Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 25, 13:48
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 dec. 7, 16:52 
Sziasztok,
Eladó, egy 5 hónapos deák madár, szenegáli papagáj.
valoszinuleg tojo, kézzel nevelt, és szelid. naponta kivesszuk reptetni,
vállra száll, és ujjra is. kézbol is eszik. mi augusztus utolso hetében
hoztuk el. még itthon is kézbol evett egy hétig, olyan pici volt.
kulfoldre utazunk hamarosan, ezért megválnánk a madártol. kalitkával (uj),
és minden tartozékkal, eleséggel (amit még a deák bácsi adott) elado 70
ezerért. (budapest III.ker)
ha érdekel, vagy tobb infot szeretnél, keress meg nyugodtan. szivesen
kuldok képeket is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 nov. 4, 11:01 
fulopk írta:
Már egy ideje bújom az internetet, egy kézzel nevelt szenegáli papagáj után. De lépten-nyomon olyanba botlok,hogy nem megfelelő helyről származik. Én nem szeretnék ebbe a hibába esni, ha lenne valami javaslatotok, hogy hol/kinél érdemes venni, szívesen fogadnám. :)

Nem csak a hol, de a mikor is kérdés.. mert lehet épp nincs annál akitől ideális lenne. De ha jól tévedek a fórumot olvassa több tenyésztő is, szinte biztos, hogy írnak neked hamarosan ide választ. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 3, 17:04
Hozzászólások: 1
Valódi név: Fülöp Katalin
   
Hozzászólás 2014 nov. 3, 17:11 
Sziasztok,

Már egy ideje bújom az internetet, egy kézzel nevelt szenegáli papagáj után. De lépten-nyomon olyanba botlok,hogy nem megfelelő helyről származik. Én nem szeretnék ebbe a hibába esni, ha lenne valami javaslatotok, hogy hol/kinél érdemes venni, szívesen fogadnám. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 22, 9:58
Hozzászólások: 1
Valódi név: Pfandler
   
Hozzászólás 2014 jún. 22, 10:17 
Szia,

Nekünk van egy szenegali papagajunk, a nemét sajnos nem tudjuk. Deáktól vettük 2013 februárban (2012 év decemberi születésű azt hiszem). Kézzel nevelt, sokáig mindenkivel kedves volt, de utána már sajnos volt akit csipkedett. Nem tudunk vele eleget foglalkozni, s nem engedi magát betenni a kalitkába, így nem ideális neki az élet nálunk, így megválunk tőle. A vállon szeret tartózkodni, de a kézre is rálép. Egészséges, szép tollazatú.
Ár:40e

Neve: Papagino.

Szólj ha érdekel, Bp, XI. Kerület.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 aug. 3, 11:41
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2014 jún. 15, 10:36 
Eladó egy éves, kézzel nevelt, bevizsgált hím szenegáli papagáj. Csak olyan helyre adnám, ahol felelősséggel gondját viselik, nem kis gyerek mellé való háziállat. Nagyon vicces, kedves, de legalább napi 1-2 óra osztatlan figyelmet igénylő madár. Ár: 60ezer forint. Szükség esetén egy gyula kalit is vihető (25ezer forint).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 18:31 
Petya76 írta:
Ha van esetleg ötletetek, hogy ki és hogyan hibázott a történetben, őszintén várom a válaszokat.

Sajnos csak azt tudom mondani, hogy ... hogy ez van ma Magyarországon. Valóban aki jó madaras doki volt az mind külföldre ment. A te esetedben ráadásul nem volt egy egyszerű a helyzet. Főleg, hogy sokára derült ki mi is a probléma. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 23, 11:36
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Pomáz
Valódi név: Tulok Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 13:33 
Sziasztok,

Egy tanulságos és végtelenül szomorú történetet szeretnék leírni. Kb. két hónappal ezelőtt tanácsot kértem tőletek egy fiú és egy lány szenegáli összeszoktatásával kapcsolatban. A történet végére ma reggel került pont, amikor is az egész család által imádott fiú sajnos meghalt. A történet röviden: Kb. 2 hónappal ezelőtt, nem sokkal azelőtt, hogy társnak beszereztük neki a kézzel nevelt szenegáli lányt, elkezdett váladékozni a füle. Mindenki ezt kérdezte, de nem volt huzatos helyen, meg sem fázhatott. Egy idő után elkezdett ásítozni, de étvágya volt, a kedve is jó volt. A tenyésztőnél érdeklődtem, hogy szerinte mi lehet, ő is azt mondta, hogy ha étvágya van, akkor semmi gond. Aztán elkezdett kicsit kevesebbet enni, akkor rögtön elvittem állatorvoshoz, ahol parazita irtón kívül semmit nem kapott. Közben lassan, de biztosan elkezdett romlani az állapota. Ekkor, mivel hétvége volt, és én rögtön választ akartam a kérdéseimre, elvittem a Lehel úti állatkórházba, ahol a sokak által sztárnak titulált olimpiai bajnok úszó állatorvos volt az ügyeletes. Az ő kompetenciájáról annyit, hogy rá sem volt hajlandó! nézni a szállítóra sem, nemhogy a madárra. Azt mondta, hogy ő nem foglalkozik madarakkal, néhány telefonszámon kívül érdemben nem segített. Ennyit az emberi nagyságáról. Ahogy kijöttem, rögtön felhívtam a tenyésztőt, akivel az elmúlt időszakban baráti kapcsolatba kerültünk. Ő azt mondta, hogy Magyarországon volt kb. 3-4 olyan állatorvos, aki értett a papagájokhoz, ma ők Angliában dolgoznak... Egy orvost ajánlott, aki még szóba jöhet: Graf doktor a Fehérvári úton. Másnap elmentünk oda, ahol megállapították, hogy fülgyulladása van, és szerencsére kifelé tisztul. Kapott egy hétre való Veraflox antibiotikumot szuszpenzióban, amit meg is kapott, de jelentősen nem javult az állapota. A kontrollon kapott még 20 napra való antibiotikumot, amiből csak 10-et kapott meg, mert közben folyamatosan romlott az állapota. Étvágya szinte egyáltalán nem volt, az utolsó 5 napban már visszatértünk a fecskendőből való etetésre, mint fiatal korában... Ahogy utána néztem az interneten, azt írták, hogy a Veraflox alapvetően kutyáknak, macskáknak kitalált antibiotikum, és náluk is bélproblémákat, hányást okoz. Ezek a tünetek a mi madárkánknál is jelen voltak. Próbáltuk külön madaraknak kifejlesztett probiotikumot, joghurtot is adni, de ez már nem hozta rendbe a bélmüködését (sem). Tegnap egy Pest megyei település háziorvosához vittük el, ahol az antibiotikumot injekcóban kapta, mert azt mondta az orvos, hogy így nem terheli a tápcsatornát, illetve kapott erősítő injekciót is. Ennek ellenére ma reggel a tenyeremben halt meg a madárka. Nyilván én is hibás vagyok, de tele vagyok kérdőjelekkel. Ha van esetleg ötletetek, hogy ki és hogyan hibázott a történetben, őszintén várom a válaszokat.
És azt is kérem, ha van tudomásotok kézzel nevelt szenegáli fiúról, legyetek szíves szóljatok, vevő vagyok rá.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 21, 21:16
Hozzászólások: 2
Valódi név: Miklós
   
Hozzászólás 2014 máj. 21, 21:31 
Kép

Ő Kiwi, a 1,5 éves szenegál....remélhetőleg Lórántka társa lesz...egyenlőre még nincs közös kép, mert még kóstolgatják egymást ha kint vannak közösen :)


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 21, 21:16
Hozzászólások: 2
Valódi név: Miklós
   
Hozzászólás 2014 máj. 21, 21:25 
Kép

A 4 hónapos Lórántka....Az előző madárka testvére :)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 14, 22:22
Hozzászólások: 16
Valódi név: Kánya Péter
   
Hozzászólás 2014 máj. 20, 23:08 
na még egy :)


Csatolmányok:
szeni_1.jpg
szeni_1.jpg [ 77.7 KiB | Megtekintve 22482 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 14, 22:22
Hozzászólások: 16
Valódi név: Kánya Péter
   
Hozzászólás 2014 máj. 20, 23:05 
Még pár kép :)


Csatolmányok:
IMG_1124.jpg
IMG_1124.jpg [ 57.33 KiB | Megtekintve 22483 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 14, 22:22
Hozzászólások: 16
Valódi név: Kánya Péter
   
Hozzászólás 2014 máj. 20, 23:02 
Íme a mi szenegálink egy hete múlt vasárnap hogy nálunk van 4 hónapos és totál szelíd kismadár :)


Csatolmányok:
IMG_1121.jpg
IMG_1121.jpg [ 133.91 KiB | Megtekintve 22484 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 20, 10:48
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 máj. 20, 17:55 
Szerintem jól tetted hogy megtartottad, a senegál papagáj velem 2 év után barátkozott meg, a szemed szine alapján is megitél, a családban csak én vagyok barna szemű, engem nagyon nehezen fogadott el. De alapjában nagyon barátságos jó természetű, egy órát naponta kézben kell tartani foglalkozni kell vele és akkor hozzád szokik, ha megcsíp akkor nem szabad mutatni hogy félsz mert játékra fogja használni. Ha egyedül van akkor hamarabb tanul meg beszélni és jobban tanitható.
Sok sikert a kis családtaghoz :)


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 20, 10:48
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 máj. 20, 11:14 
Sziasztok !

Keresek baby senegal papagájt Debrecen környékéről, ha tud valaki kérem irjon vagy hivjon szilvia.jonas@gmail.com vagy a 06-70-358-9233 as telefonon Köszönöm szépen


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 21, 1:14
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2014 máj. 19, 17:09 
Sziasztok !
Hosszas vívódás után döntöttünk, a madár marad, viszont keresnék mellé egy igazi, kézzel nevelt társat !
Aki tud ilyet, légyszi jelezze !
Köszönöm !
üdv.p.,


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 21, 1:14
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2014 máj. 18, 20:20 
Sziasztok ! Eladó 1 db szenegáli papagáj ( 2013. decemberi kelés, állítólag tojó ) . A madár Bonapartemadár-tól ( Árnyék András Vecsés ) származik, aki kézzel nevelt, szelíd madárként adta el, de sajnos nem az. Egy hónap alatt elértem, hogy a kézből már eszik, de arra nem lép fel, eléggé félős ! Ezt kérem figyelembe venni. Zárt gyűrűs, egészséges példány ! Ára 45.000. ft., pont a fele, mint amit én fizettem érte ..


Csatolmányok:
CAM004801.jpg
CAM004801.jpg [ 191.53 KiB | Megtekintve 22637 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 21, 1:14
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2014 máj. 7, 13:08 
Szia!Bajó Ottó!üdv.p.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 6, 19:37
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 máj. 6, 19:44 
Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani megbízható Szenegáli papagájt tenyésztőt? Olyat akinél tényleg kézzel nevelt, egészséges papagájt lehet vásárolni?

Előre is köszönöm:
István


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 21, 1:14
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2014 ápr. 29, 19:03 
Sziasztok !

Nagy igazság, hogy kézzel nevelés, és kézzel nevelés között is óriási a különbség...
De ez a kereskedő úgy hirdeti magát, hogy családi környezetben nevelt, teljesen szelíd fiókákat árul....
Hát nesze...... :evil:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 29, 17:05 
Petya76 írta:
...a kézzel nevelés sok esetben buggyant madarakat eredményez...

Igen, sajnos nem mindegy az hogy hogyan nevelik kézzel. Én inkább azt mondanám, hogy vannak akik kézzel "etetik" és vannak akik kézzel nevelik a madarakat. Ez utóbbi idő és pénz igényesebb és nincs jobban megfizetve a vevő által (az azt sem tudja mi a különbség). Sajnos éppen ezért nagyon kevesen csinálják így - azaz jól. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 10:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO