Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 22:16 
Szia,

sajnos a beszerzésben nem tudok segíteni, arra nem tudom ki tart zebrákat.
Viszont én a helyedben elgondolkodnék azon először, hogy új madarakat veszel, mi lehet a folyamatos pusztulás oka?
A hely huzatos? Nem megfelelő táplálás? Vagy valóban silányak a madarak?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 15, 12:36
Hozzászólások: 2
Valódi név: Ady Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 12:49 
Üdv .
Segítséget szeretnék kérni. Nyáron kapott a kislányom egy zebrapinty párt, akiknek elrohantam és mindent szépen megvettünk és berendeztünk, ahogy kell. Azóta először elpusztult a kislány, vettünk helyette egy másikat. 2 hét múlva a kisfiú pusztult el, majd mindíg az újra vásárolt következett. Most sajna üres a kalitka, a kislányom eddig nem vette észre a cserét. most kifertőtlenítettem a teljes felszerelést és a kalitkát is. Szeretnék venni egy párt, de csak megbízható helyről, tenyésztőtől. Dunaharasztiban lakom, ha valaki td segíteni, megköszönném.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 dec. 14, 16:05 
Sziasztok!
Nem tudom hogy a pintyek mennyire bírják a hideget, de tavaly fűtetlen helyiségben tartottam őket semmi gond nem volt, most viszont minden nap meghalt 1, azaz már 2. Már csak 1 maradt életben egy fehér amiről fogalmam sincs milyen nemű. Kérdéseim:
1. Ha kiviszem a röpdébe (hullámosok, nimfák közé) ami körbe van fóliázva (se csapadék se szél nem éri) ott túléli?
2. Ha egyedül hagyom ott ahol most van, az egyedül létet bírja?

Ennivalót állatkereskedésbe vettem ami keverék, szóval nem hinném hogy az egyhangú eledel tenné, illetve kaptak almát még. Ha ez se éli túl lemondok a pintyekről:(
Nálam sose marad meg sokáig és nem szaporodik, ha igen akkor is a fiókák bánják meg.
Erről a fehérről van szó:
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 15, 13:36 
Köszönöm a választ. Néha van főtt tojás is, de nem minden nap jut. Még pintyeket nem neveltettem sosem, csak papagájokat, így csak homályos utalások rémlenek, hogy nem szabad őket túlpörgetni a lággyal, mert kinyírják a kicsiket, és én emiatt aggódom, hogy ugye nem egy raj kicsi van, hanem csak egyszem és nehogy baj legyen.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 14, 12:42 
Pulipinty írta:
Köszi a választ! Én reszelt alma, reszelt répa reszelt főtt tojás vagy a főtt tojás helyett tojásos lágyeleség port keverek be nekik, most 1 borsószemnyi mennyiségben határoztam meg az adagot, ez kb 3szorosa a fióka egész testének! :D Nagyon apró ez a kis lény!!! :D


A lágyeleség adagolásánál ne feledd, hogy nemcsak a fióka fogyasztja, hanem a szülők is. Tehát a borsószem nagyságú adag kevés nekik. Legalább egy csipetnyit adj naponta 2 x. (reggel és délután)
Ha a fött tojást fogyasztják a szülők, akkor az első 6 napban a lágyeleség 2/3 része a tojás sárgája legyen, finomra őrőlt tojáshéjjal kiegészítve. A 7. naptól kezdve a tojás sárgája és fehérje fele - fele arányban a lágyeleség adag felét tegye ki a többi komponenshez képest, ami viszont állhat sok mindenből, amit javasolnak a lágyeleséghez.

Ami a lényeg a fióka a növekedés első szakaszában a hosszú csontok fejlődnek és ahhoz kell igazítani a takarmányozást, később meg a nagyobb mennyiségű fehérjére van szüksége az izmok felrakodásához, illetve a tollazat fejlődéséhez, de végig kapják a lágyeleségbe a tojáshéj örleményt.
Ha beleolvasol a szakanyagoknál a zebrtapinty leírásába megtalálod a lágyeleség összetételét is ami biztosítja a fiókák biztoságos fejlődését.
Nem kell az összes összetevőt beletenni, csak ez az optimális keverék, amit ajálhatunk a házi készítésnél. Ha meg gyárit alkalmazol abban benne van minden ami kell. Egy madárnál kényelmesebb a gyárival való takarmányozás.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 14, 11:55 
Köszi a választ! Én reszelt alma, reszelt répa reszelt főtt tojás vagy a főtt tojás helyett tojásos lágyeleség port keverek be nekik, most 1 borsószemnyi mennyiségben határoztam meg az adagot, ez kb 3szorosa a fióka egész testének! :D Nagyon apró ez a kis lény!!! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 14, 11:29 
Szia,

a lágyeleség fajtájától is függ, itt elsősorban a romlandóságra kell most figyelni.
Ha bolti úgymond száraz lágyeleséged van, akkor nyugodtan rakj be nekik egy tálkában, majd esznek belőle annyit amennyi kell.
Ha tojásos házi lágyeleséget használsz, akkor annyit rakj be csak amennyit pár óra alatt megesznek, 4 óránál tovább ne legyen tovább előttük mert a szalmonella fertőzés veszélye állhat fent.

A túlpörgetéstől még az elején nem kell aggódni, majd csak másfél-két hetes kortól. De ez nem is biztos hogy bekövetkezik, nagyon egyed függő.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 13, 15:20 
Üdv!

1 szem kis zebrapintyem kelt ki, a másik két tojás beszáradt, a 4.et meg kilyukasztották. Ma második napos, meg van etetve szépen. Nekem és a pintymamának ez az első, a pinty apuka ismeretlen előéletű és korú.

A kérdésem az lenne, hogy mennyi lágyeleséget és milyet milyen arányokkal adjak nekik, hogy ne pörögjenek túl és ne öljék meg ezt az egyetlen kicsit?

Köszi, üdv!

Sz

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2013 jan. 20, 10:55 
Sajnos a december elején született 5 kismadárból a héten 4 elpusztult,remélem az 5. megmarad.
Ahogy elnézem magától eszik,de mindha a hím ( apa ) kergetné maga mellől...
A tojó meg folyamatossan tojik a kalitka aljára 1 tojást amit mindíg kiszedek.
Normális ez,vagy szét kéne választanom őket?
Köszönöm,kellemes vasárnapot!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2013 jan. 17, 10:27 
eszterolajos írta:
Szia Rita !

Idézet:
Igyekzem pontossan válaszolni a kérdésekre amennyire csak lehet...
- A kalitka egy 58x58 cm-es kalitka.
- Sérülést nem vettem észre rajtuk,pedig rendessen végignéztem őket


Kizárásos alapon, akkor nem a szülők bántalmazták az elhullott fiókákat.

Idézet:
- A begyüket én üresnek láttam,bár láttam őket egyedül enni


Az ilyen korú madarak még nem esznek önmaguktól megfelelően eleget, ezért kell a szűlői rásegítés, (ha ezt esetleg nem kapták meg, akkor éhen is pusztúlhattak, bár a zebránál nem jellemző a hiányos etetés, de olykor némely egyednél előfordúl.)

Idézet:
- A szülők rendszeressen etették őket,iszonyat vircsaft volt egész nap a lakásban,csak estére nyugodtak meg egy kissé.Naponta adok nekik friss magvakat ,sárga pasztát ( nem tudom a magyar megfelelőjét ) ez utóbbit resszelt gyümölccsel keverem,az itatójukba is friss vizet teszek naponta


Talán állati fehérjével (reszelt fött tojás) kiegészíthetnéd a takarmányozásukat. (a sárga pasztát én sem ismerem)

Idézet:
- Az etető-itató edényeket is naponta takarítom amikor friss eleséget adok nekik, a kalitkát hetente takarítom.


Ez így helyes, leszűkíti a fertőzések kialakulását.

Idézet:
- A megmarad fiókák egymás mellett ülnek,hol a kalitka alján,hol az ülőágakon,összebújnak.Egy közülük állandóan aludna,hunyorog.


Ez a természetes, ha korán repűltek ki és le van véve az odu. Bár a hunyorgó esetleg meg van hűlve, valószínű ő volt az utolsó kikelt példány és így még nincs rendesen kitollasodva. Tartsd a kalitkát néhány napig 25 C fok körüli hőmérsékleten, vagy tegyél a kalitka egyik sarkához egy 4o W -os olvasólámpát, hogy melegítse öket. Irányítsd a fényt az ülőrúd egyik részére, ezután ott fognak ücsörögni, hogy melegedjenek. Ne túl közel csak űgy, hogy 25 - 3o c fok meleg legyen az űlőrúdnál. Mielőtt elhelyezed próbáld ki, hogy milyen távolságról adja le a 3o fokot és arra a távolságra helyezd el.

Idézet:
- Az elhullott csőrikéknek egy kissé koszos volt a kakilójuk,de mindegyiké az.Mostanában mindha kezdene egyre jobban tisztulni.


Adjál nekik kammilla teát az ivóvíz helyett és a magkeverékhez keverj 1o % mákot.

Idézet:
Ma este egy tojást találtam a kalitka alján,ki is vettem rögtön
.

Helyesen tetted.

Idézet:
Ugye nem fog mindegyikük elpusztulni?



Reméljük.



Nagyon szépen köszönöm a gyors,érthető válaszokat....
Reméljük,hogy tényleg nem fog mindegyik elpusztulni....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2013 jan. 17, 10:00 
Danonino írta:
Norbi22 írta:
Helló Danonino!!

A fehér hím elég piros a csőre.Ha énekel akkor pedig tuti a dolog.


a mellette lévő tojóhoz viszonyítva szinte egy árnyalat, ellenben a másik két 100% hímhez képest inkább világosabb!

Biztosra akkor mehetsz ha énekel!Nem tudom menyi idős a madár de ha fiatal akkor még erősödni fog a csőre színe.Nálam is vannak olyan hímek főként a fiatalok hogy nem olyan piros a csőre viszont az öregebbeknek tűzpiros.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jan. 17, 9:46 
Szia Rita !

Idézet:
Igyekzem pontossan válaszolni a kérdésekre amennyire csak lehet...
- A kalitka egy 58x58 cm-es kalitka.
- Sérülést nem vettem észre rajtuk,pedig rendessen végignéztem őket


Kizárásos alapon, akkor nem a szülők bántalmazták az elhullott fiókákat.

Idézet:
- A begyüket én üresnek láttam,bár láttam őket egyedül enni


Az ilyen korú madarak még nem esznek önmaguktól megfelelően eleget, ezért kell a szűlői rásegítés, (ha ezt esetleg nem kapták meg, akkor éhen is pusztúlhattak, bár a zebránál nem jellemző a hiányos etetés, de olykor némely egyednél előfordúl.)

Idézet:
- A szülők rendszeressen etették őket,iszonyat vircsaft volt egész nap a lakásban,csak estére nyugodtak meg egy kissé.Naponta adok nekik friss magvakat ,sárga pasztát ( nem tudom a magyar megfelelőjét ) ez utóbbit resszelt gyümölccsel keverem,az itatójukba is friss vizet teszek naponta


Talán állati fehérjével (reszelt fött tojás) kiegészíthetnéd a takarmányozásukat. (a sárga pasztát én sem ismerem)

Idézet:
- Az etető-itató edényeket is naponta takarítom amikor friss eleséget adok nekik, a kalitkát hetente takarítom.


Ez így helyes, leszűkíti a fertőzések kialakulását.

Idézet:
- A megmarad fiókák egymás mellett ülnek,hol a kalitka alján,hol az ülőágakon,összebújnak.Egy közülük állandóan aludna,hunyorog.


Ez a természetes, ha korán repűltek ki és le van véve az odu. Bár a hunyorgó esetleg meg van hűlve, valószínű ő volt az utolsó kikelt példány és így még nincs rendesen kitollasodva. Tartsd a kalitkát néhány napig 25 C fok körüli hőmérsékleten, vagy tegyél a kalitka egyik sarkához egy 4o W -os olvasólámpát, hogy melegítse öket. Irányítsd a fényt az ülőrúd egyik részére, ezután ott fognak ücsörögni, hogy melegedjenek. Ne túl közel csak űgy, hogy 25 - 3o c fok meleg legyen az űlőrúdnál. Mielőtt elhelyezed próbáld ki, hogy milyen távolságról adja le a 3o fokot és arra a távolságra helyezd el.

Idézet:
- Az elhullott csőrikéknek egy kissé koszos volt a kakilójuk,de mindegyiké az.Mostanában mindha kezdene egyre jobban tisztulni.


Adjál nekik kammilla teát az ivóvíz helyett és a magkeverékhez keverj 1o % mákot.

Idézet:
Ma este egy tojást találtam a kalitka alján,ki is vettem rögtön
.

Helyesen tetted.

Idézet:
Ugye nem fog mindegyikük elpusztulni?



Reméljük.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2013 jan. 17, 10:03-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 22:37 
eszterolajos írta:
Szervusz Rita !

- Milyen méretű az a kalitka amelyben tartod őket ?

- volt - e sérűlés az elhullott madarakon ?

- a begyük mennyire volt telt, vagy esetleg üres volt ?

- a szülők rendszeresen etetnek - e és milyen takarmányt adsz nekik, ill. naponta hányszor kapnak kaját ?

- milyen időközőnként takarítod az itató és etető edényt és a kalitkát ?

- a megmaradt fiókák állandóan külön űlve gubbasztanak, vagy csak egymás mellett űlve pihenés közben borzolják fel a tollaikat ?

- az elhullott és a megmaradt madarak kloakáján volt/van - e bélsár felrakodás ?


Kedves Lajos!

Igyekzem pontossan válaszolni a kérdésekre amennyire csak lehet...
- A kalitka egy 58x58 cm-es kalitka.
- Sérülést nem vettem észre rajtuk,pedig rendessen végignéztem őket
- A begyüket én üresnek láttam,bár láttam őket egyedül enni
- A szülők rendszeressen etették őket,iszonyat vircsaft volt egész nap a lakásban,csak estére nyugodtak meg egy kissé.Naponta adok nekik friss magvakat ,sárga pasztát ( nem tudom a magyar megfelelőjét ) ez utóbbit resszelt gyümölccsel keverem,az itatójukba is friss vizet teszek naponta
- Az etető-itató edényeket is naponta takarítom amikor friss eleséget adok nekik, a kalitkát hetente takarítom.
- A megmarad fiókák egymás mellett ülnek,hol a kalitka alján,hol az ülőágakon,összebújnak.Egy közülük állandóan aludna,hunyorog.
- Az elhullott csőrikéknek egy kissé koszos volt a kakilójuk,de mindegyiké az.Mostanában mindha kezdene egyre jobban tisztulni.

Ma este egy tojást találtam a kalitka alján,ki is vettem rögtön.
Ugye nem fog mindegyikük elpusztulni?
Előre is köszönöm a segítséget....Rita


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 22:15 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Az idén szeretnék néhány pár zebrapintyet venni,ez az egyik leggyakoribb madár,de nekem most leszenk elősször. Már meg a helyük is, egy két méter magas,70 centi széles,és 1,5 méteres volier,amit még átcsinálok,mert eredetileg az udvarra nyilt,és mivel kis madarakról van szó,igy beikatatok egy kis köztes helységet,hogy ne tudjanak kirepülni.

A kérdés pedig a kajáról lenne. Több helyen néztem és nagyon sok verziót láttam. Tenyésztőket kérdezném,hogy milyen arányú magkeveréket használnak?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 21:30 
Norbi22 írta:
Helló Danonino!!

A fehér hím elég piros a csőre.Ha énekel akkor pedig tuti a dolog.


a mellette lévő tojóhoz viszonyítva szinte egy árnyalat, ellenben a másik két 100% hímhez képest inkább világosabb!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 20:44 
Helló Danonino!!

A fehér hím elég piros a csőre.Ha énekel akkor pedig tuti a dolog.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 20:26 
sziasztok! nem meghatározást szeretnék kérdezni. egy fehér pintyről van szó. tojónak vettem egy állatkereskedésbe, de mivel semmi folt nincs rajta így hittem az eladónak. 2 tojót akartam venni 2 hímem mellé. 1 szürke vadszínűt vettem és egy fehéret. mikor össze engedtem őket a 2 hím egyből meg akarta ugorni mind 2 újat. ezért szétszedtem őket. pedig előtte külön voltak de látták és hallották egymást. 1 hónap múlva újra megpróbáltam. de mikor a régi hím udvarolni kezdett a vadszínű tojónak, a fehér megtámadta a hímet és elég rendesen bele csípet, szóval újra szét választottam őket. ráadásul a fehér elkezdett 1 hét után úgy énekelni mint a másik 2 hím. szóval gyanítom hogy mellé lőttek a boltba és fehér hímem van. itt egy kép:

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 10:20 
Szervusz Rita !

- Milyen méretű az a kalitka amelyben tartod őket ?

- volt - e sérűlés az elhullott madarakon ?

- a begyük mennyire volt telt, vagy esetleg üres volt ?

- a szülők rendszeresen etetnek - e és milyen takarmányt adsz nekik, ill. naponta hányszor kapnak kaját ?

- milyen időközőnként takarítod az itató és etető edényt és a kalitkát ?

- a megmaradt fiókák állandóan külön űlve gubbasztanak, vagy csak egymás mellett űlve pihenés közben borzolják fel a tollaikat ?

- az elhullott és a megmaradt madarak kloakáján volt/van - e bélsár felrakodás ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2013 jan. 15, 22:22 
Sziasztok...

El vagyok keseredve,mert 2 nap alatt 2 kismadárkám pusztult el,és nem tudom,hogy mi lehet az oka.
A zebrapinty-párom első költéséből született madárkákkal minden rendben ment,de a második költésnél problémák adódtak.Decemberben raktak ismét tojásokat 8-at!Ebből 2 tojás nem kelt ki,1 kicsikét a fészek alján találtam,gyakorlatilag agyonnyomva ( talán pár órát élhetett ).
Miután az 5 új kismadár kirepült a fészekből,azt rögtön eltávolítottam,mert nem szeretném túlterhelni a szülőket,nehogy ismét költsenek és esetleg agyonverjék a fiatal madarakat.
Tegnap és ma viszont találtam 2 halott kismadarat.
Mi lehet a baj?
Szerintem már tudnak egyedül enni,bár még 1 kalitkában vannak a szülőkkel,mindent úgy csinálok ahogy azt eddig tanácsoltátok,és ahogy azt az előző fészekaljnál tettem.
Egyetlen dolgot!Nem választottam el a fiatalokat a szülőktől...
Talán ez lehet a baj?Látom másik 2 madaramon is,hogy állandóan gubbasztanak,hunyorognak...
Mi lehet a baj?
Mire számítsak?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 8, 15:36
Hozzászólások: 2
Valódi név: Molnár Tímea
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 16:53 
Sziasztok!

Zeprapinty párom most először rakott tojásokat, összesen 4et (az elsőt hétfőn), de a 2.at megették. Ma már nem rakott több tojást, de be se mennek az odúba. Tegnap benyúltam a fészekbe, megigazítottam a füvet benne, félek hogy az a baj :(. Ki fogják költeni a tojásokat? Mit tudok csinálni? :(
Timi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 14:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO