Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 17, 10:36
Hozzászólások: 8
Valódi név: Kemenes Soma
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 11:49 
Sziasztok. Tudnatok segiteni? Azt szeretnem tudni hogy mikor lesz tojasa a zebrapinty paromnak? A him enekel neki, egyutt alusznak a feszekben is, nagyon szeretik egymast.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 16, 14:55
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Óbecse
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 7:55 
köszönöm a gyors választ!
minden tőlem telhetőt próbálok megadni a madaraimnak, a tanácsot azért kértem mert szeretnék folyamatosan új madarakat megismerni.lehetőleg úgy h a kudarcokat elkerüljem :) ha majd tőbb tapasztalatom lesz,akkor jöhetnek a nagyon igényes madarak
majd irok ha ujabb kérdésem lesz.
üdv nektek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 2, 13:50
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Kmét
Valódi név: Kövecses Betti
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 22:43 
Ez igaz,nincs is ellenvetésem,csak arra utaltam hogy ezekkel a madarakkal nyugodtan próbálkozhat,nagy baj nem lehet a tartásukból,nem olyan nehéz. :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 22:04 
Sziasztok!
Nem azért, h ellentmondjak bettikének, de a sirályka és a rizs ugyanolyan igényes , mint a többi egzóta. Vagyis ugyanolyan igényes lenne, ha ugyanabból tudna választani, mint a kényesebb "rokonok". Balszerencséjükre(és a mi szerencsénkre" a tűrőképességük viszont messze meghaladja mondjuk egy pettyes-asztrildét. Tehát bettikének igaza van amikor a rizst és a sirálykát ajánlja, de ne legyenek ezek igénytelenek. Ők ugyanúgy igényelnék a kalászos füveket, lisztkukacot, stb. , mint a többi egzóta.
Tehát, hogy mennyire tud igényes lenni egy madár, az leginkább Tőlünk függ.
Aki látta már mit művel egy csapat sirályka egy beakasztott kalászkötegen, vagy egy rizscsalád a beirdalt csemege-kukorica csővel, az tudja mire gondolok...

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 2, 13:50
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Kmét
Valódi név: Kövecses Betti
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 21:20 
szia.a sirályka vagy a rizspinty sem túl igényes,velük próbálkozhatsz. :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 16, 14:55
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Óbecse
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 20:59 
sziasztok!
kerdesem a kovetkezo: szeretem a madarakat,de elegge kezdo vagyok meg.
milyen pintyfele szaporitassal probalkozhatok a jovoben?amelyeknek hasonlo igenyei vannak mint a zebrapintyeknek...eddig csak zebrapintyeim voltak


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 ápr. 26, 20:57
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Csongrád megye, Szeged.
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 12:12 
persze hogy lehet.. az enyém az mindenhova benézett, kereste, és úgy mütyögött... :( nagyon megható volt :cry:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 17, 10:36
Hozzászólások: 8
Valódi név: Kemenes Soma
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 9:30 
Ha meghal az egyik zebrapinty a parja lehet szomoru?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 aug. 18, 6:49 
Soma írta:
Ket him zebrapintyet lehet tartani egy kalitkaban? Elore koszonom valaszotokat.


Igen lehet, de ha tojót is raknál mellé, akkor az egyik hímet ki kell venni, mert harcolni fognak a tojó bájainak megszerzéséért.

Általában minden díszmadárra vonatkozik, hogy megfelelően nagy légtérben több egynemű egyed is tartható, legyen az tojó, vagy hím ivarú.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 17, 10:36
Hozzászólások: 8
Valódi név: Kemenes Soma
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 11:06 
Ket him zebrapintyet lehet tartani egy kalitkaban? Elore koszonom valaszotokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 aug. 14, 15:48 
Szerintem a fém szúnyogháló nem túl megfelelő. Túl aprók a lyukak rajta. Vegyél inkább ponthegesztett drótot mondjuk.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 2, 13:50
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Kmét
Valódi név: Kövecses Betti
   
Hozzászólás 2011 aug. 14, 15:11 
szia!Mi cipőspolcból alakítottuk ki a kalitkát nekik,az elején kivágtunk egy akkora részt amin benyúlok és beteszem az itatót,etetőt és azt felül pántolókkal rögzítettük,így nyitható bármikor.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 22:06 
Ma szereztem be hozzá egy párt képeket ma csinálok de azt mondták,hogy enyém tojó és hím-et vettem hozzá sajnos nagyon sokat el kértek érte (1400/db) de hát ennyit meg ér nekem :) És szeretném kérdezni,hogy ketrecet szeretnék neki csinálni,hátulja és alja osb lap lenne oldalai meg elöl és felül fém szúnyog háló és sarkai meg persze valami lécből vagy hasonlóból csinálnám és szeretném kérdezni,hogy az ajtókat hogyan csináljam meg és mekkora is legyen kb?Mert lehet,hogy ezt csak ilyen reptetőnek használnám.Én az ajtók meg oldására azt találtam ki,hogy a fém szúnyog hálót ki vágnám és oda szögelném a fém szúnyog hálóhoz a fa keretet amit előtte össze állítanák az ajtó méretére és az ajtót meg valami fémből ki vágnám csak utána nem tudnom,hogy az ajtót akkor hogyan tegyem fel?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 12:44 
Nem mindegy,hogy a szárnya alatt foltos vagy pöttyös!Ha a szárnya alatt pöttyös,akkor hím.Pofafoltja van? illetve milyen színű egyáltalán a madár?Ha fehér akkor nincsenek pöttyei a hímnek sem,és pofafoltja sincs!.Rakj fel róla fotót.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 2, 13:50
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Kmét
Valódi név: Kövecses Betti
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 7:52 
Szia Mark!

Igazságszerint úgy van,hogy zebrapintyet egyedül nem lehet tartani.Csapatmadár és nem érezné jól magát és egy idő után el is pusztulhat,de nem egyik pillanatról a másikra.Érdemes beszerezni hozzá másikat. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 22:06 
Mark9713 írta:
valami olyant,hogy ha el választják a többiektől vagy a "párjától" akkor meghal... Vagy lehet olyan volt,hogy ha meghal a "párja" akkor hal meg..

Nincs így.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 21:35 
Amaryl fúú nem itt olvastam már nem tudom hol olvastam de nagyon nem emlékszem már mi volt de valami olyant,hogy ha el választják a többiektől vagy a "párjától" akkor meghal... Vagy lehet olyan volt,hogy ha meghal a "párja" akkor hal meg nem tudom csak azért kérdezem,hogy ne legyen semmi baj mert,lehet tudok szerezni Vasárnap hozzá egy másik zebrapinty-et és ha tudok minden képen fogok venni egyet,de abban tudnátok segíteni,hogy melyik a hím és tojó ?:S Az enyémnek narancs sárga a csőre,fehér színű ilyen világos barna a szárnya alatt és a farkánál is kicsit de csak ilyen kis pöttyös-en vagy foltosan nem tudom ...:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 21:13 
Márk! hol olvastad hogy meghal???? ha már eszik önállóan,és adsz is neki,naponta,friss vizet,magot,már miért halna meg???ha még a csőre nem piros hanem fekete,akkor nagyon fiatal,ebben az esetben adj neki lágyeleséget is,/reszelt főtt tojás-reszelt sárgarépát.Itatónak viszont az üvegtető nem elég.A zebra elég sokat iszik is,és semmi perc alatt ki is fürdi!Vegyél neki olyan itatót,amit a kalitka rácsa közé tudsz rakni.Azért ha itt visszaolvasgatsz kicsit,sok minden le van már írva,ami hasznos lehet.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 18:29 
Sziasztok!Ma nyertem egy mezőgazdasági kiállításon 1db zebrapintyet és itt olvasom ha el válasszák a többitől akkor meg hal?:O Csak mer nálam ő van egyedül..Semmit nem mondtak róla nagyon és szeretném kérdezni még,hogy szerezzek gyorsan neki egy olyan etetőt meg itatót amit a ketrec oldalára kell tenni? Most sajnos még csak ilyen dunctos üveg tetőben van neki a köles és egy másik ilyen tetőben pedig a víz..


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 10:03
Hozzászólások: 11
Valódi név: BENJÁMIN
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 15:40 
Köszi:-)
Nálam 4tojó van,és 1hím.Tojások vannak a fészekben,de nem ülnek rajta:(Lehet,h még fiatalok a tojók?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO