Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2016 okt. 28, 17:33
Hozzászólások: 1
Valódi név: d. istván
   
Hozzászólás 2016 okt. 28, 17:50 
érdeklödnék valaki tud kéksapkás zöld himet olcson ami ivarérett köszi 06706226020


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 márc. 16, 1:26
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Tiszafüred
Valódi név: Fekete Viktor
   
Hozzászólás 2016 ápr. 16, 21:44 
madaras86 írta:
viktor3 írta:
Hello
Érdeklődnék,hogy ha zöld hímhez(sajnos a hímnek nem ismerem a felmenőit ,szvl nem tudom mit hordoz) kék tojót teszek ,akkor milyen színű fiókák várhatók?

Szia!
Ha sima zöld, akkor zöld színű fiókák, amik mind kék hordozók. Ha a hímed kék hordozó, akkor 50%-uk kék lesz, 50% kék hordozó zöld. Ha a hímed inó hordozó, akkor a tojó kölykök között lehet lutinó is. Ha kék és inó hordozó is, akkor a kölykök között lehet zöld, kék, a tojó kölykök között még lutinó és albinó is.


Köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2016 ápr. 16, 21:03 
viktor3 írta:
Hello
Érdeklődnék,hogy ha zöld hímhez(sajnos a hímnek nem ismerem a felmenőit ,szvl nem tudom mit hordoz) kék tojót teszek ,akkor milyen színű fiókák várhatók?

Szia!
Ha sima zöld, akkor zöld színű fiókák, amik mind kék hordozók. Ha a hímed kék hordozó, akkor 50%-uk kék lesz, 50% kék hordozó zöld. Ha a hímed inó hordozó, akkor a tojó kölykök között lehet lutinó is. Ha kék és inó hordozó is, akkor a kölykök között lehet zöld, kék, a tojó kölykök között még lutinó és albinó is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 márc. 16, 1:26
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Tiszafüred
Valódi név: Fekete Viktor
   
Hozzászólás 2016 ápr. 15, 18:53 
Hello
Érdeklődnék,hogy ha zöld hímhez(sajnos a hímnek nem ismerem a felmenőit ,szvl nem tudom mit hordoz) kék tojót teszek ,akkor milyen színű fiókák várhatók?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 8:15 
Nem hinném, hogy működik. Viszont az elhelyezés nem gond.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2013 aug. 4, 8:28 
Sziasztok!
Princeknél gond,ha a párok egymás melletti röpdében vannak elhelyezve?
Működik ennél a fajnál az egy hím-két tojó felállás?

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 21:35 
Mokos Richárd írta:
Sziasztok!A princeim közül nagyon szépen összeállt a kék tojóm és a kék hímem.


Szia!
Szerintem ved le az odúkat és csak egyet hagyj meg neki, azt tedd a földre (persze majd a következő költésnél. Nálam még sosem jött be a több odú, nem birják kiválasztani hogy melyikbe tojjanak (nem prince).
Ezek alá meg most tégy egy 25*25-ös deszke tálat, hogy fel ne fázzon, kis fűrészpor bele és ugy rakd le neki a földre őket. Szerintem gond nélkül kikelti, etetésnél meg tálkástól arréb rakod mind a galambot!
Nimfáim egy évig 3 pár a földön kotlott és kikeltek a kicsik immel ámmal, de mindig elhuzogatták egymás alol a tojást, jelen esetben ez nem áll fent, de a törpefürjeket költöztesd ki szerintem.
Sok sikert!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 16:53 
Sziasztok!A princeim közül nagyon szépen összeállt a kék tojóm és a kék hímem.A eteti a tojót a hím és párzást is láttam náluk.Minden rendben volt idáig mígnem a tojó alatt megjelent az első tojás amit röpde alján találtam a kecskepapagájok ajtaja előtt.Ma megyek ki és már ott volt két tojás és a tojóm szépen kotlik rajta.A kínai törpefürjeket elzavarja ha felé közelednek.Én nekem meg sajna útba van mikor mennék be a kecskepapgájokhoz így mindig elkell úgymond zavargásznom onnan és elvenni a tojásokat az útból.Mikor ki jövök a kecskéktől visszarakom a tojásokat és már egyből megy is vissza és üli őket.Igazából nemértem mert vannak nekik fent oduk nem is egy.Valakinél fordult már elő ilyen?Esetleg valami jótanács?

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2013 jan. 2, 16:21 
Szia!Köszi hogy szóltál de albínókat nem szeretnék.Lutino és zöldek érdekelnének majd.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2013 jan. 2, 15:15 
Amennyiben még keresel Princet, egy ismerősömnek van egy albino garantált költőpárja eladó, hibátlan madarak. Tavaly lettek összeállítva és 1 fiókát hoztak ki. 70,000Ft.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 21:41 
Szia Jámbor!Én idén kezdtem el velük foglalkozni.Jelenleg 1pár kékem,1pár zöldem és 1db lutinóm van.De a 2013-es évben még akarok beállítani 2-3 párt. Gyönyörű szép hosszú kecses madarak.Nem egy üvöltős fajta.Bár ha a hím magába van akkor tud sikoltozni.Kora reggeli órákba és a délutáni órákban aktívabbak.Nagy helyen érdemes őket tartani mert elég mozgékony madarak szeretnek hosszan repülni.Nagyon békések,érdeklődőek.Nálam eddig kecskékkel, nimfákkal,katalinokkal voltak és semmi gond nem volt velük.Nem rágnak, nálam a röpde oldala osb-ből van és hozzá se nyúltak.
Nagy meleget nem szeretik,teleltetésükről sokmindent nemtudok mondani eddig bírják kint a fóliázott röpdében bár olyan nagy hideg még nem volt.Állítólag a körmeik nemnagyon bírják a nagy hideget.Árak(kb):zöldek:30000-35000ft/pár
kékek:45000-50000ft/pár
lutino:70000ft/pár
albino :80000ft/pár
Ennyit tudtam segíteni. Ez a tapasztalatom velük eddig,de ha erre jár Madaras86 biztos tud még írni egy két infót róluk mert neki is voltak princei.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 nov. 23, 4:48 
Sziasztok!

Érdeklődnék e szép faj felől hogy milyen hangosak?
Pl mint egy katalin, vagy mint egy hullámos, esetleg
mint egy rózsás törpe? Ára mennyi e madaraknak?
Előre is köszönöm a válaszotokat! 8)

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 1, 21:12
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2012 nov. 11, 18:11 
Sziasztok!
Eladó kéksapkás tojót keresek Budapesten! Aki tudna segíteni az írjon!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 19:49 
Mokos Richárd írta:
Szia Jani!Hogy hogy te vagy az oka?Mit csináltál rosszul?Monoron láttad a lutino princet.25000ft-ot kértek érte igaz idei madár volt és körömhibás.


Szia!

Nem láttam, nem nagyon tudtam rendesen végignézni a börzét :(
Egy alapvető kezdő hibát követtem el! Együtt teleltettem a gyémántgalambokat a papagájokkal. Na ilyet soha többet nem fogok csinálni. A lutinó tojómnak begyulladt a szeme a portól és csak nyár közepére jött helyre. Így nem nagyon foglalkozott az odúval......

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 19:36 
Szia Jani!Hogy hogy te vagy az oka?Mit csináltál rosszul?Monoron láttad a lutino princet.25000ft-ot kértek érte igaz idei madár volt és körömhibás.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 18:08 
Szia Ricsi!

Nekem nem lett idén semmi, de én vagyok az oka. Abban biztos vagyok,hogy mindkét madaram okés, de mivel a hím kék a tojó pedig lutinó, most gondolkozok, hogy venni kéne egy lutinó hímet és egy kék tojót. De lehet a vége az lesz,hogy eladom őket helyhiány miatt. Igyekszem megoldani a dolgot, mert nagy kedvenceim. Ők azok, akikre a költés nehézségein kívül egy rossz szava nem lehet az embernek. Tiszták, békések, nem túl hangosak (kivéve, ha nincs tojója a hímnek) és mindemellett szelídek, érdeklődőek. Kívánom, hogy sikerüljön neked a tenyésztésük! :)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 16:25 
Látom szeded össze a színeket. Grat, szépek.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 15:47 
Sziasztok!Kinél mi újság princekkel?Én idén kezdtem el foglalkozni és nagyon megtetszettek.Szép kecses hosszú madarak.Páran mondták hogy nem egyszerű madarak.Mármint nem egyszerű szaporítani őket.De próba szerencse hátha mégis összejön.5 párat terveztem eddig 2 megvan plusz egy hím.Szívesen fogadok akármilyen tapasztalatot velük kapcsolatba.

Képek a princeimről:
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 31, 22:18 
madaras86 írta:
Az az igazság, hogy nem nézegettem mostanság az árukat (neten) és nem is sok van a mutációkból a piacon, így gyakorlatilag az ember a hasára csap és úgy mond árat, vagy külföldhöz viszonyít, nyugaton ahogy elnéztem jóval több van belőlük. Albinót szerintem nálunk kapsz olcsóbban is, a lutinókat én 30-40.000 közé saccolnám, de nem tudom, 2 évvel ezelőtt figyeltem jobban az árukat. Nameg minőségtől is függ. A lutinókban láttam 27.000-ért is, de annak nem volt a feje tetején toll.... A kékeket szoktam nézni Monoron, de egyrészt nem nagyon láttam, másrészt amit láttam az olyan volt,hogy nem venném meg. Innentől kezdve pedig meg se kérdezem az árát. Egyébként én örülök neki, ha magas az áruk.


:08: Csatlakozom Jani hsz-éhez, bár nekem még sosem volt, de egy jó barátomnak évek óta vannak, volt, hogy 8 pár is volt neki. Most 3 párja van, ha jól tudom, de nemsoká megyek hozzá látogatóba és akkor beszámolok nektek a látottakról és hallotakról!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 dec. 31, 18:23 
Végül is nekem mindegy, nem akarok lutinót sem albinót venni, ezeket majd előállítom magamnak.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 17:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO