Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 júl. 7, 11:07 
Helló,
hogyan taníthatnám meg a nimfámat hogy a kezembe feküdjön?
Klikkerem már van, meg fürtös köles jutalomnak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 17, 20:10 
Papagájfan írta:
Ha jól láttam (vagy inkább hallottam) Klikkerrel lett beidomítva.

Igen, a klikker rengeteget segít, csak ajánlani tudom!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 17, 16:17 
Aranyos! :mrgreen:
Ha jól láttam (vagy inkább hallottam) Klikkerrel lett beidomítva.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 14, 21:01 

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 21:10 
Papagájfan írta:
De néha adunk nekik főtt sárgarépát és tojást, de azért sincsenek különösen oda.

Minden madárnak vannak kedvenc kajái. Csak rá kell jönni mi az. Fürtös kölest és a napraforgót a legtöbb szereti, azért érdemes azzal próbálkozni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 19:56 
Köszönöm!
Bár az almát nem szereti különösen, csak a Csőrikés magkeveréket eszik amit szoktunk nekik venni. De néha adunk nekik főtt sárgarépát és tojást, de azért sincsenek különösen oda.
:D :) :( 8) :lol: :P :wink: :mrgreen: :alien: :bom:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 19:46 
Papagájfan írta:
Asszeretném még kérdezni hogy almával lehet papagájt szelídíteni? ˇ.ˇ
Mert azt olvastam, h valaki fürtös kölessel meg salátával szelídítette meg a madarát.


Persze hogy lehet, ha az adott madár szereti :-)
A lényeg az, hogy olyasmivel próbálkozz, amit annyira meg szeretne kapni, hogy hajlandó érte megtenni azt amit vársz tőle..
Na, ez egy precízen általánosított mondat lett :-)

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 19:20 
Asszeretném még kérdezni hogy almával lehet papagájt szelídíteni? ˇ.ˇ
Mert azt olvastam, h valaki fürtös kölessel meg salátával szelídítette meg a madarát.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 19:13 
Mindegyik madár egyéniség, így az is változik, hogy mennyi idő alatt szelídül meg, illetve mennyire szelídül meg.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 17:22 
Az egyik papagájom félig meddig szelíd, amit pár nap alatt el tudtam érni, nem is tudom pontosan hogyan. Szinte magától kezes lett. De ez a többi madarammal nem működött.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 16:16 
Papagájfan írta:
Hogyan lehet "egyszerűen" hullámost szelídíteni? :|

Kell egy "klikker", egy marék kedvenc csemege és hatalmas adag türelem, no meg idő... :) A klikker használatáról bármely (akár kutyás) klikkeres könyv megtanít (a technika ugyanúgy érvényes madarakra is). Ha nem boldogulsz vagy más nem tud itt érdemben hozzászólni, akkor majd keresek majd még pár leírást.

Kyra írta:
Érdeklődnék az énekes papagájok szelídítéséről!
Azt olvastam, hogy "ideális szobamadár, könnyen szelídíthető, pár szóra is megtanítható".

Ilyen tapasztalatom nincs velük kapcsolatban, de minden madarat meg lehet szelídíteni kellően sok türelemmel ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 4, 15:53 
Hogyan lehet "egyszerűen" hullámost szelídíteni? :|


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 2, 8:25
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2011 okt. 3, 17:52 
Sziasztok!
Érdeklődnék az énekes papagájok szelídítéséről!
Azt olvastam, hogy "ideális szobamadár, könnyen szelídíthető, pár szóra is megtanítható".
Ez így van?
Hogy közeledjek hozzá? Beszélgetek neki, néha válaszolgat, odatehetek a kalitkához a kezem, nem repdes(csak ha bennt van a kezem). Első este félt, hogy letakartam, de tegnap már meg sem rezzent. Szokja a helyet. :) Szombat óta van velünk.
Néhány tipp a szelídítéshez?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 28, 21:18 
Hali!

Na ezt szeretem én.... :)

Van ugyebár egy Pyrrhura perlata c. párom, akik eléggé bizalmasak hozzánk kézből elfogadják a gyümölcsöt, és követnek a röpde mentén ha elmegyünk előttük.Vagy másfél hete kirepült fiatalok,(négyen vannak) látván, hogy a szüleik a kezünkből esznek, ők is lassanként megközelítenek bennünket, és tagnap már odáig jutott 2 fióka, hogy rászálltak a kezemre és onnan csipegették a körtét.Az egyik annyira habzsolháp, hogy nyugodtan lehet mozgatni és akár puszit is adni neki.A másik kettőnél sztem öri-hari van mert gyanítom, hogy ők voltak akiknek kissé erőteljesebben próbáltuk lehúzni a felcsúszott gyűrűket, mikor észleltük, hogy rossz helyen vannak.Na ezt a tortúrát valszeg megjegyezték, nem törekednek hözzánk jutni sőt vészkiáltást hallatnak mikor feléjük megyek.

Na de majd hízelgek nekik is valami csemegével.

Az apa kissé féltékeny mert amikor a kicsi először a kezemre szállt, az apa fölé repült és lazán hátbarúgta. 1 perc múlva meg a farkánál fogva akarta lehúzni a kezemről, ami nem jött össze neki.

Ugyan nem volt célom az ilyen szelídítés de jönnek ezek maguktól is, és nem tagadom, hogy jólesik, hogy nem kell strapálnom magam különösebben.Nem tudom, hogy van e még egy bizalmas természetű papagáj (talán a kecskéről halottam ezt) de úgy érzem jól választottam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 19, 23:02
Hozzászólások: 4
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2011 aug. 19, 23:14 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni mert örököltem 1 törpepapit és nagyon vadóc anyit sikerült elérnem h ha elmegyek melette nem veri már szanaszét magát de van 1 jó tulajdonsága ha kiengedem a szobába magától visszamegy :) nah most én ennek a 3 éves vad papinak vettem 1 párt ami nemrég lett elválasztva a kistesóitól de ezmég vadabb az öröklött papinál :S ugyhogy segítsetek lécci hogy hogyvan kezdjek neki a szelídítésnek első papagájaim :) előre is köszi :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 13, 19:25
Hozzászólások: 1
Valódi név: berényi anita
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 19:35 
Kedves Fórumozók!!!

Segítséget szeretnék kérni. Tudom, ez nem ebbe a fórumba való de szerettem volna aktív fórumba írni hogy mihamarabb olvassátok. A problémám a következő. Egyik nimfám szeme beteg. Kezelem az állatorvos által előírt szemcseppel és krémmel. De sajnos el kell utaznom csütörtökön 10 napra. Nem tudom milyen állapotban lesz addigra a madaram, de benne van a pakliban hogy még további szemkezelésre lesz szüksége. Nagyon szelíd, kézhez szokott madár, a kezelése egyszerű, engedi magát megfogni és kezelni is. De, sajnos aki vigyázni fog az állataimra, arra nem bízhatom rá a madaramat, és el sem vállalná.

Abban kérek szépen segítséget, tanácsot, ötletet hogy hogyan oldjam meg a további kezelését? Talán túl nagy kérés, de volna olyan aki ezt (megfelelő fizetség) ellenében elvállalná???

Elmondhatatlanul hálás lennék, hiszen lehet ezen múlik a madaram további sorsa. Az utazást nem tudom elhalasztani (terepgyakorlat) és nagyon aggódom. Kérlek szépen segítsetek!

Előre is köszönöm, Anita.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 18:54 
Szerintem jól csináltad. Így lehet a legegyszerűbben megtanítani. Elé teszed a kedvencét és úgy tolod a begye alá az ujjad. Na akkor biztos rálép mert el szeretné érni a csemegét. És ráadásul ha jól csinálja meg is kapja, tehát ez a jutalom érte. Én nem tanácsolom hogy kiengedd mielőtt nem tudná biztosan, csemege nélkül, mert úgy nehezebb lesz visszatenni, meg azért az problémás tud lenni. Szerintem gyakoroltasd be vele, ha már mindig megy neki akkor engedd ki.

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 17:14 
Nem lehet, hogy az a baj, hogy csak elé teszed a pálcát?

Ha a lábához teszed, és "nyomkodod" vele a hasa alját, akkor rá kellene lépnie.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 17:12 
Engedd ki nyugodtan, úgy a legegyszerűbb.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 8, 15:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 aug. 13, 17:09 
Warhawk írta:
Próbáld meg pálcával

a pálca nem jött be már próbáltam egy picsit megrágcsálta aztán újra az ujjamat kezte el.

Most azt csináltam hogy az egyik ujjamat a hasa elé tettem a másik kezemmel kínáltam neki az eleséget ugy hogy csak akkor érje el ha ráül az ujjamra és már 5-6 alkalommal ez sikerült :D

Ti hogyan csináltátok a papagájaitoknál a kiengedést úgy amikor már megtanult kézre ülni vagy elötte is kiengedtétek már a szobába?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 11:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO