Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 márc. 26, 11:16 
Kedves Madarász Barátaink és Olvasóink!
Az IDRÉT én úgy ismerem, hogy egy jól működő baráti társaság, aki felvállalja minden kezdő érdeklödő szakmai tudásának bővítését, igazgatását. Szerintem itt nincs helye a sértődésnek, hiszen minden kérdést komolyan vesznek. Én vendég vagyok itt e fórumon, de ha valami eléri az ingerküszöbömet, akkor megszólalok. Több mint 40 éve madarászom, több száz fajt tartottam, így nagyon sok fúrcsa kérdéssel is találkozhattam. Számomra a zebra kézi nevelése változatlanul a fúrcsa és érthetetlen kategóriába tartozó. Ettől függetlenül igyekeztem a kérdező felvetéseit megválaszolni. Ha úgy gondolod, hogy az utolsó kérdésem sértett, úgy elnézésedet kérem! Valójában minden tudományoskodó érvelést félretettem, amikor megkiséreltem a kérdezőt elrettentetni attól, hogy belekezdjen egy biztos bukásba! Mert ez gyakorlott madarásznál is legalább 60-70%-ban bukás. Egy fióka felneveléséhez a tengernyi idő is kevés. Nem szabad bedőlni az internet 1-2 perces reklámvilágának! A kedves kérdező tanulmányozza elöbb, hogy mi módon etet a zebra szülő, mert akkor megérti, hogy ezt kézzel megoldani koránt sem egyszerű. Szondás etetésnél a kézi nevelőt olyan hígra kell keverni, hogy az ne follyon, de a fecskendőből kinyomható legyen! Ez estben, főleg ha nincs segítség könnyen félrenyomhatjuk a csövet, vagy nagyon megszaladva a táp, túltömjük a madarat. Azt hiszem sejted, sejtitek, hogy ez mivel jár. Másik lehetőség a hagyományos tojásos nevelőtápos un. kanalas etetés! Csak a kanál itt fogpiszkáló méretű. Gondold, gondoljátok végik, hogy hány falattal tudod, tudjátok jóllakatni az egyetelen egy fiókát is! Ráadásul a zebra nem úgy etet, mint a kanári! Ismételten javaslom figyeld meg, figyeljétek meg! Végezetül megismétlem, hogy ellenzem a kézi nevelést, ellenzem az ilyen divatot is, mert semmi előnye nincs. Az idősebb madarászok nagyon is emlékeznek, arra az időszakra, amikor alig akadt olyan gould, gyémántpinty, ami saját maga fiókát nevelt. A dajkáltatás tönkretette! Ez egy fokkal jobb a kézi neveléstől, de ezt is csak szükségből javasolom. A kézzel nevelt, dajkáltatott madár "bevésődése" az őt felnevelőhőz kapcsolja! A legtöbb kézzel nevelt, vagy dajkáltatott madár, még további "ezer" okból alkalmatlan a tenyésztésre! Utoljára még annyí, hogy az un. értelmesebb madarak, mint a varjúfélék, papagájok akkor maradnak kézszelídek, ha a kézi nevelést életük, vagy életünk végéig naponta többször gyakoroljuk. Egyéb fajok, a lágyevők, is egy idő elteltével, legkésőbb az első vedlést követően "elvadúlnak." Üdvözlettel, minden sértő szándék nélkül Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 23:48 
Shama írta:
Én ellenzek minden kézi nevelést,

En is! :-)
Itt most nagy dili, ok nelkul is, csak hogy dicsekedhessenek vele.
Pedig sokan olyan rozzant tulelokrol tesznek fel a netre kepeket, amiknek mar inkabb kar "eletben" maradniuk.

OFF: Viszont tegnap nagyon kisertesbe estem, mert egyszerre bukkant fel a piacon egy mar tollas de keszsegesen tatogo javai jegmadar, es szamos orvos pitta fioka!
Ezen fajok felnottkent befogott peldanyai rettenetesen vadak, erdekes lehetne beloluk "kezes" peldanyt nevelni.
Mar tollas fiokanal nem is lehetne olyan nehez, de aztan elhesegettem az otletet azert ami utana jonne.
Vagyis a nem elo eleseg onallo fogyasztasara raszoktatastol tartok, illetve a pitta eseteben az altalanos tartasi korulmenyek (kulonosen a megfelelo talaj) biztositasatol is.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 23:31 
Amiatt nem kell aggódnod, hogy megváltozott szag miatt otthagyják a fiókákat. A domesztikált madaraknál, mint a zebrapinty, teljesen rutin dolog a gyűrűzés. Azt pedig nem lehet megtenni anélkül, hogy kivennénk a fiókákat és ebből nem szokott semmi baj sem lenni.
Megsértődni pedig kár, mert mindketten jószándékkal reagáltunk a bejegyzésedre.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 9, 18:28
Hozzászólások: 11
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 23:22 
De igen tréfának szántam biztosan a kérdésem -.- Ki írt olyat, hogy kísérletezni és szórakozni szeretnék jó dolgomban? AtyaÉg!!!

Egyébként nem tudom miért volt ennyire meglepő a kérdésem, hisz rengeteg videót lehet látni, ahogy 24 órás pintyőkéknek végig nézhetjük a kézzel nevelését hétről-hétre.

Időm mint a tenger, így ezzel nem lenne probléma, hogy időt és energiát igénylő.

Természetesen nem azért akarok kézzel nevelt madarat, mert simogatni akarom, mint egy macskát vagy egyéb értelmetlen blődségek miatt.

Azzal egyébként sosem volt gond, hogy többször "vizitáltam" meg a kispinytőket, azt a szülők teljesen tolerálják. Viszont kivenni őket sosem mertem, mert azt mondták, hogy ez miatt hagyhatják ott a fiókát, mert megváltozik szaga, ezt pedig nem akartam.

Viszont a normális válaszokat és tanácsokat köszönöm ^^


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 márc. 24, 23:03 
Én neveltem fel nyársfarkú amandinákat kézzel. De nem azért tettem, hogy kézzel nevelt madaram legyen, hanem azért, mert a szülők nem etették a kicsiket és más módom nem volt a megmentésükre. Irgalmatlan munka és kötöttség. És sajnos több fióka elpusztult annak ellenére, hogy megpróbáltam mindent megtenni értük. A legdurvább az volt, amikor az egyik már kirepült fiókám félrenyelt. Az egyik pillanatban még vidám fióka a következő pillanatban tónustalanul fordult le az ujjamról.
Úgyhogy Shamaval tökéletesen egyetértek. Ha egy genetikailag jó fióka valami okból egyedül marad, és nem lenne lehetőségem dajkáztatásra, akkor biztosan ismét megpróbálnám a kézzel nevelést, de csak azért, hogy legyen egy kézzel nevelt pintyem, biztosan nem kockáztatnám a fióka életét.
Kezes fióka nevelésének sokkal egyszerűbb és biztonságosabb módja, a fészekben lévő fiókával való foglalkozás. Ezt csak akkor lehet megtenni, ha a szülők nagyon jól tolerálják a fészek kontrollt. Napi egy-két alkalommal ráetetés esetén a fióka tökéletesen kezes lesz. Ezt onnét tudom, hogy a cremino nyársfarkú amandinákat a vadszínű testvérek mellett sem a szülők, de még a sirálykák se nagyon akarják etetni a torokmintázat hiánya miatt. Volt olyan fióka, amit csak az első 1-2 nap kellett kézzel etetni, de volt amelyiket végig, mert etették, de nem kapott eleget. Az ilyen fióka kirepülés után is vidáman ugrott az ujjamra és kérte az etetést.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 márc. 24, 19:24 
Üdvözöllek kedves kérdező!
Meglepetten olvastam kérdéseidet, és megmondom őszintén, hogy nem igazán értelek. Mi a célod a kézi neveléssel? A zebra jól nevel, és a fiatalok sem vadak, bár nem fognak a fejedre ülni. A kézi neveléshez legalább két hét egész napos elfoglaltság tartozik. A módszer akár szondával is megoldható. Kapható kézi nevelőtáp. Nevet nem írok-a kersekedők tudják mi a jó-. Én ellenzek minden kézi nevelést, kívéve egy-egy nagyértékű madár esetét, de ott is kényszerből. A fiatal madarat 4-5 napos kór elött nehezen lehet életben tartani. Itt fontos a megfelelő hő is, ami ne legyen kevesebb mint a kotló madár testhője. Ez 30-35 fokot követel, megfelelő pára és levegő mellett. Az ilyen fiatal madárnál másik veszélyforrás, az etetésből adodó emésztési zavar. Nagyobb madárnál kialakul a saját hőszabályozás, itt a fütött lakás melege elegendő. Etetés óránként, reggel 6-tól legalább este 8.-ig! Megéri? Itt is lehet bélfertőzés és több egyéb gond. A repképes madarat tovább kell etetni addig, amig magától nem kezd el csipegetni. Ritkítani kell a kézi etetést, mondjuk két órankéntire, és elé kell tenni a lágyeleséget lehetőleg csíráztatott magra. Ez is veszélyes, ha sokáig elötte marad. Romlás, penész stb. A magot a csíráztatott maggal tanulja meg feltőrni. Egyszerűbb megoldás, ha a tollas madarat még a kézi nevelés idejére is beteszed más madarak társaságába. Itt azoktól ellesi az evés trükkjét, sőt jobb esetben még meg is etetik a kolduló fiatalt. Itt jutottam vissza az elejére, hogy mi értelme van ennek? Én azt tanácsolom, hogy felejtsd el az egész ilyen próbálkozást. Egyetlen életet sem illik egy értelmetlen kisérletnél feláldozni! Remélem kérdésedet nem egy tréfának szántad! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 9, 18:28
Hozzászólások: 11
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2015 márc. 23, 17:14 
Sziasztok!

Segítséget kérnék Zebrapinty kézzel neveléséhez. Már lassan 3 éve vannak zebrapintyeim és most már úgy érzem, hogy képes vagyok megbirkózni a saját kézzeli felneveléshez, csak szükségem lenne pár információra és megerősítésre.

Főként az etetés részénél kellene segítség. Olvastam, keresgéltem, de 100%-is leírást nem igen találtam sehol. Youtube-on is csak annyit, ahogy az etetést mutatják be. Tehát az első kérdés, hogy milyen táp a megfelelő nekik. Én ezt találtam: Orlux
Ez megfelelő táp nekik?

A víz és a por megfelelő aránya érdekelne még, illetve fejlődésük mely szakaszában hogyan kell változtatni az arányokat?

A későbbiekben pedig hogyan szoktattassam rá őket a lágy eleségre és a magvakra? Mert ugye rendes körülmények között a szülőktől és a többiektől lesik el, hogy mit lehet megenni. Egyszerűen mutassam meg csak nekik és majd szépen lassan rájönnek?

Még amire kíváncsi lennék az a hőmérséklet. Milyen melegen legyen a fészekben? Azt tudom, hogy milyen melegen tartom a madaraim, de a fészekben melegebben vannak.

Ha bármilyen jó tanács és praktika van még az szívesen fogadom és köszönöm :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2014 okt. 6, 9:25 
Nagyon szépen köszönöm,remélem menni fog...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 okt. 2, 9:30 
Gyanítom ugyan az a probléma volt, vagyis a túlpörgés. Nem fordítottak elég időt és figyelmet a kirepült fiókákra a szülők, hanem már az új fészekaljban gondolkodtak, így lassan elsorvadtak még mielőtt önállóan elkezdtek volna táplálkozni.
Kirepülés után odú elkobzás, lágyeleség mennyiségének a csökkentése, csíráztatott magok és fürtös köles adása meghozhatja a sikert.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2014 szept. 28, 22:47 
Köszönöm a választ!
Most már csak az érdekelne, hogy miért pusztulhattak el az előző költésekből a pincurik és mit tehetek az ellen, hogy ez ismét előforduljon?
Köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 28, 19:21 
Szia,

az általad leírt tojásgyártás úgynevezett hiperszexualitás.
Túlpörgött a tojó, aminek alapvető kiváltó oka a túlzott mennyiségű eleség. Vedd el tőlük mindenféle táplálékkiegészítőt, csak magot és vizet kapjanak. Amint kikelnek a kicsik, mehet nekik a lágyeleség.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2014 szept. 28, 10:24 
Sziasztok!
Lenne egy igen érdekes kérdésem.
Van egy zebrapinty párom akik egy jó ideje együtt vannak,már 3szor raktak le tojásokat amiből ugyan mindegyik mind kikelt,de csak egyetlen élte túl idáig.A többi miután kirepültek sorba elpusztultak.
Lassan eltelt egy év és most újra elkezdtek tojást rakni a kis túlélőt külön raktam,vettem hozzá egy fiút,hogy ne legyen egyedűl.A pár akik elkezdek tojást rakni folyamatosan csak raknak,már 12 tojásnál tartanak!!!!
Normális ez?
Szerintem nem...Folyamatosan csak tojik néha látok 1-1 tojást félrelökve,de nem tudom,hogy miért?
Gondoltam rá,hogy akkor azokat kiveszem,de attól félek,hogy akkor azok hiányában csak még többet tojik?
Tudtok nekem segíteni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2014 szept. 11, 14:04 
ckuzmos írta:
Szia,

tipikus jelenség a zebrától, felpörögtek és fészket szeretnének rakni, bármi áron...
Ilyenkor vagy elvesszük őket hogy a többi madár életét ne keserítse meg, vagy neki is felkínálunk odút, mint alternatív megoldást...
Számomra inkább azonban az a meglepő, hogy a bourk nem védi a fészkét és nem tanítja móresre a zebrákat, holott megtehetné!


Köszönöm válaszod!
A bourkok nem nagyon zavartatták magukat, azonban engem meglehetősen zavart ez a tény, mert féltettem a kis fiókát, így őket (a bourkokat) külön raktam, és már 5 napja ki is repült a kicsike. A pintyek továbbra is pörögtek, mindenhonnan mindenhova fészket akartak építeni, így aztán kaptak még odúkat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 5, 14:47 
Kedves Zebrások,

tájékoztatnálak benneteket is, hogy az idei Karcagi kiállításon (szeptember 19-21) fő hangsúlyt a zebrapintyekre szeretnénk fektetni.
Sok szeretettel várunk minden kiállítót és kedvelőt is a rendezvényünkre.

A bírálatot Dejan Antic, Szerb OMJ bíró fogja végezni. A bírálatra a COM-nak megfelelő, de Holland mintára készített új bírálati lapokat készítettünk, melyen részletesebb szakmai iránymutatást fogunk tudni adni a számotokra.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 4, 11:48 
Szia,

tipikus jelenség a zebrától, felpörögtek és fészket szeretnének rakni, bármi áron...
Ilyenkor vagy elvesszük őket hogy a többi madár életét ne keserítse meg, vagy neki is felkínálunk odút, mint alternatív megoldást...
Számomra inkább azonban az a meglepő, hogy a bourk nem védi a fészkét és nem tanítja móresre a zebrákat, holott megtehetné!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2014 aug. 22, 11:58 
Sziasztok.
Kérdéssel, bár inkább problémával fordulok hozzátok, hátha tudtok segíteni! Közös volierben vannak madaraim, bourkpapagájok, rizspintyek, zebrapintyek. Eddig minden jól ment, azonban most egy pár zebrapinty kitalálta, hogy beköltözik a bourkpapagájok egyik odújába, ahol épp egy 11 napos fióka növekszik. Anyuka folyamatosan benn ül, ez a pintyet nem zavarja.... Folyamatosan pakolják a fészekanyagot.... Kezdem aggódni a bourkfióka miatt. A bourkpárt most nem tudom elkülöníteni, hiszen költenek, költözést nem hinném, hogy jól viselnék... A pintyeket meg csak kerti volierbe tudnám kirakni, ami ilyen időben (hűs, esős, éjszaka csak lehűl a levegő), nem hinném hogy túl jó lenne.... Valakinek volt már ehhez hasonló tapasztalata?


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 21:37
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Wekerle
Valódi név: Hambalkó Zoltán
   
Hozzászólás 2014 aug. 21, 13:16 
Szia Csaba !
Igyekszem mindent elolvasni, hogy feleslegesen ne kérdezzek. :) Gyűlnek a könyvek, és rágom át magam a fórumon is folyamatosan.
Sokat hibáztunk az elején, kezdve az odúval, a közös légtérben több pár költésével.

Most már ki fogom venni a fészkeket és meggyűrűzöm a 2. két fészekaljat. És a 2 szülőpárt is. Eljutottam arra döntésre is hogy tapasztalatlanságunk miatt "kénytelen" vagyok az idei szaporulatból pár darabot kiválasztani és a többieket cserére eladásra bocsájtani. Sőt tulajdonképpen az idén költő 2 párt is szándékomban áll szétszedni.
A 4 fészekalj semmilyen formában nem került szeparálásra. :( Annyit tudok tenni, hogy az első 2 fészekaljat a jobb lábán gyűrűztem idei színű nyitható aluminium gyűrűvel. A második 2 fészekaljat pedig bal lábán fogom gyűrűzni. Viszont semmilyen támpontom nincs arra hogy kit kivel tudok később esetleg párba állítani, kizárva a testvérek közötti pároztatás veszélyét.
Sőt az igazat megvallva abban sem lehetek biztos hogy a 2 szülőpár milyen rokonsági fokon van egymással. Ezért hezítálok az ő szétválasztásukon is. Bár a szaporulat teljesen hibamentesnek tűnik.

Jövőre a kiválasztottak és talán a 2 szülőpár tagjai mellé is szerzek párt. Amolyan "induljunk a kályhától" jelszóval.
Majd teszek fel képeket idővel az összesen 16 fiatalról. A szülők mind original színűek , egy fehéres (amit fotóztam) a többiek fahéj és original színűek. De még várom hogy ki merre alakul.
Az első 2 fészekalj egyébként 5:2 -es ivararányt hozott a hímek javára.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 aug. 21, 11:29 
Kedves Zoltán,

üdvözlünk a fórumon.
Több kérdésedre már megtaláltad a választ vagy magadtól is rájöttél, gratulálok.
A jelölőgyűrűk felhelyezése természetes hogy némi „irritáció” okoz a madaraknál. Kell nekik egy kis idő mire megszokják az új ékszerüket, addig úgy is piszkálni fogják bármit is csinálsz vele. Ez a viselkedés csak akkor küszöbölhető ki, ha fióka korban helyezed fel.
A vasalós gyöngyökkel alapvetően semmilyen gond nincs, nem sorjás nem karistolja a lábat, csak egyen méretű. Egyes fajoknak, vagy egy mezei zebrának nagy lehet, így vagy leesik, vagy úgy néz ki a madár tőle mintha bocskora lenne.

Néhány tipp:
- a fonott fészekkosár helyett használj inkább odút. Könnyebb takarítani is és nagyobb a hely is benne. A helyszűke tényleg ne igazán megy a testméret rovására, de sokkal szebbek, egészségesebbek lesznek a madarak kirepüléskor ha nem szoronganak annyit.
- három költésnél többet egyelőre ne engedj nekik, szóval majd lassan lassítsd be őket. Ezt a legjobban úgy tudod elérni ha elveszed a fészekalkalmatosságot mindenféle fészekanyaggal együtt.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 21:37
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Wekerle
Valódi név: Hambalkó Zoltán
   
Hozzászólás 2014 aug. 21, 10:45 
Üdv !

Ő lenne az aki "kilóg" a fészekaljból ! :) Nagyon tetszik nekem. Szemem teljesen tapasztalatlan, ezért kérdezném, hogy szakavatott szem mit lát benne a későbbiekre nézve. Ő repült ki egyébként elsőnek az adott fészekaljból. :) Lassan 2 hete.

Tegnap meggyűrűztük a korábbi szaporulatot akik már a tágas helyükre kerültek. Egy kis tojó egyből elkezdte piszkálni a gyűrűjét, és persze így a többi is rájött a változásra, módjával de csesztetik maguknak is és néha egymásnak is. Tegyek be valami kötél darabot figyelem elterelésnek, vagy az erre nem megoldás. Vagy simán ne aggódjam túl a dolgot ? Csak olvastam itt láblecsípésről meg sebekről. És most 2 napra elutazunk, madárbarát felügyelet lesz aki eteti őket de, csak az etetés idejére jön. Egyébként van bent fürtös köles egy kévével, az talán unalom űzőnek megfelel ?

Ja a kép :

Kép

coachman


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2014 aug. 19, 21:09 
Sziasztok!

Nem tudom érdekel-e valakit de egy ismerősöm kénytelen megválni jópár zebrapintyétől és szeretne nekik jó gazdát találni, aki szépen tartaná őket. Pénzt nem kér értük de az ügy sürgős lenne. Ha valakit érdeklne közületek (több mint 30 madárról lenne szó), akkor írjatok privát üzenetet nekem, vagy emailt. Persze nem feltétlenül egyben szeretne megválni tőlük, de a lényeg hogy gyorsan. Email címem: marci@boviz.hu

Üdv és szép estét! :)

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO