Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 máj. 5, 22:55
Hozzászólások: 10
   
Hozzászólás 2012 aug. 27, 11:35 
sziasztok!
lenne 1-2 kérdésem. először is a történet annyi, hogy vettem 1 pár standard zebrát de a tojóm elpusztult aztán már nem standardot vettem. most elkezdett tojni már 4-5 tojásnál jár, amiken este mindkettő rajta ül az odúban,de nappal egyik sem, mert még nem kezdték el kikölteni. nem lesz így gond a tojásokkal, hogy este melegen tartják nappal meg nem???
a másik dolog, hogy van egy másik párom is ami nem standard és amikor jelölőgyűrűt vettem akkor más-más méretűt adtak a két párnak. azóta már a standard párom nem standard, hanem csak a hím standard így nem tudom hogy ha lesznek kicsik melyik gyűrűt használjam. valami tanács?

köszi előre is a segítséget!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 12:53 
Petermadarai írta:
Nem csak párban tarthatók. Pl. nálam 4 zebra fiatal tojóm volt és egy ezüstcsőrűvel közös odúban éjszakáztak.
Megfogni a legkönnyebb,ha elsötétítesz.Így nem "vergődnek" jobbra-balra.


Igen, a nimfákat is így "szedtem össze" kezdetben, amikor még nem voltak kezesek - de az egy másik lakásban volt. Itt, ahol most lakom, sosincs sötétség, az ablak előtt világít egy csodálatos lámpa egész éjjel, a függöny meg - hát mindent csinál, csak sötétet nem :D
Hát, ez a befogás az én vesszőparipám, mindigis irtóztam a madarak üldözésétől :)

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 12, 16:34
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Nagyacsád
Valódi név: Tóth Péter
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 12:48 
Nem csak párban tarthatók. Pl. nálam 4 zebra fiatal tojóm volt és egy ezüstcsőrűvel közös odúban éjszakáztak.
Megfogni a legkönnyebb,ha elsötétítesz.Így nem "vergődnek" jobbra-balra.

_________________
Tóth Péter

http://www.facebook.com/Petermadarai


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 12:41 
Petermadarai írta:
Szia!
A pinty és nimfa jól elvan egy röpdében. Nincs veszekedés.Ám pl. a zebrapinty hajlamos rá,hogy a legnagyobb odút amit talál (amit a nimfáknak szánsz) elfoglal és abba amit csak talál belehord zöld eleség,fürtösköles szár,toll....
Szóval célszerűbb előbb csak egy kis odút berakni amit a pinty pár elfoglal s csak utána a nimfáknak is.
Takarítást illetően nem különbek mint a papagájok.


Köszi. A nimfáknak most nem is terveztem odút feltenni, a pintyeknek való kis odú simán megoldható. A pintyek egyébként csak párban tarthatók (úgy értem: egy hím-egy tojó), vagy azonos neműek (pl. csak hímek) is lehetnek?

A takarításnál a papagájokkal azért egyszerűbb, mert nekik ha szólok, odajönnek hozzám és visszateszem őket. De hogy oldom meg ugyanezt ilyen pici madarakkal, ha kirepültek a szobába? Mivel tudom őket legegyszerűbben befogni úgy, hogy a lehető legkisebb stresszt (pláne nem sérülést!) okozzam nekik?

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 12, 16:34
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Nagyacsád
Valódi név: Tóth Péter
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 12:30 
Szia!
A pinty és nimfa jól elvan egy röpdében. Nincs veszekedés.Ám pl. a zebrapinty hajlamos rá,hogy a legnagyobb odút amit talál (amit a nimfáknak szánsz) elfoglal és abba amit csak talál belehord zöld eleség,fürtösköles szár,toll....
Szóval célszerűbb előbb csak egy kis odút berakni amit a pinty pár elfoglal s csak utána a nimfáknak is.
Takarítást illetően nem különbek mint a papagájok.

_________________
Tóth Péter

http://www.facebook.com/Petermadarai


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 12:16 
Sziasztok! Mivel mindeddig kizárólag papagájokkal foglalkoztam, teljesen kezdő vagyok pintyekkel. Egyelőre ismerkedem velük - nézzétek el nekem, ha hülye kérdéseket teszek fel.

Elsőként is arra lennék kíváncsi, hogy a zebrák jól megférnek-e a papagájokkal egy röpdében (1-1 pár nimfa ill. pinty, utóbbi vagy rizs, vagy zebra, ezt még nem tudtam eldönteni)? Ehhez kapcsolódik az is, hogy szükség-van-e valami olyan plusz berendezési tárgyra a röpdében, ami egy normál papagájos röpdében nincs (amennyiben együtt tartanám őket)?

A röpdét havonta nagytakarítom (a normál heti pucolás mellett fertőtlenítem is), ilyenkor természetesen kint vannak a papagájok s nem is okoz semmi gondot visszatenni őket. Viszont mi a helyzet a pintyekkel? Gondolom őket nem igazán lehet úgy szelídíteni mint a papagájokat... Ilyen nagytakarításoknál mi a legokosabb, ha mindig befogom őket? Nem szeretnék túl nagy stresszt okozni nekik, ezért is kérdezem...

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 máj. 8, 8:20 
Kapható gyári légyeleség is sokféle márkában, árkategóriában.
Célszerű fiókanevelés előtt rászoktatni, hogy akkor ne legyen új a számukra.
Költésen kívül hetente párszor szintén adható neki, (vigyázni a fehérje túladagolással mert felpörgeti őket!)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 máj. 5, 22:55
Hozzászólások: 10
   
Hozzászólás 2012 máj. 7, 22:02 
hello!
beszereztem 2pár zebrapintyet és ahogy itt a madarak fül alatt utána olvastam elég sokat ír a lágyeleségekről.
lágyeleséget általában kell a madaraknak adni vagy csak ha fiókát nevelnek?
van vmi könnyen és gyorsan otthon elkészíthető lágyeleség?

köszi a segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 20, 6:21
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Szatymaz
Valódi név: makoviczka zsolt
   
Hozzászólás 2012 feb. 15, 2:34 
helló!a segítségetek kellene szeged!5-6 kalitkát keresnék egyformákat!hullámosoknak valót!de pintyeket tartanék benne,ha valaki tud kérem jelezzen.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 13:11 
Sziasztok!

Van egy kb. 2 éves hím zebrapintyem és egy kb. 1 éves lány zebrapintyem. Olyan kérdésem lenne, hogy szépen raknak tojást (átlagban 5-öt), kotlanak is rajta 2 hétig, viszont nem kel ki belőle kismadár. Mi lehet a baj? Sőt általában a második hét vége felé rakok be nekik lágyeleséget és akkor általában a tojásokat is megeszik, amiben nincsenek kismadarak. Az a gond, hogy berakom nekik a lágyeleséget? Nálam a lágyeleség főtt tojás lereszelve és összekeverve darált keksszel és tejjel. Másfélét csináljak nekik? Miért eszik meg a tojásokat? Van nekik szépia is, meg homok is, fürtösköles és vitamint is kapnak. Miért nincsenek a tojások megtermékenyítve?

Üdv: Mockeelock


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 8:30 
Róna írta:
Ilyenkor lehet valamit csinálni?

Gyorsan el lehet vinni állatorvoshoz. Komolyan. Már az elején célszerű lett volna, de még most sem késő.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 31, 22:51
Hozzászólások: 1
Valódi név: Gyurkovics Róna
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 1:54 
Sziasztok!

Én nagyon kezdő vagyok, kb egy hete vettem egy pár zebrapintyet, de a hímnek már akkor el volt törve a lába, nem láttam az üzletben, az eladó rögtön dobozba tette. Egyik ujja fekete volt, elhalt gondolom, egy másik meg dagadt. Látom, hogy fáj neki, mert néha fölemeli, meg mindig helyezkedik, de különösebb baja szerintem nincs, mindig élénk. De egyik nap véres volt a kalitka, meg a hinta is amin üldögélni szoktak, a lábából jött a vér. Kitakarítottam, pár napig nem volt gond, de ma megint véres minden, és láttam hogy harabdálja a saját lábát, azt az ujját amelyik el van feketedve.
Ilyenkor lehet valamit csinálni? Olvastam, hogy a fájó meg elhalt részeket el akarják távolítani, azért csinálják. Szóval ez természetes és nem lesz baja, mert "meggyógyítja" magát? Közben ugyanolyan vidám mint bármikor, sokat csivitel mindkettő.

A válaszokat előre is köszönöm!
Róna


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 18:09 
Oké, köszi!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 18:04 
Igen, az egy tojó a képeden amelyiknek nincs pofafoltja.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 17:04 
Sziasztok!
Megkérdem itt is. :)
Amelyiken nincs pofafolt, az tojó ugye?
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 21:24 
oké köszi, ne haragudjatok a buta kérdésért csak első, kirepülés még :P


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 21:23 
Szia,

nem, ez azt jelenti hogy mind fiatal :wink:
Majd ha elkezdenek vedleni, meglátod a különbségeket...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 20:52 
Sziasztok elkezdtem a zebrapintyekkel is foglalkozni, de mivel kezdő vagyok lenne egy kérdésem, szóval most repült ki az első fészekaljam, viszont mind ugyanugy néz ki mármint egyiknél sincs meg a toroknál lévő zebra mintázat akkor ez azt jelenti hogy mind tojó? Tényleg nagyon fiatalok ma hagyták el elösször az odut.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 14:00 
Szia Lajos!

Köszönöm a gyors választ, akkor azt hiszem inkább egy kicsit idősebb tojót választok mellé. Az a biztosabb :)

Köszönöm!

Üdv: Mockee


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 6:57 
mockeelock írta:
Sziasztok!

Szerintetek egy kb. 1,5 éves hím zebrapinty mellé betehetek egy 5 hónapos tojót? Nemrég vesztette el a párját, így úgy gondoltam, hogy 2-3 hét múlva kap egy új csajszit.
Nem fogja bántani? Nem túl nagy a korkülönbség?

Köszi a válaszokat!

Üdv: Mockee


Szia !

Nem a verekedés a legnagyobb gond, hanem a tenyészéretlen egyed és az tenyészaktív hím együttléte, mely tojásrakásnál okozhat gondot.
A tojó úgy január vége felé lesz tenyészérett, ekkorra már kifejlődnek a női ivarszervek, valamint jól fejlődnek a tüszők is, nem okoz neki szervi károsodást a korai tojásrakás.
Összegezve nem lesz gond a tojásrakással és a költéssel.

Én a helyedbe külön kalitkába raknám a hím mellé, hogy összeszokjanak, de ne tudjanak párosodni. Majd januárban ereszteném egybe őket. Ekkorra megszűnik a korkülömbség is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO