Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 10:52 
Szia!
Ez jó! ,,Ha nem szaporodsz szabad vagy!" :D
W.L. írta:
Domesztikalt ausztraliai fajtarsaikhoz hasonloan, ezek a vadbefogott timori zebrapintyek is teljesen problemamentes madarnak bizonyultak azota is.

Vegul ugy 2 honapja arra is elszantam magam, hogy betegyek nekik egy odut, amit eloszor hetekig melyseges gyanakvassal szemleltek.
Par hete azonban egy par ugy dontott, belekoltozik, es onnantol kezdve uldozni kezdtek a masik part, akiket eloszor elkulonitettem, majd vegul alkalmasnak tuno elohelyen szabadon engedtem.

A magara maradt par az odut szepen belakta, es aztan nekilattak a tovabbi teendoknek is, melynek eredmenyekent jelenleg 4 aprocska tojas lapul mar az oduban. A tojo mar alig jar ki, tehat nem tudom, lesz-e meg tobb is, eddig kb 2 naponta tojt le egy ujat.
Sajnos azonban vannak ketsegeim arrol, hogy ha ki is keltik fiokaikat, azokat fel is tudjak-e nevelni, mert a tobbi vadbefogott pintyemhez hasonloan a tojasos elesegbol nem fogyasztanak, bar az apro alomkukacokat es a salatat eszik. Ha ezugyben valakinek van (lehetoleg pozitiv) joslata, azt szivesen olvasnam!

Tovabbi erdekes adalekkent megtudtam, hogy a Javan arult zebrapintyek jo resze mar nem Timorrol vagy a Kis Szunda-szigetek mas tagjairol szarmazik, hanem Kelet-Java bizonyos reszein fogjak be oket. Ez a faj ugye Javan nem oshonos, es a madarhatarozok betelepitett allomanyat sem jegyzik, de a jelek szerint megis van mar egy jokora, piacokra befogassal gyeritheto allomanya is mar a szigeten. Erdekes lenne megtudni, hogy kerultek at ide, mert nyilvan nem 1-1 piaci szokevenybol vagy az enyemekhez hasonloan nagy ritkan eleresztett peldanybol lett akkora populacio.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 10:02 
Domesztikalt ausztraliai fajtarsaikhoz hasonloan, ezek a vadbefogott timori zebrapintyek is teljesen problemamentes madarnak bizonyultak azota is.

Vegul ugy 2 honapja arra is elszantam magam, hogy betegyek nekik egy odut, amit eloszor hetekig melyseges gyanakvassal szemleltek.
Par hete azonban egy par ugy dontott, belekoltozik, es onnantol kezdve uldozni kezdtek a masik part, akiket eloszor elkulonitettem, majd vegul alkalmasnak tuno elohelyen szabadon engedtem.

A magara maradt par az odut szepen belakta, es aztan nekilattak a tovabbi teendoknek is, melynek eredmenyekent jelenleg 4 aprocska tojas lapul mar az oduban. A tojo mar alig jar ki, tehat nem tudom, lesz-e meg tobb is, eddig kb 2 naponta tojt le egy ujat.
Sajnos azonban vannak ketsegeim arrol, hogy ha ki is keltik fiokaikat, azokat fel is tudjak-e nevelni, mert a tobbi vadbefogott pintyemhez hasonloan a tojasos elesegbol nem fogyasztanak, bar az apro alomkukacokat es a salatat eszik. Ha ezugyben valakinek van (lehetoleg pozitiv) joslata, azt szivesen olvasnam!

Tovabbi erdekes adalekkent megtudtam, hogy a Javan arult zebrapintyek jo resze mar nem Timorrol vagy a Kis Szunda-szigetek mas tagjairol szarmazik, hanem Kelet-Java bizonyos reszein fogjak be oket. Ez a faj ugye Javan nem oshonos, es a madarhatarozok betelepitett allomanyat sem jegyzik, de a jelek szerint megis van mar egy jokora, piacokra befogassal gyeritheto allomanya is mar a szigeten. Erdekes lenne megtudni, hogy kerultek at ide, mert nyilvan nem 1-1 piaci szokevenybol vagy az enyemekhez hasonloan nagy ritkan eleresztett peldanybol lett akkora populacio.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 feb. 18, 3:41 
Csak az erdekesseg (?) kedveert megjegyzem, hogy meg anno kb 2 honapja vettem egy masodik himet is, es kulon kalitkaba helyeztem oket a tigrisektol.
A 60x40x40cm meretu kalitkaban a 4 zebra nagyon jol megvan egyutt, semmi torzsalkodas - mondjuk odut nem tettem be nekik, ami talan segit a nyugalom megorzeseben. De ezek a szabadban is nagyobb csapatokban elnek egyutt - en mar lattam oket ugy Timoron, Floresen es egy szomszedos kis szigeten.
Az elso hozzaszolasban emlitett tojo pedig spontan felepult/megerosodott, mar nem logatja szarnyait es szinte megkulonboztethetetlen a masik tojotol.
Mindent osszevetve egyelore ok a legproblemamentesebb pintyfaj akikkel itt probalkoztam, semmi veszekedes, betegseg, illetve rejtelmes elpusztulas.

Csak azt sajnalom, hogy egyelore nincsen nagyobb helyem szamukra, szivesen tennem oket egy nagyobb, novenyesitett kerti ropdeben ossze par mas kisebb helyi pintyfajjal.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 14:10 
Apropo, ha mar kulon topik lett belole, referencianak ime a legjobb info amit a neten leltem a timori zebrakrol:

http://www.efinch.com/species/timor.htm

Most, hogy ujra elolvastam, es megneztem a kepet arrol a kalitkarol, ahol a szerzo 3 part tartott es tenyesztett (?) sikerrel, alighanem en is beszerezhetnek nyugodtan meg egy himet az en triom melle...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 12:57 
Helo Csaba!

Nekem nem serulesnek tunik, egyforman "log" mindket szarnya, es amugy jol repul.
Inkabb olyasmire gondoltam, talam fiatalon, meg "novesben" fogtak be, es utana szukosen es rosszul taplaltak, emiatt lett kisse "rozzantabb".
Amugy azota visszaneztem az arushoz, es gondosabban valogatva vettem egy tokeletesnek tuno tojot is mellejuk, most mindharman megvannak.
Javasoltam baratomnak, hogy az elso tojot engedjuk el (lakohelyem korul elohelyehez hasonlo a klima es a novenyzet is), de o tiltakozott. Mivel ugy olvastam, 2 him kalitkaban nem fer meg igazan jol egyutt, egyelore marad a harmas felallas!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 15, 11:10 
A timori zebrapinty a természetben megtalálható normál zebrapintynél is kisebb. Jól vetted észre, jellegzetesen alig van zebracsíkja.
Magyarországon, illetve a tenyésztett standard egyedek természetesen ennek a kétszeres is lehet.

Mivel vadon fogott egyedről van szó, nagy valószínűséggel sérülés miatt lógatja a szárnyát. Idővel lehet meggyógyul. Tenni nem igazán tudsz mit.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 15, 10:39 
Udv zebrasok!

En nemreg vettem madaraim apolasaban segedkezo helyi baratomnak az o szemeben "egzotikus" vadbefogott timori zebrapintyeket.
Amig utana nem keresgeltem a neten, meghokkentem rajta, mennyivel kisebbek ezek az itteni zebrak az otthon megszokottaknal, es ugye hol vannak a zebracsikjaik? ;-)
Amugy nagyon kedves, bekes kis madarak, nagyon szepen megvannak a naluk alig kisebb tigrispintyekkel.

Viszont a vasarlasnal nem tudtam valogatni, es utobb feltunt, hogy az amugy egeszsegesen viselkedo tojo nem igazan szepen tartja, kisse logatja szarnyait piheneskor. Ez a csatolt kepek kozul az elson latszik legjobban.
Mi lehet az oka, es helyrehozhato?

Csatolmány:
z2.jpg
z2.jpg [ 185.24 KiB | Megtekintve 3462 alkalommal. ]


Csatolmány:
z1.jpg
z1.jpg [ 188.74 KiB | Megtekintve 3462 alkalommal. ]


Csatolmány:
t3.jpg
t3.jpg [ 64.23 KiB | Megtekintve 3460 alkalommal. ]


Ja, es a kalitkajuk NEM olyan zsufolt, mint a fotok sejtetnek, csak nagyon (panikszeruen) felnek a madarak a rajuk iranyitott fenykepezogeptol, es olyankor mind osszemenekul egymas hegyen-hatan a legtavolabbi sarokba!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO