Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 14:42 
buba7712 írta:
Mi lehet ennek az oka,mivel tudnàm elosegiteni azt,hogy belulre kèszitsèk a fèszket,nem pedig a tetejère...?

Nincs az odúról esetleg egy képed?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 7:23 
Szegènykèim tegnap-tegnapelott elkezdèk èpiteni a fèszket,de nem belul,hanem annak a tetejère...
Mi lehet ennek az oka,mivel tudnàm elosegiteni azt,hogy belulre kèszitsèk a fèszket,nem pedig a tetejère...?
Egyenlore nem tunik nagyon stabilnak...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 17, 10:10 
rendben ès koszonom!!! :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 2, 17:58
Hozzászólások: 32
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 16, 21:07 
Szia!

a szúnyog nem igazán bántja sztem...

inkább a hideg miatt aggódj, bár a zebra elég jól túri a hűvöset, HA hozzá van szokva, olyan 15 fok alatt nem raknám már ki őket, de van akinél a röpdébe 0 fokon telelnek minden gond nélkül, olajos magvakat ilyenkor nagyobb mennyiségbe kell nekik adni...

huzatmentes helyen legyenek...:D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 16, 20:30 
Koszonom a gyors vàlaszt,bàr az az igazsàg,hogy nem igazàn èrtem mèg,hogy milyen hangokat is hasznàlnak...Talàn idovel ezt is megèrtem.
èn is raktam fel odut ès kètfèle fèszket is,no meg kètfèle fèszekanyagot is.
A mai nap folyamàn èszrevettem,hogy a him èpitkezik,de szàmomra nem tul sok sikerrel.
Tobb fèszekanyag van a fèszek aljàn,mint abban.
Talàn mèg kezdo,nem tudom.
Most egyenlore hagyom oket,talàn majd belejonnek.
Azt szeretnèm mèg kèrdezni,hogy èjszakàra kint hagyhatom-e oket az erkèlyen?
Huvos van,de nem hideg,jobban aggodom a szunyogok miatt...
Tehetnek bennuk kàrt?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 2, 17:58
Hozzászólások: 32
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 16, 13:29 
Szia!

a párzás jele, hogy a hím aktívan énekel, ágról-ágra ugrálnak (általába 2 ágat használnak innen-oda onnan ide) a tojó a "násztánc" végén rebegteti a farkát és nyüszítő hangot ad, ezzel jelzi, hogy készen áll a párzásra, ekkor a hím rászáll és pároznak, ez pár másodpercig tart...

a fészkes kérdést nem tudom megválaszolni, nálam is ez a helyzet, 1 hete fenn a fészek, és rá se bagóznak, már nem félnek tőle, de semmi jelét nem mutatják h tudnának a létezéséről, először még kíváncsiak voltak. mostanra ez is elmúlt.. pedig annyi módon próbáltam már őket oda csalni, semmi sikerrel:D a kalitkába mindenhova építenének a fészket, de a nyomorult odúba nem mennének be, pedig elő is készítettem nekik a fészekanyagot benne:D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 15, 19:20 
Udv mindenkinek!

Màr 1 hete megvan a pintypàrom...
Mèg mindig laviroznak a kalitkàban,egymàs mellett alszanak,de sem az oduba,sem a fèszkekbe nem kucorodnak be...
Mi a jele annak,ha pàrosodni kèszulnek?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 13, 9:52 
ckuzmos írta:
Szia,

természetes viselkedés hogy idegesebbek a kelleténél. A helyzetváltozás okozta stressz még dolgozik bennük, illetve bizalmatlanok mindennel.
Az hogy mikor lesznek nyugodtabbak leginkább attól függ menyire voltak „emberközelben” a korábbi helyükön, mennyire volt emberi mozgás. Fiatalabb egyedek lassabban, idősebbek könnyebben vészelik át ezt a helyzetet.
Egy két hét és megszokják az újat.

Előtudod segíteni a folyamatot, ha nyugodtabban, lassabban mozogsz előttük, nem rohangálva, illetve nem bukkansz fel hírtelen mellettük, amitől megijedhetnének.


Koszonom!!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 13, 8:14 
Szia,

természetes viselkedés hogy idegesebbek a kelleténél. A helyzetváltozás okozta stressz még dolgozik bennük, illetve bizalmatlanok mindennel.
Az hogy mikor lesznek nyugodtabbak leginkább attól függ menyire voltak „emberközelben” a korábbi helyükön, mennyire volt emberi mozgás. Fiatalabb egyedek lassabban, idősebbek könnyebben vészelik át ezt a helyzetet.
Egy két hét és megszokják az újat.

Előtudod segíteni a folyamatot, ha nyugodtabban, lassabban mozogsz előttük, nem rohangálva, illetve nem bukkansz fel hírtelen mellettük, amitől megijedhetnének.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 21:01 
Kedves mindenki!

Amint màr jeleztem vasàrnap szereztem be egy zebrapintypàrt.
Amikor kozeledem felèjuk vagy csak elmegyek mellettuk riadtan ropkodnek...
Amikor leszàll az este egymàs mellett gubbasztanak az egyik rudon.
Van nekik fèszeknekvalo is betève,faàg stb.
Kèrdèsem az lenne,hogy mikor fog elmulni a riadt ropkodès ès mikortol szokjàk meg a kornyezetuket,akàr engem is..?
Segitsèget elore is koszonom...
Rita


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 9:48 
Kedves ckuzmos!

Koszonom szèpen gyors vàlaszod...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 15:14 
Ok, köszi, akkor építek nekik egy olyan tipikus pinty odút, addig simán eltelik még 1 hét! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 13:28 
Mivel nem tudjuk hogy mennyi ideig tartott az inkubáció, vagy hogy a tojások termékenyek voltak e, nem is biztos hogy kotlási probléma van. Ráadásul első fészekalj volt.
Szerintem ne találgassunk, hanem adj nekik még egy esélyt.
Az odúban mindenképp biztonságosabban költenek, és nyugodtabbak mint egy nyitott kosárfélében. Sokkal szakszerűbb is gyűrűzés és ellenőrzés szempontjából. :wink:
Várj egy hetet és üres odút rakj fel nekik jó sok fészekanyaggal. A fészek építés majd szépen felkészíti őket és összehangolja a dolgokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 12:30 
Köszönöm szépen a választ! Otthon utánajárok a dolognak.
Lehetséges, hogy az volt a baj, hogy a fészkük nyitott volt? Hirtelenjében egy 1.5 literes palack alját vágtam le, az lett a fészek kosárka, de lehet, hogy olyan fedett pinty odút kéne a legközelebbi nászhoz beszereznem? Amúgy tetszett nekik, úgy hordták bele az építőanyagot, hogy öröm volt nézni! :)

Most nem kapnak lágyat.

Mikor indítsam őket újból?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 11:50 
Szilvi:

ha meglámpázod a tojásokat, könnyen kideríthető hogy fiasak voltak e vagy sem.
Ha nem voltak fiasak akkor egy nagy sárgás szinte homogén „folyadékot” kell látnod.
Ha szemes volt akkor vagy embrióra utaló kisebb nagyobb pacát, vagy pirosas (véres, esetleg véreres) megfolyásokat.
Természetesen minél régebbi a tojás és minél később halt el az esetleges embrió, annál nehezebb, könnyebb a dolgod.
A feltöréssel azonban csak akkor állapítható meg könnyen, ha már eléggé nagy embrió volt benne.

Gyakran a hímek is ülnek, van aki csak leváltja amikor a tojó eszik, de van olyan is ami egyáltalán nem üli, sőt inkább visszazavarja a tojót ha az túl sokáig lazsálna. Ez nagyon egyedfüggő.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 11:42 
Timi:
Az hogy egy madár mennyire gyorsan vagy lassan fogad el egy fészket, függ attól is hogy mit ismer, a miben kelt stb. Odú vs fonott kosár például.
Idő és türelem kell ahhoz, hogy a most felkínált odút elfogadja a tojó is, de a pár másik tagja általában a nagyon gyorsan megtanítja neki mire is jó, ha Ő már ismeri (mint nálad például a hím).
Valami azonban megzavarhatta ezt a folyamatot, vagy a tojó túl makacs :)
Én a helyedben hagynám fent még az odút és adnék be több fészekanyagot, ha a hím befejezi a fészket, akkor megpróbálja behívni (kissé ingerültebb hím behajtani) az odúba a tojót.
Ez akár hetek is lehetnek, szóval itt türelem kell. Ha bent alszanak , akkor tekinthető annak hogy elfogadták. Ha nagyon nem sikerül, akkor odú áthelyezéssel, kalitka megfordításával (hogy másfelé essen az odú nyílása) lehet próbálkozni. Ha pedig végképp feladod, másfajta odú (másfajta bebújó nyílás, méret stb.) vagy fonott kosárral, fészekkel.

Rita:
mivel még új a madárka számodra is, legegyszerűbb ha figyeled Őket. De általában nem szokott baj lenni, a legjobb házasságoknál is előfordulnak a torzsalkodások.
Jó jelnek te is azt tekintheted, ha együtt alszanak összebújva, vagy az ülőrúdon egymás mellet, esetleg az odúban.
De nem olyan fajról van szó, aminél fent áll a veszély hogy véres harctér fogad reggelre. Élvezd a vidámságukat és a hangjukat, gondozd őket és előbb utóbb meghálálják.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 11:32 
Üdv! Nekem bizony kedvelték egymást, mindig egymás mellé ültek. Kb 10 hónapja van meg a tojóm, most engedtem nekik a költést. Meg is lett 3 tojás, aztán most abbahagyták az ücsörgést. Sajnos a költözés során fellépő agybaj miatt nem írtam fel, hogy mikor kezték el ülni a tojglikat, lehet, hogy simán üresek maradtak és ezért szálltak le róluk? Fel kell törnöm a tojglikat, hogy ezt megtudjam. Egyet ma reggel láttam a talajukon félbetörve, szóval csak az egyik felét...

Amúgy normális, ha a hím is ül rajtuk?

(Egy helyesírási hiba miatt szerkesztettem újra.)

_________________
*** Pulipinty ***


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Pulipinty 2012 szept. 10, 11:50-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 10, 10:54
Hozzászólások: 35
Valódi név: Rita
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 11:09 
Sziasztok!

A tegnapi nap folyamàn vàsàroltam 1 Zebrapinty-pàrt.
Sajnos èletkorukat nem tudom,de mèg az elado sem tudta igazàn megmondani,hogy mikor szulettek.Gyuru(k) sajnos nincsenek igy semmikèppen sem tudok utànnanèzni.
Van berakva fèszekodu,magvak,ulorudak stb.
Szeretnèm megkèrdezni,hogy mibol tudom meg,hogy a pàr kedveli-e egymàst,nem szeretnèm,ha esetleg veszekednènek.
Segitsèget elore is koszonom!!!
Udv:
Rita


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 8, 15:36
Hozzászólások: 2
Valódi név: Molnár Tímea
   
Hozzászólás 2012 szept. 8, 15:47 
Sziasztok!
Van egy zebrapinty párom, és szeretnék egy kis segítséget kérni. A hím elkezdte építeni a fészket, már félig kész, de egy ideje nem építi tovább, és nem is mennek be az odúba. Most a kalitka sarkába próbálnak fészket rakni, az egyik rúdra, de az nemigazán sikerül nekik.
Rá tudnám venni őket valahogy, hogy az odút használják?
És ha nem, hogyan tudok nekik segíteni, hogy a sarokba rakjanak fészket?

(Egyébként ez már a második tojóm, lehet ehhez valami köze? Az előzővel sokat voltak az odúban, de ezzel a tojóval sose mennek be. A régi fészket kidobtam, amikor megvettük az új madarat.)

Köszönöm előre is!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 27, 12:21 
Szia,

attól még hogy egy madár bent van az odúban, nem feltétlenül melegítik is a tojásokat!
Ilyenkor éjszakára amikor bemennek aludni félretolják vagy nem a tojásokon ülve aludnak. Ne félj, általában jobban tudják mint mi mit is kell csinálni a tojásokkal :)

A jelölő gyűrűt elég felraknod amikor majd kirepültek a fiókák, akkor látni fogod milyen vastag a lábuk, valószínűleg a standard és normál méret közt lesz. Nem tudom mekkora jelölőket vettél, de még bőven van időd korrigálni később is, ha nem stimmel. ha majd felrakod bármelyiket, azt figyeld hogy ne essen le, de ne is legyen szoros.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 18:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO