Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 ápr. 28, 10:52 
úgy néz ki még is helyre jön a pintyem. napokig a földön gubbasztott, most már azért a legfölső ülő rúdra is fel tudott menni, bár röpte még bizonytalan és esetlen, de legalább már nem a földön van:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 ápr. 24, 13:29 
ckuzmos írta:
Danonino:

Ahogy Ilona írta, csak vörösköles nagyon egyoldalú takarmányozás, ami rengeteg hosszútávú problémát okoz. Ha ehhez hozzárakjuk a téli "ridegtartást", akkor már meg is van a baj forrása: helytelen takarmányozás a tartási módszerhez. Télen sokkal energia dúsabb takarmány szükséges a madaraknak mint nyáron.
Ha esetleg télen fent volt az odú a madaraknál, akkor a tojóknál egyszerűen egy tojásvisszamaradási probléma is felléphetett. A hideg és gyenge takarmány miatt nem tudta a tojást kitojni és belepusztultak.


fészek volt fent de csak aludtak benne, sose láttam őket párzani. amúgy még él a tojóm, azt hittem előbb fog elpusztulni, de még mindig röpképtelen. megfogtam és nem tűnt soványnak szóval eszik még. illetve már 1-2 hete bolti kevert kölest kap, és már nincs a hideg épületbe hanem szabadba van. még talán helyre jön. a párja mindenesetre szorosan mellette van mindig.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 24, 8:38 
Danonino:

Ahogy Ilona írta, csak vörösköles nagyon egyoldalú takarmányozás, ami rengeteg hosszútávú problémát okoz. Ha ehhez hozzárakjuk a téli "ridegtartást", akkor már meg is van a baj forrása: helytelen takarmányozás a tartási módszerhez. Télen sokkal energia dúsabb takarmány szükséges a madaraknak mint nyáron.
Ha esetleg télen fent volt az odú a madaraknál, akkor a tojóknál egyszerűen egy tojásvisszamaradási probléma is felléphetett. A hideg és gyenge takarmány miatt nem tudta a tojást kitojni és belepusztultak.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2013 ápr. 23, 20:14 
Szervusz danonino!
Azt,hogy a pintyeidnek mi lehet a baja én sem tudom megmondani,de az hogy kizárólag kölessel etetted őket helytelen.
A zebrapintyek apró magvas madarak.Megeszik a kölest is,ha nincs más,de jobb,ha a magok aránya a következő:60% muharmag,30%köles,10% fénymag.

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 ápr. 23, 12:18 
ckuzmos írta:
Danonino írta:
sziasztok.

már több zebrapintyemnél is előfordult olyan hogy nagyon gyorsan (2-3 nap) legyengült, röpképtelen és még az ágon se tudott megülni, majd enni se tudott és elpusztult. Milyen betegség okozhatja és gyógyítható vagy elkerülhető lenne? többnyire kölest kapnak, de most a jó időbe már több magot is tyúkhúrt almát meg ilyenek.


Szia,

ez nagyon kevés információ, hogy bármit is tudjunk mondani. A 2-3 napos lefolyású elhullás egy átlagos idő, ennél sokkal gyorsabbak is vannak (fél naposak) amivel tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni.
Itt nem tudunk szinte semmit, csak azt hogy pusztulnak a madaraid. De sem az ivar, sem az életciklus, semmilyen olyan körülmény nem ismert számunkra, ami bármiféle támpontot adhatna. Lehetne itt találgatni az okokat, vagy a nagy általánosságokat ismertetni amit már számtalanszor megtettünk, de nem hiszem hogy előrébb vinne minket.
Viszont az megkérdezném hogy pontosan milyen magot adsz nekik enni, mert a "többnyire köles" igen félreérthető.



állatkereskedésből származó tojóról van jelen pillant szó, amit ősszel vettem. fűtetlen helyiségbe, széltől és csapadéktól mentes helyen tartottam (most udvaron van 3 oldalról zárt 1 oldalról nyitott ketrecbe). a többnyire köles, keszthelyen takarmány boltba kimért vörös köles (1 hete bolti kevert magot esznek). életkora passzolom de kb 1 éves lehet. nem nagy állományom van és ugyan ez a jelenség szokott előfordulni néha néha. leginkább a kereskedésből vett madaraknál. már télen is felpuffasztott tollazattal üldögélt, míg a párja nem. lehet már akkor gond volt?:S tojón kívül van még 3 másik hím.

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 23, 9:38 
Danonino írta:
sziasztok.

már több zebrapintyemnél is előfordult olyan hogy nagyon gyorsan (2-3 nap) legyengült, röpképtelen és még az ágon se tudott megülni, majd enni se tudott és elpusztult. Milyen betegség okozhatja és gyógyítható vagy elkerülhető lenne? többnyire kölest kapnak, de most a jó időbe már több magot is tyúkhúrt almát meg ilyenek.


Szia,

ez nagyon kevés információ, hogy bármit is tudjunk mondani. A 2-3 napos lefolyású elhullás egy átlagos idő, ennél sokkal gyorsabbak is vannak (fél naposak) amivel tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni.
Itt nem tudunk szinte semmit, csak azt hogy pusztulnak a madaraid. De sem az ivar, sem az életciklus, semmilyen olyan körülmény nem ismert számunkra, ami bármiféle támpontot adhatna. Lehetne itt találgatni az okokat, vagy a nagy általánosságokat ismertetni amit már számtalanszor megtettünk, de nem hiszem hogy előrébb vinne minket.
Viszont az megkérdezném hogy pontosan milyen magot adsz nekik enni, mert a "többnyire köles" igen félreérthető.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 ápr. 22, 23:12 
marta írta:
Szia! Ha sok tojásos eleséget kapott, az árthat a májának, de a tyukhur is
okozhat komoly vegyszermérgezést, attól függ, hol szedted és mennyire
mostad, száritottad meg. Ez is egy szempont. Talán segithettem. üdv. márta

tyúkhúr saját udvarból teljesen vegyszer mentes és frissen szedve szoktam adni, de nem sokat (1-2 naponta). így is alig esznek belőle inkább a hím beviszi a fészekbe.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 26, 18:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: mészáros márta
   
Hozzászólás 2013 ápr. 22, 19:40 
Szia! Ha sok tojásos eleséget kapott, az árthat a májának, de a tyukhur is
okozhat komoly vegyszermérgezést, attól függ, hol szedted és mennyire
mostad, száritottad meg. Ez is egy szempont. Talán segithettem. üdv. márta


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2013 ápr. 22, 17:45 
sziasztok.

már több zebrapintyemnél is előfordult olyan hogy nagyon gyorsan (2-3 nap) legyengült, röpképtelen és még az ágon se tudott megülni, majd enni se tudott és elpusztult. Milyen betegség okozhatja és gyógyítható vagy elkerülhető lenne? többnyire kölest kapnak, de most a jó időbe már több magot is tyúkhúrt almát meg ilyenek.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2011 okt. 7, 9:34 
Sziasztok!

Mint korábban már írtam, a lány zebrapintyem rákos. Tegnap egy másik orvos is megnézte és ő is ezt igazolta. Sőt hozzátette, hogy műteni sem lehet, mert a csonton vannak a daganatok. Sajnos valószínűleg el kell altassuk. :46:
Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor kell a fiú mellé venni egy másik lányt? Ha kell, akkor mennyi idő múlva? Vagy elvannak egyedül is?
Az én fiú pintyem láthatólag nagyon szereti a társát, mert állandóan védi, ha meg orvoshoz megyünk, akkor csak várja, hogy hazaérjünk már. Gondolom nagyon megviseli majd, ha már nem lesz mellette a párja. Amúgy ők nagyon fiatalok még, kb. 1,5 évesek.
Köszönöm a válaszokat!

Üdv: Mockee


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 4, 11:00 
mockeelock írta:
....sőt röntgeneztetni is voltunk múlt héten, és ott se látszott semmi még. Gondolom ez azt jelenti, hogy nagyon gyors a folyamat. A kérdésem az lenne, hogy bármiféle megoldás van arra, hogy megmentsük az életét?

Kísérleti jelleggel próbálkozhatsz DMG-vel (Dimetilglicin), de egyrészt nem 100%-os az eredmény (már ha egyáltalán lesz eredmény), másrészt ha ilyen gyors, lehet mire beszerzed már késő lesz. Persze ha gondolod, próbáld meg...

"Melanoma és más tumorok esetén a DMG növeli az egyes antitumor citokinek (TNF, IL-2 és IL-3) sejtbeli termelését, megakadályozza az áttétképződést. Előzetes vizsgálatok eredményei szerint a DMG fontos segítséget nyújthat az immunrendszernek a daganatokkal vívott harcban."

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2011 okt. 4, 10:44 
Sziasztok!

Sajnos a lány zebrapintyemnél tegnap kiderült, hogy mi a baj. Három hét leforgása alatt, tegnap megtudtuk, hogy rákos. Valószínű, hogy a daganatok (mert 4 helyen van neki) csak 2-3 napja jöttek ki. Ugyanis sem mi, sem két orvos nem látta eddig, sőt röntgeneztetni is voltunk múlt héten, és ott se látszott semmi még. Gondolom ez azt jelenti, hogy nagyon gyors a folyamat. A kérdésem az lenne, hogy bármiféle megoldás van arra, hogy megmentsük az életét? (a két szárnyán van 3, illetve a nyakán egy nagy daganat) Vagy szerintetek jobb lenne elaltani mielőtt nagyon szenvedne? A doki csak azt mondta, hogy otthon betadinnal kenegethetem neki a daganatokat, de az igazából nem segít. Meg adjak neki vitamint, algopirint (mert lázas is), és B1 vitamint. De ezektől nem fog meggyógyulni.
A másik kérdésem az lenne, hogy van egy párja. Ha ő egyedül marad, akkor kell vennem mellé egy másik lányt? Vagy bírják a magányt?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Mockeelock


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 19:50 
Hali,

Harmai: ajánlanám olvasásra ezt az írást:
http://www.idre.hu/madarakrol/diszpinty ... pinty.html

mockeelock: hátha már két orvos is látta, meg is röntgenezték, nem tudom távdiagnosztikával ki tudná megmondani a baját. A tojás visszamaradást már többször kibeszéltük (szerintem itt is) próbálj meg rákeresni, sokat segíthet későbbi esetekben.
Ha az antibiotikum nem segített rajta 5 nap alatt akkor már nem is fog. Még a gyerekeimnek sem adok 5-6 napnál tovább, így azt szerintem nyugodtan elfelejtheted.
Most inkább próbálj meg probiotikumot és vitamint adni neki, valószínűleg valamilyen hiánybetegsége van.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 8:46 
Sziasztok!

Van egy kb. 1 éves lány zebrapintyem és beteg.
Kb. másfél hete kezdődött, akkor sokat gubbasztott és aludt is napközben. Aztán már alig tudott repülni és a bal lábát se használja. Az orvosommal tojásbennmaradásra gyanakodtunk, de semmi nem történt 6 napig (pedig már oxitocin ínjekciót is kapott a végén), így elvittem egy másik állatorvoshoz, ahol megröntgenezték és kiderült, hogy nincs tojása. Ott a doki azt mondta, hogy lehet hasmenése volt, illetve hashártyagyulladása és ezért azóta (5 napja) antibiotikumot adok neki. De sajna nem javul a helyzete. Nem rosszabb az állapota, de még mindig alig repül és a lábát se használja. Tud valaki erre valamit mondani? Adjam neki tovább az antibiotikumot? Lehetséges, hogy ennyire lassan épül fel? Vagy más valami a betegsége?
Előre is köszi a válaszokat!

Üdv: Mockeelock


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 17, 10:36
Hozzászólások: 8
Valódi név: Kemenes Soma
   
Hozzászólás 2011 aug. 28, 7:13 
Koszonom valaszaitokat. Sajnos a nosteny zebrapinty megdoglott. Ugyanaz volt a baja mint a masik nostenynek. Csak az a baj hogy nem tudom mi okozhatta.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 21:26 
Huha :S Hát az sajnos nincsen nekik ... Faluba van egyik srácnak papagája és hát úgy tőle szoktam nézni dolgokat de ő sem szokott ilyeneket adni neki és egészséges .. Hát csak az a baj,hogy leggyorsabban jövő hétfőre tudok szerezni ilyeneket,mert a faluba sajnos nincs ilyen bolt..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 19:15 
Ez már kissé jobb "helyzetleírás" volt. A madarakat általában stresszeli a megfogás, költöztetés. Az ilyen stressz gyengíti a szervezetet, a kórokozók nagyobb károsodást tudnak okozni, mint a viszonylagos "stresszmentes" tartásnál. Bár a zebra nem az egykönnyen behisztiző fajta.
Kérdés: Ásványi anyag, madárhomok van előttük? Kap lágyeleséget?

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 14:22 
Szia! Hát nem vékony inkább még vastagabb mint a hím,sérülésnek nem látom nyomait,nincs széklet a kloáka körül és székletet elég sokszor "csinál", enni boltban vett pinty eleséget kap nem tudom milyen magvak vannak bent inni csapi vizet,szárnyait nem lógatja de a farok tollat szokta úgy fel le emelgetni,fürdeni is szoktak naponta, fészek jelenleg nincsen nekik és sajnos meg fogni igen csak nem engedi magát szóval nem tudom meg fogni a mell csontjait..

Ja és most át hoztam egy másik helységbe most fel ment a rúdra de ott is csak ül de azért most kicsit jobban repked és ez a helység sokkal csendesebb mint a másik.. És esetleg a zene zavarhatja őket ? Mert sajnos ahol eddig voltak oda hallatszott eléggé ..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 14:06 
Kedves Mark9713!

Tudod láttatlanban nagyon nehéz orvosolni. Néhány apróság hiányzik, főleg a közvetlen vizualitás, azaz a madár viselkedésének megfigyelése. Ha lenn ül a kalitka aljában az csak egy dolog. Van-e széklet a kloáka köré ragadva? Van-e esetleg más elváltozás? Vékony-e a madár, azaz ki tudod tapintani a mellcsontját? Ezt úgy mondják a madarászok, hogy borotválkozni lehet a mellcsontjával. Van rajta külsérelmi nyom, lógatja a szárnyait? Mit kap enni, inni...stb
Ha kicsit több infót adsz. Talán tudunk segíteni, és esetleg rá is hibázhatunk a lényegre...

Üdv.
G.G.

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 12:15 
Segítsetek kicsit légyszi :) A tojó zebrapinty mellé lett véve egy hím amit már írtam nem olyan rég.. 1-2 napja fura lett a viselkedése,mert egész nap csak ott a ketrec aljában üldögél néha arrébb megy meg el megy enni meg csak azért megy fel a rúdra ha inni akar .. :( Mitől van ez illetve mit csináljak vele? :?:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO