Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 24, 14:14
Hozzászólások: 8
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 24, 11:03 
Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy Vácon ismer valaki Zebrapinty, Rizspinty tenyésztőt?
Köszönettel.
Tamás


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 16:47 
eszterolajos írta:
m_rozi írta:
Hát kajcsikájuk van elég, szóval akkor csend legyen ott bent :D
Pedig reménykedtem. Viszont a tolluk még mindig a kicsikre jellemző, szürkés. Tehát a nem meghatározás várat magára. Viszont akkor még egy kérdés. Az egyik picinek fehér folt van a feje tetején, de mint mondtam, még fióka tollai vannak. Amikor majd tollat vált, megmaradhat az a kis fehér foltja? Annyira aranyos vele :)


Meg fog maradni a fehér folt. Jó kis hobbymadár lesz.



Köszönöm ^^


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 16:32 
m_rozi írta:
Hát kajcsikájuk van elég, szóval akkor csend legyen ott bent :D
Pedig reménykedtem. Viszont a tolluk még mindig a kicsikre jellemző, szürkés. Tehát a nem meghatározás várat magára. Viszont akkor még egy kérdés. Az egyik picinek fehér folt van a feje tetején, de mint mondtam, még fióka tollai vannak. Amikor majd tollat vált, megmaradhat az a kis fehér foltja? Annyira aranyos vele :)


Meg fog maradni a fehér folt. Jó kis hobbymadár lesz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 15:06 
Hát kajcsikájuk van elég, szóval akkor csend legyen ott bent :D
Pedig reménykedtem. Viszont a tolluk még mindig a kicsikre jellemző, szürkés. Tehát a nem meghatározás várat magára. Viszont akkor még egy kérdés. Az egyik picinek fehér folt van a feje tetején, de mint mondtam, még fióka tollai vannak. Amikor majd tollat vált, megmaradhat az a kis fehér foltja? Annyira aranyos vele :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 14:19 
akkor még valószínűleg nem trilláznak, hanem a kaját követelik.

Ilyen idős korban még nem a hangjuk szerint különböztetjük meg a nemeket, hanem a rajzolatuk alapján. Viszont ahhoz ismerni kell a faj rajzolatának jellemzőit.

A Te madaraidnál ezek a rajzolatok jól megfigyelhetők.

Ilyen fiatal korban az oldalcsíkozás fehér pettyei a legbiztosabb jelzés a hím meghatározásra.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 14:06 
eszterolajos írta:
m_rozi írta:
Halihó. Fel akartam venni videóra, de természetesen nem ment... :) Meg akartam mutatni, hogy a kicsit ilyen folyamatos kis csipogásba kezdtek. ÉS arra lennék kíváncsi, hogy esélyes-e hogy ezek fiúk legyenek, ha már most, mintha trillázni próbálnának?


Szia !

Milyen idősek most a kis csipogók ?



3-4 hetesek


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 14:04 
m_rozi írta:
Halihó. Fel akartam venni videóra, de természetesen nem ment... :) Meg akartam mutatni, hogy a kicsit ilyen folyamatos kis csipogásba kezdtek. ÉS arra lennék kíváncsi, hogy esélyes-e hogy ezek fiúk legyenek, ha már most, mintha trillázni próbálnának?


Szia !

Milyen idősek most a kis csipogók ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 13:14 
Ja, és meg szeretném mutatni a madárkáimat. Csoki és Csini :)


Csatolmányok:
29540_10151342283158784_948267345_n.jpg
29540_10151342283158784_948267345_n.jpg [ 77.01 KiB | Megtekintve 5038 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 13:06 
Halihó. Fel akartam venni videóra, de természetesen nem ment... :) Meg akartam mutatni, hogy a kicsit ilyen folyamatos kis csipogásba kezdtek. ÉS arra lennék kíváncsi, hogy esélyes-e hogy ezek fiúk legyenek, ha már most, mintha trillázni próbálnának?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2013 jan. 8, 10:20 
ckuzmos írta:
szia,

lehetni lehet, de nem ajánlatos.
A zebra sokkal agresszívabb és izgágább madár, nagy valószínűséggel verné a gouldot.
Ez kis helyen (kalitkában) még inkább fokozódna.

Ajánlatosabb a két párt külön tartani, így sokkal könnyebb a tartásuk és költetésük is biztosabb.



Rendben,köszönöm szépen a segítséget....


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 8, 0:58 
Rózi!
Természetesen úgy teszel, ahogy jónak látod. Azt azért érdemes tudnod, hogy a madaraid pontosan ugyanígy fognak ragaszkodni az 5., 6. és a többi fészekaljhoz is. Előbb vagy utóbb el kell venned majd az odút és kidobni egy fészekaljnyi tojást. A kérdés, hogy ezt most teszed, vagy amikor a következő fiókák nevelése közben letojják a következő adag tojást.
A természetben a madarak úgy vannak beállítva, hogy amikor csak megengedik a környezeti feltételek, akkor szaporodjanak. Ez biztosítja a faj maximális gyarapodását. Ez tökéletesen működik is a természetben több ok miatt. Az egyik, hogy a természetben változnak a feltételek. Tehát a madarak számára nem biztosított egész évben a szaporodáshoz optimális feltétel, így nem is raknak tojást állandóan, leállnak, vedlenek és várják a jelet, ami a következő optimális időszakot jelenti számukra. Másrészt a természetben azért is kell ráállniuk a maximális szaporodási intenzitásra, mert nem garantált számukra, hogy megérik a következő szaporodási időszakot.
Fogságban teljesen más a helyzet. Ha Te folyamatosan biztosítod számukra a szaporodáshoz optimális feltételeket, akkor a madaraid úgy gondolják, hogy nekik folyamatosan szaporodniuk kell. Így a "környezeti változást" Neked kell létrehoznod ahhoz, hogy a madaraid normális évi ciklusa meglegyen.
Másrészt Nálad otthon valószínűleg nem fenyegeti túl sok ragadozó a madaraidat és a betegségek ellen is viszonylag védettek, így Neked nem arra kell gondolnod, hogy egy szezon alatt maximális szaporulatod legyen, hanem arra, hogy 5-6 éven keresztül minden gond nélkül, egészségesen szaporodhassanak a madaraid.
Ha túl sok fészekaljat hagysz a madaraidnak, akkor ezt veszélyezteted. Valószínűleg rövidtávon nem látsz különösebb problémát, de ha kimerülnek a madarak, akkor könnyebben megbetegednek és nagyobb eséllyel lesz későbbiekben gond a szaporulattal is.
De ahogy írtam, természetesen a Te döntésed mit teszel a madaraiddal.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 22:28 
ckuzmos írta:
hali,

én is azt javasolnám hogy a mostani tojásokat vedd el tülök, nem lesz jó vége. A tojás csak a tojót meríti le valamilyen szinten, a nevelés azonban sokkal jobban megterheli mind a két madárkát.
Az viszont hogy elveszed az energia dús eledelt de hagyod a tojásokat, nagyon rossz megoldás! Vagy elveszed mindent és pihenteted végre a madarakat, vagy a neveléshez szükséges feltételeket biztosítod.

Ha a fiatal madárkák külön vannak, akkor van két kalitkád :wink:
A fiatalokhoz nyugodtan be lehet rakni a tojót, nem fogja bántani őket. Igaz nem tudom mennyi fiatal van mekkora kalitkában...
Ha meg elpottyan néha egy-egy tojás nem nagy katasztrófa, mindenkinél előfordul.


Mivel a párom ragaszkodik ehhez a fészekaljhoz ezért visszateszem a lágy eleséget. Pedig tényleg félek, hogy valami komolyabb bajuk lesz. Azért nyugtassatok meg, hogy nem!!
Ja! és köszönöm a segítséget! Szeretném jól tartani őket...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 20:24 
hali,

én is azt javasolnám hogy a mostani tojásokat vedd el tülök, nem lesz jó vége. A tojás csak a tojót meríti le valamilyen szinten, a nevelés azonban sokkal jobban megterheli mind a két madárkát.
Az viszont hogy elveszed az energia dús eledelt de hagyod a tojásokat, nagyon rossz megoldás! Vagy elveszed mindent és pihenteted végre a madarakat, vagy a neveléshez szükséges feltételeket biztosítod.

Ha a fiatal madárkák külön vannak, akkor van két kalitkád :wink:
A fiatalokhoz nyugodtan be lehet rakni a tojót, nem fogja bántani őket. Igaz nem tudom mennyi fiatal van mekkora kalitkában...
Ha meg elpottyan néha egy-egy tojás nem nagy katasztrófa, mindenkinél előfordul.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 19:58 
Fekete Csaba írta:
Egy biztos módszer, ha külön kalitba teszed a hímet és a tojót. Az odút mindenképp vedd le, mert az is serkenti őket.
Ezek mellett, a táplálék nagyon befolyásolja a szaporodásra való hajlandóságukat.
Lágyeleséget hagyd el teljesen, vagy csak két hetente adjál egy egész keveset, ami annyira elég, hogy ne felejtsék el, hogy mi az. Vitamint sem kell nyomni nekik, és csíráztatott magot sem.
Ha csak száraz magot adsz nekik, az általában megteszi a hatását. Ezt ne tekintsd kínzásnak, mert ezzel próbálod utánozni a természetes táplálék elérhetőségének a változását.



Sajnos a kalitka nem megoldható. Egyszerű, mezei kis állattartó vagyok, nincs még egy ketrec, csak amiben a picik vannak. És nem akarom őket szeparálni, csak hogy úgy legyen szépen egymás mellett, legyenek szépek, aranyosak. Most már csak magot kapnak egy hete.
Viszont nincs szívem kivenni a mostani tojásokat. Őket még megvárom, de akkor ha utána kiveszem a fészket segíthet a bajon? Mert a fészket pont azért tettük be nekik, mert letojtak egy tojcit a rácsra... :S


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 17:57 
Egy biztos módszer, ha külön kalitba teszed a hímet és a tojót. Az odút mindenképp vedd le, mert az is serkenti őket.
Ezek mellett, a táplálék nagyon befolyásolja a szaporodásra való hajlandóságukat.
Lágyeleséget hagyd el teljesen, vagy csak két hetente adjál egy egész keveset, ami annyira elég, hogy ne felejtsék el, hogy mi az. Vitamint sem kell nyomni nekik, és csíráztatott magot sem.
Ha csak száraz magot adsz nekik, az általában megteszi a hatását. Ezt ne tekintsd kínzásnak, mert ezzel próbálod utánozni a természetes táplálék elérhetőségének a változását.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 17:30 
Sziasztok :)

Hogyan bírjam rá a madárkáimat, hogy kevesebbet egymásozzanak? Ki akarom venni a fészket de folyton hajtja őket a hév és nem akarom, hogy a rácsra tojjanak tojást. Meleg szobában tartom őket, lehet hogy ez a baj, vagy csak egyszerűen ők kicsit szaporábbak?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 10:45 
szia,

lehetni lehet, de nem ajánlatos.
A zebra sokkal agresszívabb és izgágább madár, nagy valószínűséggel verné a gouldot.
Ez kis helyen (kalitkában) még inkább fokozódna.

Ajánlatosabb a két párt külön tartani, így sokkal könnyebb a tartásuk és költetésük is biztosabb.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 10:00 
Sziasztok!!!
Érdeklődni szeretnék,hogy lehetséges-e együtt tartani egy zebrapinty-párt,egy gould amandina párral?
segítségeteket előre is köszönöm...
Buék!!!
Rita


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 2, 22:21 
Fekete Csaba írta:
Természetesen felnőtt madaraknál is visszanő a tolluk. De ha ez már a 4. fészekalj lenne a madaraidnak, akkor én tojásokkal együtt venném el az odút Had pihenjenek a madarak. Nem strapálnám őket a 4. fészekalj költésével és nevelésével. Hosszú távon jobban jársz, ha nem merülnek ki a sok költés miatt a madaraid.



Köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 2, 20:32 
Természetesen felnőtt madaraknál is visszanő a tolluk. De ha ez már a 4. fészekalj lenne a madaraidnak, akkor én tojásokkal együtt venném el az odút Had pihenjenek a madarak. Nem strapálnám őket a 4. fészekalj költésével és nevelésével. Hosszú távon jobban jársz, ha nem merülnek ki a sok költés miatt a madaraid.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 9:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO