Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 205  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 21:37
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Wekerle
Valódi név: Hambalkó Zoltán
   
Hozzászólás 2014 aug. 19, 19:17 
Sőt már kaptunk is nyitható gyűrűt és rengeteg tanácsot útravalónak. Még egyszer köszi a tippet !


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 21:37
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Wekerle
Valódi név: Hambalkó Zoltán
   
Hozzászólás 2014 aug. 19, 10:08 
Szia ! Köszönöm a tanácsot ! Körbejárom akkor jobban a témát. Még nem találtam meg ezeket a csövecskéket, de arra gondoltam, hogy a felhasítás előtt öngyújtóval egy pillanatra megkapom a két végét.
Sajnos mindennel az a baj, hogy hirtelen kell megoldás, örültem, hogy végre ki tudtam költöztetni a már kirepülteket a pici kis hordozókalitkából, de már kellene melléjük tenni párat az újakból. Én azt gondoltam lesz időm a fokozatosság elvét követni, de a madarak máshogy. :) Gyorsan kell tanulnom, nincs mese. Lehet a kérdéseim közül is pár elhamarkodott lesz.
De szerencsére rengeteg info lapul itt minden topikban.

szerk.: rá is kerestem a Galambász kuckóra ! Délután elmegyünk körülnézni. Köszönöm a gyors segítséget.

Sőt , most nézem, légvonalban nincs 1 km-re tőlünk ! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 19, 9:43 
Coachman írta:
Közben olvasom ahogy időm engedi az egész fórumot, már találtam is "házi" gyűrűzésre ötletet. Már rá is állítottam a kislányomat hogy kerítse elő a színes fűző csövecske armadáját. :) A kábelszigetelés elég vastag fallal bír, úgyhogy azt már el is vetettem.

Lehet kapni különböző méretekhez jelölőgyűrűt több helyen is (pl Galambászkuckó). Szerintem érdemesebb "gyárival" jelölni, mert egy sorjás szélű gyűrű könnyen okozhat sérülést a madarak lábán.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 21:37
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Wekerle
Valódi név: Hambalkó Zoltán
   
Hozzászólás 2014 aug. 19, 8:05 
Üdv !

Közben olvasom ahogy időm engedi az egész fórumot, már találtam is "házi" gyűrűzésre ötletet. Már rá is állítottam a kislányomat hogy kerítse elő a színes fűző csövecske armadáját. :) A kábelszigetelés elég vastag fallal bír, úgyhogy azt már el is vetettem.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 21:37
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Wekerle
Valódi név: Hambalkó Zoltán
   
Hozzászólás 2014 aug. 18, 21:58 
Üdv Mindenkinek ! :)

Kezdő zebrapinty tartóként regisztráltam be, hogy a felmerülő kérdéseimre hozzáértőktől kapjak választ.
Kicsit hirtelen csöppentünk bele a sűrűjébe. :) Jártunk ki fürjekért már többször Monorra, és már egy ideje kacérkodtunk kisfiammal hogy kellene egy zebra "ház" is a kertbe.
Májusban vettünk két párat, original színűeket (mármint 2 tojót 2 hímet egy nagy közös 30 fős kalitkából, szóval nem fixen párban árult madarakat) Monoron, elég szűkös kínálatból, de stram és szép kis madarakat. Itthon építettem nekik egy 80x100x50-es kis "röpdét", fain erdőből szedett ágakkal, kihúzható tálcákkal, stb. A szomszédom nagy madár és kisállatbarát. Ő csábított ki először Monorra, jövőre rizspintyeknek épít házikót. Jól elvagyunk. :)
Még a vásárlás előtt szedtem és szárítottam finom hosszú szálú füvet, és vettem két háncs odút hogy legyen hova behúzódjanak éjszakára.
Kb. egy hét után betettük az odúkat a 2 eltérő sarokba, és bedobtam egy marok szénát. És itt jött számomra a meglepetés és indult a "lavina".
Nem hazudok ha azt mondom, hogy 1 óra alatt eldőlt melyik odú kié ! Rá félórára a hímek már szénaszállal a csőrükben udvaroltak. .....így lett az "éjszakai szállásból" bő fél nap alatt családi fészek. Az első fészekalj 5 és 2 fiókát hozott a 2 párnál. Mikor önállóak lettek külön tettük őket és el kezdtük tervezni a sufni sarkában egy rendes röpdét.
Szinte fel sem ocsúdtunk és már ültek a következő garnitúra tojáson. Kicsit félve de az egyik fészket ki kellett szednem mert láttam benne az 5 pici csőrt és látszott hogy az előző fészekalj hullatékával és tollaival és az új hullatékkal már nem fognak kényelmesen elférni. Kiszedtem őket finoman egy rongyból tekert "fészekbe". Itt pl. meglepődtem hogy milyen eltérő fejlettségű az 5 fióka. De most hétvégén Monoron egy kedves bácsi megnyugtatott hogy ez nem azért van mert nem fértek el rendesen és én későn kapcsoltam ill. vettem a bátorságot a fészek takarításra. Persze a másik fészekben is szimultán van már 5 fióka. :)
Szóval így állunk, 3 hónap alatt belesodródtunk sűrűjébe. :) Persze nem bánom, csak későbbre terveztem a szaporulat tervezést, szerettem volna kicsiben gyűjteni a tapasztalatot. Na de ez van.
Ma költöztek be az első szaporulat egyedei a benti 180x140x90-es röpdébe. :) Egész délelőtt ágakra vadásztunk és fúrtunk faragtunk.
Most amint önállóak lesznek az új szaporulat madarai, ki veszem a fészkeket.

Pár érdekesség, számomra:
- a két költőpár pár nap eltéréssel költött így az egyik fészekaljat már a szülők rázzák le magukról, de ezek a kis rafináltak bekvartéjoznak a fiatalabb fészekbe és kajáltatják magukat azokkal a szülőkkel. (máskor nem fogok egy légtérbe több költőpárt tenni ez biztos, mármint ha odú is van)
- az original színű szülők ellenére (tudom, nincs tiszta vonal , vagy igen ritka) kelt egy nekem igen tetsző picit törtfehér testű, fején halványszürke csukjás, hófehér pofafoltos madárka. Persze gondolom még változik majd. Megpróbálom lefotózni, bár lehet csak nekem tetszik. :)

Egy kérdésem lenne (aztán később sok , hehe ) :
1. Mivel tudnám megjelölni a madaraimat, a 2 szülő párt és a 2x2 fészekaljat ? (sajnos mivel 2-2 költés volt azonos kalitban ezért ennél jobban nem tudom bontani a jelölést, ezt sajnos elszúrtam) Én valami megfelelő méretű kábelhéj darabkákra gondoltam különböző színekben. Rossz elgondolás? Csak magamnak jelölném őket egyenlőre.

Elnézést ha hosszúra sikeredett , előbb kellett volna regisztrálnom. :)

üdv Coachman


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 16, 12:06 
Szia,

nem tudom mi a célod a madarakkal, ha nem szaporítani szeretnéd, akkor ajánlom olvasd el a pár napja írt hozzászólásomat a sirálykás topikban.

Kézzel nevelt zebrát nem igen fogsz kapni, mert a pintyeket nem szokás kézzel nevelni. Max ha valakit megfűzöl hogy neveljen neked egyet és megfizeted a munkadíjat...
Ugyan úgy a kézhez szoktatott zebrapinty sem jellemző, ezek a fajok nem a tutujgatós kategóriába tartoznak mint a papagájok! Ha akad is valamennyire barátságos egyed, azt általában a gazdájuk nem adja el.

Szóval én azt mondom neked, hogy ha kezdő vagy e témában, előbb a tartás és gondozás lépcsőfokán menj végig, és csak utána kezdjél bele komolyabb dolgokba.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 15, 10:41
Hozzászólások: 1
Valódi név: Bodó Richárd
   
Hozzászólás 2014 máj. 15, 11:22 
Sziasztok

Szeretnék beszerezni 1-2 hónapon belül egy pár Zebrapintyet.
Igazából egyet tartanék, de nem jó neki egyedül. (Zebrapintyben kezdő vagyok)

Lehet-e egyet tartni ? Gondolom nem.
Nem tenyészteni szeretném, de ha ketten lesznek, úgyis szaporodnak.
Két hím vagy tojó nekem természetellenes :-)

Honnan lehet kézhez szokott, kézzel nevelt, eredeti színű párt
beszerezni Budapesten ? Valaki tud ajánlani tenyésztőt nekem ?

Köszönöm a segítséget

Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2014 ápr. 9, 6:05 
Kedves Kuvik-Sándor !
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat, nekem nagy segitség volt.
Senkit nem akartam sem blamálni, sem leszólni, csak azt akartam mondani, hogy aki már több éve foglalkozik valamivel és abban már tapasztalata van, akkor az már szerintem hozzáértő, aki pedig eredményeket ért el a tenyésztés vagy a szaporitás terén, az már szerintem professzionálisan végzi ezt a tevékenységet. Ennyi. Minden tiszteletem azoknak, akik jobban értenek hozzá, mint én és nagyon köszönöm a jóindulatukat meg az idejüket, amit rám forditanak, hogy én is megtanuljak helyesen madarászni.
Tehát még egyszer köszönöm a segitséget és még fogok élni a kérdezés jogával, amint valamiben megakadok.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 ápr. 7, 11:13 
Kedves Béla!!!!
Ha ilyen kérdéseket teszel fel, hogy "komoly tenyésztő", meg "profi tenyésztő", akkor ezekre ne is várj választ, mert az, hogy valaki magáról állítson ilyen jelzőket, én elképzelni sem tudom!!! (Bár tévedhetek!!!) Én több mint 30 éve madarászok, de én még olyan tenyésztőt nem láttam aki magáról ilyet állított volna. (Bár vannak akik valóban magas szinten madarásznak!)
A kérdéseid pedig nem "profi" szintűek. 1.- Azért, mert pl. a költés után- sőt közben akár(!!!)- az odu takarítása szerintem elemi dolog a madarászatban.
2.- Egy ekkora kalitkában a civakodó természetű zebra nem. Általában a saját fajtársával,-de legtöbb esetben más fajjal sem igen fér meg. (Bár kivételek mindíg lehetnek!!!!)
3.- Ezt a "visszatojást" nem igen tudom értelmezni. (Sajnálom!)
4.- Ez a kérdés megint madárfüggő. Egyedileg "válaszolnak" a megváltozott/megváltoztatott környezeti hatásokra. Ez már csak így működik. NEM kell "zavarni" a madarat a fészkelési időszakban. ( Vagy nem kell választ keresni!!!)
5.- Amikor majd ŐK úgy gondolják, hogy eljött az ideje!!!
6.- A lényeg "SEHOGY"!!!! A madarak sem kolóniban, sem egyedileg elhelyezve nem idomíthatóak.(A zebrapinty legalább is nem.) Vannak lehetséges megoldások, melyek van hogy működnek, és van hogy nem. Ha ezt valaki leírja, és nem működik, akkor azt mondják, hogy X Y nem is ért hozzá, pedig csak a lehetőséget írta le, amely hol jó, hol pedig nem.
Az, hogy kérdéseidre válaszoltam, az nem jelenti sem azt hogy "komoly" és főleg nem azt, hogy "profi" madarász lennék. Csak sajnáltam, hogy nem válaszolt senki, bár meg is értem.(!!!) Különben ha jössz Monorra, szivesen elbeszélgetek veled, mert írni azt nem szeretek.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2014 ápr. 3, 15:03 
Sziasztok!
Szakkérdések profiknak:
1. sikeres költés után a fészket ki kell takaritani vagy maradhat úgy, ahogy van?
2. egy 100 cm hosszú, 80 cm magas, 50 cm mély ketrecben max. hány pár zebra fér el és azoknak hány odú kell?
3. miért van az, hogy egyes párjaim azonnal visszatojnak, mások viszont csak jóval később?
4. a helyváltoztatás mennyire zavarja meg a madarakat? Átvittem őket egyik szobából a másikba, de mindenki a saját ketrecében maradt. Egyesek leszálltak a fészekről, mások ültek tovább a tojásokon.
5. hát a párcsere után mikor lehet ismét párzásra számitani?
6. kolóniában hogyan lehet őket a fészekanyag rablásról leszoktatni?
Köszi szépen a segitséget !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2014 ápr. 3, 8:06 
Sziasztok!
A monori börzére megy valaki komoly tenyésztő?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2014 jan. 5, 19:41 
Sziasztok!

Eladó zebrapinty tojót keresek (lehetőleg félstandardot) Cegléden, vagy a környékén. Esetleg Dél-Budán.

Köszönöm,

Á.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 21:25 
Köszönöm a választ. Lényegében aktívnak aktív a tojó, nem látom, hogy gubbasztana, sőt, egész nap meg sem állnak. Az étvágyuk is megfelelő, sőt... Néha már elcsodálkozok rajtuk mekkora kis örökmozgók. Az általad leírt jobbik eset állhat fenn ezek szerint. Mindenesetre megnyugodtam. Persze továbbra is figyelemmel kísérem őket, kiemelten ilyen szempontból..is.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 14, 17:41 
A párba állításnál mindig érdemes tudni, hogy milyen korúak a madarak, mert túl fiatalon nem jó terhelni őket. Viszonylag fiatalon ivaréretté válnak, azaz szaporodóképesek, de jobb, ha egy éves korukig nem állítod őket párba.
Azonban az, hogy párzás után 5-6 nappal nincs tojás, még nem jelent semmit. Sőt...
Ha a párba állítás után 1-2 nappal megjelenik a tojás, az azt jelenti, hogy a tojóban már majdnem kifejlődött a tojás, mire összeraktad őket, így szinte biztos, hogy terméketlen.
Általában, ha a tojó jól fel van készítve, akkor a párba állítás után 7-10 nappal jelenik meg az első tojás. Ha a tojó hormonálisan nem készült fel, akkor ez jóval tovább is tarthat annak ellenére, hogy a hím ráugrik a tojóra. Szóval ez önmagában nem baj.
Ha túl fiatal a tojó, akkor sajnos gyakrabban előfordul tojás visszamaradás. Ezt azonban biztosan észrevennéd. A tojásvisszamaradás esetén ugyanis a tojó elég vacakul van. Borzolja a tollait és gubbaszt. Ha a tojó aktív, akkor ettől nem kell tartanod.
Szóval, ha a madarak aktívak, akkor nincs miért aggódnod. Majd megjön a tojás, ha itt lesz az ideje.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 13, 15:02 
Sziasztok!
Azért írok, mert aggaszt egy dolog a zebrapárommal kapcsolatban és lehet hogy nagy baromságot csináltam. Szóval a helyzet a következő:
Mióta nálam vannak a madarak próbáltam a természetes ösztöneiknek megfelelően alakítani az életmódjukat, ebbe beletartozott a megfelelő étrend kialakítása, a kalitka megfelelő berendezése /"megfelelőn" itt a szakirodalmakban, fórumokon leírtaknak megfelelőt értek/ és mivel párba akartam őket állítani, az ehhez szükséges feltételeket is biztosítottam nekik. Szépen is haladok velük: a fészket már megépítették, gondozzák, rendezgetik, elfogadták, bent alszanak. Étrendjük: magkeverék /Vogel/-állandó, fürtös köles-állandó, alma-sárgarépa-3 naponta, 2 napja kiegészítettem lágy eleséggel, ma csírázott magvak hajtásait is adok nekik nekik. A magkeverékbe összetört tojáshéjat kevertem, persze van nekik betéve szépiacsont is. 2 naponta fürdenek. Hamar elfogadták egymást, kb. 5-6 napja naponta többször párzanak. Itt jön elő az aggodalmam, ugyanis a madarakat úgy vásároltam, hogy nem ismert az életkoruk. A párzás ellenére nincs tojás. Nem is a tojás miatt aggódok, mert ha nincs nincs, de félek attól, hogy van valami, ami akadályozza a tojót a tojásrakásban. Szinte folyamatosan párzanak és nem akarom, hogy a tojónak valamilyen baja legyen ebből. Azért gondolom, hogy lehet, hogy baromságot csináltam, mert úgy irányítottam őket a szaporodás felé, hogy nem tudtam az életkorukat. A kérdésem ezzel kapcsolatban, amiben a segítségeteket kérem a következő lenne:
-ha nem ivarérettek, akkor is párzanak?
-van e valami külső jegye az ivarérettségnek?
-mi okozhatja azt, hogy a folyamatos, 5-6 napja tartó párzás ellenére a tojó nem rak tojást? Lehet hogy nem érzi magát biztonságban, vagy ivari, vagy szervi problémák lehetnek?
-a párzás feltétlenül magával hozza a tojásrakást is?
-ha párzás esetén nem rak tojást, milyen káros hatásai lehetnek ezek a madárra?
Hangsúlyozom: az elsődleges számomra a madarak megóvása, nem a tojás "kipréselése" belőlük.
Akiknek a kérdéseim túl bárgyúnak tűnnek, azoktól elnézést kérek. Kezdő vagyok, de úgy gondolom érdemes tőletek segítséget kérni, mint még nagyobb hülyeséget csinálni. A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.
Üdv.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 8, 16:54 
Köszönöm a választ, mára már megoldódott a probléma. Nagyot fürödtek mindketten a fürdetőben:)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 20:07 
Megpróbálhatod, hogy egy kis virágalátétben teszel be nekik vizet a kalitka aljába. Nagyobb az esélye, hogy ezt használni fogják. Bár az is igaz, hogy ebből jobban szét tudják fröcsölni a vizet.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 19:57 
Sziasztok!
Zebrapinty páromnál egyelőre minden ok. A fürdetőt azonban kerülik. Itt olvastam, hogy esetenként a kotlásnál is problémát jelenthet, ha nem fürdenek a madarak. Egyébként tollászkodnak rendesen és gyakran. A kérdésem az lenne, hogy hogy lehetne őket rávenni arra, hogy használják a fürdetőt. Van e valami jó módszer erre, vagy egyszerűen hagyjam fent nekik, hátha rátalálnak.
A válaszokat előre is köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 10:59 
Szia,

ez a típusú hasított gyűrű levétele nem különösebben bonyolult, igaz gyakorlatlan kezekben a madár fogásához és a művelethez nem minden esetben elegendő a két kéz.
Kérj segítséget valakitől, aki stabilan tudja fogni a madarat miközben egy másik ember szétfeszíti a gyűrűt.
A szétnyitásához nem kell csavarhúzó használata, azzal tényleg könnyen sérülést lehet okozni, körömmel legalább olyan jól be lehet nyúlni a két fül közzé és szétfeszíteni a gyűrűt.

Maga a gyűrű akkor veszélyes ha van mibe beleakadni, illetve nem jól van a lábra szorítva (túl laza vagy túl szűk). Hobbi tartóknak nem feltétlenül kell az azonosításhoz használnia, nekik annyi mennyiségű madár nincs általában mint egy nagyobb tenyésztőnél. Ha neked nem okoz gondot az azonosítás, felesleges is a jelölő gyűrű, nyugodtan le lehet venni.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 6, 10:31
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2013 okt. 6, 10:56 
Sziasztok!
Most vettem egy zebrapinty párocskát. Színes aluminium füles, összezárható gyűrűcske van a lábukon. Sajnos nem olyan régen pusztult el egy kanárink, amiatt, hogy beledagadt a lába az egyébként évekig laza zárt gyűrűbe és már nem lehetett leszedni sem. Gondoltam leszedjük ahogy hazahozotam őket, de kézbe véve ez már nem is olyan egyszerű. Megijedtem, mert a piszkafa lábuk mellett a legkisebb csavarhúzó is egy rossz mozdulattal eltörheti a lábukat, inkább nem mertük leszedni. Volt már gondja valakinek ezzel a fajta nyitott gyűrűvel zebrapintyen?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 205  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 23:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO