Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 31, 11:43
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kóti Hajnalka
   
Hozzászólás 2013 aug. 31, 11:52 
A kis pinty szeme én véleményem szerint genetikai hiba :( lehet rosszul fejeztem ki de ... de lehet a tojó és a him tesók. Nálam is volt ilyen már ez nem javul meg


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 21:37 
Egy kis okosság zebrából, ha még valaki nem ismeri
https://www.facebook.com/pages/Nederlan ... 2033607586

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 14:06 
Igen, állítólag már 2-3 naposan feltűnt, hogy valami baj van vele, de jóval kisebb volt én akkor még nem láttam, nem voltam itthon :( a szemét nem nyitotta ki és nemhiszem, hogy látna vele. :( találtam antibiotikumot, és megyek kamillát szedni, remélem segít :( nagyon köszönöm a segítséget


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 13:40 
Kelésétől kezdve???
Lát ez a madár bármit is? Láttad kinyitva a szemét? Antibiotikum mindenképp kel neki, a szeme alatt nyilvánvalóan olyan mértékű fertőzöttség van, amit nem tudsz anélkül kezelni. Ha bemész a patikába, akkor klamidia vagy ornitózis-ra ható szert kérjél, nagy valószínűséggel tudni fogják miről van szó. A gyanúm azonban az hogy az adagolást nem fogják tudni megmondani.
Ha azonban van otthon mondjuk humán gyerek antibiotikum (maradék szuszpenzió) az is hatásos lehet. Abból egy csepp közvetlenül a szájba.

De akkor viszont erős kamillateával, vagy magával a felfőzött filterrel próbáld meg megmosni mindkét szemét. Nézd meg szét tudja e nyitni, illetve milyen alatta. kívülről amennyire csak lehet meg kell próbálni ezzel a módszerrel kezelni, hogy kívülről is tisztuljon.

Ha még nem tud önállóan táplálkozni, akkor ne válaszd el most, elég megpróbáltatás neki ez a helyzet, nem kellene tetézni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 12:07 
Köszönöm a választ!
Születésétől ilyen neki, nem tudom ez számít-e valamit. Akkor ez fertőző? :O Vegyem külön a többiektől? Még fészekben van, etetik a szülők. Állatorvos itt nem vizsgálja meg, de a szomszédos városokban körülnézek. Állatpatikába ha elmegyek akkor mit kérjek madaraknak való antibiotikumot? Vagy csak mondom, hogy ez a probléma és majd ad rá valamit? Köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 22, 10:30 
Tyűha, ez a madárka úgy néz ki mintha igen erős ornithozis fertőzöttsége lenne. Bár ekkora dudort még életemben nem láttam... Csoda hogy még él...
mindenképpen antibiotikumot kellene adni neki és a többi madárnak sem ártana. Nem tudom a környékeden milyen lehetőségek vannak, érdemes lenne egy hozzáértő állatorvost, vagy minimum egy állat patikát felkeresned.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 aug. 21, 22:48 
Sziasztok!
Nem tudjátok mi lehet a baja a kis zebrám szemének? Mind a két szeme ilyen :(

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 21, 8:24 
Szia,

tudnál közelebbi képet felrakni a szeméről? Nagyon úgy néz ki huzatot kapott, de lehet más fertőző betegség is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 19:49
Hozzászólások: 12
Valódi név: Csönge Roland
   
Hozzászólás 2013 aug. 20, 14:29 
Szerintetek mi lehet a gond ennél a madárnál? most kaptam egy zebrapintyfiókát amelyiknek ilyen a szeme,mint a képen a madárnak, nekem úgy tűnik kicsit vaksi vagy legalábbis nagyon rossz a látása... nem tudom mit tehetnék vele. várom az ötleteket.


Csatolmányok:
Magyarázat: kérdés
tiresias-perched.jpg
tiresias-perched.jpg [ 116.29 KiB | Megtekintve 7294 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 júl. 12, 10:59 
Köszönöm szépen a segítséget! :D


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 júl. 12, 10:39 
Helló!!!
Az első képen van egy normál szürke hímed, a másodikon egy normál barna hímed, a harmadikon egy álarcos tojód.(Nem fehér!!!) Az alsó képen pedig ebből a n. szürke hím, az álarcos tojóval.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 júl. 10, 10:52 
Biztos hogy a legalsó képen hím van ?
Mert a fehérrel raktam össze ami tojó lesz.
De már két hónapja együtt vannak, de valahogy nem foglalkoznak egymással, pedig már odút is raktam fel.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 13, 22:11
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 8, 19:55 
Sziasztok, zebrapintyeim most egy kinti voilerben vannak, a problémám a következő, a kismadarak már lassan kirepülnek, de van egy köztük amelyik jóval kisebb szerintem legalább egy héttel fiatalabb a többinél, és állandóan kilökik, nagyon nehézkes ilyenkor "kihorgásznom alulról" még nagyon gyengének tünik, háromszor visszaraktam már de ujra és ujra kilökik a nagyobbak, eddig nem volt szivem otthagyni, mert ugye aki madarat tart vagy bármit, az szereti az állatokat! Olyan megoldás lehet hogy átrakom egy másik üres fészekbe, gondozni fogják ott tovább a szülök? vagy bizzam a természetre, és hagyjam lent, mert miután kiesik úgy tünik, hogy a szülök foglalkoznak vele tovább, próbálják segiteni! Elöre is köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 19:49
Hozzászólások: 12
Valódi név: Csönge Roland
   
Hozzászólás 2013 júl. 8, 13:42 
jó napot mindenkinek ( Elég kezdő vagyok és szeretnék komolyabban foglalkozni a zebrapintyekkel.)

1. Segítségét szeretném kérni, felszereltem kívűlre egy odút a pintyeknek,de nem mernek be menni csak leskelődnek be de nem mernek be menni a fiú is csak hurcibálja az ágakat de ennyi az oduba véletlen se viszi be. mit tehetnék hogy be merjenek menni?

2. másik kérdésem pedig az lenne hogy megnéztem a tojó gyűrűjét,hogy megtudjam milyen idős de csak annyi van rá írva hogy : 143. ennyi a csőre színe már szép narancs sárga azért szeretném tudni a korát,hogy várhatok-e tőle tojást már.

várom válaszokat ( bővebb leírásnak is örülnék). köszönettel : Roland


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2013 júl. 8, 12:42 
Szia! A fehérre nem mondanék biztosra semmit, de talán inkább tojó. Figyeld meg a viselkedését, a hangját.A másik kettő hím.

_________________
N.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 júl. 8, 10:06 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani hogy milyen neműek lehetnek ezek a zebrapintyek ?

Kép


Kép



Kép



Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 2, 17:58
Hozzászólások: 32
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 máj. 26, 10:37 
köszönöm a gyors választ, valószínűleg a tojó lesz az oka... megpróbálom lecserélni:)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 máj. 26, 6:44 
Nelson írta:
a kalitka mérete minden oldalról kb 1 méter.. talán a szélessége lehet olyan 80 centi körül, nem hinném h ez a gond.. elveszik benne az a két kis madár:)

Valóban a kalitka szűk mérete miatt nem verekedhetnek. Szóba jöhet még az idegen egyedeknél az összerakást követő néhány napban a rangsor kialakítás és a pihenőhely foglalás körüli civakodás, de ez is csak néhány nap kérdése és lezajlik.
Az is előfordulhat, hogy a tojó váltja ki az agresszív viselkedését a hímeknek. Prróbáld meg a tojót lecserélni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 2, 17:58
Hozzászólások: 32
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 23:41 
a kalitka mérete minden oldalról kb 1 méter.. talán a szélessége lehet olyan 80 centi körül, nem hinném h ez a gond.. elveszik benne az a két kis madár:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 20:24 
Első Zebrafiókáim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 11:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO