, 14:13 
Kép
A tavalyi párjával,
Kép itt a tojó a nyári fiókájuk.

Kép ő VIII. Henrik, az előbbi képen a hím az ő márciusi fiókája.

Kép itt a szürke pofafoltos tojó VIII. Henriké, mellette a szürke és a fahéjszínű tojó októberi fióka és van még egy kis tarkabarka hím.

Kép Remélem nem voltam nagyon zavaros, a képeket telefonnal csináltam, olyan is. :oops: Üdv. Mindenkinek.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 12:30 
Idézet:
fehér, narancs pofafoltos hímhez fehér tojót tegyek vagy inkább szürkét, vagy fahéjszínűt??


A válasz biztosabb lenne, ha láthatnánk a madarakat. Rakj fel képet róluk.

Idézet:
mikor kezdődik a fészekrakás, jelenleg külön vannak és még nem kezdtem meg a lágyeleséggel való etetésüket.


A zebra egész éven át képes költeni, tőled függ, hogy mikorra állítod be a szaporítását, de nemcsak a lágyeleség adagolása szükséges hozzá, hanem a többi feltétel megléte is. ( változatos takarmányozás, + 2o C fok körüli hőmérséklet, 6o - 8o % közötti relatív páratartalom, legalább napi 8 órai napfény, vagy megvilágítás, redszeres fűrdési lehetőség biztosítása az inkubációs időszakban, fontos, hogy a szekszuális ingert is felketsd, amely az "E" vitamin adagolásával és az odu felhelyezésével, valamint a fészekanyag rendelkezésére állásával érhető el a leghatásosabban.)
Én március végén szoktam az első költést beindítani, majd 5o napra a másodikat és még szeptember elején
van egy lehetőségük, így marad a téli időszak a teljes regenerálódásra.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 11:23 
Hali!
Miskolcon keres valaki zebrapintyeket hm, hm ? Avagy mit tegyek a szaporulatommal, a kereskedésben elég mostoha körülmények vannak. A másik: fehér, narancs pofafoltos hímhez fehér tojót tegyek vagy inkább szürkét, vagy fahéjszínűt?? Üdv. mindenkinek :cyclops: Még egyet szeretnék kérdezni mikor kezdődik a fészekrakás, jelenleg külön vannak és még nem kezdtem meg a lágyeleséggel való etetésüket.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 11:42 
Gyula !

Ha csak jelőlni kívánod a madarakat, akkor a különböző fészekaljakat legegyszerűbben az oldalán felhasított fészekaljanként eltérő színű szívószállal is megteheted.

A felhasított szívószálat 4 mm. magasságban feldarabolod, felrakás előtt meleg vízben tartod, majd a fióka lábára tekered addig nyomva tartod, mig ki nem hűl a műanyag. Így a láb növekedésével tágulni fog a jelzés. Felrakni 1o - 12 naposan kell, hogy még kirepülés előtt megszokja azt.
Ha Al. jelzőt veszel azt bármikor felrakhatod a 1o napos kor elérése után.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 11:14 
Kovács Gyula írta:
Warhawk! Címet,vagy telefon számot tudnál adni!??

Galambász Kuckó: 1098, Budapest Napfény u.6 Tel: 06/1 378-48-96 , 06/30 245-89-70

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 11:08 
Warhawk! Címet,vagy telefon számot tudnál adni!??


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 10:27 
Kovács Gyula írta:
Tisztelt Lajos! Mivel tudnám megjelölni a más fészekből származó zebrafiókákat (gyűrű)?

Bár nem nekem szólt a kérdés, de lehet kapni színes jelölőgyűrűket, gondolom erre lenne szükséged.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 8:12 
Tisztelt Lajos! Mivel tudnám megjelölni a más fészekből származó zebrafiókákat (gyűrű)?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 12:13 
Kovács Gyula írta:
Tisztel Lajos! Az lenne a kérdésem,hogy a Zebra apát a lányával összelehet-e pároztatni,és fordítva.A tojót a fiával?



Kedves Gyula !

Szükség esetén igen, de a két fészekaljból (apa+lány, és az anya+fiú) származó fiókáikat már nem ajánlott.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 12:01 
Tisztel Lajos! Az lenne a kérdésem,hogy a Zebra apát a lányával összelehet-e pároztatni,és fordítva.A tojót a fiával?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 3:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO