Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 8, 19:31
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 9, 14:13 
Szia Tangara!
Nagyon köszönöm a gyors választ! :)
Lemértem a kalitkát: 37x23x34 cm. Ebből a 34 cm a magassága. Amikor vettük a pintyőket az eladó azt mondta, hogy 1 párnak megfelelő a méret. De igazán nem tudom... A régi lánynál nem volt ilyen tolltépési probléma, azért gondoltam, hogy ez nem egy normális jelenség. Esetleges párcserénél hogyan működik a dolog? Mármint úgy értem, hogy a lányka helyett hoznánk másikat, ilyenkor őt be lehet adni a kereskedésbe? Csak azért mert eddig ott csak fiatal példányokat láttam, a leányzó pedig már több mint fél éves (nyár végén hoztuk) .
A kócnak utánanézek, hátha segít! A lágyeleséggel pedig megint próbálkozunk aszerint ahogy írtad!
Majd megírom, ha sikerült eredményt elérni!

Még egyszer köszönöm! :)

_________________
Cirmos


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 8, 22:22 
Szia Cirmos!
Sajnos a tolltépés elég gyakori eseta zebiknél és a sirálykáknál. Én az ilyen esetekben a következőt szoktam csinálni:- a csőszerelőknek van a kenderkóc
nevü anyaguk, amiből laza gombolyagot csinálsz, úgy hogy finoman szétbontod és azt odaadod nekik. Mire széjjel szedik teljesen addigra a másik csomagot készítsd be. FIGYELJ arra, hogy csakis original dobozból vegyél ki anyagot!!!
A másik amitől még előfordulhat az az, hogy kis helyen vannak. Bár nem írtad mekkora kalitban vannak, de általában ez afő ok. Persze vannak olyan egyedek-- független a nemtől-- amelyek alapból ilyenek. Ilyenkor legjobb a párcsere.
A zöldséggel és a lágyeleséggel próbáld meg azt, hogy egy másik edényben is adsz nekik eleséget és a lágyeleségből, vagy a reszelt zöldségből egy picit összekeversz a mageleséggel. Tehát fokozatosan próbáld nekik adagolni. Én ilyenkor egy kicsit kevesebb magot szoktam adni, hogy a többféle eleség arányosan legyen elosztva.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 8, 19:31
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 8, 19:34 
Szeretnék tanácsot kérni! A történet a következő: tavaly vettünk egy pár pintyet, szépen fel is neveltek egy fészekalja fiókát. Aztán egy kalitka takarításnál a lánypinty sajnos elrepült... :-( Pár nap múlva hoztunk a fiúnak egy másik lányt. Jó sokáig úgy tűnt, hogy jól megvannak, bár az feltűnt, hogy közel sem olyan nyugis az új lányka, mint a régi. Nemrégiben vettük észre, hogy a leányzó kitépte a fiú fején lévő összes tollat. Vettem rögtön új vitamint, hátha esetleg az a probléma. Szépen vissza is nőtt a fiú tolla, erre megint megtépte a leányzó. Most szegénynek szinte egyáltalán nincs toll a fején...
Nem igazán tudom mit csináljak. Szétválasztani nem tudom őket, mert csak egy kalitkánk van. De a fiút nagyon sajnálom és nagyon hamar megoldást kellene találnom.
Ha valakinek van ötlete, hogy mitől lehet (mert előfordulhat, hogy nem egyszerűen hárpia, hanem valami baja van) írja meg legyen szíves.
Ja, és még valami: a kezdetektől fogva nem fogadják el sem a lágyeleséget, sem a zöldségeket, pedig próbálkoztunk jópárszor. A fiú akkor evett lágyeleséget amikor még a régi leányzó volt vele.
Előre is nagyon köszönöm a választ!!!

_________________
Cirmos


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 5, 17:17 
Szia anglerr!

Sajnos a jelekből ítélve nagy a valószínűsége a tojás-visszamaradásnak. Mennyi idős a tojód? Átlagban hány fok van a helyiségben, ahol a kalit van? A kalciumot nyomatod nekik?
Ha a tojó túl fiatal (nem tenyészérett), ha hideg van a helyiségben, vagy a Ca-bevitel elégtelen, előfordulhat. Javaslom, hogy olvasd át az "Aranymellű asztrild" c. topic elejét, ott foglalkoztunk a témával.
Ha rosszabbodik az állapota, ki kell venni és melegebb helyre (26-28 fok) tenni a madarat, ez a minimum. A kloáka-kezelésre nem tudom vállalkozol-e az egy kicsit macerás, ha először csinálod. Írd meg légy szíves, hogy mi a helyzet a tojóval.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 5, 10:38
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 5, 10:43 
Sziasztok!

Kezdő pintygazda vagyok. Most van az első költés nálam.
Ma reggel a 2. tojást találtam a fészekben.
A tojó a tojás óta a kalitka alján gubbaszt felborzolt tollakkal.
Olvastam, hogy ez nyomelem hiány vagy betegség jelzője.
De nyomelemben úgy gondolom nálam nem lehet gond, illetve eddig semmi baja nem volt madaramnak.
Kérem aki tud segítsen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 4, 13:21 
Hello!

Egy érdekesség. 18-19 napos a standard párom fészkében az egyetlen zebra fióka. Maholnap kirepül. Eközben máris 4 új tojás is van, amin pedig lassan elül a tojó. Érdekes. Úgy döntöttem, a természetre bízom, mi is lesz. Persze, ha agresszió lenne, és a szülők bántanák a fiókát, leválasztom őket.

Apropó, kedves Lajos! Mi hír a gyűrűkről? Égető szükségem lenne rájuk! :roll:

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 24, 11:47 
Ma haza érve megnéztem a zebrákat.
A fészek már szinte kész, jó kis széna kupac lett belőle a földön :)
Viszont a találtam benne egy zebrapinty tojást és 2 fürjtojást. :shock:
Határozottan emlékszem hogy csak egy fürjtojást hagytam bent, a többit még a röpdéből is kiraktam.
Úgy néz ki begörgették a friss tojást is amit időközben tojtak a fürjek...
Hát nem tudom! Ezek után az összes tojást begyűjtik majd??? :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 23, 14:26 
Mekkorát nézne büszke apuka a frissen kikelt fiókájára!
- „Ez igen, milyen szép erős utód! Ezt csinálják utánam!!! 8)
Erre a fióka:
- „Úr isten! Ki ez a tökmag?:shock: Ha az apám akkor inkább világgá szaladok… :?

Ez kb. olyan lenne mintha egy tyúkkal keltetném ki a strucc tojást…
:P


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 23, 10:58 
:lol: Ez jó! A végén még elkotlanak a zebrák a fürjtojásokon... :shock: :lol: :lol:

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 23, 10:51 
Sziasztok,

Egy aranyos történetet szeretnék megosztani veletek, melyet a zebrapintyeim műveltek.
Kiraktam a fehér zebrapinty páromat a kerti „röpdébe”. Sokáig nem találták a helyüket, mindenféle sarkokba, odúra próbáltak fészket építeni, csak az odúkba nem. :cry:
Egy pár törpefürj is „tisztogat” alul, akik néha elpottyantanak egy-egy tojást.

A hétvégén arra lettem figyelmes hogy valaki kegyetlenül rendezkedik a fürj tojások körül…
Eleinte azt hittem hogy a fürjek azok, bár még nem tapasztaltam hasonlót tőlük. Amint kilestem hogy ki is az, döbbentem meg hogy a zebrapintyek garázdálkodnak. :shock:
Arra gondoltam hogy csak az a hely tetszet meg nekik a földön, ahol a fürj tojásokat „gyűjtögettem”, de amint arrébb raktam őket, hogy ne legyen az útjukban, az új helyen kezdték el gyűrni a fűszálakat. Határozottan a tojások tetszetek meg nekik… :?

Tegnap kivettem a fészek kezdeményezésből a tojásokat, csak egyet hagytam bent. Mára már határozottan szép, fedett fészekhalmot találtam amit a folyamatos felügyeletük alatt tartanak. :roll:
Baromi kíváncsian várom hogy mi fog ebből kisülni… 8)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 7:38 
Csaba, köszi az észrevételeket a színmutációk meghatározásánál. Nekem még elég sokat kell tanulnom, hogy sikeresen besoroljam. :)

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 12, 22:03 
Üdvözlet mindenkinek! Érdeklődnék, hogy ki tenyészt st. zebrapintyet, milyen szinekben és cserél vagy estleg eldó madarai volnának e? Nekem fahéj izabella him és tojók valamint nugáttarka tojóim vannak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 10, 19:00 
Ákos írta:
...Végre rávettem magam, hogy az idei két fészekalj ifjú madarairól készítsek néhány felvételt, amit most örömmel osztok meg veletek...


Nagyon szép képeket készítettél.
Nem vagyok valami nagy tapasztalatokkal bíró egyén és nem is merem az összes zebra színét meghatározni... Csak egy párba kotnyeleskednék bele :P

A fehér Zebrapinty tiszta fehér (4. kép). Úgy tudom a kőnycsík megléte nagy hibának számít. A 10. képen látszik hogy azért van ott még néhány sötétebb toll a feje tetején, illetve látszik a farok csíkozás is. Ezek alapján inkább pasztelnek tekinteném…

Ha valamelyik hímnek hiányzik a melléről a ”zebra” csíkozás (2. kép) akkor fehérmellűnek vagy Pingvinnek tekinteném. A képeken nem nagyon lehet kivenni a többi részeket…

Hírtelen ennyi :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 10, 18:11 
Sokáig gondolkodtam hogy vajon kinek is írhatta...
A szövegből azt vettem ki hogy nekem szánta (azén képeimben van "fehércsőrű" fiatal zebrapinty. A válaszgombot meg félrenyomhatta... :!: :?:
Remélhetőleg hamarosan majd erre jár és megoldja a rejtélyt :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 ápr. 10, 9:13 
Szia Csaba! Asszem valami félreértés van, mert Leon az én bejegyzésemet kommentálta poénból. :lol: Nézd vissza!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 ápr. 9, 21:21 
Akkoriban még nem volt Sirálykám…
Csak később kaptam egy „fekete” párat tenyésztőtől. Azóta csak ők vannak.
Teleltetéskor raktam őket össze a fiatal Zebrákkal helyhiány miatt, ez látható a fényképeken is.
Tehát nem Sirályka kereszteződés.
Az lehet hogy hasonlít a sirálykára, de leginkább a nyerges Zebrára hasonlít (lásd Zebra színmutáció)

Most akarom összerakni az egyik hímet (szinte tiszta fehér, csak egy kis elszíneződés található a nyergen) egy tiszta fehér tojóval.
Nagyon kíváncsi leszek milyen színű fiókáik lesznek majd.


Leon írta:
...A lentebbi képeken nem egy sirályka látható?
Bár az fekete színű,de az a fehér csőrű zebra fiatal, nagyon hasonlít szinileg egy sirélykára. Itt valami kavar lehet :D ...



 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 22:35 
Nagyon szuperek!
Még szép, hogy nem ijedtek meg a villanásoktól, hisz tudták micsoda műtermi remekek készülnek róluk! :D
Egyébként nagyon klassz a háttér!
Várunk további fotókat!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 14:45 
Köszi, moodie, örülök, ha tetszik! :D

Fényképező: Canon 20D digitális tükörreflexes váz
Objektív: Canon EF-S 60mm F2.8
Vaku: Canon 550EX speedlight rendszervaku

A felvételek a "röpdében", azaz a szobában készültek, és mivel a természetes fény kevésnek bizonyult, vaku derítést alkalmaztam. Érdekes módon a madaraim egyáltalán nem ijedtek meg a villanásoktól, jól bírták a modellkedést. :idea: :roll:

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 13:07 
Ákos!

Szuperek a fotók!!!
Egyszer majd áruld el hogyan és milyen géppel készítetted őket! :))


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 7:28 
Egészen bizonyosan!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 3:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO