Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 20:25 
Helló!
Mekkora helyen vannak?
hogyan-hol helyezkedik el a kalitka?
Lágyeleséget adtál nekik?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 19:30
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 19:37 
Sziasztok: lenne egy kérdésem: van egy pár szép zebra pintyünk akik már 4 hete raktak 4 tojást. Ma reggelt kellt ki szépen az egyik kicsike és most délután a hím pinty kirángatta és levitte a földre és ott nagyon finoman csipegette és forgatta. Azt hittem, hogy vissza akarja vinni a fészekben és így nagyon óvatosan egy kis szalvetta segítségével visszaraktam én.
Nemsokára megint a földön találtuk megdögölve és úgy nézett ki mintha akartból szétcsipegette volna a hím.
Van valakinek hasonló tapasztalata? Talán a hímet elkell távolítani a költés idején?
Köszönöm elôre válaszotokat. :cry :cry: :cry:

_________________
Levi1965


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 14:36 
Köszönöm a választ! :-)

Egy újabb kérdés: hamarosan át szeretném költöztetni a tojástalan páromat (és persze később a többieket is) egy nagyobb dobozkalitba. Azt olvastam, hogy ha nem akarok szaporulatot, akkor ne tegyek fel odút. Ugyanakkor a pintyek odúban szeretnek aludni.
Valaki tegyen rendet a fejemben ez ügyben!
Köszönöm. :-)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 10:31 
hali!
szerintem jó helyre írtad!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 14, 11:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Gödöllő
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 9:53 
Bocsánat, azt hiszem rossz helyre írtam a tenyésztéssel, tartással kapcsolatos kérdéseimet. Nem találom azt a fórumot, ami erről szól?
Hova írjak, mert nem szeretném zavarni azzal a felhasználóbarát rendszert, hogy összekutyulom a szálakat...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 14, 11:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Gödöllő
   
Hozzászólás 2007 máj. 25, 9:44 
Sziasztok!

Újra tanácsot szeretnék kérni zebrapintyeinkel kapcsolatban. Néhány egyszerű kérdésem van, csakhát még első pintycsalád így néha tanácstalan vagyok...
A múltkori probléma- miszerint a hím csipkedi a tojó tollát- abbamaradt.Bár a tojó tolla nagyon lassan nő. A bal szárnya alatt-mellett, most már úgy látom ő piszkálja csak a csőrével néha. Ezzel kapcsolatban a fürdés hiányáról írtatok, azóta mindennap fürödtek egy kis tálban. Néhány napja beszereztem az ajtóra szerelhető fürdőházikót, nem mernek belemenni, csak a szélén áhítoznak a vízre, meddig várjak?Fürödni mégiscsak kell, de ha visszateszem a kistálat, nem tanulják meg... Meg aztán a kalitka alja is úszik a pancsolások után!Jók ezek a házikók?A fiókanem eshet bele?

A fiókát szépen nevelték, tegnap kiröpült a fészekből.Amíg nevelték, folyamatosan bent volt mellette egy tojás (a testvére).Először nem mertem kivenni, hogy ne zavarjam őket, végül ott maradt.Már tollas volt a fióka, mikor a tojó rakott még 3 tojást.Mennyi időnek kell eltelnie az új költésig. Normális, hogy a család együtt költ?A fióka kirepült ők meg fura mód fészket építettek újra, csakhogy a bent lévő tojások tetejére! :) Most úgy tűnik, nemcsak eltakarták, de el is felejtették, hogy bent vannak a tojások.
Kivegyem a tojásokat, vagy levegyem az odút?Mondjuk mindhárman bent alszanak minden éjjel.Mikor kezd el enni a fióka?
Ennyi kérdésem van most: a fürdőházikó, az új betakart tojások, meg a fióka önállósodása.

Előre is köszönöm a válaszotokat!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 18, 16:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 máj. 24, 9:50 
Most már 7 tojás van, de még mindig nem nagyon ülnek rajtuk. Nincs szívem feltörni tojást, inkább várok még pár napot.
Kinek mi a véleménye a készen kapható lágyeleségekről?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 18, 16:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 16:58 
Köszönöm a választ, várok vasárnapig, és majd megírom, hogy mi a helyzet.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 18, 16:54 
Szia Nico 1984!

A zebrák incubációs periódusa max. 13 - 14 nap.
Ha rendesen ülték a tojásokat 1 - 2 napon belől kikelnek, de nagy a valószínűsége, hogy nem, mivel a két hím zavarta a tojó kotlását.
Ha hétfőig sem kelnek ki bonts fel egyet és nézd meg, hogy fejlődött - e az embrió. Ha nem akkor valószínűleg a többi is üres lesz. A tapasztalataidat írd meg majd.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 18, 16:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 16:07 
Sziasztok!

Van 3 zebrapintyem (2 hím és 1 tojó). Május elején kezde el lerakni a tojásaokat a tojó, most 4 van. Nappal szinte nem ülnek a tojásokon, éjjel viszont igen. Ez nem baj? Várhatóan mikor kelnek ki a fiókák? Előre is köszönöm a választ.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 10:43 
Köszi, Sanyi, igen, zebra. Akkor kénytelen leszek leválasztani.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 10:38 
Ha a "standard" az zebra, úgy már nem lesz gond az önállósággal, ha hullámos, úgy kínálj fel egy szál csumízt, ha eszegeti, leválaszthatod. Eleinte még emelt mennyiségben kapja a lágyelséget.

Ákos írta:
Sziasztok!

Standard páromnál egyetlen fióka van, amelyik most 4,5 hetes. Tegnap még etették a szülei. A gondom, hogy bántják, hajtják, űzik a fiatalt. Fészek nincs fenn már. Nem tudom, mit tegyek, félek, ha leválasztom, még nem lesz önálló.

Mit javasoltok?

Kösz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 10:11 
Sziasztok!

Standard páromnál egyetlen fióka van, amelyik most 4,5 hetes. Tegnap még etették a szülei. A gondom, hogy bántják, hajtják, űzik a fiatalt. Fészek nincs fenn már. Nem tudom, mit tegyek, félek, ha leválasztom, még nem lesz önálló.

Mit javasoltok?

Kösz

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 17, 13:30 
Nyuzilla írta:
Sziasztok!

1 hónapja vagyok pinty-tulajdonos, és rengeteget tanultam erről az oldalról.

Április közepén, hosszas utánajárás után vettünk két normál szürke hímet, majd két hét múlva kaptunk két tojót is. Első nap külön kalitkában voltak, de másnap reggel csetepatéra ébredtem: a két fiú összeverekedett. Már kigondoltam, hogy hogyan fogom párba rakni őket, de a nagy kapkodás közepette nem úgy sikerült (mindenki szürke, úgyhogy nem olyan könnyű :-)). Az alvó odút lelkesen bélelgető fiú a teljesen közömbös lánnyal került egy kalitkába, míg az állandóan a srácokat stíroló lánynak a mulya fiú maradt.

Ma reggelre kiderült, hogy az a fiú nem is olyan mulya: egy gyönyörű kis tojás lapul az odú alján. :D

Az élménybeszámoló után egy kérdés: a lágyeleség etetését mikor hagyjam abba? Ha már ülik is a tojást?

Ui: A lágyeleség kis adagokban való lefagyasztására tökéletes a bonbonos dobozokban található műanyag lap, kis mélyedésekkel!


Ha tojás van, az még csak azt jelenti, hogy a tojód ivarképes, nem a hímed.

A lágyeleséget a tojásrakás elején érdemes felfüggeszteni(kelés előtt újra kezdeni), de ásványi kiegészítők legyenek a kalitban.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 17, 12:28 
Sziasztok!

1 hónapja vagyok pinty-tulajdonos, és rengeteget tanultam erről az oldalról.

Április közepén, hosszas utánajárás után vettünk két normál szürke hímet, majd két hét múlva kaptunk két tojót is. Első nap külön kalitkában voltak, de másnap reggel csetepatéra ébredtem: a két fiú összeverekedett. Már kigondoltam, hogy hogyan fogom párba rakni őket, de a nagy kapkodás közepette nem úgy sikerült (mindenki szürke, úgyhogy nem olyan könnyű :-)). Az alvó odút lelkesen bélelgető fiú a teljesen közömbös lánnyal került egy kalitkába, míg az állandóan a srácokat stíroló lánynak a mulya fiú maradt.

Ma reggelre kiderült, hogy az a fiú nem is olyan mulya: egy gyönyörű kis tojás lapul az odú alján. :D

Az élménybeszámoló után egy kérdés: a lágyeleség etetését mikor hagyjam abba? Ha már ülik is a tojást?

Ui: A lágyeleség kis adagokban való lefagyasztására tökéletes a bonbonos dobozokban található műanyag lap, kis mélyedésekkel!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 12:04 
Légy üdvözölve a forumon.

Köszönöm szépen az elismerést a vezetőség nevében is.
Természetesen nem gond, ha sok kérdésed van, csak lehetőleg ne ismétlődjenek a már korábban átbeszéltek...
A további, tartási, tenyésztési kérdéseket légy szíves a másik csoportban a "Tenyésztési – tartási tanácsok" alatt lévő Zebrapintyes topikban tárgyaljuk meg.

Egzótáknak lágyeleséget nem szokás kotlási időszak alatt adni. Doromboló szavaival élve: megdobhatja őket.
A kotlás megkezdésétől a kikelésig ne adjunk nekik.
Kikelés után két napig csak keveset hogy legyen jó minőségű begyteje, majd utána amennyit megeszik.

A színtiszta tojásfehérje helyet valamilyen más, komplexebb lágyeleséget javasolnék. A Zebrapintyes leírásban található egy eléggé összetett recept. Ha nincs lehetőséged azt megcsinálni akkor minimum a szokásos 40 perces főtt tojás, sárgarépa, háztartási keksz reszelékek keverékét etesd.

Pár egzótának még egy darab tojásból készült lágyeleség is sok, így ajánlatos nagyobb menyiség készítése, majd kis adagokban lefagyasztani.
Nem kell minden nap pacsmagolni vele reggelente :wink:

Check írta:
Kedves Idre tagok és díszmadár tenyésztők!
Nagyon örülök, hogy sikerült regisztrálnom az ország legjobb díszmadaras fórumára. Ezúton szeretnék gartulálni az oldal készítőinek és köszönetet mondani azoknak, akik segítenek a kezdőkön és megosztják tapasztalataikat másokkal. Remélem, nem lesz gond ha sok kérdésem lesz! Az oktatási témákat mindig elolvasom és az előző hozzászólásokat is, megválaszolt kérdést igyekszem nem feltenni. Az egzóták tartása kb fél éve rabolta el a szívem. Régebben (15évesen Kolozsváron) elég nagy gazdasági fürjtenyészettel rendelkeztem. De ugye az egzótákat másképp kell tartani és őket nem a tojásaikért tarjtuk :)
Habár az egyik zebrapinty párom ma reggelre már 12 tojással rendelkezett. Köszönöm a válaszokat ezzel a témával kapcsolatosan. Lágyeleséget hetente 1szer kapnak. Tojásrakás megkezdésétől pedig egy héten keresztül minden nap. A lágyeleség sima főtt tojásfehérje.
Olajos magvakat nem kapnak, sima pinyteledelt kis muharmaggal felturbózva. Szépiacsontot és őrölt tojáshéjat kapnak, plusz zöldeleséget.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 11:20 
hello Check!
örülök, hogy idetaláltál :lol:
remélem itt választ kapsz zebrás kérdéseidre.
én mozambiki csicsörkében utazom, szóval a mozambikis topicban megtalálsz, ha valamiféle csicsörkekérdésed merülne föl :D
további kellemes madarászást!

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
Hozzászólás 2007 máj. 15, 18:55 
Kedves Csaba!
Köszi a választ, megnyugtattál, és remélem, a pinytekhamarosan fognak tojni. :D :) Üdv.: Judit

ckuzmos írta:
Kedves Judit,

A nem jól harmonizáló pároknál bevált szokás a párcsere.
Zebrapintyeknél a párok között nem alakul ki olyan szoros kapcsolat mint egyes fajoknál. :45:
A Nyársfarkú amandináknál például szinte "egy életre" választanak párt maguknak. Náluk elképzelhetetlen egy ilyen párcsere úgy hogy a régi pár hallótávolságban maradnak...
A zebrapinty életvitele ennél jóval lazább. Ha szükséges, szinte "bármikor" új párokat alakíthatunk ki a meglévők helyet...

Természetes hogy eleinte még a régi társával próbálja tartani a kapcsolatot a hím, de hamar rájön hogy hiába fut a szekér után...
Az új pár, egy-két hét alatt összeszokik, amit a viselkedésükből könnyen észre lehet venni. Ha elfogadják egymást, elkezdik tisztogatni, kurkászni egymást, egymás mellet alszanak, :40: stb...
Ilyenkor tanácsos csak fészkelő alkalmatosságot felrakni nekik.

Mivel már az elején beraktad nekik a fészket, láthatóan a tojót ez jól meg is zavarta. Ahelyett hogy az új emberrel kezdene foglalkozni, csak a "ház" érdekli...

Minden esetre légy türelemmel. Egy ekkora változást azért nekik is fel kell dolgozniuk.

Kornis Judit írta:
Sziasztok! A fiatal páromnál (zebrapinty) a lánynak kihullott a tolla a nyaka körül. Valószínüleg a fiú tépte ki neki. Tegnap az idősebb, egyedül lévő tojómmal kicseréltem a kislányt, és rögtön beraktam hozzájuk a fészket. Kicsit elamarkodtam? Másnap (ma) a tojó állandóan a fészekben, vagy annak a szájánál ül. A hím csak ritkán megy be. És egy nagyon furcsa dolgot vettem észre: Kivittem levegőzni az új párt, és a hím a régi "feleségével" társalog. Csak rá figyel. Az új tojóra csak nagyon ritkán figyel, amikor egyáltalán nem hallja a másik hangját. Mit csináljak, hogy tojjanak? Nincs a házunkban két olyan hely, hogy ne hallják egymás hangját. vagy rakjam ki őket?

Légyszi segítsenek!! Előre is köszi: Judit

Ui.:Abban segítsetek, hogy hogyan érjem el hogy tojjanak, és hogy miért nem figyen a hím az új tojóra! Légyszi.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 13:14 
Kedves Idre tagok és díszmadár tenyésztők!
Nagyon örülök, hogy sikerült regisztrálnom az ország legjobb díszmadaras fórumára. Ezúton szeretnék gartulálni az oldal készítőinek és köszönetet mondani azoknak, akik segítenek a kezdőkön és megosztják tapasztalataikat másokkal. Remélem, nem lesz gond ha sok kérdésem lesz! Az oktatási témákat mindig elolvasom és az előző hozzászólásokat is, megválaszolt kérdést igyekszem nem feltenni. Az egzóták tartása kb fél éve rabolta el a szívem. Régebben (15évesen Kolozsváron) elég nagy gazdasági fürjtenyészettel rendelkeztem. De ugye az egzótákat másképp kell tartani és őket nem a tojásaikért tarjtuk :)
Habár az egyik zebrapinty párom ma reggelre már 12 tojással rendelkezett. Köszönöm a válaszokat ezzel a témával kapcsolatosan. Lágyeleséget hetente 1szer kapnak. Tojásrakás megkezdésétől pedig egy héten keresztül minden nap. A lágyeleség sima főtt tojásfehérje.
Olajos magvakat nem kapnak, sima pinyteledelt kis muharmaggal felturbózva. Szépiacsontot és őrölt tojáshéjat kapnak, plusz zöldeleséget.

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 11:35 
Köszönöm szépen az elismerést bár igazából a madárkákat illeti meg. Én csak etetem őket... :)

Érdemes a képen megfigyelni hogy pár fiókán már most látszik a szokásos fekete köjök-csőr színtől eltérő fehér vagy csont szín.
Igyekszem majd külön megjelölni őket hogy figyelemmel kísérhessem később is.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 23:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO