Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 12:59 
Szia Csaba!
Köszönöm, így fogok tenni. :cyclops: Ha lesz eredmény,majd megmutatom. :roll: Üdv. Enikő


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 12:20 
Bocsi, átfutottam a kérdéseden.

Nagyon nehéz az ilyen kérdésre válaszolni, mert neked más tetszhet mint nekem. Így maradok annál hogy én mit tennék.
Ennél a hímnél én mindenképp maradnék a barna alapszínnél. De mivel már így is igen világos, semmi extra halványító mutációt nem vinnék bele. Vagyis a márvány (álarcos) és világos hátúak kilőve. Egy sima barna tojó tökéletes lenne, ha esetleg fekete mellű hordozó is lenne akkor azzal.
Jót tehet neki még a fekete arc is.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 11:16 
Szia Csaba!
A fehér színű narancssárga pofafoltos hímről van szó a legfelső képen és arra lennék kíváncsi milyen tojóval lehetne szép színű fiókákat elérni.A tavalyi párjával is költöttek, a fiókák szürkésfehérek és sárgás hasúak lettek. Az egyik képen lehet is látni. Persze, jó lenne a tavalyi párja is csak kíváncsi vagyok,hogy más tojóval milyen fiókák lennének.
Üdv.: Enikő

De még egyszer itt van.
Kép
A többi kép a zebrapintyeknél van, csak nem kaptam választ, azért írtam ide is. :cyclops: Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 feb. 7, 12:34 
Szia Csabi,
Sikerült lefotózni apukát is, íme:


Remélem, segít valamelyest a meghatározásban.

2 fotó még a kicsikről is:


A legfelső képen az első generáció black face fiókája.

Kíváncsian várom a válaszodat.


Csatolmányok:
Magyarázat: első generáció
2012-02-06 13.18.55a.jpg
2012-02-06 13.18.55a.jpg [ 61.34 KiB | Megtekintve 5386 alkalommal. ]
2012-02-06 13.16.30.jpg
2012-02-06 13.16.30.jpg [ 62.93 KiB | Megtekintve 5386 alkalommal. ]
2012-02-06 13.16.09.jpg
2012-02-06 13.16.09.jpg [ 79.2 KiB | Megtekintve 5386 alkalommal. ]
Magyarázat: apuka
2012-02-06 13.23.14aa.jpg
2012-02-06 13.23.14aa.jpg [ 68.01 KiB | Megtekintve 5386 alkalommal. ]

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 feb. 6, 0:48 
Nna, találtam egy jobb fotót, az anyukáról

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 feb. 6, 0:35 
Szia Csaba!
Azt hiszem, a 6 fióka mindegyikének ugyanazok a szülei... mert 2 egyforma, fehér pofafoltos madárka lett a fészekaljban. :lol:
Eredetileg 7 tojás volt, egy nem kelt ki, szerintem éppen a mostohagyerek. Mert ugye, 2 feketepofafoltos madárkától elméletileg fekete pofafoltosnak kéne kijönni...?

Az első fészekalj 3 hím lett, most már látszik, ebből 1 lesz Black Face, 2 egyszerű, vad szín. ( Amik elméletileg hordozzák apai részről a fekete pofafoltot és fekete arcot + világos hátat, anyai részről a fekete mellett. Plusz, a második fészekaljból kiindulva, még a tarka mutációt is... ) Szóval, van itt kavarodás, rendesen. :D

Majd próbálok jobb képet csinálni a szülőkről.


Csatolmányok:
Magyarázat: ők a "mostohaszülők"
3. pár c.jpg
3. pár c.jpg [ 69.08 KiB | Megtekintve 5422 alkalommal. ]

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 3, 15:50 
Hali,

na most egy kis kávézásnál elgondolkodtam a képeiden.
Az a kis fehér pofafoltos lesz az idegen madárka. A többi mind a nevelőszülők sajátjai.

Amit nem jól írtam korábban: nagy valószínűséggel nem mindegyik fióka lesz feketearcú, ugyanis a hím valószínűleg csak egyfaktoros.
De várom a jobb képeket az eredeti párról.

Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 12:49 
Szia,

bocsi, benéztem a fiókák számát. Egy elbújt.
A plusz tojás szülei bármilyen sorozatott dobhatnak. Azt már nem fogod tudni kiszedni összekeveredés után.
Rakj fel légyszi élesebb és több képet a szülőkről. Nekem nagyon gyanús a színmeghatározásod. (Vagy raktál már fel róluk?)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 12:16 
Szia, igen-igen, látom a fejlesztést, legalábbis azt hiszem, ha a "Madaraim" menüpontra gondolsz. :) Nézegettem már, nagyon tetszik, sőt! Alig várom, hogy elinduljon és használni tudjam!

A fotóra visszatérve, van egy kis félreértés!
Nevezetesen, hogy a 6 fiókából, csak egy nem az övék. Viszont, most már bajban is vagyok emiatt. Az egy tojás, amit átraktam hozzájuk, az a képen látható pártól van!
Abban a hiszemben mertem betenni, hogy az a fióka mindenképpen feketepofájú kell, hogy legyen, ráadásul, a nevelőszülők első fészekaljából kiindulva, ( 3 hím, blackface, feketearc és mell- hordozó fióka) biztos voltam abban, hogy meg tudom különböztetni a többitől.
Nnna, ehhez képest lett egy ilyen, 6-os fészekaljam, amiben a korábban feltöltött képen látható elosztásban, a következő fiókák vannak: 2 db fehér, szürke fejű, fehér(!!!) pofafoltos, 1 világosbarna-fehér tarka, 1 szürke-fehér tarka, 2 db szürke fiatal.
Sajnos, ezek a színek nem "árnyalatnyival" térnek el a szülők színétől. :cry: ( Emlékeztetőül iderakom a szülők fotóját is, ne kelljen mindig visszakeresgélned. )

Kedves Csaba, azt miből láttad, hogy 3 fiú lesz közülük??? Annyi kérdésem volna még, de tényleg tartok attól, hogy untatlak, netán feltartalak. Sajnos máshol, mástól nem tudom ezeket a dolgokat megkérdezni...
Esetleg folytassuk pü-ben?
( A többi fórumtársat sem szeretném a privát gondjaimmal untatni.) :roll:

Örülnék, ha gyorsan válaszolnál! Előre is köszönöm!
ckuzmos írta:
Szia,

bocsi, komoly fejlesztésben vagyunk, szinte alig jut időm másra.
Viszont már okosabbak is lettünk, hogy tollasodnak a fiókák.

A fehér tollak azért jelentek meg, mert tarkák lesznek, nem tiszta színűek. A friss képeden úgy látszik hogy 3 hím és egy tojó lesz a saját fióka.
A fiókák színe azért még árnyalatilag eltérő a felnőttekétől, majd az első vedlésnél kiderül mennyire lesznek barnák vagy szürkék.

A hordozók majd leginkább a vedlés után lesznek egyértelműek, a felső farkfedőknél például.


Csatolmányok:
Magyarázat: Nos, ők a szülei a 6-ból, 5 fiókának
2012-01-05 15.22.40.jpg
2012-01-05 15.22.40.jpg [ 63.71 KiB | Megtekintve 5495 alkalommal. ]
Magyarázat: Ettől a pártól raktam át egy tojást.
3. pár b1.jpg
3. pár b1.jpg [ 68.6 KiB | Megtekintve 5495 alkalommal. ]
3. pár c.jpg
3. pár c.jpg [ 69.08 KiB | Megtekintve 5495 alkalommal. ]

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 11:38 
Szia,

bocsi, komoly fejlesztésben vagyunk, szinte alig jut időm másra.
Viszont már okosabbak is lettünk, hogy tollasodnak a fiókák.

A fehér tollak azért jelentek meg, mert tarkák lesznek, nem tiszta színűek. A friss képeden úgy látszik hogy 3 hím és egy tojó lesz a saját fióka.
A fiókák színe azért még árnyalatilag eltérő a felnőttekétől, majd az első vedlésnél kiderül mennyire lesznek barnák vagy szürkék.

A hordozók majd leginkább a vedlés után lesznek egyértelműek, a felső farkfedőknél például.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 jan. 31, 22:21 
Szia Csaba!

Még várom a válaszod a kérdésemre (remélve, hogy nem untatlak vele ).

Egy kis adalék, a genetikához, az alábbi kép, a szülők színét már többször írtam:



Nos, érdekes lesz a fehérarcú kismadár...

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 13:10 
Szia Csaba!

Hát tényleg nem egyszerű ez az öröklődéstan, főleg a zebráknál nem az. :D
Ráadásul nehezíti a dolgot, hogy a szülők vérvonala sem tiszta, ezt ékesen bizonyítja a második fészekalj. Kép mellékelve. ( A fehér színű madárka nem az övék, őt örökbe fogadták. :lol: ) De látható, hogy a fehér szín másik 2 madárkánál is megjelenik... ?

Viszont, az első fészekaljban a három hím színe, érdekes módon inkább sötétbarnás, mint szürke. ( 2. fotó )

Ehhez kapcsolódóan kérdezem: miről ismerszik majd meg a "hordozó"?

ckuzmos írta:
Igen nehéz ezt a kérdést megválaszolni így. Mit szeretnél utódnak? Nem biztos hogy nekem ugyan az tetszik, vagy ugyan az lenne a célom mint neked.

Tehát ebből a párosításból a következő utódok lehetnek:
25% fekete arcú (egy faktoros) szürke hím, ami hordozza a fekete pofafoltot és a világoshátat
25% fekete arcú (egy faktoros) szürke hím, ami hordozza a fekete pofafoltot, a fekete mellet és a világoshátat
25% fekete arcú (egy faktoros) világoshátú szürke tojó, ami hordozza a fekete pofafoltot
25% fekete arcú (egy faktoros) világoshátú szürke tojó, ami hordozza a fekete pofafoltot és a fekete mellet

Itt el tudsz indulni például egy teljesen fekete szín felé, csak előtte ki kell várnod a teljes kiszínesedést minden egyednél, hogy a hordozókat meg tud különböztetni.
Célszerű ebben az esetben a fekete pofafolt és fekete mellű hordozókat összerakni fekete pofafoltos, fekete mellű egyeddel. (persze ha van kéznél)


Csatolmányok:
2. fészekalj.jpg
2. fészekalj.jpg [ 84.95 KiB | Megtekintve 5593 alkalommal. ]
első kicsik.jpg
első kicsik.jpg [ 80.31 KiB | Megtekintve 5593 alkalommal. ]

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 jan. 23, 14:31 
Igen nehéz ezt a kérdést megválaszolni így. Mit szeretnél utódnak? Nem biztos hogy nekem ugyan az tetszik, vagy ugyan az lenne a célom mint neked.

Tehát ebből a párosításból a következő utódok lehetnek:
25% fekete arcú (egy faktoros) szürke hím, ami hordozza a fekete pofafoltot és a világoshátat
25% fekete arcú (egy faktoros) szürke hím, ami hordozza a fekete pofafoltot, a fekete mellet és a világoshátat
25% fekete arcú (egy faktoros) világoshátú szürke tojó, ami hordozza a fekete pofafoltot
25% fekete arcú (egy faktoros) világoshátú szürke tojó, ami hordozza a fekete pofafoltot és a fekete mellet

Itt el tudsz indulni például egy teljesen fekete szín felé, csak előtte ki kell várnod a teljes kiszínesedést minden egyednél, hogy a hordozókat meg tud különböztetni.
Célszerű ebben az esetben a fekete pofafolt és fekete mellű hordozókat összerakni fekete pofafoltos, fekete mellű egyeddel. (persze ha van kéznél)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2012 jan. 23, 14:17 
Csabi!

"Ezt az F1 generációt, véleményed szerint milyen színű madárkával lenne érdemes párba állítani?"
( Emlékeztetőül: Szülők: apa, világoshátú, feketepofafoltos-feketearcú hím, tojó feketemell hordozó szürke. A fiatalok mindhárman hímek lesznek. )


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO