Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 márc. 26, 8:00 
Köszönöm a sok jó tanácsot, az ismerősöm nevében is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 márc. 26, 0:02 
Felig-meddig OFF, de en ugyanezen guvatfurjjel kapcsolatban filoztam.
Ami ugye azert mas mint a kinai torpefurj, nagyobb is valamivel (de japanfurjnel joval kisebb), sokkal vadabb es nem utolsosorban nem is igazi furj, igy a viselkedese is mas lehet.
Ket fo aggalyom volt mindig.
Az egyik, hogy engem meglatva majd mindig felroppen amig a fejet jol be nem veri a plafonba. Mondjuk ezt meg lehetne elozni szarnytollak kurtitasaval.
A masik, hogy hogy allna apro pintyeimhez.
Ezen bukott a dolog, miutan vegul nagy nehezen talaltam roluk iromanyt Ausztraliabol, ahol azt irtak, nem ajanlott oket olyan aprobb madarakkal egyutt tartani, amik sok idot toltenek a talajon, mert a guvatfurj agresszivve valhat veluk szemben. Marpedigvha eros, kampos csorevel elkapna egy apro asztrildot, abbol nem sok maradhatna...


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 21:48 
Hali.
Nekem vannak kínai törpefürjek a paagájok röpdéjében. Semelyik papagáj nem bántja a fürjeket, bár először a király lelkesen kergette pár lépés erejéig őket, de aztán nem foglalkozott velük.A pyrrhurákat meg abszolut nem érdeklik.

A kis csibéket sem bántották, senki nem törődött velük, nem volt gyilkolászás.Az itatás nálam virágcserép alátétben volt , és kb. 5 mm. víz volt benne a kicsi fürjek miatt.A röpde füves, de a téli helyükön csak homok van, és ott sincs semmilyen agresszió a nagyobb madaraknál, pedig ott csak közel 2 m2-es az alapterület.

Én még életben nem láttam felszállni fára a kínai törpefürjet.(nálam..)
De úgy tudom, hogy van egynéhány fürjféle amelyik felgallyaz éjszakára.

Nálam tényleg a leszórt kaján élnek bár ha kicsi fürjek vannak akkor kapnak lisztkukacot, és tojásos gyári lágyeleséget is.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 15:26 
Szia! Nem jól gondoltátok! Semmit nem kell kiszedni! Egy szépen berendezett röpde olyan mint egy kicsinyített természet. A TERMÉSZETBEN nincs zűrzavar! A faágak között tegyetek fel fészekkosarakat a kanárinak, odukat a zebráknak, a talajon pedig egy sarokban félig takarva fészkelési lehetőséget a fűrjeknek. A madarak majd örömötökre teszik a dolgukat. Kanári tojó lehet 2-3 is egy hímmel, zebrából sirálykából stb. több pár is. A fűrjeknél csak egy kakas. A fiókákat a hagyományos etetéssel, tojásos lágyeleséggel szépen felnevelik. Arra kell csupán figyelni, ha kis fűrjek is előjönnek, hogy a talajon lévő vizes edénybe a körömnyi csibék bele ne fulladjanak! Egy lapos edényre kell kicserélni a korábbit. A víz magassága ne legyen fél cm-nél több! A tojásos eleség nekik is megfelelő, így madaraitoknak a "svéd asztal" bíztosít mindent. Gondolom a röpde alja talajtakarást is kap, amire félérett magú vegyes fűvet, szénát tyúkhúrt is beszórhattok! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 8:32 
Shama köszönöm a segítséget. Gondolom azért, ha a kanárik fiókákat szeretnének, jó őket elkülöníteni, vagy kivenni külön röpdébe, kalitkába, hogy a tojó nyugodtan költhessen. Egy ilyen "zűrzavaros" röpdében, - szerintünk - ehhez nincsenek meg a feltételek. Ha már nagyobbak a fiókák, tudnak önállóan enni, akkor lehet őket is visszatenni a nagy röpdébe. Jól gondoljuk?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 márc. 24, 19:52 
Üdvözletem!
A röpdében minden gond nélkül lehet társítani összeférhető madarakat. A megnevezett méretű röpde tökéletesen alkalmas erre. A kanári, zebra, sirályka, ékfarkú, gould, káka stb. simán mehet. A kanári, zebra, ékfarkú, és sok egyéb a fagymentes helyen is teleltethető. A kérdés lényege gondolom a kínai törpefűrj. Nem kell a szárnytollat levágni! Ők nagyon jól megvannak a talajon. Egyetlen feladat, hogy a talajon is legyen etető és itató edény. AZ egyéb madaraknak az etetését egy legalább méter magasságú asztalon, pólcon oldjátok meg. Persze ők is leszállnak a földre és esznek-isznak ott is. Semmi veszély nincs. Én is tartottam így fűrjet igen sok egyébbel. Hajdan néhai Kovács Antalnál láttam ezt a megoldást, igen régen. Ő gazdaságossággal magyarázta. Azt a magot, amit kivertek-kiszemeteltek a kanárik, zebrák, azt ették a fűrjek. A kínaitól nagyobb fűrj közös tartását a baromfi betegségek, és a széklet mennyísége miatt nem javaslom! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 márc. 24, 7:34 
Gyümölcske írta:
Kedves Fürj-szakértők!

Egyik ismerősünk egy nagyméretű(4x5 m-es, 3 m magas) röpdében tartja a zebrapintyeket, ahol a földön fürjek lesznek (de a szárnyuk le lesz vágva, nem tudnak odarepülni a madarakhoz), és ide akarnak betenni 1 pár kanárit. Azt kérdezte tőlem, hogy elvannak-e békében így ezek a madarak? Nem lesz-e probléma? Én sajnos nem tudok rá válaszolni, nekünk "csak" kanárik vannak. Kérek egy kis segítséget. Előre is köszönöm.


Kiegészítésképp: most látom, hogy csak szó szerint idemásoltam az ismerős szövegét "... szárnyuk le lesz vágva" brrrr, biztos nem szó szerint gondolta, hanem a tollaikat vágná le, vagy ritkítaná, hogy ne repülhessenek? nem tudom, de elég szörnyen hangzik.
A kérdésemre azért kérem valaki válaszoljon.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 márc. 23, 18:28 
Kedves Fürj-szakértők!

Egyik ismerősünk egy nagyméretű(4x5 m-es, 3 m magas) röpdében tartja a zebrapintyeket, ahol a földön fürjek lesznek (de a szárnyuk le lesz vágva, nem tudnak odarepülni a madarakhoz), és ide akarnak betenni 1 pár kanárit. Azt kérdezte tőlem, hogy elvannak-e békében így ezek a madarak? Nem lesz-e probléma? Én sajnos nem tudok rá válaszolni, nekünk "csak" kanárik vannak. Kérek egy kis segítséget. Előre is köszönöm.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO