Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2017 máj. 14, 9:57
Hozzászólások: 2
Valódi név: Mariak Andras
   
Hozzászólás 2017 máj. 15, 14:55 
vargasi írta:
Kokó az egyik kifurakodott az etető nyíláson ahol az etető tál van és mikor kesztyűben megfogtam olyan hangokat adott ki magából mintha megakarnám ölni. mivel többször is megcsinálták már ezt a műveletet, hogy etetés közben kirepülnek és úgy kell őket két három óra után a szobában kézzel befogni lehet ezért is haragszanak rám.


Ennel brutalisabb modszert nem is valaszthattal volna, nem csoda, hogy felnek toled. Johogy nem utod le egy sepruvel es ugy teszed be.
Nekem az elso papagajom egy kissandor volt, amig nem volt kezhez szoktatva, kint aludtam a kalitkaja mellett a szonyegen (2 macskam miatt nem mehettem mashova), amig meltoztatott vegre bemenni. :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 22:10
Hozzászólások: 8
Valódi név: Bódi Nikolett
   
Hozzászólás 2014 jan. 26, 18:55 
az a gond, hogy olyan, mintha visszafelé fejlődne :D már sikerült rávenni sok idő ráfordítással, hogy ne csípje meg az ujjam, hogyha magokat nyújtok be neki. aztán hagytam némi szünetet, pár órát, mert mást csináltam, és akkor meg ismét csípte, mintha totál elfelejtette volna a néhány órával ezelőtti dolgokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 26, 16:06 
Moppolino írta:
milyen lehetőségem van még? a környezetét már úgy veszem észre, hogy megszokta, minden nap több órát ülök mellette, és tegnap este egyszer csak rákezdett fütyörészni meg csicseregni.

Türelem. Szelídítéshez főleg az kell. Hagyd, hogy az ő tempójában történjen meg. Előbb utóbb közeledni fog. Ha sokat vagy a közelében egyszer csak megtörik a jég. Kezdetnek a rácson keresztül elfogadott szotyi és fürtösköles is megteszi. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 22:10
Hozzászólások: 8
Valódi név: Bódi Nikolett
   
Hozzászólás 2014 jan. 25, 21:50 
sziasztok!

újabb kérdésem lenne. kérdeztem már korábban, kiderült, hogy a hisztit mindig akkor vágta le, amikor az ablak előtt elrepültek varjak (itt éjszakáznak, így délelőtt és délután is rengeteg röpköd erre), így ez a probléma megoldódott.

most az a gond, hogy egyszerűen nem tudunk közelebb kerülni hozzá. azt elértük már, hogy a kalitkán kívülről a rácson benyújtva elfogadja a szotyit, de azt is csak akkor, ha nem kell érte megmozdulni. a kalitkába benyúlva csak a fürtös kölest veszi el, minden másra sziszeg, csípni próbál, és ha el is veszi, akkor eldobja. kalitkán kívül is tátog a kézre, ha nincs benne semmi.

a kalitka ajtaja mindig nyitva, de nem akar kijönni, pedig arra gondoltam, kívül talán könnyebb lenne közeledni hozzá. próbáltam órákon át rávenni, hogy ráüljön egy benyújtott rúdra, jutalmaztam, de ha el is értem vele valamit, pár óra múlva már ugyanúgy menekült a rúd elől, még jobban, mint előtte.

milyen lehetőségem van még? a környezetét már úgy veszem észre, hogy megszokta, minden nap több órát ülök mellette, és tegnap este egyszer csak rákezdett fütyörészni meg csicseregni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 19, 22:14 
Moppolino írta:
...elképzelhető, hogy azért is csinálja ezt, mert eddig röpdében volt, most meg a kalitka még nagyon szokatlan neki?

Egészen biztos. Még ha röpdébe került volna, akkor is szokatlan lenne neki az új hely. Szóval idő lesz mire megszokja. A madarak amúgy félnek minden újtól. Láttam már olyat, hogy az új ülőrúd miatt a kalitka azon oldalára egy napig nem is mert menni. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 22:10
Hozzászólások: 8
Valódi név: Bódi Nikolett
   
Hozzászólás 2014 jan. 19, 18:54 
Warhawk írta:
Moppolino írta:
...első lépésként tényleg az érdekelne, hogy mi használ többet, ha ott vagyok a szobában, vagy ha magára hagyom?

Ha magára hagyod, akkor sosem fog megszelídülni. Először a jelenléted kellene megszokja. Ahhoz minél többet a közelében kellene tartózkodni. Következő lépésben aztán (apránként) közeledhetsz hozzá. Szvsz.


szia!

köszönöm a választ, én is így gondoltam, ezért ültem kinn vele tegnap is, meg ma is. 1-2 órája nem vagyok kinn vele, mert be kellett jönnöm a géphez, azóta ugyanúgy bontani akarja a ketrecet, viszont a hangos hisztizést már abbahagyta. elképzelhető, hogy azért is csinálja ezt, mert eddig röpdében volt, most meg a kalitka még nagyon szokatlan neki? egyébként mióta észrevette, hogy homok van a kalitka alján, azóta folyton ott sertepertél és azt eszegeti.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 19, 18:48 
Moppolino írta:
...első lépésként tényleg az érdekelne, hogy mi használ többet, ha ott vagyok a szobában, vagy ha magára hagyom?

Ha magára hagyod, akkor sosem fog megszelídülni. Először a jelenléted kellene megszokja. Ahhoz minél többet a közelében kellene tartózkodni. Következő lépésben aztán (apránként) közeledhetsz hozzá. Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 22:10
Hozzászólások: 8
Valódi név: Bódi Nikolett
   
Hozzászólás 2014 jan. 19, 18:32 
szia!

én úgy hallottam, olvastam (nimfa farm...stb), hogy a szülők által nevelt nimfák is megszelídíthetők, és ha ember neveli kézzel, akkor esetleg komoly személyiségzavarok lehetnek esetleg ivarérettség után. eléggé utánaolvastam mindennek. egyébként egy elismert, tapasztalt tenyésztőtől származik.

3-4 hónapos, szerintem az elég fiatal még ahhoz, hogy elfogadhasson. a kalitka nagyon bosszantja, megpróbálja szétszedni. természetesen tőlem is fél, most így első lépésként tényleg az érdekelne, hogy mi használ többet, ha ott vagyok a szobában, vagy ha magára hagyom? mindkét esetben mászik meg ugrál, hallom.

tegnap csak üldögélt, ma tört rá nagyon a szabadulási vágy.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 jan. 19, 18:16 
Hali!

Neked, kell, hogy nagyobb türelmed legyen.Lassan meg fogja szokni a környezetét, csak idő kérdése.Aztán lehet közeledni, hozzá fokozatosan.Ha egyáltalán még elfogad.Kifogtál egy hisztitarisznyát..

De azt nem értem, hogy miért nem kézzel nevelt, vagy kézhez szoktatott szelíd fiatalabb madarat vettél???


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 22:10
Hozzászólások: 8
Valódi név: Bódi Nikolett
   
Hozzászólás 2014 jan. 19, 16:23 
sziasztok!

tegnap elhoztunk egy nimfát (egyelőre csak egyet, mert teljesen kezdők vagyunk, kettővel egyszerre nem boldogulnánk, de később tervezünk neki egy párt), aki nagyjából 4 hónapos. kinti röpdében volt tartva, nem igazán van emberhez szokva. az első napon 1-2-t csipogott, és mikor látta, hogy nem megyünk közel hozzá, nem zargatjuk, akkor egész nyugodtan elüldögélt, reszelt a csőrével, néha szinte már elaludt, olykor mászkált a ketrecen.

ma azonban éktelen visításra keltünk, és azóta is fél óránként rájön az öt perc, visítozik egy sort, ugrál a kalitkában, csipked mindent, amit ér. a magokat kiszedi az etetőből, de nem eszi meg, hanem elejti. nem láttam még enni, max 1-2 szemet ropogtatott el, illetve párszor ivott néhány kortyot.

annyi véleményt olvastam már, hogy miket lehet vele csinálni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá. kinn ültem, tőle azért tisztes távolságban, ott tanultam, olykor beszéltem hozzá. ezt tegnap minden további nélkül tűrte, ma meg visítozott, ideges volt. kipróbáltam, hogy nem vagyok ott vele, de ugyanúgy folytatja a ketrec bontását meg az ötpercezést. nem tudom, melyikkel teszek neki jobbat? ha hagyom, vagy ha ott vagyok vele? ez lenne az első dolog, amiben tanácsot kérnék. köszi előre is!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 9:10 
Szia!

Szerintem szépen haladsz velük. Ez az egész arról szól, hogy elég türelmesnek kell lenni. Persze lehet növelni az esélyeket és csökkenteni az időt mindenféle trükkel, de szerintem jól haladsz velük. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 17, 12:43
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kovács István
   
Hozzászólás 2013 jún. 18, 19:37 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumban, sőt, teljesen új madártartó is, leírom első tapasztalataimat.
Két hete költözött hozzánk egy pár rózsásfejű törpepapagáj. Kézzel neveltek, a végén még nekünk is fecskendőből kellett etetni őket. Viszonylag kezesek, csípni még soha nem csíptek, de az idő előrehaladtával egyre jobban féltek tőlünk, pedig nyilván nem bántottuk őket :)
Türelmes voltam hozzájuk, kalitkát kinyitottam és a dolgozószobámban rögtönöztem nekik egy "játszóteret" egy ruhaszárítóból. Naphosszat üldögélnek itt, de kézből még nem fogadják el a kaját, viszont úgy látom, hogy jó úton vagyok. Kifigyeltem, hogy a keverékből a kedvencük a napraforgómag. Ha az van a kezemben, mindketten felfigyelnek rá, ha az asztalomra dobálom, akkor meg a hang miatt pláne érdekli őket. Ma megtört a jég és maguktól odaszálltak és a kezemtől kb 10 centire lévő magot ott az asztalon szépen elcsócsálták. Gondolom előbb vagy utóbb kézből is megeszik majd és ha így lesz, akkor feltételezem, hogy utána már "csak lépések" az, hogy a kezemre szálljon ha hívom.
Most is az ujjamra lépnek ha nagyon "erőszakos" vagyok velük, de nagyjából egyből tovább is ugranak, viszont nem úgy tűnik, mintha igazából félnének, mert nem rendeznek nagy repüléseket előlem, csak kicsit visítoznak és átugranak egy másik rúdra a szárítón. Úgy kb 10 centi az a határ amit még túl nagy para nélkül bírnak, de pl az arcommal teljesen közel tudok hajolni, még puszit is tudok nekik adni... bár eléggé méla undorral néznek olyankor, de ez van, valszeg kevésbé vagyok tollas mint azt szeretnék :)

Remélem én is hamarosan nagyobb élményekről számolhatok be. Igazából az elején kicsit megijedtem, hogy kis paragépek lesznek, de úgy tűnik, hogy oldódik bennük a bizalmatlanság... persze majd kiderül. A szotyis felfedezés most nagy dolog számomra, mert eddig úgy tűnt, hogy a vörös kölesen kívül nem érdekli őket semmi, ergo a jutalomfalat fogalma idegen volt számukra, mivel ugye a kölest kapják sima eleségként (a keverék többi részét nem akarják fogyasztani, azt simán otthagyják, szarnak rá )

Íme két kép a rosszcsontokról, merthogy nagy bajkeverő lesz belőlük, az nem kérdés :) (plusz egy videó a mai iderepülésről)


Kép



Kép

http://www.youtube.com/watch?v=lXHj2zq8FAI

Egyébként valaki meg tudná mondani Spenótról, hogy pontosan milyen típus? Ziziről tudom, hogy lutino, az nem kérdéses számomra...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 15, 21:08 
Warhawk írta:
Gyorsan haladsz vele. Mondjuk szelídülés szempontjából ezek űber könnyen szelídülnek.


A faj is jó választás e szempontból, és azért sokat foglalkozom vele.
Családtagként szeretnénk őt, és hamar meg akarom őt szelídíteni,
hogy egy csajt is hozhassunk mellé. 8)

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 15, 21:04 
Gyorsan haladsz vele. Mondjuk szelídülés szempontjából ezek űber könnyen szelídülnek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 15, 21:02 
Már a símogatás is megy... :D


Kép

Kép

Kép

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 13, 6:56 
Szia!

Köszi a tanácsot. Nekem is ez lett volna a következő ötletem, de még várok hétvégéig hátha nem lesz szükség a botra. :lol:

gaborka írta:
Ügyes! :D
Szerintem a pyrhurrák a legbolondabbak az elérhető árú, a kis és közepes testű papagájok közül :D
Ha nem akar az ujjadra jönni, próbálkozz egy ággal vagy bottal. És persze mindig kicsit közelebb fogd hozzá :D

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 22:54 
Ügyes! :D
Szerintem a pyrhurrák a legbolondabbak az elérhető árú, a kis és közepes testű papagájok közül :D
Ha nem akar az ujjadra jönni, próbálkozz egy ággal vagy bottal. És persze mindig kicsit közelebb fogd hozzá :D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 17:23 
Sziasztok!

Monoron rátaláltam a kis kedvencünkre, Cimby-re. 8)
Ő egy pyrrhura lepida lepida 2012-es fiúcska.
Szép lassan édesgetem magamhoz. Már első nap is elvette
a kaját a kezemből, és szépen ismételjük a dolgot.
Volt már kinn is egy keveset röpködni. :D
Hálás egy faj ez a pyrrhura ez tuti... :P
Mikor próbálom kicsalni a kalitból hogy üljön az ujjamra,
akkor inkább vissza táncol még, de az almáért azért jönne.
Az ujjam az amitől még tart... Remélem türlemmel elmúlik ez
a fóbiája. :roll: :wink:

Kép

Kép

Kép

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 12, 14:53
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 19:40 
Most már szépen fejlődtünk :) Ki lehet engedni napi szinten is, és ha hívom ide jön. De most meg rászokott a csipkedésre. Beteszem a ketrecbe a kezem és rálép (innen már tudja hogy kijön) kiveszem és tartom a kezem. Ő felbattyog a vállamhoz, elnézelődik és egyszer csak mérgesen belecsíp a fülembe, és valamilyen morgó hangot ad ki. Már nem először csinálja. Ez miért van?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 17:18 
Böbe80 írta:
SPróbáltam hogy óvatosan benyúlok a kalitkába, de nagyon megriad és csak repűl össze vissza.

Ne, ne nyúlj be, mert attól minden madár megriad. A kalitka az ő "területük" és ha benyúlsz oda akkor azt támadásnak, agressziónak veszik. Ha már nagyon szelíd, akkor engedi csak meg ezt (azaz akkor már nem fog félni amiatt).

Rácson keresztül próbálkozz vele "barátkozni". Fürtös kölest tarts a kalit oldalához, hogy bentről tudjon csipkedni belőle és beszélj hozzá halkan. Ez azért jó, mert megszokja a hangod és összeköti a jelenléted valami jó történéssel (kaja). Ha úgy érzed, hogy nyugodtabb kevésbé félénk, akkor apránként haladhatsz előre a barátkozásban (ez egy türelmes embereknek való feladat). Ha kitartó és következetes vagy akkor meg fog szelídülni. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO