Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 22:42 
Asztalos Zoltán írta:
Hirtelen ennyi kérdésem lenne, ha ezekre válaszolnál leköteleznél
Nincs olyan,hogy minimum-maximum.Ő téged tekint a párjának,ha haza érsz azonnal azt szeretné,hogy csak vele foglalkozz.Nem lehet megmondani,hogy melyik madárnál mikor alakulnak ki ezek a viselkedészavarok,lehet ki sem alakul.Ez mind egyed,valamint gazdafüggő(mennyi időt szán rá)De ezekben a dolgokban nem igazán vagyok otthon,mivel nincs egyke madaram.Kézzel nevelt volt(szenegál),meg van is(jákó),de ők a párban voltak/vannak.
Elhelyezést tekintve :nem kell nagy hely neki ,ha naponta sokat van kinn.Nálam a párok költési időben 90x50x60-as boxokban vannak.Pihenőidőben 2mx1mx2m röpdében tartom őket.Egy lényeges dolog van:nem lehet favázas kalitkában tartani,mert szétrágja,valamint a 'csirkedrót' is gyenge neki.
A 'harapást 'általában megelőzi a pupilla összeszűkülése,de azért nem ez a jellemző,hogy harapósak,csak az elrontott madárkák.Az a baj,hogy ezeket a dolgokat csak úgy lehet megtanulni,ha van az embernek egy madara és vele gyakorolja az együttélés szabályait. :)Irkálni lehet akármit :) !


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 11:06 
Így igaz itt szokott lenni a fórumon, minden héten sztm.A hirdetésiben ott szokott lenni a telefonszáma is.
Az árat én is 40. körül láttam.Ahogy beszélgettem Ottóval, mintha úgy rémlene, hogy általában foglalkozik a kis madarakkal, nem vad példányokat ad el.
De hát nézegethetsz az Expresszen is, talán több hirdetést találsz.Bár én biztos várnék egy olyanra amit nekem nevelnek, én is így tettem.

Igaz, hogy vagy 1 évet vártam a madarakra, viszont megérte.Akár egy monori börzén is átveheted a madarakat sok tenyésztő itt árulja a madarakat, egyeztess a tenyésztővel. Én is úgy vettem őket, nem kell azért messzire menni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 10:21 
Asztalos Zoltán írta:
Tudnál írni a Bajó Ottóhoz elérhetőséget, Ő esetleg budapesti?
Mit tartasz reális árnak egy kézzel nevelt állat esetében?

Itt van a fórumon, időnként ír is rá, ha visszanézed a hozzászólásokat ott lesz ő is. Írj neki PÜ-t vagy e-mailt a fórumon keresztül (nem budapesti).

Elég nyomottak az árak. Én olyan 40 körül láttam (kézzel nevelt) szenegáli papagáj hirdetést az ősszel. Én is javaslom, hogy ha veszel két madárban gondolkodj, még ha nem is egyszerre, de rövid időn belül vedd meg a madarakat, hogy megszokják egymást.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 22, 22:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Asztalos Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 23:49 
Szia Jojo!

Ugyan nem nagyobbat, de egy hullámos papagájt már tartottam.
Mivel nem túl rövid életűek ezek a madarak - sem a szenegáli sem a hegyi papagáj - ezért nem szeretnék egy hegyit a szenegáli papagáj elé helyezni, mivel nyugdíjas lennék, mire lenne egy szenegálim, ha végül őrá esne a választásom.
Mindazonáltal szeretném megköszönni a tanácsaidat, a végső döntés előtt mindenképp át fogom gondolni, hogy melyik madarat is válasszam, de egyelőre a szenegáli a befutó nálam, mert jóval értelmesebbnek tűnik, mint a hegyi papagáj.
Tudnál írni a Bajó Ottóhoz elérhetőséget, Ő esetleg budapesti?
Mit tartasz reális árnak egy kézzel nevelt állat esetében?

jojo írta:
Hali!


Remélem nem öl meg de ajánlom Bajó Ottót neki vannak szenegáli papagájai.Meg még sokan másnak...

Ettől függetlenül én inkább a hegyi papagájjal kezdeném de komolyan.
Tudom, hogy vannak többek akik mindjárt jákóval, vagy amazonnal kezdenek mint első " nagyobb papagájosok" de én mégsem tenném.Persze van akinek sikerül a családba belenevelni de van akinek nem.

A hegyi sztem. könnyebben nevelhető, de viszont túl sokat ne várj tőle.

Ami az árat illeti a szenegáli 2x annyiba kerül de ez azért nem egy horror, persze minden viszonyítás kérdése.

A szenegáli sztem "okosabb" de ez egyedfüggő is lehet na meg aztán sok múlik rajtad.

Azt se felejtsd el, hogy minél " okosabb " egy madár annál több foglalkozást kíván napi szinten.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 22, 22:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Asztalos Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 23:15 
Szia Ferenc!

Köszönöm szépen a válaszodat.
Szerinted mennyi időt kell minimum foglalkozni vele, hogy ezek a viselkedészavarok, amelyekről beszéltél elkerülhetőek legyenek.
Mekkora kalitkát igényel egy szenegáli papagáj?
Gondolom ezeknek a "néha" harapásoknak biztos van valami oka, vagy legalábbis lehet látni a madáron, hogyha nem kívánja az abajgatást.
Egyébként Te tenyésztéssel is foglalkozol, vagy csak tartó vagy?
Hirtelen ennyi kérdésem lenne, ha ezekre válaszolnál leköteleznél.


R.Ferenc írta:
Hello!
Nekem vannak szenegálok,több pár.Volt kézzel nevelt is,de nem lakásban tartottam,hanem röpdében a párjával.Nem vadultak vissza igy sem.Simán lehetett őket simogatni is.De azt tudni kell,hogy néha harapósak,valamint csak olyan vegyen bármilyen egyke madarat kedvencnek(és itt nem csak a szenegálra gondolok) aki rengeteget tud vele foglalkozni,vagy még jobb,ha párban tartja őket.Párban persze 2x annyi kiadás,de lehet nem lesz idegbajos a madár(tolltépő,rikoltozó,kényszermozgó,stb.) Hirtelen ennyi jutott eszembe,ha valami konkrét kérdésed lenne megpróbálok válaszolni rá!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 20:59 
Hello!
Nekem vannak szenegálok,több pár.Volt kézzel nevelt is,de nem lakásban tartottam,hanem röpdében a párjával.Nem vadultak vissza igy sem.Simán lehetett őket simogatni is.De azt tudni kell,hogy néha harapósak,valamint csak olyan vegyen bármilyen egyke madarat kedvencnek(és itt nem csak a szenegálra gondolok) aki rengeteget tud vele foglalkozni,vagy még jobb,ha párban tartja őket.Párban persze 2x annyi kiadás,de lehet nem lesz idegbajos a madár(tolltépő,rikoltozó,kényszermozgó,stb.) Hirtelen ennyi jutott eszembe,ha valami konkrét kérdésed lenne megpróbálok válaszolni rá!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 19:52 
Hali!


Remélem nem öl meg de ajánlom Bajó Ottót neki vannak szenegáli papagájai.Meg még sokan másnak...

Ettől függetlenül én inkább a hegyi papagájjal kezdeném de komolyan.
Tudom, hogy vannak többek akik mindjárt jákóval, vagy amazonnal kezdenek mint első " nagyobb papagájosok" de én mégsem tenném.Persze van akinek sikerül a családba belenevelni de van akinek nem.

A hegyi sztem. könnyebben nevelhető, de viszont túl sokat ne várj tőle.

Ami az árat illeti a szenegáli 2x annyiba kerül de ez azért nem egy horror, persze minden viszonyítás kérdése.

A szenegáli sztem "okosabb" de ez egyedfüggő is lehet na meg aztán sok múlik rajtad.

Azt se felejtsd el, hogy minél " okosabb " egy madár annál több foglalkozást kíván napi szinten.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 22, 22:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Asztalos Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 16:57 
Senkinek nincsnenek ilyen irányú tapasztalatai?
Sokat jelentene egy kis segítség, hogy merre érdemes elindulnom!
Ajánljatok nekem tenyésztőket, vagy ha van itt köztetek olyan aki szenegáli papagáj tenyésztéssel foglalkozik, azt is nagyon szívesen venném ha írna!
Segítsééég! :alien:


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 22, 22:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Asztalos Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 6, 12:11 
Hát igen igen a szenegáli egy kicsit bohókásabb, jófejebb, mint a hegyi, ő talán egy kicsit kevesebb vizet zavar, talán egy kicsit nyugisabb.
Igazából mindkettőt szeretném megnézni élőben, hogy személyes tapasztalatom is legyen velük,ne csak videóból meg hírből ismerjem őket.
Légyszíves segítsetek nekem találni valakit aki szenegáli papagáj tenyésztésével foglalkozik és akinél érdemes lehet megnézni a madarakat.
Ugyanakkor az sem lenne egy utolsó dolog, ha nem egy madár eladásából kívánná fedezni az elkövetkezendő 10 évét.
Illetve ha szolgálnátok egy pár jó tanáccsal a vásárlást illetően, hogy mire érdemes odafigyelni, mit kell feltétlen tudni, akkor azt nagyra értékelném.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 6, 8:19 
Asztalos Zoltán írta:
Jelenleg hezitálok még de egy kicsit talán jobban húz a szívem a szenegáli felé. :mrgreen:

Nehéz a választás. De nagyon aranyos, értelmes kis madárkák, csak ajánlani tudom én is őket. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 22, 22:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Asztalos Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 6, 2:17 
Sziasztok!

Volt nekem egy hullámosom még régen '96-ban, nagyon aranyos emberbarát madárka volt, nagyon szerettem csak féltem hogy megeszi a kezemet.Amikor szegény elpusztult nagyon sajnáltam, és sokáig nem is gondoltam hogy újra szeretnék madarat amíg nem találkoztam ismét egy hullámos papagájjal.
Azóta gondolkozom egy madár vásárlásán, nézegettem sokféle madarat és eleinte a hegyi papagáj volt amelyik nagyon megérintett, szerintem nagyon szép madarak és elég intelligensek,helyesek.
Na de ekkor olvasgattam a szenegáliról és néztem róla videókat, és már nem is voltam olyan biztos benne hogy a hegyi az abszolút szerelem.
Jelenleg hezitálok még de egy kicsit talán jobban húz a szívem a szenegáli felé. :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2013 dec. 27, 20:40 
Már van ennyi! :D De még 1 lehet kelt,nem nagyon nézegetem őket.Majd, ha gyűrűzöm őket, kiderül mennyien vannak.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2013 dec. 27, 19:05 
R.Ferenc írta:
Ezeket még nyugodtan lehet szabadon is röptetni,messze még nem repülnek. :)
Kép

Ők a tavai kicsik,most is lesz ennyi?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2013 dec. 17, 14:28 
Ezeket még nyugodtan lehet szabadon is röptetni,messze még nem repülnek. :)
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 dec. 16, 17:18 
Nagyon körültekintőnek kell lenni ilyenkor. Voltam egyszer ilyen papagáj röptetésen és ott mondta az idomár, hogy mindig körbejárják a területet amennyire csak lehet. Meg azt is mondta, hogy 1x-2x már másztak fára a madárért, mert van hogy megijednek hirtelen hangos zajtól és nem akarnak lejönni a fáról. Öröm az ürömben, hogy nem mennek el messzire csak egy közeli fára és ha van időd várhatsz egy órácskát amíg megnyugszik és lejön vagy mászol. :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 11:41 
Ááá... sztem kezdők szerencséje... :D

Ilyen röptetéskor mindig eszembe jut, hogy egyszer az Örs Vezér terén fényes nappal egy héja hím a troli előtt kapott el egy galambot a legnagyobb forgalomban és a gyalogos átkelőhelynél vagy 30-an álltak.

Én félnék , hogy egyszer csak a fejem mellől vinné el valami a papimat.Már egyszer írtam--a röpde mellett álltam amikor 1 méterre tőlem rávágott a röpdére egy hím héja, mit sem zavartatva magát, hogy én ott vagyok.

Egyébkén csak az időhiány tart vissza az ilyen "idomítástól" :oops: :)
(meg az, hogy nem értek hozzá... :lol: )


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 0:15 
Na, ez az amit senki se próbáljon ki (kivéve hacsak nem profi idomár az illető):



_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 14, 22:22
Hozzászólások: 16
Valódi név: Kánya Péter
   
Hozzászólás 2013 máj. 17, 22:01 
Sziasztok! Érdeklődnék hogy szenegáli papagáj tenyésztéssel ki foglalkozik? Mert szeretnénk vásárolni egy fiatal kézzel nevelt példányt.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 19:17 
Az jó ha a tojók harmonizálnak egymással....legalább nem lesz gondod a fiókák eladásával. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 10, 21:26
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kubík István
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 19:05 
Jojo, koszi válaszod,

Gabčíkovo - Bős /Bősnagymaros/ vizierőmu is öpult a kozos határon, 90 % magyar ajkú város.

Valami rémlik errol a sztorirol, a madarak egy része áletkertbe kerul ha jól tudom.



Az én szenegáljaim, 2 hete tojott le és csak 1 tojással rendelkezunk, az elso koltésuk.

Két tojom van DNS el, sokáig egy tenyésztonél egyben voltak és csak késobb lett meg a DNS, és jott hozzájuk a hím. Mostanra lettek ivarérettek, és az a érdekes a tojok hamonizálnak egymással mert csak az jár be a fészekbe a másik tojóhoz :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 22:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO