Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2013 nov. 18, 6:08 
Köszi szépen a tanácsokat.
A fészkekben levő tojások sajnos átlátszóak, vérerezés nélkül, tehát lehet, hogy két tojó rakja a 12 tojást.
Össze fogok ereszteni több madarat és majd hagyom, hogy találjanak ők egymásra és álljanak párba, ahogy nekik tetszik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 13, 9:35 
Béla,

nem tudom ez a három próbálkozás időben mennyire oszlott szét, vagy sorban 2-3 hetes periódussal jött e. Ha az utóbbi időszakban volt, akkor mindenképp egy kis pihenőt (2-3 hónap) kellene tartani a madarak érdekében.
Addig is azonban neked vissza kell térni a kályhához, és elölről kezdeni a dolgokat.
Első és legfontosabb azt eldöntened, meglesned, melyik madár hím és melyik nem az! Amíg nem vagy bizonyos a nemekben, nem fogsz tudni sikeres párokat összeállítani. Mint ahogy tudod, ennél a fajnál nincs külső nemi jelleg, ki kel lesni őket. Amelyik énekel, az hím, amelyik a tojást tojja az tojó :)
Szépen, unalmas perceidben le kel ülni eléjük, vagy etetéseknél figyelni hogy melyik énekel. Most tudod hol voltak tojások, tehát melyik párnál van tojó, a kérdés az, melyiknél van hím!

A szemes tojást úgy értettem hogy kötöttek e, vagyis meg van termékenyítve. Ezt az kotlás 6 nap környékén nagyon szépen észrevehető ha egy pici lámpával átvilágítod, ugyanis véreres hálózatot fogsz tapasztalni ha van benne embrió, de akár még az embrió szívverését is megfigyelheted. ha nem kötött a tojás, akkor egy viszonylag egyöntetű színt fogsz látna a tojás belsejében, illetve a tojás sárgáját.

Ezt a beszélgetést át fogom rakni a sirálykás részlegbe, ne keveredjen össze a zebrákkal.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 13, 9:20 
Péter,

ahogy olvasom soraidat, úgy veszem észre nálad valamilyen olyan alapvető probléma van, ami már a kotlást is megakadályozza.
Ha mindig csak egy tojás van rendszeresen, akkor valószínűleg a kotlás be sem indult igazából. Egy tojáson szinte soha nem kotlanak meg, az nagyon kevés ennél a fajnál. (Hol a többi tojás?)
A kihűlt tojás valószínűleg soha nem is melegedett fel igazából, inkubáció nem indult be, ezért ha meg is lámpáztad nem láthattad benne az embriót, még akkor sem ha kötött volt a tojás.

Tudnál felrakni képet arról hogyan is tartod igazából a madaraidat, mivel és hogyan van berendezve a kalitkájuk? Kiváltképp a fészkelő alkalmatosság érdekelne.
A magkeveréked tényleg nem a legoptimálisabbnak tűnik, de a félreértések elkerülése végett arról is légy szíves fényképet, vagy ha bolti keveréket használsz akkor márkát, típust add meg.

Mennyire zavarod a madarakat vagy más állat, gyerek stb, esetleg te magad a kukucskálással?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2013 nov. 12, 16:44 
Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat. A madaraim páronként vannak külön ketrecben, de a sirálykáknál nem biztos, hogy pár-e a kettő (nem tudom megkülönböztetni a nemeket). A párolást egyszer sem láttam, de néha egy-egy fütyöl. Kb.5-6 tojást szoktak lerakni. Lágyeleséget (reszelt főtt tojás és murok máléliszttel vagy prézlivel keverve) kapnak minden nap, hozzá salátát és magkeveréket. Az apróra tört tojáshéj homokkal keverve állandóan előttük van.
Hogyhogy szemes-e a tojás?
A madaraim korát nem tudom, de lehet, hogy túl fiatalok még.
A hőmérséklet náluk 20 fok, természetes fényük is van, nem csak lámpa.
Arra gondoltam, ha sokáig ez megy tovább, akkor összeeresztem az egész csapatot egy nagyobb ketrecbe, hátha valami változik. Jó ötlet?
Üdv mindenkinek


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 22:04 
Szia Attila !
Köszönöm a segítséget!
A madarak kapnak főtt kemény tojást reszelve ebbe szokok belekeverni vitaminokat,ezenkívül szépia is van nekik.
Még a magkeveréket kicsit bővítem, utánaolvasok, de hát még egyenlőre kotlani sem akarnak. :(


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 21:15 
Szia!
A madarak fehérjeigénye különösen a költés és fiókanevelés időszakában igen magas. A madaraknak bizonyos mennyiségű állati fehérjére szüksége van.Én heti 3-4szer szoktam adni nekik:
A magevő madaraknak ezt elsősorban főtt kemény tojás formájában pótoljuk reszelve vagy villával összetörve,kis szemlemorzsával reszelt répával,esetleg kis mézzel összekutyulva,de vannak nagyon jó gyári lágy eleségek is.Csíráztatott mag!
Én addig adom amíg meg kotlanak a tojáson,aztán mikor kelnek a kicsik újra adni kell nekik.
Kalcium utánpótlásról is gondoskodni kel:pl. szépia,ásványi anyagok,tojáshéj összetörve (2perc- ig mikrózva)stb. ez állandóan legyen a madarak előtt!
Magkeverék elég szegényes,repcét szerintem meg sem eszik :shock:

30 % fehér köles és sárga köles,
15 % vörös köles
5 % sárga és vörös csumiz,
30 % muhar mag,
20 % fénymag.
5 % kendermag, lenmag

Nézd meg a Tartási helyek, eszközök, felszereléseknél: a táplálékokat, érdemes olvasgatni.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 17:09 
Kép


Kép

Kép


Kép

Sziasztok!
Van 3 pár zebrapintyem,amely látható a képeken az alsó két képen lévő is egy pár.
1 éve vettem őket börzén és azóta nem költenek,pedig már 4-5 hónapja be lettek rakva a nyitott odúk.
Az egyik párnál volt egy tojás,de nem volt fias, majd kivettem utána 1 hetire megint egy és az is ugyanúgy kihűlt nem ültek rajta, de az sem volt fias.
A pintyek külön ketrecbe vannak. A ketrec 70x40x50cm.
Etetni pedig pinty keverékkel szoktam van benne (muharmag,köles,repce).Ezenkívül tyúkhúrt,almát,répát is szoknak kapni.
Azt szeretném kérdezni hogy mi lehet a gond,mért nem pároznak és költenek.A segítséget előre is köszönöm!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 16:06 
Fontos lenne még tudni, hogy hány tojást raknak a madaraid. Ha 10 feletti tojásuk van, akkor valószínűleg két tojód van. Ebben az esetben a költés sikertelenségének az oka viszonylag egyszerű. Ha 6-7 tojásod van, akkor lehet, hogy más az ok, de még az sem zárja ki a két tojó problémát.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 11:41 
Szia,

Ez sajnos így eléggé kevés információ!
Kolóniában tartod őket vagy párosával?
Szemesek a tojások? Lámpáztad őket?

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2013 nov. 9, 17:32 
Sziasztok!
Az én sirálykáim tojnak, költenek, de nem kel ki semmi, idővel leszállnak a tojásokról, azok kihűlnek, én kiveszem őket, a madarak nemsokára visszatojnak és ugyanez mégegyszer. A harmadik rend kiköltetlen tojásnál gondoltam, megkérdezem, mi baj lehet.
Mit tudtok javasolni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 11:05 
Szia,

a tojás evésének számos oka van, többek közt viselkedési zavarok, vagy valamilyen hiány „betegség”.
Ha már költöttek sikeresen a madarak, akkor azon kell elsősorban elgondolkodnod mi a változás az előzőhöz képest akár takarmányozásban, akár pedig tartásban.
A probléma orvoslására ajánlanám első sorban a műtojás használatát, azt nem fogják tudni megtörni, így ha elkezdődik a kotlás, már nem is akarják majd ha visszarakod a valódiakat.
Ugyanakkor a hagyományos tojás-keksz-répa lágyeleség adásával a vélhető hiánybetegség is kiküszöbölődik.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 20, 17:07
Hozzászólások: 1
Valódi név: lajos
   
Hozzászólás 2013 okt. 20, 17:19 
Sziasztok!
Miért eszik meg a tojásokat a madaraim?
Nyáron szépen felnevelték a piciket,most hogy visszahűlt a levegő nem.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2013 máj. 1, 19:24 
ckuzmos írta:
Na akkor mégiscsak jól gondoltam.
Zavarják egymást a költésben, ekkora hely nem elég 4 pár zebrának.
Viszont ha elnegyedeled a kalitkák, mindegyik biztos sikeresen fog nevelni.

Köszönöm a válaszodat!
Sajnos azt hittem ekkora hely bőven elég lesz ennyi madárnak.Akkor ezek a zebrák nagyon heves vérmérsékletű madarak.Szinte teljesen elvesznek ebben a kalitkában.Mindegy akkor majd próbálkozok külön tenni a párokat.Remélem így majd sikeres lesz a költés.
Ezek után meg majd felmerül az a probléma,hogy ki kivel van párba.
knorbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 1, 17:39 
Na akkor mégiscsak jól gondoltam.
Zavarják egymást a költésben, ekkora hely nem elég 4 pár zebrának.
Viszont ha elnegyedeled a kalitkák, mindegyik biztos sikeresen fog nevelni.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2013 máj. 1, 15:04 
ckuzmos írta:
Szia,
nem egyértelmű számomra: mind a 4 pár madár egy ketrecben van, vagy külön vannak elhelyezve?

Igen mind a 4 pár egy ketrecben van elhelyezve.7 db pinty odú van nekik behelyezve .Minden odú egymástól távolra van elhelyezve.
knorbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 1, 13:17 
Szia,
nem egyértelmű számomra: mind a 4 pár madár egy ketrecben van, vagy külön vannak elhelyezve?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2013 máj. 1, 12:33 
Sziasztok!
Van 4 pár zebrapintyem, 120x120x80cm ketrecben elmúltak már 1 évesek.
Lágy kajával fel lettek nyomatva,de sajnos nem költenek csak 1 pár a 4ből.
Van nekik a ketrecben felhelyezve 7db pinty odú,de csak az egyikben keltek ki a madarak.A többiben van kb 12 13 tojás és nem költik ki a tojásokat csak betojnak.Szépen meg is építették a fészkeket szénából.
Nem tudom mi lehet a probléma a madarak biztosan párba vannak.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
knorbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 13:59 
Kiegészítésnek csak annyit hogy igen, a nyitott fészek kosarat cseréld le odúra.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 11:50 
Szia.
Először is egy ketrecben van elhelyezve a két pár?
Sztem egy kis időre abszolut ne adj nekik fészket......sztem kb 2-3 hónapig ,nekik is kell a pihenő.
Utánna fokozatosan készítsd fel őket a költésre,lágykaja stb és mikor ugy érzed h felkészültek adj nekik fészket és fészekanyagot.....az első tojásig folytasd a lágyeleség adását .....de utánna a kicsik kikeléséig csak mag meg víz.
Vagy a másik eshetőség (amibe én magam is beleestem az elején) hogy túl vannak pörögve a vitamintól.
Nem tudom mit használsz,de általában a vízhez keverhető vitaminokat elég 1 hónapban 1* kb 3-4-5 napig itatni.Nem kell folyamatosan......inkább változatos legyen az eleségük mint sem a mesterséges vitaminokkal nyomod őket.
Ha lenne még valami a többiek úgy is leírják :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 18, 15:46
Hozzászólások: 4
Valódi név: Dávid Kata
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 16:27 
Sziasztok!

Két pár zebrapintyünk van. Januárban nagyon szépen fészket raktak, tojtak, és a három-három tojásból két-két fióka ki is kelt. Nagyon szépen nevelgették őket, amikor pedig már önállóak lettek, elajándékoztuk a fiókákat. A gondom az, hogy azóta egyik pár sem hajlandó költeni. Az egyik párnál nem is látok tojásokat (bár egyszer volt sok, de nem ültek rajta, így végül elvettük), a másik pár rendszeresen rak négyet-ötöt, aztán megeszi vagy kirugdossa. A múlt héten már a fészekanyagot is kirámolták.
Amúgy nincs velük baj, nem balhéznak, szóval ha többé nem lesznek fiókák, akkor maradunk egymásnak így, ennyien, de örülnék, ha megoldható lenne ez a gond. Az etetésükben nincs változás, ugyanúgy kapnak kaját, ahogy azelőtt, a vízbe rendszeresen kapnak vitamint. Van szépiájuk is. Az egyik fórumon olvastam, hogy esetleg zárt fészek kéne nekik, a mostani félig nyitott kis kosaras helyett? Vagy adjak új fészekanyagot?
Várom az ötleteiteket, köszönöm előre is a segítséget!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO