Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 21:35 
bocsánatot kérek javítanom kell ez a madár szürke fekete piros mellű piros szakállú madár. tehát mi Magyarok ezt pirosnak hívjuk nem pedig narancsnak mint a külfőldiek.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 21:29 
Az elöbb már le írtam a szín meghatározást de nem tudom mért nem jelent meg a hozzá szólásban. most elölről kell kezdenem az egészet ,A fekete piros mellű piros szakállú zebra pintyek minden színben elő fordulnak ez a tenyésztés egyik csúcs pontja . Gyönyörű madarak 1 Szürke fekete piros mellű piros szakállú zebra pinty, 2 A fahéj fekete piros mellű piros szakállú madár 3 Izabela fekete piros mellű piros szakállú madár Itt a madarakon tiszta piros mell pirosszakál piros arcfolt teljesen össze ér a tarkó tetején. A szürke és fahéj színnél a has alj piros pettyekkel tarkított vagy teljesen piros Izabelláknál a has alj fehér a szürkénél az alj tollazat fekete. a fahéj színnél alj tollazat barna az ízabellánál alj tollazat bézs színű és a szárnyon kétsoros feó rajzolat is van . A farok rész hosszantí csíkozású A szem fekete a csőr korral piros a láb piros .


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 20:58 
Ez a madár piros mellű piros szakállú fahéj színű madár.mi nem sárga mellű madárnak ismerjük mint ahogy külföldön hívják .


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 16:07 
audivhat írta:
Kép



orange-breasted black-breasted normal :65:


Hali,

egy mutáció még lemaradt…

Csaba:
gajacso-nak küldtem PÜ-t ezzel kapcsolatban. Remélem be tud segíteni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 15:51 
A nyilvántartási programmal kapcsolatban Csabával nagyon sokat dolgoztunk egy kanadai srác internetes nyilvántartó programjának magyarra fordításán. A fordítások kb 99%-ban meg is vannak. Még van néhány probléma a PDF generálás multi language részével, amihez sajnos komoly programozási ismeretek kellenének. Így a törzskönyvet magyarul csak html formában lehet hibátlanul kinyerni, a PDF formában sajnos hibák jönnek elő. Úgyhogy új program írása helyett nagyon jó lenne, ha valaki ennek az elég jól megcsinált programnak a javításában tudna segíteni. Küzmi majd meg tudja mondani, hogy pontosan milyen platformon kellene a segítség és, ha valaki hajlandó beszállni, akkor igen gyorsan és nem mellesleg teljesen ingyenesen egy nagyon profi nyilvántartó programhoz jutna hozzá mindenki, amibe ráadásul genetikai predikciók is be vannak építve.
A kanadai srác nagyon segítőkész, így az apróbb dolgokat maga megcsinálta azokból, amiket kértünk, de a PDF generálásba beletört a bicskája. Persze ez is működik jól, csak a magyar karakterek kezelésével van probléma. Ezen felül teljesen nyitott további fejlesztésekre is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 márc. 23, 17:16
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 15:34 
Kép



orange-breasted black-breasted normal :65:

_________________
Üdv:Makány Zoltán


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 13:53 
Beviz Tibor írta:
Csak a poén és a fellángolás fentartása végett :P , milyen madarak vannak a szerzői képemnél :twisted: :mrgreen: ???

Hát... ööö.... nincs nagyobb képed róluk?

gajacso írta:
Én csináltam egy egyszerű programot, amiben könnyen nyilvántarthatom a madaraimat. Automatikusan törzslapot csinál az adatok alapján.

Egy picit fejleszteni kellene és jó lenne mindenkinek. (Amit láttam eddig az egy fizetős cucc a BirdsEvolutionPro). Azt kellene megcsinálni és finomítani rajta ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 13:42 
Kedves Zoltán!

Természetesen nincs miért bocsánatot kérned, tudom, hogy a jószándék vezérelt! Örülök, hogy sikerült tisztázni a félreértést!

Más!

A nyilvántartási, vagy törzslap tényleg nagyon jó ötlet. Ugyanúgy, mint az átfogó, szakmai leírás. Remélem, hamarosan megvalósul! :)

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 13:18 
Üdv Tibor!

Ilyen madárkák vannak a képen?

Kép

Ha már lehet próbálkozni: (persze, ez az egyszerű).
Ezek szürke zebrák, narancs-fekete mellűek.

Véleményem szerint egy intenzív kiterjedt rajzolatú Narancs-fekete mellű szürke.

???

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 13:05 
Warhawk írta:
eszterolajos írta:
A színtenyésztett madarak jellemzője, hogy gazdája rendelkezik származási lappal, amelyben legalább 3 generációig fel van tüntetve az egyed felmenőinek adata, így kibogozható a származása.

Van ma Magyarországon olyan tenyésztő aki képes ilyet adni / ad ilyent a madarai mellé?


Üdv!

Már régen akartam válaszolni, de nem igazán volt időm. Én csináltam egy egyszerű programot, amiben könnyen nyilvántarthatom a madaraimat. Automatikusan törzslapot csinál az adatok alapján. Ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalatom van: a tőlem vásárló emberek többsége igényli, és vásárláskor csak ki nyomtatom.

Kép

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 12:43 
És ism. üdv.

Csak a poén és a fellángolás fentartása végett :P , milyen madarak vannak a szerzői képemnél :twisted: :mrgreen: ???
Aztán megtárgyaljuk mi lenne a magyar neve, és miként nem adhatott senki helyes választ :lol:

Üdv.: Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 12:34 
Sziasztok

Olyan sok gondolat kavarog, a felyemben a témárol, és őszintén, nem is szeretek beleszólni,
mert tapasztalatból tudom nem jól lehet kijönni belölle.
Dehát a megrohanó emlékek az ember gyengeségének fő forrásai:(.

Ne csak beszéljünk, cselekedjünk! Nekem van a bírtokomban a fent említett írótol egy kicsi, de elég komoly füzetecske. Bár a gyűrűkészítés mostanság nagyon leköt, megpróbálom lefordítatni és ha kész, itt jelzem.
Töllem lehet belölle bármi, csak a szerző ne háborogjon késöbb.
Remélem el tudunk indítani belölle egy előremutató "zebrás" madarásztársadalmat!!!!!!

Üdv: Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 12:15 
Nagyon nagy hiány van ma Magyarországon a madaras szakmai anyagokból. Bár az MM rendszeresen próbálja ezt pótolni, de lehetetlen feladat egy ilyen kis újságban mindazt az űrt kitölteni ami hiány van itt az országban. Ezért is lenne jó, ha akik "ott vannak a témában" nem tartanák magukban, hanem megosztanák a többiekkel. Akár itt, akár az MM-ben vagy uram bocsá' akár egy könyvben.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 12:00 
Szia Tibor!

Ez nagyon szép gondolat! Nagyon jó olvasni az ilyen gondolkodású emberek bejegyzéseit! Mivel én nem régóta madarászom, így precíz, pontos, szakszavakban gazdag leírást nem tudnék mondani. De mivel foglalkozom a zebrák színezetével mégis van róla némi fogalmam. Szerintem sokan vannak így, hogy foglalkoznak vele, és jól is csinálják amit, csak nem tudják elmondani a tapasztalatuk mögött rejlő információkat. Teljes mértékben támogatom az ötletet, hiszen lehetőséget ad azon tenyésztők táborának, akik komolyan is gondolják a zebrapinty tenyésztést!

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 11:54 
Üdvözlet


Mégvalami, a nevek azért oly angolos hangzásúak mert bármily meglepő le van Európa maradva e témában mint a borravaló. Az éllovasok természetesen Ausztrália és Amerika.
Lásd pl. Garrie P. Landry 1997-es "angolos".) írásait, s okulj!

_________________
BTibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 márc. 23, 17:16
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 11:47 
Kedves Róbert !!


Szeretnék bocsánatot kérni ha bár milyen félreértés miatt megbántottalak
volna EGYÁLTALÁN nem szerettem volna semmi ilyet sőt
mint már írtam csak segíteni szerettem volna és igyexem ezentúl nem
bele szólni a beszélgetésbe :45: ................
Semmit nem akartam bizonygatni a Holland leírással sem csak
gondoltam hátha hasznos ..............de "Csendben :12: maradok és bölcsebb maradok"..........

Még egyszer elnézést :30:

_________________
Üdv:Makány Zoltán


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 11:35 
Sziasztok

Sajna már rég nem tudok olyan szakmaisággal beleszólni a zebrák mutációinak világába
mint fénykoromban. Azonban érdekes módon egy nagyon régi tanulságot vontam le
"beszélgetéseitekből".
Megint tipikus magyar madarászként viselkedünk. Személyem már 20 éve is ezért vált ki a TIT-ből
és jelenleg is ezen okokból kerülöm a madarász közszereplést.
Emberek tanuljunk már meg ne okoskodni hanem oksnak lenni!
Zoltán szakmailag biztosan topp az ország viszonylatában, és nem tudom elképzelni rolla, a pancs
szó rosszindulatú használatát. Azonban kötni az ebet a karóhoz miszerint csak az angol megnevezések helyesek?! Bár tény a ragadványnevek rengeteg káoszt okoznak, de magyarosabbak.

Nem ragozom a témát, szerintemvégre a sok gyűlölködés helyett madarászatunk választott képviselői is törődhetnének pl. ezen problámával és a Zebrapinty Alak-és Színmeghatározásainak Magyarországi
Szabályozása c. munkát szakiilag osszedobhatnák:)
Üdv.: Bevíz Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2011 nov. 7, 11:10 
Kedves Zoltán!

Tisztelettel kérlek, vedd figyelembe a következőket!

1. Előző hozzászólásom nem neked, mégcsak nem is hozzád szólt!

2. Lehet, hogy új vagyok itt, de azért nem vagyok teljesen hülye a zebrákhoz. Ha Te is figyelmesebben olvasnál, akkor látod, hogy azt írtam, "ismét vannak madaraim"!!! Ami természetesen nem azt jelenti, hogy szakértőnek tartom magam. Mégcsak tenyésztőnek sem! Egyszerű madárbarát vagyok, akinek a zebrák a kedvencei. Műkedvelő amatőr. Akit érdekel, milyen mutációk és ehhez kapcsolódóan, milyen elnevezések vannak manapság. Ehhez kértem ( és kaptam!!!) nagyon sok segítséget! Egyetlen kivétellel, aki Te voltál! Szerinted ugyanis az én madaraim "meghatározhatatlan színű, pancsos madarak"! Ami nem az én szégyenem lenne, mert elég neves tenyésztőktől valók... Érdekes módon, mások ráismertek a színmutációkra. Ennek ellenére én elfogadtam a Te véleményedet is, mindenfajta sértődöttség nélkül, sőt, meg is köszöntem.

Kedves Zoltán!

Nem tudom, mivel váltottam ki az ellenszenvedet!? Hogy figyelmetlenségből, véletlenül elírtam a nevedet, azért már elnézést kértem. Sőt! Én nem szólok azért sem, hogy Te, következetesen a nicknevemen szólítasz ( Dewmist ), holott az adatlapomon láthatnád ( ha figyelmesebb lennél ) a teljes nevemet. Ennek ellenére, én nem "audivhat"-nak hívlak...

Tisztelt Zoltán!

Ami a Blackface színmutációval kapcsolatban alakult ki a fórumon, az - már ne is haragudj- de mosolyogtató. Nem tudok, mit mondani már és más se, mert Te kötöd az ebet a karóhoz és ehhez kapcsolódóan bemásolsz egy holland nyelvű szöveget, bizonyíték gyanánt. Köszönöm szépen, valóban tanulságos. Meg tudom tanulni belőlük a feketearcú ( csakazért se Blackface) és a fekete pofafoltos színváltozatainak a holland elnevezését. Ettől elvonatkoztatva - bár az elején sikerült nagyon megkeverned - én már megértettem az elnevezések különbözőségéből adódó anomáliák eredetét.

Kedves Zoltán!

Ha továbbra is neheztelsz rám, lelked rajta! Én mindettől függetlenül, változatlanul, neves tenyésztőként tisztellek és szívesen tanulok is Tőled! Ahogy a többi, kedves és segítőkész fórumtárstól is! Sőt, nagyon szívesen megtekinteném a tenyészetedet, ha egyszer Pesten járok és hajlandó vagy megmutatni. :lol:

Tisztelettel: Takács Róbert ( Dewmist )

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 márc. 23, 17:16
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 nov. 6, 22:37 
Sziasztok !!!

Az érdekesség és a hasonlat kedvéért mesélek egy történetet
a külföldi értelmezéssel kapcsolatban......................... elgondolkodtató!!!!!!!!
Ki mentem egy külföldi tenyésztőhöz profi tolmáccsal az oldalamon
és ezüst pasztell "hordozó"madarat kerestem ami számunkra egyértelmű.........
...... csak beszélgettünk beszélgettünk de valahogy nem jutottunk
közös nevezőre.............
majd később kiderült ,hogy ők egyáltalán nem ismerik a "hordozó"szót
és fogalma nem volt arról mit is akarok ,miért is jöttem
számukra ez értelmezhetetlen..........
Mint tudjuk nálunk a "hordozó"szónak több értelme is van
ezért nem értettük meg egymást a tolmács segítségével sem !!!!!!!!!!!!!
Végül az is kiderült ,hogy kint csak és kizárólag az ÖRÖKÍTŐ szót
használják és így teljesen elbeszéltünk egymás mellet !!!!

Szerintem ez megmagyaráz egy-két félreértést is

_________________
Üdv:Makány Zoltán


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 márc. 23, 17:16
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 nov. 6, 14:31 
Dewmist írta:
Kész! Szerintem nyissunk másik topicot! :bounce: :cheers:




Szerintem az alábbiak sokak számára érdekes és hasznos információ lehet
és nem hiszem,hogy ezt mindenki így látja mint te !!!
A "vita"elején te kérdeztél a színekről...... én csak segíteni akartam
mint szerintem itt mindenki :59:
de ha akarsz menj új topic-ba

_________________
Üdv:Makány Zoltán


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 18:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO