Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 11:52 
Aha, már értem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 20:39 
jojo írta:
Warhawk

Nem tudom mire céloztál (most fáradt vagyok gondolkodni) de bármit is, nem sértődöm meg ha az neheztelő.

Na, most én vesztettem el a fonalat. Nem céloztam semmire. Csak mondtam, hogy szerintem nem a píz miatt kelendőbb az erősebb szín, de néhányan valahogy úgy vannak ezzel mint a sportautókkal (itt sem céloztam senkire), hogy minél pirosabb annál "jobb". De persze van akinek egyszerűen jobban bejön az a szín... (nekem amúgy mindhárom alfaj egyformán tetszik).

Ha egyszer látok megfelelő madarakat és lesz helyem, nem kizárt, hogy beszerzek egy tenyészpárt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 19:59 
Nyilván”családi” nyomásra nem a halovány pár lesz, hanem valami erősebb szín.

Na persze nem akarom elkótyavetyélni a fiatalokat, de ez ugyebár nagyon távoli sztem ez még vagy 3 év mire fiókák lesznek..Csak helyre jön ez a nyüves válság addigra.

A vétel olyan helyről lesz ahol vagy 2 -3 pár van, vadonfogottak. Egy alfajhoz tartoznak.(legalábbis ezt a tenyésztő mondta) De persze majd alaposan körülnézek tavasszal v. nyáron lesz a vásárlás, még van idő addig.

Warhawk

Nem tudom mire céloztál (most fáradt vagyok gondolkodni) de bármit is, nem sértődöm meg ha az neheztelő.

Csupán azt akartam mondani, hogy azért vállalnám a világosabb alfajt mert egyre jobban látom, hogy kezdenek az emberek olyan fajokat választani amelyek extrém színezetűek.(még akkor is ha az eleve színes)
Nem vagyok valami „fajmegmentő” de sztem.van létjogosultsága egy szerényebb színezetű alfajnak is.
A másik, meg, hogy már írtam, hogy nekem a papagájok és a röpdék díszek a kertben, és a velük való foglalkozás egyben kikapcsolódás is.
Tehát én szívesen tartanék kevésbé színes papagájokat is ha tehetném.Most láttam violaszárnyút, nem túl színes, de el tudnám képzelni egy röpdébe.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 18:38 
Sajnos nálunk-- TISZTELET A KIVÉTELNEK--az alfaj keverést nem sokan veszik komolyan, bármelyik fajról vagy alfajról legyen is szó.

Én láttam (nálunk is van) mindhárom alfajt, nekem a halványsárga nem nagyon jött be, a majdnem piroshasúak már jobban, de legjobban a narancssárga tetszett, de lehet az is közrejátszott ebben, hogy a legjobb kiállású madarakat abból láttam.
Ezenkívül nálunk rengeteg satnya példány van, ha valamikor újból beszerzésre vetemedek, akkor viszem a mérleget és 140 gramm alatt szóba sem állok a madárral :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 15:29 
jojo írta:
Biztos hülye vagyok mert én a halványabb P.s.s.-el is beérném (gondolom a fiam nem) mert számomra nem annyira fontosak az anyagiak.

Vicces, de ha jól látom nem is a vevők (az az a madarak eladhatósága) miatt van ez így....

jojo írta:
A párok amiktől lennének vadon fogottak, úgyhogy lehet, "tiszták".

Mármint mindketten ugyanahhoz az alfajhoz tartoznak?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 13:59 
Biztos hülye vagyok mert én a halványabb P.s.s.-el is beérném (gondolom a fiam nem) mert számomra nem annyira fontosak az anyagiak.(persze fontos de nem elsődleges)Én úgy vagyok vele, hogy azért mert nem annyira élénk színű, még van helye a tenyészetekben.Persze gáz ha nem tudom eladni a (remélem nem tűnök túlzottan optimistának hisz még csak a helyük van meg) szaporulatot.Vagyis biztos elmegy, csak bagóért.

Én most láttam több tirika papagájt, sztem. méltánytalanul mellőzött madár. :?: Más képen és más élőben.Élőben megkedveltem...szóval megint egy papagáj ami nem lesz. :( Pedig az ára abszolút nem vészes.


A párok amiktől lennének vadon fogottak, úgyhogy lehet, "tiszták".


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 13:39 
jojo írta:
Az az érzésem, hogy "tiszta" példányokat nehezen fogok szerezni, de talán lesz 1 pár.Én még csak közepes sárgát láttam olyan nagyon halványat mint a P. s.senegalus nemigen.

Ez olyasmi lehet mint a sportautók esetében. A "piros a jobb". Ennélfogva a haloványabb alfajt senki sem keresi... és igen a másik nagy gáz az az alfajok átláthatatlan keveredése. Gondoltam már rá, hogy "kintről" kéne behozni madarakat. Csak nem tudom hol van "tiszta vérvonal" belőlük...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 12:32 
Hali!

Kösz az oldalt nekem is sikerült lefordítva böngészni.Az az érzésem, hogy "tiszta" példányokat nehezen fogok szerezni, de talán lesz 1 pár.Én még csak közepes sárgát láttam olyan nagyon halványat mint a P. s.senegalus nemigen.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 11:52 
Sajna letiltotta az oldalon a jobb klikket, így kicsit trükközni kellett, hogy lefordítsam hollandról magyarra, de semmi extra infó nincs benne. Az viszont tény, hogy az alfajok és az elterjedés bemutatása példásan szép. Én a magam részéről 5 pontot adok a maximálisan megadható 5 pontból az oldalnak. Vagyis inkább 4.5-öt (a fordítás ellehetetlenítése miatt).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 szept. 21, 11:05 
Hát itt érdemes kutakodni, főleg a "soorten"-ben a szenegált tanulmányozni:


http://www.poicephalus.nl/indexx.htm

....hát valahogy az az érzésem, hogy itt kezdődik egy papagájfaj normális leírása, megismertetése :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 10:58 
SzBSanyi írta:
A jákók is potom pénzért voltak, mármint a vadon befogottak. Most a vadon befogott Jákókat kb.90ezerért árulják.

hol?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 szept. 20, 14:20-kor.
Idézet szöveg méretének mérséklése ;)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:24
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Zomba (Tolna m.)
Valódi név: Szűcs Zoltán
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 10:16 
Mennyire szeret rágni a Szenegál? Egy kb. 15 m3-es favázas röpdében tartható-e. A hidegre mennyire érzékeny (esetleg fűtetlen helyen teleltethető-e). A fenti méretű röpdében más fajokkal tartható-e együtt?

_________________
szz02


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 szept. 10, 9:38 
Kanike írta:
jojo írta:
Nem tudom, hogy jó ötlet, de felvetettem amit feketemarcsi írt (asszem ő írta, ha nem akkor sry), hogy próbáljon valami rövid színes apró fonaldarabokat rakni a forgács közé, olyanokat is mint a gyűrű színe, hátha akkor nem veszik észre a gyűrűt...

Olvastam róla hogy sikeresen alkalmazzák, kényesebb fajoknál a vizes bázisú hobby ragasztót(nem mérgező)+ fűrészpor kombinációját is. Mire kirepül a fióka teljesen lekopik a gyűrűről.
Működhet a Szenegáliaknál is.


Én ugyanezt hallottam a méz+fűrészpor kombóról!!! :mrgreen:
Be lehet kenni a gyűrűt, meg a fióka lábát is és úgy bepanírozni fűrészporba.
(teljesen organikus, használ, mintsem ártson)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 szept. 10, 7:06 
jojo írta:
Nem tudom, hogy jó ötlet, de felvetettem amit feketemarcsi írt (asszem ő írta, ha nem akkor sry), hogy próbáljon valami rövid színes apró fonaldarabokat rakni a forgács közé, olyanokat is mint a gyűrű színe, hátha akkor nem veszik észre a gyűrűt...

Olvastam róla hogy sikeresen alkalmazzák, kényesebb fajoknál a vizes bázisú hobby ragasztót(nem mérgező)+ fűrészpor kombinációját is. Mire kirepül a fióka teljesen lekopik a gyűrűről.
Működhet a Szenegáliaknál is.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 9, 12:40 
jojo írta:
Mindenesetre a fiatalok már normálisan viselkednek ezért megpróbálkozom velük.

Azok már ismerik az embert, nem lesz gond velük (SZVSZ).

jojo írta:
Nem tudom, hogy jó ötlet, de felvetettem amit feketemarcsi írt (asszem ő írta, ha nem akkor sry), hogy próbáljon valami rövid színes apró fonaldarabokat rakni a forgács közé, olyanokat is mint a gyűrű színe, hátha akkor nem veszik észre a gyűrűt...

Igen, jó ötletnek tűnik, érdemes lehet kipróbálni...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 9, 12:37 
Nos akivel én beszéltem a börzén és tőle szeretnék venni fiatalokat, neki is vadon befogott szülőktől vannak a fiatalok.Ha jól emlékszem 2 vagy 3 tenyészpárja van.

Ami fiatalokat árult azokon sem volt gyűrű pont a szülők miatt, fél, hogy kárt tennének a fiókákban.Ugyan már szelídebbek a szülők de tart a gyűrűzéstől.Mikor félve elrebegtem, hogy nekem ha lehet gyűrűsek kellenének,azt mondta, hogy még elgondolkodik ezen.Azt mondta, hogy azért nem annyira vészes a fészekellenőrzés, de csak ritkán és módjával csinálja, biztos ami biztos.

Mindenesetre a fiatalok már normálisan viselkednek ezért megpróbálkozom velük.

Nem tudom, hogy jó ötlet, de felvetettem amit feketemarcsi írt (asszem ő írta, ha nem akkor sry), hogy próbáljon valami rövid színes apró fonaldarabokat rakni a forgács közé, olyanokat is mint a gyűrű színe, hátha akkor nem veszik észre a gyűrűt..
Bár ha jól emlékszem akkor nem papagájoknál javasolta, de hátha itt is beválik.

Remélem nem javasoltam neki túl nagy ökörséget. :oops:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 9, 9:29 
SzBSanyi írta:
Nekem tapasztalatom nincs vadon befogott madarakkal, viszont itt a környéken 3 olyan tenyésztőt ismerek,(haverok) kinél a vadon befogott madarak évente hozzák a fiókákat, és vannak nálam sokkal nagyobb tenyésztők kik azt mondják hogy ők a vadon fogottra esküsznek.

Szenegálik? Mert ha jákóról van szó, akkor o.k. A szenegáli viszont olyan félős, hogy képes otthagyni a legkisebb zavarásra a fészket vagy akár a fiókákat is. Ugyanakkor a "szelídek" kevésbé problémáznak azon, hogy 50 méteren belül vagy az odú közelében.... ;)

SzBSanyi írta:
Nem tudom hogy a szenegáliaknál ez hogy van, de a Jákónak ez elég rossz szokása. :(

Én is ismerek pár jákó tenyésztőt akik odáig vannak a vadon fogottakért, de rögtön hozzá kell tennem, hogy nem is tudják a kicsiket meggyűrűzni, mert a szülők azonnal leszednék a gyűrűket (akár a kicsik lábával együtt is). De ez már offtopik lenne itt...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 szept. 8, 21:39 
Warhawk írta:
SzBSanyi írta:
Ez is igaz, de azóta megemelték az árakat amióta betiltották a behozatalt.

Így igaz. Azért én vadon befogottat most sem vennék (szenegáliból pláne nem), mert a vadonbefogottakat MEGLEHETŐSEN nehéz szaporítani és sosem szelidülnek meg igazán.

Ez természetesen nem érvényes a fogságban született vagy a kézzelnevelt egyedekre.


Nekem tapasztalatom nincs vadon befogott madarakkal, viszont itt a környéken 3 olyan tenyésztőt ismerek,(haverok) kinél a vadon befogott madarak évente hozzák a fiókákat, és vannak nálam sokkal nagyobb tenyésztők kik azt mondják hogy ők a vadon fogottra esküsznek.
Ezekre a madarakra viszont az is igaz hogy nem nézegetheted a volierben, mert ahogy meglát azonnal felveszi a MIG29 gyorsaságát és bent is van az odúban.
Nem tudom hogy a szenegáliaknál ez hogy van, de a Jákónak ez elég rossz szokása. :(

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 8, 20:51 
SzBSanyi írta:
Ez is igaz, de azóta megemelték az árakat amióta betiltották a behozatalt.

Így igaz. Azért én vadon befogottat most sem vennék (szenegáliból pláne nem), mert a vadonbefogottakat MEGLEHETŐSEN nehéz szaporítani és sosem szelidülnek meg igazán.

Ez természetesen nem érvényes a fogságban született vagy a kézzelnevelt egyedekre.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 szept. 8, 20:08 
Warhawk írta:
SzBSanyi írta:
1-2 éve ezelőtt 55.000Ft/pár mentek el a (vadon befogott) szenegálok, hozzáteszem "mint a cukor".
Amint lesz ismét jelzem majd itt nektek.

Még korábban volt az 9.000 Ft is (!). A vadonbefogott. Amikor még lehetett (EU behozati tilalom előtt).


Ez is igaz, de azóta megemelték az árakat amióta betiltották a behozatalt.
A jákók is potom pénzért voltak, mármint a vadon befogottak. Most a vadon befogott Jákókat kb.90ezerért árulják.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 9:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO