Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 21:51 
Legyen... mert a hímnél csak a domináns viselkedés amitől félek, viszont a tojónál meg hogy a férfiakkal fog majd jobb kapcsolatot ápolni, és én le leszek majd rakva... dilemma, de a tojót választom, ünnepélyesen is kijelentem! :)
Igen, majd esedékes lesz keresnek egy tenyésztőt is, de a DNS vizsgálatot megcsinálnám, ha a tenyésztő is beleegyezik!
Köszönöm a sok segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 21:44 
Ha már aktuális lesz, akkor menj el a tenyésztőhöz és a többi fióka közül válaszd ki azt amelyik neked tetszik. Aztán az vagy tojó lesz vagy hím. De legalább az lesz amelyik neked szimpatikus volt. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 21:32 
Favaf írta:
Érme nélkül is tudom, hogy a tojó felé húz a szívem, de az eszemet használva, a tojó ellen csak az azonos neműség szól...

Vegyél tojót.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 21:15 
Érme nélkül is tudom, hogy a tojó felé húz a szívem, de az eszemet használva, a tojó ellen csak az azonos neműség szól...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 21:11 
Favaf írta:
Egy szóval se mondtam, hogy hibásak lesztek! Azért kérdeztelek meg titeket, mert én ilyenhez szerencsétlen vagyok! Ha hozok egy döntést, az esetek többségében biztosan szerencsétlenség ér azzal kapcsolatban!

Tehát hímet ajánlasz...a tojó felé húz a szívem, de az eszemmel fogok dönteni!

Köszönöm a választ, várom a továbbiakat!

Dobj fel egy érmét és amelyik oldalnak jobban szurkolsz amíg pörög az legyen. Ilyen egyszerű ha nem tudsz alap járaton dönteni.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 20:50 
Egy szóval se mondtam, hogy hibásak lesztek! Azért kérdeztelek meg titeket, mert én ilyenhez szerencsétlen vagyok! Ha hozok egy döntést, az esetek többségében biztosan szerencsétlenség ér azzal kapcsolatban!

Tehát hímet ajánlasz...a tojó felé húz a szívem, de az eszemmel fogok dönteni!

Köszönöm a választ, várom a továbbiakat!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 20:25 
Ez jó, és majd mi leszünk a hibásak, ha nem jön be. :wink:
Én magamnak hímet vennék, még ha csipkelődős is. Ha a család többi tagja is akar vele foglalkozni akkor inkább tojót.

De hogy vita legyen egy párat vennék.Lehet, hogy nem lennének annyira szelídek, amit kétlek mert lásd ott van a példa a videón, hogy párba is jók.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 19:29 
A videó nagyon aranyos, szoktam nézegetni az illető csatornáját.
De visszatérve az eredeti kérdésemre, ti hogy döntenétek a helyembe?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 18:49 
Elsősorban a favázas lett röpde, amit ugyan aluprofilokkal rágásbiztossá tudtam volna tenni, de nem kis munka lett volna.A másik túl nagy lett volna nekik a röpde és elvesztek volna benne.(legalábbis a fiam ezt mondta, és legyen úgy ahogy Ő akarja.... :) )

Aztán meg vagy 20 éve szemeztem a királypapagájjal, főleg a hím színei kaptak meg, és tényleg "repibb" mint egy szenegál.(na most ebből nehogy az jöjjön le, hogy csúnya a szenegáli!)

Meg a drótháló.. sajna tévedésből ponthegesztett pvc-s bevonatút vettem ami 1.4 mm. de ebből a drót csak 1.2 mm.A pyrrhuráknál is 1.4 -es van csak az szinterezett olyan kemény mint az állat amig a pvc-s nem annyira.. persze azért ez is erős.Viszont a szinterezett dupla annyiba került.Az 50.000-be került volna, így meg a fele lett.

Mivel a király nem igazán rágós ezért nem féltem, hogy kirágják.A téli madárházban a folyósón 0.8 mm-es van meg sem próbálják elcsípni a királyok, de a szenegáliakat már nem mertem volna ilyen "drótok" közé beengedni.

Szóval könnyű Katát táncba vinni ha Kata is úgy akarja..

A fűtéstől én is féltem de most a kis szigetelt házikóban sose fagy be a víz bár a nagy hidegben nem vagyok biztos, hogy lett volna-e 5 fok.De sztem ezt is bírnák a szenegálok, hozzászoknának.Vagy mégsem..??Valami szakértő??


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 17:43 
Sziasztok!
Én is nagyon töröm a fejem a szenegálik tartásán, csak a teleltetésük miatt vagyok meglőve.
Hol azt hallom hogy lefóliázott kinti helyen is elvannak hol azt hogy 5fok alatt nem.
Nem tudom mit higgyek el, nem szeretném ha leborulna a madár.

jojo Te milyen okokból mondtál le róluk ha szabad érdeklődni? :)

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 17:13 
Na igen ezért írtam, hogy rossz példa volt...

Tündériek ezek a videók, de végül is minden papagáj aranyos ha szelíd.Csak az a fránya karmok ne lennének...főleg a kopasz fejem ilyen érzékeny ne lenne.

Több ok miatt egyenlőre lemondtam a szenegáliakról, de egy ilyen videó mindig megingat...ezért nem is nagyon nézegetem őket.
De ami késik, nem múlik..unokáim már látni fogják őket. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 16:43 
jojo írta:
Volt egy tengerész ismerősöm, őszerinte a hím nemesei sokkal szelídebbek voltak mint a tojók.(bár ez lehet rossz példa volt, mert ugye nemrég jelent meg a nemes tojók agressziójának okairól)

A nemeseknél a tojó a domináns, gyakorlatilag teljesen fordítva működik mint a "normál" esetben. Egy nem összeillő pár esetében a tojó az aki képes a hímet megölni. Szóval a hímek nagyságrendekkel szelídebbek mint a tojók. A hím nemesem ezt már olyan szinten űzi (a szelídséget), hogy ha valaki látogatóba jön akkor fél percen belül odarepül hozzá barátkozni (az illető meg általában a frászt kapja a hatalmas madártól :lol:).

De hogy "on topik" maradjak:


_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 12:52 
Köszönöm!
A tudat alattis dolgot csak annyival tudnám megcáfolni, hogy egy régi dokumentumfilmben egy doktor ment ki egy tojó papagájhoz, mert a férfit szerette, viszont a feleségét mindig megcsípte. A tenyésztő azt mondta nekik, hogy hím példány, úgyhogy fiúként kezelték, de akkor is a férfihez ragaszkodott, és a nőt csípte.

A példák nagyon jók, ha esetleg még tudsz hasonló sztorikat, amik főleg tojo-nő kapcsolatáról szól, akkor kérlek írjál.

Ti hogy vélekedtek, a helyembe(nő) egy tojót vagy egy hímet választanátok, ha tudjátok, hogy a hímek ÁLTALÁBAN csípkedősebbek lesznek ivaréréskor, de a tojókról meg ezt a történet halljátok?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 10:26 
Hali!

Csak 2 példa.Az öreg Dió bácsi tojó arája gyűlölte a férfiakat , nem hagyta hogy feléje is nyúljanak, a kiállításon meg minden nő megsimogathatta.Én csak azt láttam, hogy minden nő simogatja, ezért én is megsimogattam.Rosy annyira meglepődött határozottságomon, hogy elfelejtett megölni de a másik férfit mögöttem már széttárt szárnyakkal várta.

A másik az én két királyom.A hím eleinte bizalmatlanabb volt de most ő keresi nagyon a társaságom.Alig lehet levakarni.Ráadásul úgy, hogy nem én keresem a barátságot.
Nem mondom a tojó is nagyon szelíd de egy fokkal szelídebb a hím.Lehet, hogy a nagy átlagban igaz de hát rengeteg ellenpélda is van.
Volt egy tengerész ismerősöm, őszerinte a hím nemesei sokkal szelídebbek voltak mint a tojók.(bár ez lehet rossz példa volt, mert ugye nemrég jelent meg a nemes tojók agressziójának okairól)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 1:06 
Favaf írta:
...a tojó papagájok a férfiakhoz, a hím papagájok a nőkhöz kötődnek jobban.

Bár nekem nincs (és nem is volt) szenegálim, de erről van egy véleményem. Mégpedig, hogy ha ez igaz is, akkor sem hiszem, hogy 100% így lenne. Illetve ha így is van nagyrészt, akkor talán nem is a madarak döntöttek így, hanem az ember tudat alatt eleve így közelítette meg a kérdést és a madarak csak reagáltak az "elvárásokra". Tudom, lehet ez így kicsit hülyén hangzik, de tapasztalatom, hogy a madarak nagyon érzékenyen reagálnak az emberi hangulatváltozásokra, a feléjük mutatott érzelmekre. Egyszerűen lehetséges, hogy megérzik azt, hogy a férfiak gyengédebbek egy tojóval és kicsit szigorúbbak egy hímmel szemben. A nők pedig fordítva. Innen származnak aztán a fentihez hasonló tapasztalatok. Pedig nem a madarak mások, mi kezeljük őket máshogy és ők erre reagálnak... persze ez csak egy teória a részemről.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 4, 23:02 
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Mára eldőlt, hogy szenegáli papagáj lesz a jövevény, azonban egy dilemma elé állított az a kijelentés, hogy tudományosan megcáfolható, azonban gyakorlati tapasztalat szerint a tojó papagájok a férfiakhoz, a hím papagájok a nőkhöz kötődnek jobban. No, több válaszadótól is halottam, hogy a tojók szelídebbek lesznek, valamint a hímek egy kicsit agresszívabbak, mint a tojók.

Ezek alapján a választásom egyértelműen egy tojóra esne, azonban én is nő nemű vagyok, és az előzőekben leírtak alapján egy kissé aggódom.
Olyanok segítségét várom, akiknek volt már hasonló tapasztalatuk, pl.:
neki is tojó szenegálija van, és nő nemű stb...

Előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jan. 1, 20:23 
Köszönöm szépen!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 13:36 
Favaf írta:
Sziasztok! Megint én...
Egy régebbi válaszban szó esett a papagáj nevelésével kapcsolatos könyvekről, mondtátok, hogy nagyon hasznos lehet, már csak azért is, hogy ne kövessek el végzetes hibákat a nevelésében... de konkrét címeket nem tudok, esetleg tudtok valamit ajánlani ez ügyben?
Köszönöm!


http://www.papagajidomitas.hu

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2012 dec. 28, 14:33 
Sziasztok! Megint én...
Egy régebbi válaszban szó esett a papagáj nevelésével kapcsolatos könyvekről, mondtátok, hogy nagyon hasznos lehet, már csak azért is, hogy ne kövessek el végzetes hibákat a nevelésében... de konkrét címeket nem tudok, esetleg tudtok valamit ajánlani ez ügyben?
Köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2012 dec. 27, 21:55 
Tehát nem egy ördöngösség. Magamból kiindulva, nem bírom a vérvételt, de ha elég egy csepp vér egy papírfélén, akkor nincs gond! Köszönöm a választ!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 22, 12:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO